تحصیل مهندسی در دانمارک

تحصیل مهندسی در دانمارک و بررسی آن

 • تحصیل مهندسی در دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل مهندسی در دانمارک و شرایط عمومی آن
 • تحصیل مهندسی در دانمارک در مقطع لیسانس
 • تحصیل مهندسی در دانمارک در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل مهندسی در دانمارک در مقطع دکتری ( PHD )
 • تحصیل مهندسی در دانمارک و هزینه های تحصیل
 • هزینه های زندگی در دانمارک
 • تحصیل مهندسی در دانمارک به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل مهندسی در دانمارک به زبان انگلیسی
 • مدارک مورد نیاز تحصیل مهندسی در دانمارک
 • تحصیل مهندسی در دانمارک و وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل مهندسی در دانمارک و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • سخن پایانی
تحصیل مهندسی در دانمارک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل مهندسی در دانمارک و مقدمه ای بر آن

تحصیل مهندسی در دانمارک٬ شرایط و مدارک موردنیاز جهت تحصیل مهندسی و هزینه تحصیل در این کشور٬ در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است خیلی از دوستان سوالاتی از این قبیل داشته باشند که شرایط و مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیل مهندسی در دانمارک چیست؟ وضعیت کار پس از تحصیل در رشته های مهندسی٬ چگونه می باشد؟ هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک به چه صورت است؟ در این مقاله سعی می شود به تمامی سوالات و ابهامات دوستان پاسخ داده شود. دانمارک یکی از کشورهای مرفه اروپایی است که از نظر اقتصادی٬ وضعیت بسیار خوبی دارد و مردم آن جزو راضی ترین مردم جهان به شمار می روند. کیفیت زندگی در دانمارک٬ بسیار بالا است و این عوامل٬ این کشور را به یک کشور مهاجرپذیر٬ تبدیل نموده است و بسیاری از افراد سعی در مهاجرت به این کشور از راه های مختلف را دارند. موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار موسسه MIE اتریش٬ در این زمینه شما را راهنمایی می نماید. در صورت هرگونه سوال در رابطه با تحصیل مهندسی در دانمارک٬ می توانید با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به دانمارک
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت کاری دانمارک

تحصیل مهندسی در دانمارک و شرایط عمومی آن

کشور دانمارک یکی از خوش آب و هوا ترین و مرفه حوزه ی اسکاندیناوی اروپا است و دانشگاه های آن از  سطح بسیار بالای برخودار هست بنابراین افراد زیادی مایل به ادامه تحصیل در این کشور هستند اگر شما هم قصد تحصیل مهندسی در این کشور را دارید، پس بهتر است در مورد شرایط پذیرش دانشجو نیز اطلاعاتی کسب کنید. یکی از مزایای تحصیل در دانمارک این است که فرد با داشتن فقط مدرک دیپلم فنی میتواند اقدام به تحصیل مهندسی در این کشور نماید، فقط داشتن دیپلم دبیرستان جزو شروط لازم است و باید فرد حداقل این مدرک را داشته باشد. ثبت نام در نظام عالی دانمارک شامل 2 گروه می باشد و شخص میتواند در هر دو گروه ثبت نام کند.  شخص برای استفاده از سهمیه گروه اول باید  دارای معدل خوب و باید نمرات دروس ریاضی- شیمی- ادبیان دانمارکی- فیزیک نمرات خوب و قابل قبولی کسب نماید. و سهیمیه گروه دوم به شخصی که مدرک دیپلم دبیرستان را ندارد ولی دارای تجربه حرفه ای می باشد، طبق ضوابط خاصی به تحصیل در رشته انتخابی خود در دانشگاه مورد نظر میپردازد.

اطلاعات عمومی دانمارک
تحصیل مهندسی در دانمارک
 • تحصیل مهندسی در دانمارک در مقطع لیسانس

  اگر شما خواهان تحصیل مهندسی در دانمارک در مقطع لیسانس هستید باید بدانید که لیسانی در این کشور دارای سه نوع لیسانس هست: کارآموزان حرفه ای- لیسانس های دانشگاهی- آکادمی حرفه ای. کارآموزان حرفه ای برای کمک به حرفه خاص طراحی شده اند و به مدت سه تا چهار سال مطالعه میکنند. لیسانس های دانشگاهی به شما آموزش های علمی برای ورود به بازار کار به مدت سه ساله با تمرکز بر نهایت دو موضوع طراحی شده اند. آکادمی حرفه در مدت دو سال به آموختن مدرک AP توسط تمرین کاربردی در پروژه ها در آکادمی های کسب و کار می توان یافت. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که بیشتر رشته ها به زبان دانمارکی ارائه میشوند پس شخص باید مدرک زبانی دال بر اینکه فرد تسلط بر زبان دانمارکی دارد، ارائه دهد تا اجازه ورود به دانشگاه به وی داده شود.

تحصیل مهندسی در دانمارک
 • تحصیل مهندسی در دانمارک در مقطع فوق لیسانس

  اگر تصمیم دارید که در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل مهندسی در دانمارک بپردازید بسیار تصمیم درستی است چون این کشور در این مقطع به شما اینترشیپ میدهند،یعنی از شما پول دریافت میکنند و در صورتی که شما نتوانستید کار پیدا کنید به شما کارورزی میدهند و با توجه به نتایج کارورزی و در صورت رضایت از شما ممکن است شما را استخدام نمایند. برای ادامه تحصیل در این مقطع نیاز به آزمون خاصی ندارید و با توجه به نظر اساتید و پیشینه تحصیلی فرد امکان پذیر میباشد. تحصیل مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود و بسیاری از دانشجویان با هدف کار در اروپا به خصوص منطقه اسکاتدیناوی اقدام به ادامه تحصیل و دریافت ویزا می نمایند تا با یک تیر دو نشان بزنند از یکسو چشم به ادامه تحصیل در این کشور را دارند و از سوی دیگر میخواهند در رقابت یافتن کار در صحنه حضور داشته باشند.

تحصیل مهندسی در دانمارک
 • تحصیل مهندسی در دانمارک در مقطع دکتری ( PHD )

  بسیاری از افراد به دنبال تحصیل مهندسی در مقطع دکتری میباشند آن هم در کشورهایی که کیفیت تدریس عالی و هزینه مناسب داشته باشند تا از این طریق بتوانند به کار و در انتها به اقامت در آن کشور ها دست پیدا کنند. دانمار یکی از کشورهای پیشرو در بحث تحصیل میباشد و توجه ویژه ای به تحصیل در مقطع دکتری دارد و شرایط بسیار وسوسه کننده ای جهت تسهیل دکتری برای دانشجویان و وسوسه کردن آنها به ادامه تحصیل در این کشور دارا می باشد. این کشور علاوه بر پرداخت مخارج تحصیلی دانشجویان مقطع ارشد، شرایط مطلوب و ویژه ای برای دانشجویان دکتری فراهم آورده است. تحصیلات مهندسی در مقطع دکتری در دانمارک به دو دسته تقسیم میشود: با بورسیه و بدون بورسیه و پرداخت شهریه دانشگاه. در صورتی که دانشجو در دسته دوم یعنی بدون بورسیه قرار داشته باشد همانند مقطع کارشناسی باید برای دریافت بورسیه دانشگاهی دانمارک اقدام نماید.

هزینه های تحصیل مهندسی در دانمارک

تحصیل مهندسی در دانمارک

اگر قصد ادامه تحصیل مهندسی در کشور دانمارک را دارید باید به هزینه ها توجه خاصی داشته باشد. اگر کشور مبدا شما اروپا میباشد باید عرض کنم که تحصیل در دانمارک برای شما رایگان میباشد همچنین اگر شما از سوئیس میباشید شما نیز میتوانید به صورت رایگان در دانمارک تحصیل نمایید ولی برای داشنجویات دیگر هزینه ای معادل با شش تا شانزده هزار یورو برای تحصیل در نظر گرفته شده است که فرد با آن را بپردازد، البته میتوان گفت که مجموعه ای از بورس های تحصیلی توسط برخی از دانشگاه ها به دانشجویان ارائه میشود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به دنبال تحصیل به صورت رایگان در این کشور هستید باید بگویم که اگر اقامت دائم داشته باشید یا اقامت موقتی که میتوانید آنرا به دائم تبدیل کنید، می توانید بدون پرداخت هزینه تحصیل به صورت رایگان در این کشور به دانشگاه بروید.

هزینه های زندگی در دانمارک

اگر قصد ادامه تحصیل مهندسی در کشور دانمارک را دارید باید به هزینه ها توجه خاصی داشته باشد، ذکر این نکته قابل توجه است که کشور دانمارک جزو پرهزینه ترین کشورها میباشد و در مقابل آن رفاه نیز در اوج خود به سر میبرد البته هزینه ها متناسب با شرایط زندگی هر فرد متفاوت میباشد، مثلا اگر شما از آن دسته افرادی هستید که با دوچرخه رفت و آمد دارید و غذا را در منزلتان میل مینمایید باید بگویم هزینه های شما به شدت پایین می آید. هزینه زندگی برای داشنجویانی که قصد ادامه تحصیل مهندسی دارند به طور میانگین حدود ششصد تا هشتصد یورو در ماه میباشد که شامل هزینه های بیمه، غذا، مسکن یا خوابگاه، رفت و آمد و … به طور مثال میانگین اجاره بهای منزل در دانمارک بین 250 تا 4000 کرون و میانگین خدمات درمان و بیمه در این کشور 200 کرون و سایر مخارج شخصی حدود 1000 کرون میباشد. در جدول زیر لیستی از هزینه های زندگی در کشور دانمارک را  می توانید مشاهده نمایید.

هزینه های زندگی در دانمارک1

تحصیل مهندسی در دانمارک به همراه بورسیه تحصیلی

اگر قصد ادامه تحصیل مهندسی در مقطع ارشد را دارید میتوانید امیدوار باشید که میتوانین به بورس تحصیلی این کشور دست پیدا کنید، کشور دانمارک برای کمک به دانشجویانی که اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نموده اند و این افراد جزوه آن دسته از دانشجویان بین المللی هستند اقدام به دادن بورس تصحیلی کرده است. بورس های تحصیلی کشور دانمارک برای دانشجویان از طریق موسسات آموزش عالی کشور دانمارک ارائه میگردد و هرساله تعداد اندکی از این بورس ها در صندوق دانشجویان قرار میگیرد، این بورس ها برای تمامی دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند تعلق دارد و اهدا میشود و جالب است بدانید که این بروس ها به همهی رشته هتی تحصیلی تعلق خواهد گرفت و مختص رشته ای خاص نیست. موسسات ارائه دهنده ی بورس و نمایندگان آن ها افرادی هستند که تصمیم میگیرند که بورس های تحصیلی به چه اشخاصی تعلق میگیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه های تحصیلی دانمارک٬ پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه نمایید.

بورسیه تحصیلی دانمارک

تحصیل مهندسی در دانمارک به زبان انگلیسی

تحصیل مهندسی در دانمارک

همانگونه که می‌دانید دانمارک بسیاری از رشته‌های تحصیلی را در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد مقطع لیسانس در این کشور چهار سال است در اکثر رشته های این مقطع تحصیل٬ به زبان دانمارکی می باشد. بنابراین در ابتدای این دوره باید بتوانید مدرک زبان دانمارکی را داشته باشید و ارائه دهید. به همین دلیل خیلی از افراد در مقطع کارشناسی در دانمارک اقدام نمی کنند چرا که  آموختن زبان دانمارکی کار آنان را مشکل کرده است. جهت گذراندن مقطع فوق لیسانس٬ می بایست آیلتس ۶.۵ ارائه نمود. لذا جهت تحصیل مهندسی در دانمارک می بایست مدرک زبان دانمارکی یا انگلیسی بسته به نوع مقطع٬ ارائه نمود.

مدارک مورد نیاز تحصیل مهندسی در دانمارک

مدارک مورد نیاز برای تحصیل مهندسی در دانمارک :

 • ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع گذرانده شده

 • شناسنامه

 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه

 • اثبات تمکن مالی به مقدار یک سال هزینه زندگی و تحصیل

 • عکس

 • گذرنامه

تحصیل مهندسی در دانمارک و وضعیت ویزای همراه

پس از ورود به دانمارک و گذراندن دوره تحصیلی موردنظر در این کشور٬ جهت اخذ اقامت می توانید یک کارفرما جستجو کنید و با پیدا کردن کار٬ اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایید و جهت الحاق همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود اقدام نمایید. نکته مثبت این است که٬ همسر در دانمارک حق کار تمام وقت خواهد داشت و این یکی از مزایای تحصیل مهندسی در در دانمارک می باشد. این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و هرگونه کپی برداری از این مقاله شرعا حرام می باشد.

جهت اطلاعات بیشتردر رابطه با مهاجرت به دانمارک از روش های مختلف٬ به شما پیشنهاد می شود ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را در سایت خریداری نموده و تمامی اطلاعات لازم جهت مهاجرت را خودتان یاد بگیرید.

اعزام دانشجو به دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل مهندسی در دانمارک و وضعیت اقامت پس از تحصیل

حق کار یکی از حقوق دانشجویان میباشد که با توجه به اینکه فرد در چه مقطعی تحصیل میکند یا از چه کشوری است متفاوت می باشد اگر کشور مبدا شما کشوری خارج از اتحادیه اروپا است میتواند درخواست مجوز کار بدهد که میتوان آنرا بخشی از مجوز اقامت خودش است که متناسب با اینکه اگر این فرد مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی است هفته ای 10 ساعت اجازه کار دارد یا اینکه فرد در مقطع ارشد مشغول به تحصیل است هفته ای 20 ساعت در هفته و اگر فرد دکتری است هفته ای 30 ساعت در هفته مجوز کار دارد. عموما دانشجویان به

دنبال یافتن کار پس از تحصیل در یک کشور خارجی هستن و تمام مشکلات و هزینه های تحصیل در یک کشور دیگر را به همین امید به جان میخرند. برای کار کردن در کشور دانمارک بسته به اینکه شما از کدام کشور می آیید متفاوت است. اگر شما از کشورهای فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد هستید اصلا نیاز به ویزا یا اجازه ندارید و بدون هیچ محدودیتی میتوانید اقامت داشته باشید و در این کشور کار کنید. اگر از سوئیس یا یکی از کشورهای اروپایی هستید نیاز به تهیه ویزا ندارید و تحت رفت آمد آزاد در دانمارک ساکن هستند اگر اقامت این افراد بیش از سه ماه باشد باید مدرک ثبت تحت قوانین اروپا ثبت نمایند. و اگر جزو دو دسته ی بالا نباشید باید حتما اجازه کار در دانمارک تهیه کنید. دانشجویانی که درسشان اتمام یافته است اجازه اقامت به مدت شش ماه تمدید میشود تا بتوانند این افراد کار مناسبی انتخاب و پیدا نمایند حال لگر ویزای دانشجویان در پایان تحصیلشان تمام شد میتوان تا شش ماه این ویزا را برای یافتن کار تمدید کنند.

تحصیل دکترا دانمارک
دفتر حقوقی ملک پور
سخن پایانی

تحصیل مهندسی در دانمارک٬ هزینه های تحصیل مهندسی در دانمارک و اخذ اقامت از طریق تحصیل در این کشور٬ در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امید است که توانسته باشیم به تمامی سوالات و ابهامات شما دوستان٬ در رابطه با تحصیل مهندسی در دانمارک پاسخ دهیم. همانگونه که مشاهده کردیم٬ دانمارک از نظر کیفیت زندگی و نظام آموزشی٬ از وضعیت مناسبی برخوردار است و رتبه هفتم را از نظر اقتصادی در جهان داراست. به همین علت بسیاری از افراد جهت تحصیل٬ این کشور را انتخاب می‌کنند. جهت تحصیل در رشته مهندسی٬ می بایست شرایط مورد درخواست دانمارک از جمله مدرک آیلتس و زبان دانمارکی را ارائه داد. در صورت هرگونه سوال و ابهام با موسسه حقوقی ملک پور٬ تماس حاصل نمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین میتوانید نظرات و سوالات خود را در قسمت نظرات بیان کنید تا در اسرع وقت همکاران ما به شما پاسخ دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *