تحصیل پزشکی آمریکا

 • تحصیل پزشکی آمریکا و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل پزشکی آمریکا و شرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی آمریکا و دانشگاههای آمریکا
 • تحصیل پزشکی آمریکا و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی آمریکا و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی آمریکا و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی آمریکا و هزینه زندگی
 • تحصیل پزشکی آمریکا و دندانپزشکی
 • تحصیل پزشکی آمریکا و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی آمریکا و کلام آخر
تحصیل پزشکی آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی آمریکا و مقدمه ای بر آن

تحصیل پزشکی آمریکا ، شرایط اخذ پذیرش در رشته های پزشکی، تحصیل رایگان پزشکی در آمریکا و مدارک لازم برای تحصیل پزشکی آمریکا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. تحصیل پزشکی آمریکا یکی از راههای ورود و مهاجرت به آمریکاست . چگونه می توان برای تحصیل پزشکی آمریکا اقدام نمود؟ موسسه حقوقی ملکپور مفتخر است که پاسخ این سوال را به صورت تفصیلی در مقاله حاضر برای متقاضیان تحصیل در آمریکا و مهاجرت از طریق تحصیل به آمریکا تهیه نموده است . شما می توانید پس از مطالعه این مقاله در صورت وجود ابهام و سوال در خصوص مهاجرت تحصیلی به آمریکا سوالات خود را در قسمت سوالات همگانی همین سایت مطرح نموده و پاسخ رایگان ان را دریافت کنید. همچنین فایل های ویدیویی و تصویری بسیاری در خصوص تحصیل در کشورهای مختلف در وبسایت های موسسه حقوقی ملکپور به صورت رایگان برای متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است که می توانید با جستجوی موضوعات مورد نظرتان در گوگل با کلیدواژه ملکپور یا MIE به کلیه مقالات و ویدیو ها و فایلهای صوتی موسسه ملک پور دست یابید. در ادامه به موضوع تحصیل پزشکی در آمریکا می پردازیم.

فایل تصویری موسسه ملک پور دررابطه با تحصیل در آمریکا

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی آمریکا و شرایط عمومی

در ابتدا باید بگوییم که به طور کلی تحصیل در رشته های پزشکی نیاز به علاقه و پشتکار فراوانی دارد. هرساله بیش از 40 هزار دانشجو در رشته های پزشکی در آمریکا اقدام به تحصیل می نمایند. تحصیل پزشکی آمریکا بسیار چالش برانگیز است و کار دشواریست که فقط کسانیکه علاقمندند می توانند وارد این راه شوند. مسیر تحصیل پزشکی آمریکا مسیری دشوار است اما در نهایت داشتن یک شغل امن و با ارزش به سختی های راه می ارزد. دانشگاههای پزشکی امریکا از رتبه های بالایی در سطح جهانی برخوردارند چرا که کشور امریکا به تحصیل علم و تحقیقات علمی ارزش خاصی می دهد و بیشتر بودجه سالانه را به تحقیقات و پژوهش اختصاص می دهد. بر خلاف کشور انگلستان ، تحصیل پزشکی آمریکا فقط در مقاطع تکمیلی امکان دارد. در ادامه جزییات تحصیل پزشکی آمریکا را بررسی می نماییم.

تحصیل پزشکی آمریکا و دانشگاههای آمریکا

دانشگاههای آمریکا از رتبه های بسیار بالایی در سطح جهانی برخوردار هستند. در آمریکا 172 دانشکده پزشکی وجود دارد که در زمینه های پزشکی و دندانپزشکی فعالیت دارند. بنابراین گزینه های زیادی برای تحصیل وجود دارد. در لیست زیر چند مورد از بهترین دانشگاههای پزشکی آمریکا را همراه با رتیه جهانی برای شما ذکر نموده ایم.

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه استنفورد 3
دانشگاه جان هاپکینز 12
دانشگاه نیویورک 28
دانشگاه پنسیلوانیا 16
دانشگاه کالیفرنیا (لس آنجلس) 13
دانشگاه واشینگتون 32
دانشگاه دوک 22

از ویژگی های منحصر به فرد تحصیل پزشکی آمریکا اینست که دانشجویان همراه با تحصیل دروس پزشکی ، در مورد روانشناسی بیماران ، مراقبت از بیماران و مهارت های فردی و اجتماعی ارتباطی را می آموزندودرسالهای اول و دوم جامعه شناسی را نیز ارائه می دهند. همچنین می توانید از بهترین منابع تحقیقاتی و امکانات تحصیلی بهره ببرید.

تحصیل پزشکی آمریکا و شرایط ورود به رشته پزشکی

متقاضیان تحصیل پزشکی آمریکا برای اینکه وارد رشته پزشکی شوند باید حتما یک لیسانس در رشته های زیست شناسی ، شیمی عمومی و یا شیمی آلی داشته باشند. به طور کلی برای ورود به دانشگاهها و مدارس پزشکی در آمریکا و همچنین کانادا همه متقاضیان باید در آزمون MCAT شرکت نمایند و در صورت قبول نشدن در این آزمون نمی توانند در رشته های پزشکی مشغول به تحصیل شوند.

 • MCAT چیست؟

  MCAT آزمون چند گزینه ای است و بر روی کامپیوتر طراحی شده است که دانش متقاضی را درزمینه پیش پزشکی و همچنین ضریب هوشی و مهارت های نوشتاری شخص را مورد آزمایش قرار می دهد. باید خاطر نشان کنیم که مدارس پزشکی انگلستان این ازمون را نمی پذیرند و به جای آن آزمون (UKCAT) را قبول می کنند. آزمون MCAT

  در مدارس پزشکی امریکا و کانادا به رسمیت شناخته می شود. نحوه بررسی و پذیرش این ازمون در مدارس و دانشگاههای مختلف آمریکا و کانادا متفاوت است بهطور مثال ممکن است برخی از مدارس نتیجه ازمون را به طور مساوی بررسی نمایند در حالیکه مدرسه دیگری میانگین کل نمراترا محاسبه کند. آزمون MCAT سه بار در سال برگزار می گردد . مدت زماناین آزمون 7.5 ساعت است .متقاضیان تحصیل پزشکی آمریکا که قصد تحصیل در سال 2020 را دارند باید در آزمون MCAT   2019 شرکت کنند.

تحصیل پزشکی آمریکا و مدارک لازم برای پذیرش

تحصیل پزشکی آمریکا نیاز به لیسانس دارد. متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی در امریکا حتما باید در یکی از رشته های علوم مدرک لیسانس خودرا دریافت نموده باشند. دروس  مورد نیاز برای لیسانس عبارتند از :

 • شیمی معدنی یا عمومی یک سال
 • شیمی آلی یک سال
 • فیزیک یک ترم
 • انگلیسی یک سال
 • ریاضیات یک ترم

مجموع این موارد 4 سال است که منجر به مدرک لیسانس قابل قبول برای تحصیل پزشکی آمریکا می گردد.

علاوه بر آن مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مدارس پزشکی امریکا عبارتند از :

 • مدرک لیسانس مرتبط با پیش نیاز رشته پزشکی که در بالا اشاره شد
 • نمرات آزمون MCAT
 • توصیه نامه ها از اساتید قبلی
 • مدارک و مشخصات شناسایی فردی (گذرنامه ، عکس و …)
 • فرم پرشده درخواست انلاین
 • پرداخت مبلغ 70دلار برای ثبت درخواست که این مبلغ باز نمی گردد.

تحصیل پزشکی آمریکا و هزینه های تحصیل

تحصیل پزشکی آمریکا یکی از گرانترین ها در جهان است. برای دانشجویان بین المللی در رشته های پزشکی تقریبا بورسیه ای وجود ندارد . بنابراین متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی در آمریکا باید هزینه های تحصیل خود را ، تامین نمایند. متقاضی باید حداقل 25 هزار دلار در سال برای هزینه تحصیل خود کنار بگذارد. البته این هزینه برای دانشگاههای دولتی است و اگر بخواهد در دانشگاههای خصوصی تحصیل نماید برای هر سال حدود 40 هزار دلار باید در حسابش پس انداز داشته باشد.

میانگین هزینه تحصیل پزشکی در ایالات مختلف آمریکا بین 35 تا 50 هزار دلار در سال است. البته ذکر این مطلب مهم است که در صورت ادامه تحصیل پزشکی آمریکا پس از فارغ التحصیلی موقعیتهای شغلی  بسیار عالی در انتظار فارغ التحصیلان رشته های پزشکی در آمریکاست.

تحصیل داروسازی در آمریکا

تحصیل پزشکی آمریکا و هزینه زندگی

هزینه های زندگی در آمریکا کاملا بستگی به سبک زندگی فرد دارد. اما به طور کلی زندگی در آمریکا بسیار گران است و از جمله شهرهای گران آمریکا می توان به سن فرانسیسکو، نیویورک، بوستون و لس آنجلس است. اما در بعضی ایالت ها و شهر ها زندگی نسبتا ارزانتر از جاهای دیگر است. در کل اگر در حاشیه شهرها زندگی کنید هزینه ها بسیار پایین می آید.

در جدول زیر به برخی از هزینه ها در نیو یورک و سان فرانسیسکو  اشاره نمودیم:

یک فرد تنها هر ماه 1100 تا 1115 دلار
یک فرد تنها هر سال 13200 – 13368 دلار
هزینه ماهیانه دانشگاه 794-852 دلار
خانواده 4 نفره هر ماه 4045-4118 دلار
خانواده 4 نفره هر سال هر سال 48540-49416 دلار

هزینه اجاره مسکن در امریکا به طور میانگین در نیویورک و سان فرانسیسکو

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 3000-3273 دلار
آپارتمان یک خوابه درحومه 1896-2542 دلار
خانه 3خوابه در مرکز شهر 5832-6478 دلار
خانه سه خوابه در حومه 3318-4501 دلار
اینترنت 60-54 دلار
انرژی 117-128 دلار

تحصیل پزشکی آمریکا و دندانپزشکی

دوره تحصیل دندانپزشکی در ایالات متحده بین 5 تا 6 سال است. برای تحصیل در دوره دندانپزشکی متقاضیان باید حداق دو سال از دوره لیسانس علوم را گذرانده باشند. در 4 سال اول تحصیل دندانپزشکی دروس پایه دندانپزشکی ارائه می گردد و پس از 4سال به دو شاخه جراحی دندانپزشکی و دکتر دندانپزشک تقسیم میگردد.از سال دوم دانشجویان با حضور در کلینیک های دندانپزشکی کار با بیماران را تجربه می کنند. مدارس خصوصی دندانپزشکی برای تحصیل در آمریکا بیشتر از دانش آموزان بین المللی پذیرش می کنند. آزمون ورودی پذیرش دندانپزشکی DAT  نام دارد که توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا ADA برگزار می گردد. از دیگر مدارک لازم برای پذیرش درمدارس دندانپزشکی داشتن مدرک زبان تافل برای دانشجویان بین المللی و توصیه نامه ، مصاحبه و معدل بالا در دوره کارشناسی است که توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا مورد ارزیابی قرار می گیرد.

رشته های تخصص در دندانپزشکی عبارتند از :

 • بهداشت عمومی دندانپزشکی
 • آسیب شناسی دهان و فک و صورت، رادیولوژی یا جراحی
 • ایمپلنت دهان و دندان یا پزشکی
 • دندانپزشکی اطفال یا جراحی
هزینه های تحصیل و زندگی آمریکا
شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا
ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل پزشکی آمریکا و دریافت ویزا

در ابتدا باید یادآوری کنیم که ورود و مهاجرت به آمریکا در حال حاضر و با توجه به ممنوعیت های ترامپ بسیار دشوار است و تنها راه ورود به آمریکا از راه تحصیل است که ان هم 100 % نیست. وکلای ما در موسسه حقوقی ملکپور با آگاهی کامل از پروسه اخذ ویزای آمریکا می توانندبه شما در پایین آوردن ریسک ویزای تحصیلی کمک کنند و با مشاوره درست درصد ویزای شما را بالا ببرند. حال در اینجا به شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می پردازیم.

برای درخواست ویزا ابتدا باید با نامه پذیرش دانشگاه از نزدیکترین سفارت به کشورتان درخواست وقت ویزا نمایید. نامه درخواست ویزا باید به زبان انگلیسی تکمیل گردد و باید با دقت به سوالات فرم پاسخ دهید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • فرم درخواسست ویزا
 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • پرداخت هزینه های درخواست ویزا
 • عکس جدید حداکثر مربوط به 6 ماه گذشته در ابعاد عکس گذرنامه (عکس های با حجاب اسلامی نیز قابل قبول است)
 • مدارک مبنی بر وجود علقه در کشور خود
 • مدارک مالی مبنی بر داشتن تمکن مالی به اندازه هزینه یک سال تحصیل و زندگی

یکی از مواردی که در صدور ویزا موثر است اینست که متقاضی بتواند افیسر را قانع کند که هدفش از رفتن به آمریکا تحصیل بوده و پس از تحصیل نیز به کشورش باز خواهد گشت و این میسر نمیشود مگر با ارائه مدارکی که نشان از داشتن علقه های مادی و معنوی در کشور خود است. در این زمینه پیشنهاد می کنیم که با یک وکیل مهاجرت خوب و زبده مشورت نمایید و کار را به وکیل بسپارید. مشاورین ما در موسسه حقوقی ملکپور آماده راهنمایی و ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند.

تحصیل پزشکی آمریکا و کلام آخر

تحصیل پزشکی آمریکا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که در بالاتر مطالعه نمودید تحصیل پزشکی آمریکا نیاز به قبولی در آزمون MCAT دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل پزشکی آمریکا می توانید مقالات ما را در این زمینه با جستجو در گوگل با کلیدواژه ملکپور یافته و مطالعه نمایید. پیشنهاد ما به شما مشاهده ویدیوهای رایگان موسسه حقوقی ملکپور در وبسایتهای موسسه و در نهایت تهیه ویدیوی بی نظیر راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت از سایت های موسسه است. این ویدیو مانند چراغی روشنگر راه مهاجرت از راههای مختلف و در کشورهای مختلف است. همچنین می توانید در وبسایتهای ما در قسمت سوالات همگانی سوالات خود را مطرح و پاسخ آن را به طور رایگان دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *