روسیه

تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه

تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه چگونه امکانپذیر است؟ آیا افردی هستند که به تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه بیاندیشند؟ برای تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه چه کاری باید انجام داد؟ چه مراکزی تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه را انجام می دهند؟

(تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه، تحصیل در روسیه، مهاجرت به روسیه ، تحصیل پزشکی در روسیه، تحصیل در رشته های مهندسی روسیه )

امروز مفتخریم به عنوان برترین مشاوره دهنده ی بخش حقوق بین الملل خصوصی و خوش نام ترین موسسه ی مشاوره ای در امر حقوق مهاجرت ایرانیان، از بین راه های مهاجرت به روسیه، مهاجرت تحصیلی به روسیه را گزینه ای مطمئن و معتبر از لحاظ استاندارد های جهانی به متقاضیان تحصیل پزشکی و تحصیل رشته های مهندسی معرفی کنیم.

تحصیل در روسیه، یا بهتراست بگوییم مهاجرت به روسیه از جایگاهی که فقط یک گزینه ی ساده در انتهای لیست کشور های مهاجر پذیر باشد، اکنون پس گذشت چند دوره ارائه ی ویزای تحصیلی روسیه و به لطف پیشرفت های علمی و دانشگاهی خود، وارد لیست “برترینهای مهاجرت تحصیلی” شده و به دلیل ارائه ی امکانات فوق العاده میتوان گفت به یک اریکه ی بزرگ علمی مبدل گشته و با ارائه ی راه های مختلف اخذ اقامت کشور روسیه، نگرانی های پزشکان و مهندسان، متقاضیان ویزای تحصیلی و متقاضیان تحصیل در اروپا و امریکا را به حداقل رسانده است زیرا اکنون با وجود دانشگاه های معتبر در روسیه که حتی تعداد زیادی از آنها مورد تایید ایران هم هستند، تحصیل پزشکی و مهندسی در انگلستان، تحصیل پزشکی و مهندسی در امریکا، تحصیل پزشکی و مهندسی در آلمان و تحصیل در سایر کشور ها دیگریک دغدغه ی بزرگ برای متقاضیان ویزای تحصیلی نخواهد بود.اگر شما اقدام به تحصیل در روسیه نمایید، ابتدا تا انتهای فرایند اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی روسیه فقط کمتر از ۴ماه طول خواهد کشید، و شما با کمترین میزان حق الوکاله به تحصیل در روسیه خواهید رسید.

در مقایسه با فرایند های اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ویزای تحصیلی امریکا، ویزای تحصیلی استرالیا، و یا کشور هایی از این قبیل، که همگی تحصیل در آنها به زبان انگلیسی میباشد و  همین پروسه برای آنها بالای ۵ماه طول میکشد، فرایند کامل اعزام دانشجو به روسیه بسیار سریعتر اتفاق میفتد.امروزه با گسترش علم و دانش و فناوی دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا بر این اندیشه اند که ویزای تحصیلی خود را در یکی از دانشگاههای معتبر دنیا ادامه دهند، اما انتخاب دانشگاه و کشوری که با شرایط آنها همخوانی داشته باشد و بتوانند در آن دانشگاه، بی دغدغه تحصیل کنند امر بسیار مهمیست. از این رو به شما توصیه میکنیم برای انتخاب بهترین دانشگاه ورشته رزومه ی خود را ارائه نمایید تا با توجه به شرایط شما و نظر مشاورین موسسه مشاوره ایMIE یک تصمیم عقلایی اتخاذ نمایید.(موسسه مشاوره ای  MIE ، با همراهی اعضای یک تیم مجرب متشکل از وکیل مهاجرت به روسیه، کارشناسان امور مهاجرت تحصیلی روسیه و متخصصین بخش های اعزام دانشجو به روسیه آماده ی ارائه ی مشاوره ی تلفنی رایگان و ارزیابی پرونده ی شما میباشد.)

 

تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه

تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسان در کشور روسیه، ویزای تحصیلی روسیه برای مهندسین، وکیل مهاجرت تحصیلی به روسیه

اگر متقاضی تحصیل در رشته های مهندسی هستید این امکان وجود دارد جهت تحصیل در دانشگاه های روسیه به زبان انگلیسی تحصیل نمایید. از نکات مثبتی که تحصیل در رشته های مهندسی دانشگاه های روسیه دارد میتوان به هزینه های پایین تحصیل در روسیه اشاره کرد. شما میتوانید در هررشته ای از شاخه های مهندسی که هستید با نهایتا هزینه ی ۳۵۰۰دلار در سال یعنی حتی کمتر از ۱۵میلیون تومان در بهترین دانشگاههای این کشور که اعتبار جهانی دارند تحصیل نمایید. حال آنکه اگر شما بخواهید تحصیل مهندسی در دانشگاه های امریکا، انگلستان یا کانادا را انتخاب نمایید میبایست حداقل سالی ۶۰میلیون تومان هزینه ی همان تحصیل را بدهید، یعنی تقریبا ۵برابر! علاوه بر آن هزینه ی زندگی شما در کشور روسیه قبل مقایسه با هزینه های زندگی در سایر کشور های مذکور نیست.

روسیه از نظر سطح دانشگاهی رتبه ی بسیار مناسبی دارد. دانشگاههای روسیه تا حدی پیش رفته اند که در تمامی رشته‌ ها نظیر علوم پایه، علوم ریاضی و فیزیک، علوم شیمی، هوا‌فضا، فنی و مهندسی، نانوتکنولوژی، علوم هنر و موسیقی واحد های تحصیلی ارائه میدهد. جالب است بدانید دانشگاه های روسیه در بین معتبر ترین دانشگاههای دنیا جای گرفته اند و در بین رشته های مهندسی با ارائه ی رشته های تخصصی مانند هوانوردی، مهندسی هوافضا، مهندسی موشک، Airport Management،ManagementAviation، Avionicsو A&P، انتخاب روسیه را جهت ادامه ی تحصیل به یک انتخاب کاملا یونیک و حرفه ای مبدل ساخته است. برای مثال رشته هایی مثل مهندسی هوافضا و مهندسی موشک که جزو خاص ترین رشته ها هستند شاید در هر کشوری وجود نداشته باشد اما این رشته جزء برترین رشته های دانشگاههای کشور روسیه میباشد و کشور روسیه به طور تخصصی در دانشگاه های مستقل این رشته ها را ارائه میدهد و متخصصین خود را به دانشگاه ها و کشور های مهم دنیا جهت پروژه های تحقیقاتی ارسال میکند. همین نکته موجب شده تا روسیه در بین قدرتمند ترین کشور های دنیا در این زمینه قرار گیرد.

تحصیل این رشته ها در اکثر دانشگاه های امریکا و اروپا هزینه های بسیار بالا بالغ بر سالیانه ۷۰میلیون تومان خواهد بود. لذا خوب دقت فرمایید و بعد از تحقیق لازم اقدام کنید تا متضرر نشوید.

ما درموسسه ی مشاوره ای  MIE حاضریم بابت خدمات مهاجرتی خود پرونده ی شما را تضمین کنیم.

بنابراین اگر قصد تحصیل در رشته های مهندسی را دارید نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نیست، و این نوید را به شما میدهیم که با شرایطی که در بالا به عرض رساندیم شما نیز میتوانید جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه در رشته های مهندسی اقدام نمایید.

تحصیل در روسیه فرصتی است برای افرادی که میخواهند با اخذ مدرک تحصیلی از بهترین دانشگاههای دنیا با مدرک تحصیلی معتبر و درعین حال با هزینه ای کمتر از داشگاههای هم رده این کشور وارد بازار کار گسترده ای از سراسر دنیا شوند.

سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل ازدانشگاههای روسیه پذیرش تحصیلی اخذ کرده و به روسیه مهاجرت میکنند، این امر مزایای بسیاری برای دانشجویان خارجی دارد، روسیه حدود ۱۶۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در بر دارد که این دانشگاهها هرساله پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر دنیا میباشند و همچنین این دانشگاهها دارای اعتبار بالایی در سطح جهانی میباشد.

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است.  تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکانپذیر میباشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم ممکن است، افرادی که میخواهند در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی تحصیل کنند باید مصاحبه کنند. افرادی هم که میخواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند باید ۷ تا ۱۰ ماه قبل از شروع کورس دوره زبان بگذرانند و بعد وارد دانشگاه شوند.

از سویی اگر بخواهیم در مورد سایر شرایط کلی کشور روسیه صحبتی کرده باشیم باید گفت هزینه زندگی دانشجویی در روسیه ماهیانه بین ۳۰۰تا ۵۰۰دلار است. از مزایای تحصیل و زندگی در روسیه میتوان به پایین بودن هزینه های خوابگاه و اقامت (accommodation) نسبت به دانشگاههای هم رده در سایر کشورهای دنیا اشاره کرد.

همچنین اگر در مورد شرایط اخذ اقامت روسیه بعد از تحصیل سوالاتی دارید میتوانید از کارشناسان امور تحصیل در روسیه در موسسه ی مشاوره ای MIE اطلاعات جامع و کاملی را دریافت نمایید.

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در آکادمی پزشکی مسکو، تحصیل پزشکی در روسیه، اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های مدیکال روسیه

در زمینه ی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، از کشور روسیه میتوان به عنوان گزینه ی طلایی یاد کرد. همانطور که میدانید در عصر حاضر از بهترین گزینه ها در زمینه ی تحصیل پزشکی میتوان به تحصیل پزشکی در انگلستان، تحصیل پزشکی در آلمان، تحصیل پزشکی در امریکا، تحصیل پزشکی در کانادا و استرالیا، وتحصیل پزشکی در کشور هند اشاره کرد. اما در نظر داشته باشید جهت تحصیل در رشته های پزشکی اکثر کشورهای دنیا در ارائه ی پذیرش به دانشجویان خارجی در رشته های پزشکی محدودیت های بسیاری را اعمال میکنند برای مثال شما اگر متقاضی تحصیل پزشکی هستید نیاز است زبان کشور مقصد را یاد گرفته و آزمون ورودی بورد پزشکی آن کشور را هم با موفقیت بگذرانید تا برای شما اخذ پذیرش پزشکی امکانپذیر باشد. همانطور که عنایت فرمودید کسب این موفقیت و نهایتا اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های اروپا و امریکا امروزه از اهدافی دست نیافتنی به شمار خواهدرفت. اما با وصفی که پیش میرود اکثر متقاضیان تحصیل در شاخه های پزشکی حتما کشور روسیه و تحصیل پزشکی این کشور را در راس لیست گزینه های مورد اعتماد خود قرار خواهند داد. زیرا از هر لحاظ تحصیل پزشکی در دانشگاه های روسیه هم مقرون به صرفه بوده و هم در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه میرسد. قطعا شما نیز با ما هم عقیده اید و با احتساب هزینه های پایین تحصیل پزشکی در روسیه و امکان استفاده از امکانات فوق العاده ی خوابگاهی نیمه رایگان دانشگاههای روسیه،  توجه خاصتان به دانشگاه های این کشور معطوف خواهد شد.

تحصیل پزشکی در روسیه در مقایسه با تحصیل پزشکی در انگلستان و تحصیل پزشکی در امریکا از هزینه های بسیار پایینی برخوردار است. اگر شما متقاضی تحصیل پزشکی در انگلستان باشید فقط برای سال اول تحصیل خود حدود ۲۰۰میلیون تومان میبایست هزینه کنید تا در کالج های پزشکی مقدمات دروس پزشکی را آموزش ببینید، پس از اتمام دوره نیز باید آزمونی را بگذرانید تا بتوانید به عنوان پزشک فعالیت نمایید. همینطور نیاز دارید مدرک زبان IELTS ارائه دهید تا پذیرش شما صادر گردد. حال آنکه جهت تحصیل پزشکی در روسیه نه معدل شما تعیین کننده میباشد و نه نیازی به ارائه ی مدرک زبان است.

اگر متقاضی تحصیل در دندانپزشکی و یا تحصیل دارو سازی هستید نیز ما تحصیل در روسیه را به شما پیشنهاد میکنیم، شما میتوانید ابتدا جهت گذراندن دوره های زبان وارد کشور روسیه شده و سپس در رشته هایی چون دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی عمومی تحصیل نمایید. جهت اقدامات اولیه برای اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های روسیه نیاز است پس از اخذ مشاوره ی اولیه اقدام به عقد قرارداد نمایید و مدارکی چون کارت شناسایی و پاسپورت، به همراه یک رزومه ی کامل از خود ارائه فرمایید تا کارشناسان ما اوامر شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

در اینجا ما لیستی از یک سری از دانشگاههای روسیه در زمینه های پزشکی را به شما ارائه میدهیم:

اعتبار دانشگاههای زیر بصورت مشروط می‌باشد:

آکادمی پزشکی مسکو – سچینوا (دانشگاه شماره یک مسکو)Moscow I.M.Sechenov Medical Institute   (رشته داروسازی)

انستیتو دندانپزشکی مسکو  Moscow Medical Stomatology Institute N.A Semashko

دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ (پاولوف)Sp Pavlov Medical State University

آکادمی تخصصی پزشکی سن پطرزبورگ st.Petersburg State Medical Academy

مرکز چشم پزشکی فیدروفThe S.N. Fyodorov Eye Microsurgery State Institution

دانشگاههای کشور روسیه

دانشگاههای کشور روسیه به چند دسته تقسیم میشوند که در اینجا بعضی از آنها و میزان اعتبارشان مشخص شده است:

ممتاز Excellent Universities of Russia

 1. Bashkir State University, (Ufa)
 2. Bauman Moscow State Technical University (National Research)
 3. Gubkin Russian State University of oil and Gas, (Moscow)
 4. Kazan (Volga Region) Federal University
 5. Kazan National Research Technical University – KAI named after A.N.Tupplev, (Kazan)
 6. Kazan National Research Technological University, (Kazan)
 7. Lobachevsky State University of Nizhni Novgorod,  (Nizhni Novgorod)
 8. Lomonosov Moscow State University
 9. Moscow institute of Physics and Technology
 10. Moscow State Institute of International Relations, MGIMO University
 11. Moscow State University of Civil engineering(MGSU), Moscow
 12. National Mineral Resources University ,(Saint Petersburg)
 13. National Research University “Moscow Power Engineering Institute”,  Moscow
 14. Russian Academy of scince
 15. Russian State Agrarian University – MTAA, named after K.A. Timiryazev
 16. Russian state Technological University named after Tsiolkovsky – MATI, Moscow
 17. Russian state Hydro meteorological University , (Saint Petersburg)
 18. Russian state University of physical Education Sport, youth and Tourism (Moscow)
 19. Saint Petrsburg State Polytechnic University, (Saint Petersburg)
 20. Saint Petrsburg State University, (Saint Petersburg)

خوب Good Universities of Russia

 1. All-Russian State University of Cinematography named after S.A. Gerasimov, (Moscow)
 2. Astrakhan State Technical University, (Astrakhan)
  ۳٫ Far Eastern Federal University (Vladivostok)
  ۴٫ Far Eastern State Technical Fisheries University (Vladivostok)
  ۵٫             Immanuel Kant Baltic Federal University (Kaliningrad)
  ۶٫             Kuban State Agrarian University, (Krasnodar)
  ۷٫             Kuban State University of Technology
  ۸٫             Kuban State University, (Krasnodar)
  ۹٫             Lomonosov Moscow State University of Fine Chemical Technology,
  ۱۰٫         Moscow Aviation Institute (National Research University), (Moscow)
  ۱۱٫         Moscow state academy of veterinary medicine and biotechnology (Skryabin)
  ۱۲٫         Moscow State Automobile and Road Technical University – “MADI”,
  ۱۳٫         Moscow State Conservatory named for P.I. Tchaikovsky
  ۱۴٫         Moscow State Forest University, (Moscow)
  ۱۵٫         Moscow State Pedagogical University, (Moscow)
  ۱۶٫         Moscow State University of Culture and Arts
  ۱۷٫         Moscow State University of Design & Technology
  ۱۸٫         Moscow State University of Food Production
  ۱۹٫         Moscow State University of Geodesy and Cartography
  ۲۰٫         Moscow State University of Railway Engineering – MIIT, (Moscow)
  ۲۱٫         Moscow State University of Technology and Management (MSUTM)
  ۲۲٫         National Research Belgorod State University – BelSu, (Belgorod)
  ۲۳٫         National Research South Ural State University, (Chelyabinsk)
  ۲۴٫         National Research Tomsk State University, (Tomsk)
  ۲۵٫         National Research University of Electronic Technology (MIET), (Zelenograd)
  ۲۶٫         National University of Science and Technology “MISIS” (Moscow)
  ۲۷٫         North Caucasian Federal University (Stavropol)
  ۲۸٫         Novosibirsk State Technical University, (Novosibirsk)
  ۲۹٫         Novosibirsk State University (National Research), (Novosibirsk)
  ۳۰٫         Peoples’ Friendship University of Russia, (Moscow)
  ۳۱٫         Perm National Research Polytechnic University, (Perm)
  ۳۲٫         Perm State University (National Research), (Perm)
  ۳۳٫         Plekhanov Russian University of Economics, (Moscow)
  ۳۴٫         Pushkin State Russian Language Institute, (Moscow)
  ۳۵٫         Russian State University for the Humanities, (Moscow)
  ۳۶٫         Russian State University of Trade and Economics, (Moscow)
  ۳۷٫         Saratov State Agrarian University named after N.I. Vavilov’
  ۳۸٫         Saratov State University named after N.G.Chernyshevsky (National Research), (Saratov)
  ۳۹٫         Siberian Federal University (Krasnoyarsk)
  ۴۰٫         Southern Federal University (Rostov-on-Don)
  ۴۱٫ Petersburg State University of Aerospace Instrumentation,
  ۴۲٫         State Petroleum Technological University (Ufa)
  ۴۳٫         State Technical University (Voronezh)
  ۴۴٫         Ufa State Aviation Technical University, (Ufa)
  ۴۵٫         Ural Federal University (named after B.N.Yeltsin) (Yekaterinburg)
  ۴۶٫         Voronezh State Technical University

متوسط Average Universities of Russia

 1. Admiral Makarov State Maritime Academy, (Saint Petersburg)
 2. Astrakhan State University
 3. Baltic State Technical University named after Ustinov, (Saint Petersburg)
 4. Bashkir State Pedagogical University named after M.Akmulla
 5. Bonch-Bruevich Saint – Petersburg State University of Telecommunications, (Saint Petersburg)
 6. Dagestan State University, (Makhachkala)
 7. Don State Technical University, (Rostov-on-Don)
 8. Financial University under the Government of the Russian Federation, (Moscow)
 9. Gnesins Russian Academy of Music, (Moscow)
 10. Herzen State Pedagogical University of Russia, (Saint Petersburg)
 11. Kaliningrad State Technical University, (Kaliningrad)
 12. Kutafin Moscow State Law Academy, (Moscow)
 13. Lesgaft National State University of Physical Education, Sport and Health, (St. Petersburg)
 14. Moscow Institute of Architecture – MARKHI (State Academy), (Moscow)
 15. Moscow Institute of Electronics and Mathematics (Technical University) “MIEM”,
 16. Moscow State Agricultural University named after V.P.Goryachkin
 17. Moscow State Industrial University, (Moscow)
 18. Moscow State Institute of Radio-engineering, Electronics and Automation (Technical University),
 19. Moscow State Linguistic University, (Moscow)
 20. Moscow State Mining University, (Moscow)
 21. Moscow State Technological University “Stankin”
 22. Moscow State Textile University named after A.N.Kosygin
 23. Moscow State University of Economics, Statistics and Informatics (MESI),
 24. Moscow State University of Mechanical Engineering – “MAMI”,
 25. Moscow State University of Printing Arts, (Moscow)
 26. Moscow Technical University of Communications and Informatics,
 27. Murmansk State Technical University
 28. National Research Irkutsk State Technical University, (Irkutsk)
 29. North-Eastern Federal University named after M.K.Ammosov (Yakutsk)
 30. Northern (Arctic) Federal University named after M.V.Lomonosov (Arkhangelsk)
 31. Ogarev Mordovia State University (National Research), (Saransk)
 32. Petersburg State Transport University, (Saint Petersburg)
 33. Russian State Social University, (Moscow)
 34. Russian University of Theatre Arts “GITIS”, (Moscow)
 35. Saint Petersburg National Research University of Information Technologies, Mechanics and Optics, (Saint Petersburg)
 36. Saint Petersburg State Conservatory named after N.A.Rimsky-Korsakov,
 37. Saint Petersburg State Forest Technical University, (Saint Petersburg)
 38. Saint PetersburgeElectrotechnical University “LETI”
 39. Saint-Petersburg State Agrarian University, (Saint Petersburg)
 40. Saint-Petersburg State Institute of Technology (Technical University),
 41. Saint-Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering,
 42. Saint-Petersburg State University of Engineering and Economics “Engecon”,
 43. Samara State Technical University, (Samara)
 44. Saratov State Technical University named after Y.A.Gagarin
 45. South-West State University, (Kursk)
 46. Petersburg State University of Economics and Finance (FINEC),
 47. State Marine Technical University of St. Petersburg, (Saint Petersburg)
 48. State University of Land Use Planning, (Moscow)
 49. State University of Management, (Moscow)
 50. Stroganov Moscow State University of Arts and Industry, (Moscow)
 51. Tomsk State University of Control Systems and Radioelectronics, (Tomsk)
 52. Ural state technical university
 53. Voronezh State University, (Voronezh)

ضعیف Weak Universities of Russia

 1. Dagestan State Agricultural Academy

صرفاً در رشته‌های کشاورزی، دامپزشکی و علوم ‌پایه مربوط

 1. Dagestan Technical University
 2. Kazan State Power Engineering University

صرفاً در رشته‌های مهندسی برق (قدرت و الکترونیک) و نیروگاه‌های حرارتی

 1. Saint-Petersburg State Transport University

صرفاً در رشته‌های وابسته به حمل و نقل، مهندسی حمل و نقل و مهندسی راه، اقتصاد و مدیریت اجتماعی

 1. Voronezh State University of Architecture & Civil Engineering

با توجه به مطالبی که ذکر شد به نظر میرسد که تحصیل در روسیه در اکثریت رشته ها امکان پذیر می باشد و با توجه به شرایطی چون امکان تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی ، امکان تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی برای افراد زیر ۳۰ سال هزینه تحصیل و زندگی در روسیه بین ۳۰ الی ۵۰ میلیون تومان در سال و اخذ روادید تحصیلی در کوتاهترین زمان ممکن و …کشور روسیه برای ادامه تحصیل می تواند بهترین گزینه باشد لذا اگر شما عزیزان متقاضی تحصیل در روسیه هستید می توانید با مشاوران زبده موسسه مشاوره ایMIE و دفاتر آن در اکثریت شهرهای بزرگ ایران تماس گرفته و در باب تحصیل در روسیه مشاوره رایگان داشته باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *