تحصیل پزشکی برزیل

 • تحصیل پزشکی برزیل و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل پزشکی برزیل وشرایط عمومی
 • تحصیل پزشکی برزیل و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی برزیل و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی برزیل و مدارک برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی برزیل و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی برزیل و هزینه های زندگی
 • تحصیل پزشکی برزیل و سایر رشته های علوم پزشکی
  • دارو سازی
  • دندان پزشکی
  • پرستاری
 • تحصیل پزشکی برزیل و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی برزیل و کار پس از تحصیل
 • تحصیل پزشکی برزیل و سخن پایانی

تحصیل پزشکی برزیل و مقدمه ای بر آن

تحصیل پزشکی برزیل ،نحوه  اخذ ویزا  و شرایط اخذ اقامت و پاسپورت از طریق تحصیل پزشکی برزیل در این مقاله به صورت علمی و تفصیلی مورد تحلیل  و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا از نحوه ورود به دانشگاه های پزشکی در برزیل اطلاع دارید ؟ آیا با تحصیل پزشکی برزیل امکان یافتن کار وجود دارد؟ آیا از شرایط و ضوابط ورود به دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی در برزیل اطاعات کافی دارید ؟  تحصیل در رشته پزشکی همواره مورد توجه افراد بسیار زیادی می باشد. و بیشتر این افراد به دنبال یافتن مکان مناسبی به جهت تحصیل در این رشته هستند که پس از اتمام تحصیلاتشان بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند. انتخاب کشور و دانشگاه مناسب با توجه به حساسیت رشته پزشکی امری حساس می باشد، علاوه بر این تحصیل پزشکی در  برزیل ، با توجه به پروسه اخذ ویزای آن و روند پذیرش در دانشگاه های پزشکی برزیل بهتر است فرد قبل از هرگونه اقدام و تصمیم گیری با وکلای بین المللی مشورت نمایید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای  MIE تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی در این زمینه بهره مند شوید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی برزیل وشرایط عمومی

قبل از بررسی شرایط تحصیل پزشکی برزیل و هرگونه اقدام لازم است در ابتدا مختصر آشنایی با کشور برزیل پیدا کرد. کشور برزیل در آمریکای جنوبی واقع گشته و بزرگترین کشور آمریکای جنوبی محسوب میشود، که پایتخت این کشور برازیلیا  و واحد پول کشور برزیل رئال میباشد.کشور برزیل از آنجا که زمانی مستعمره پرتغال بوده است دارای زبان رسمی  پرتغالی می باشد. وسعت کشور برزیل در حدود هشت میلیون و پانصد هزار کیلومتر مربع(8.500.000) است که به واسطه همین وسعت زیاد تقریبا با تمام کشورهای آمریکای جنوبی (مانند آرژانتین، کلمبیا، پرو، اروگوئه) به غیر از اکوادور و شیلی دارای مرز مشترک می باشد. برزیل کشوری چند ملیتی متشکل از نژاد های اروپایی ،سرخ پوستان آمریکایی، آفریقا می باشد و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است که در حدود دویست و ده میلیون (210.338.000)جمعیت در خود جای داده است. مذهب بیشتر آنان مسیحیت می باشد.

نظام تحصیلی کشور برزیل دارای  تشابهاتی با سیستم آموزشی ایران می باشد مانند مدت زمان تحصیلات در مقاطع مختلف دانشگاهی (دوره لیسانس 4 سال و دوره فوق لیسانس 2 سال ) و شروع ترم های تحصیل که در ماه های سپتامبر و ژانویه (مهر ماه و دی ماه ) انجام می پذیرد.

ویزای برزیل

تحصیل پزشکی برزیل و شرایط ورود به رشته پزشکی

ورود به رشته پزشکی و تحصیل پزشکی برزیل نیز مانند بیشتر کشورهای دنیا دارای اهمیت ویژه ای می باشد. درآمد مناسب پزشکان باعث گشته تا بسیاری از افراد علاقه به ورود به این رشته پیدا کنند از سویی  دیگر به دلیل شرایط خاص و حساس پزشکی برای ورود به این رشته شرایط و قوانین خاصی در نظر گرفته شده است. به طور مثال یکی از شرایط مهم برای ورود به دانشگاه و تحصیل پزشکی برزیل آن است که فرد حتما زیر بیست و یک سال سن داشته باشد. باید خاطر نشان کرد که ورود به این رشته علیرغم آنکه در اکثر دوره ها و مقاطع به زبان پرتغالی تدریس میشود نیازمند آن است که  فرد مدرک زبان انگلیسی را داشته باشد تا بتواند وارد رشته پزشکی در برزیل شود. از شرایط دیگر تحصیل پزشکی در برزیل آن است که فرد باید یک دوره یکساله رابه عنوان پیش نیاز ورود به رشته پزشکی را بگذراند. طول تحصیل پزشکی در برزیل شش سال است که عموما سال آخر برای کار آموزی دانشجویان می باشد. به طور مختصر شرایط ورود به رشته پزشکی در ذیل آمده است:

 • داشتن دیپلم دوازده ساله و یا پیش دانشگاهی
 • ارائه مدرک آیلتس
 • .داشتن سن کمتر از 21 سال
 • گذراندن دوره pre medical و قبولی در آزمون پزشکی

تحصیل پزشکی برزیل و دانشگاه های پزشکی

 برای تحصیل در دانشگاه های خارج باید آشنایی نسبی با دانشگاه ها و شرایط آنها کسب کرد، در خصوص تحصیل پزشکی برزیل نیز این قائده جاری است و فرد نیازمند شناخت دانشگاه ها و شرایط ورود به آنان می باشد. دانشگاه های برزیل را میتوان جزو دانشگاه های برتر آمریکای جنوبی قلمداد کرد، که برخی از آنان دارا ی رنکینگ های بالا در سطح جهان هستند. تحصیل پزشکی برزیل در دانشگاه های برتر این کشور برگزار می گردد. به طور کلی دانشگاه های برزیل از نظر هزینه و نوع مدیریت  به سه دسته تقسیم میشوند:

 • دانشگاه های خصوصی
 • دانشگاه های فدرال
 • دانشگاه های ایالتی (دولتی )

که البته ورود به دانشگاههای فدرال و ایالتی به دلیل آنکه کاملا از طرف دولت حمایت می شوند و دولتی هستند تا حدودی مشکل می باشد و بهتر آن است که برای ورود آسان به دانشگاه های برزیل، از طریق دانشگاه های خصوصی اقدام شود. اما نکته قابل توجه آن است که از نظر اعتبار دانشگاه های فدرال معتبرترین دانشگاه ها در این میان میباشد.

از جمله دانشگاههای برتر  در زمینه تحصیل پزشکی برزیل که مورد تایید وزارت علوم ایران  نیز باشد، میتوان از دانشگاه های ذیل نام برد:

تحصیل پزشکی برزیل

به طور کلی تحصیل پزشکی برزیل به نسبت سایر کشورهای آمریکای جنوبی دارای برتری نسبی میباشد اما برای تحصیل در رشته پزشکی بهتر آن است که سایر کشورها که دارای شرایط مناسب تری برای تحصیل و کار می باشد انتخاب شود

معرفی دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل

تحصیل پزشکی برزیل و مدارک برای پذیرش

هر فرد برای اخذ پذیرش و دریافت ویزا برای تحصیل پزشکی برزیل باید مدارک و شرایطی  را داشته باشد و آنها را ارایه بدهد تا بتواند موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی برزیل شود. از جمله این مدارک و شرایط می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • حداکثر سن21 سال
 • مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی
 • مدرک زبان
 • گذراندن دوره مقدماتی(premedical)
 • قبولی در آزمون ورودی

تحصیل پزشکی برزیل و هزینه های تحصیل

یکی از مهمترین مسایلی که در زمینه تحصیل در سایر کشورها وجود دارد امر هزینه های تحصیل در آن کشور است، تحصیل پزشکی برزیل نیز از این قاعده مستثنی نیست . هزینه تحصیل پزشکی  برزیل ، به طور میانگین در حدود 20 هزار دلار در سال میباشد که این میزان به نسبت دانشگاه مورد نظر و رشته های زیر شاخه پزشکی متفاوت می باشد. البته همانطور که ذکر شد دانشگاه های برزیل به سه دسته تقسیم میشوند که دانشگاه های ایالتی و دانشگاه های فدرال برای متقاضیان تحصیل پزشکی برزیل به صورت رایگان می باشد. دانشگاه های خصوصی است دارای هزینه و شهریه بالا می باشد. شایان ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE  اتریش تهیه و گرد آوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونه حرام و غیر قانونی میباشد. البته متقاضیان تحصیل پزشکی  برزیل اجازه انجام کارهای دانشجویی به مدت بیست ساعت (20 ) در هفته را دارند که این نکته را نیز باید در نظر داشت که کار دانشجویی از نظر میزان حقوق دریافتی و میزان درآمد  تنها بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در برزیل را پوشش میدهد.

بورسیه تحصیلی برزیل

تحصیل پزشکی برزیل و هزینه های زندگی

فرد متقاضی تحصیل پزشکی برزیل علاوه بر در نظر گرفتن هزینه های تحصیل باید اطلاعات مختصری از هزینه های زندگی در کشور برزیل را نیز داشته باشد. به طور کلی هزینه های زندگی در کشور برزیل در حدود 500 تا 1000 دلار میباشد که البته این میزان به تناسب شهر های بزرگ و کوچک و سبک زندگی افراد مختلف متفاوت است. در واقع بیشترین هزینه مربوط به خوابگاه و یا اجاره مسکن توسط شخص متقاضی میباشد. درجدول روبرو لیست برخی از هزینه ها و مخارجی که فرد متقاضی تحصیل پزشکی برزیل باید برای زندگی خود در نظر داشته باشد آورده شده است:

تحصیل پزشکی برزیل و سایر رشته های علوم پزشکی

 • دارو سازی

  در رشته داروسازی در حدود 5سال مدت زمان دوره آموزشی میباشد و در حدود دو ترم نیز متقاضیان این رشته باید در داروخانه مشغول به کار و کار آموزی شوند. در رشته داروسازی تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر میباشد ولی فرد باید چند واحد زبان پرتغالی نیز بگذراند و به زبان پرتغالی آشنایی داشته باشد.

 • دندان پزشکی

  شرایط عمومی پذیرش در رابطه با تحصیل پزشکی برزیل، در خصوص دندانپزشکی نیز صادق است مضاف بر آن شخص باید یک دوره یکساله به عنوان دروس عمومی پزشکی را بگذراند سپس با آزمون ورودی وارد تحصیل برای دندانپزشکی شوند.

 • پرستاری

  دوره های پرستاری نیز عموما چهار سال به طول می انجامد و دارای زیر شاخه های فراوانی مانند پرستاری کودک ،پرستاری عمومی ،پرستاری نجات و …میباشد.و از نظر شرایط عمومی شرایط مشابهی برای پذیرش دانشجو را در نظر دارد.

تحصیل پزشکی برزیل و دریافت ویزا

هر فردی بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه برای تحصیل پزشکی  برزیل باید اقدام به اخذ ویزا نماید. اخذ ویزای تحصیلی نیز مانند سایر ویزا ها نیازمند ارائه مدارکی است که براساس آنها ویزا صادر خواهد شد. شخص پس از پر کردن فرم مربوط به ویزا ، فرم را به همراه سایر مدارک تحویل سفارت میدهد تا به پرونده وی رسیدگی شده و ویزای شخص به منظور تحصیل پزشکی برزیل صادر گردد. از جمله مدارک مورد نیاز میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت شخص متقاضی
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • نامه تمکن مالی
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه نامه مسافرتی

تحصیل پزشکی برزیل و کار پس از تحصیل

همانطور که گفته شد تحصیل پزشکی  برزیل به علت آزمون های سخت دانشگاه های فدرال و ایالتی عموما در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است و افراد بیشتری وارد دانشگاه های خصوصی این کشور میشوند. افراد میتوانند پس از تحصیل پزشکی در کشور برزیل در آن کشور مشغول به کار شوند و به مدت دوازده ماه برای یافتن شغل مناسب و تغییر ویزای خود اقدام نمایند. اما نگرانی سال های اخیر در بین افراد فارغ التحصیل این رشته آن است که به دلیل کثرت وجود دانشگاه های پزشکی در برزیل و درصد بالای فارغ التحصیلان در این رشته و با توجه به معتبر تر بودن دانشگاه های فدرال باعث گشته تا بازار کار آنان اشباع گشته و بسیاری از افراد فارغ التحصیل در این رشته با بیکاری مواجه گردند و به ناچار خاک برزیل را ترک گویند.

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی برزیل و سخن پایانی

تحصیل پزشکی برزیل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل پزشکی برزیل در این مقاله به صورت علمی و تفصیلی مورد بررسی قرار گرفته شد اما امر مهاجرت و تحصیل بحث گسترده و مهمی میباشد که برا ی انتخاب کشور مقصد به جهت تحصیل باید جوانب مختلفی من الجمله وضعیت اشتغال و بیکاری ،امکان کار پس از تحصیل ،و مواردی از این قبیل با دقت بررسی شود.با توجه به آنکه افراد زیادی به واسطه تحصیل پزشکی برزیل هر ساله از این رشته فارغ التحصیل میشوند بازار کار برای فارغ التحصیلان اشباع شده میباشد و اکثر فارغ اتحصیلان بدون کار باقی مانده در نتیجه امکان اقامت مجدد برای آنها فراهم نمیشود. لذا در انتخاب کشور مقصد باید به این موارد توجه کرد و افراد میتوانند به جای انتخاب تحصیل پزشکی برزیل، تحصیل در کشورهایی نظیر انگلستان، مجارستان، کانادا، چک و دیگر کشورها ی اروپایی را انتخاب کرده تا بتوانند به واسطه تحصیل و به تبع آن کاریابی موفق به اخذ اقامت دائم شوند. به همین سبب شما میتوانید برای بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا با دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین میتوانید در انتهای مقاله ،در قسمت دیدگاه و نظرات سوالات خود را مطرح نموده تا در کوتاهترین زمان پاسخ آن را توسط مشاورین دریابید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *