تحصیل پزشکی در ارمنستان

 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و شرایط عمومی آن
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و هزینه های زندگی
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و سایر رشته های پزشکی
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و کار پس از تحصیل
 • تحصیل پزشکی در ارمنستان و سخن پایانی
تحصیل پزشکی در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و مقدمه ای بر آن

 تحصیل پزشکی در ارمنستان و مهاجرت به ارمنستان از این طریق در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل پزشکی در ارمنستان چیست؟ هزینه های تحصیل پزشکی در ارمنستان به چه میزان می باشد؟ آیا با تحصیل پزشکی در ارمنستان می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟ در صورتی که تصمیم گرفته اید برای تحصیل در رشته پزشکی به ارمنستان مهاجرت نمایید ممکن است این سوالات در ذهنتان مطرح شود. در این مقاله سعی شده است کلیه نکات مهم و اساسی در خصوص تحصیل پزشکی در ارمنستان به صورت ساده و تفصیلی بیان شود،  در صورت  نیاز به اطلاعات تکمیلی و تخصصی شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه mie اتریش تماس حاصل فرموده و از اطلاعات رایگان برخوردار شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در پایان همین مقاله مطرح نموده کارشناسان موسسه پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

پاسپورت ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و شرایط عمومی آن

کشور ارمنستان در جنوب قفقاز و بین دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد. به لحاظ وسعت این کشور کوچک ترین کشور شوروی سابق محسوب می شود. ارمنستان از سمت شمال با گرجستان از جنوب با ایران از شرق با آذربایجان و از غرب با ترکیه هم مرز و همسایه می باشد. ارمنستان از جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبایی برخوردار است هر چند این کشور محصور در خشکی می باشد. تحصیل در ارمنستان به دلایل مختلفی از جمله هم مرز بودن با ایران و نزدیکی به کشورمان، ارزانی تحصیل و زندگی در این کشور برای دانشجویان ایرانی که به دنبال کشور کم هزینه برای تحصیل می باشند از بهترین گزینه ها می باشد. کشور ارمنستان دارای 26 دانشگاه دولتی می باشد که از این تعداد 4 دانشگاه بین المللی  هستند. همچنین در این کشور 33 دانشگاه خصوصی و معتبر در زمینه تحصیلات تکمیلی فعالیت دارند. رشته پزشکی در ارمنستان همانند دیگر کشورها یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی محسوب می شود. آغاز سال تحصیلی در این کشور ماه سپتامبر می باشد که در ماه جولای به پایان می رسد.

ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و شرایط ورود به رشته پزشکی

برای ورود به رشته پزشکی در دانشگاه های کشور ارمنستان، داشتن مدرک دیپلم کافی می باشد. در این خصوص تفاوتی ندارد که شخص مدرک دیپلم رشته تجربی، ریاضی، علوم انسانی و یا فنی ارائه نماید. بنابراین با داشتن مدرک دیپلم رشته های مختلف  متقاضی می تواند در رشته های پزشکی ارمنستان پذیرش اخذ نماید. برای ورود به دانشگاه شخص بایستی به مدت 9 ماه دوره پیش دانشگاهی را بگذراند، هرچند دوره پیش دانشگاهی را در کشور خود به پایان رسانده باشد. در این دوره 9 ماهه دانشجو واحدهای پیش پزشکی و مرتبط با رشته خود را می گذراند. بنابراین برای ورود به رشته پزشکی و تحصیل در این رشته در ارمنستان متقاضی نیازی به ارائه مدرک پیش دانشگاهی از کشور خود ندارد. تحصیل پزشکی در ارمنستان مورد توجه بسیاری از دوست داران رشته پزشکی می باشد. یکی از دلایل آنها این است که برای تحصیل در رشته پزشکی در این کشور، نیازی به شرکت در کنکور و یا آزمون پزشکی نمی باشد. در حالی که برای تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای دیگر بایستی در آزمون سراسری این کشورها شرکت نمود و نمره قبولی را به دست آورد. به علاوه، برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور ارمنستان نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد و شخص در حین فراگیری واحدهای پیش پزشکی می تواند زبان خود را به سطح ایده آلی برساند.

تحصیل و اعزام دانشجو به ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و دانشگاه های پزشکی

دانشگاه پزشکی ایروان یکی از موسسات آموزش عالی در کشور ارمنستان  است  که در زمینه های پزشکی، داروسازی، بهداشت و دندانپزشکی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه دارای شش دانشکده پزشکی می باشد. دانشگاه پزشکی ایروان در سال 1920 تاسیس شده است. بیش از 5000 دانشجو در دانشکده پزشکی این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. تحصیل در رشته پزشکی در کشور ارمنستان 7 سال به طول می انجامد.

دانشکده های پزشکی دانشگاه ایروان به شرح ذیل می باشد:

 • پزشکی عمومی
 • دندانپزشکی
 • پزشکی نظامی
 • داروسازی
 • بهداشت عمومی

هیچ یک از دانشگاه های ارمنستان مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشد. این موضوع باید مورد توجه کسانی که خواهان تحصیل در ارمنستان در رشته پزشکی می باشند قرار گیرد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه مهاجرت پاسخگوی شما عزیزان در این خصوص می باشد. با توجه به اینکه شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشورهایی نظیر کانادا، چک، مجارستان و انگلستان فراهم می باشد، شما می توانید سوالات خود را در این خصوص مطرح نمایید.

بورس تحصیلی ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و مدارک لازم برای پذیرش

برای اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های ارمنستان ارائه مدارک ذیل از سوی متقاضی ضروری می باشد:

 • مدارک هویتی شامل پاسپورت و شناسنامه
 • کپی مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات با تایید سفارت ارمنستان
 • عکس
 • پرداخت هزینه های سفارت
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و هزینه های تحصیل

کشور ارمنستان یکی از کشورهای اروپا غربی است که زندگی در این کشور نسبت به کشورهای اروپای شرقی  از کیفیت کمتری برخوردار می باشد. همچنین به دلیل نزدیک بودن به ایران و پایین بودن هزینه ها و سهولت رفت آمد به خودی خود هزینه های زندگی کمتر است. به علاوه، از لحاظ شهریه دانشگاهی نیز  تحصیل در ارمنستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه کمتری در بر دارد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نوشته شده است، هرگونه کپی برداری و یا استفاده از محتویات با تغییرات اندک بدون ذکر منبع شرعا حرام و غیرقانونی می باشد. موسسه هیچ رضایتی در این خصوص ندارد. هزینه تحصیل در این کشور حدودا 3000  تا  5000هزار دلار در سال می باشد و هزینه های زندگی سالانه 500 تا 600 دلار می باشد که می توان با اسکان در خوابگاه های دانشجویی نزدیک دانشگاه ها  هزینه ها را کاهش داد. همچنین دوره آماده سازی 1 ساله که دانشجو می بایست قبل از تحصیل در این کشور بگذراند و شامل دروس انگلیسی، فیزیک، زیست شناسی و  ریاضیات می باشد در حدود 2000هزار دلار هزینه دارد.

.

تحصیل پزشکی در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و هزینه های زندگی

هر چند هزینه زندگی افراد به کیفیت زندگی آن ها بستگی دارد اما در کل هزینه زندگی در ارمنستان نسبت به دیگر کشورها کمتر و مقرون به صرفه می باشد. در جدول ذیل برخی هزینه ها به صورت جزئی بیان شده است.

تحصیل پزشکی در ارمنستان
هزینه های تحصیل و زندگی در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان و سایر رشته های پزشکی

 • تحصیل دندانپزشکی

  برای تحصیل در مقطع دندانپزشکی ارمنستان نیاز به مدرک پیش دانشگاهی نمی باشد و  با دیپلم متوسطه می توان در آزمون ورودی و مقدماتی شرکت نمود که شامل دروس فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضیات و زبان انگلیسی می شود. در صورت موفقیت در این آزمون می توان در این رشته ادامه تحصیل داد. هزینه های تحصیل، سالانه حدود 5000 هزار دلار می باشد و افراد در این رشته امکان کار در بیمارستان ها و کلینیک های این کشور و سایر کشورهای اروپایی را دارند.

 • تحصیل در رشته داروسازی

  تحصیل در این رشته نیاز به مدرک پیش دانشگاهی ندارد و متقاضی با دیپلم می تواند  وارد این رشته تحصیلی شود. همچنین تحصیل در این رشته نیاز به آزمون ورودی ندارد و مدت زمان این رشته تحصیلی 5 سال می باشد و حدودا 3500دلار سالانه هزینه در بر دارد که نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزانتر است . همچنین نیازی به مدرک زبان ندارد.

 • تحصیل پرستاری

  پرستاری یکی از رشته هایی می باشد که مکمل  جامعه پزشکی می باشد و شاید به اغراق  گفته شود که پرستاری نقش پر رنگ تری در جامعه پزشکی دارد . دوره تحصیلی پرستاری به مدت 4 سال می باشد . داشتن مدرک دیپلم با معدل هم تراز 14 الزامی می باشد .و تحصیل در این مقطع به صورت تمام وقت  و زبان تحصیل در این رشته انگلیسی می باشد .

تحصیل پزشکی در ارمنستان و دریافت ویزا

برای اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان می توانید ابتدا با اخذ ویزای توریستی وارد این کشور  شوید از دانشگاه مورد علاقه خود دیدن نموده و درخواست خود را به آن دانشگاه تحویل دهید. در صورت اخذ پذیرش برای ویزای دانشجویی از طریق کشور ارمنستان یا کشور خود اقدام نمایید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان عبارت است از :

 • نامه مربوط به اخذ پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت، شناسنامه و ترجمه مدارک هویتی
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت و عدم ابتلا به بیماری های خاص

تحصیل پزشکی در ارمنستان و کار پس از تحصیل

دانشجویان در حین تحصیل می توانند در کشور ارمنستان به صورت پاره وقت کار نموده و از این طریق بخشی از هزینه های خود را تامین نمایند. اما پس از اتمام تحصیل کسانی که قصد دارند اقامت این کشور را بدست آورند  باید دلایل ویژه و خاص داشته باشند. اقامت موقت پس از تحصیل در ارمنستان برای مدت یک سال اعطاء می گردد و برای یک سال دیگر قابل تمدید می باشد. تحصیل در ارمنستان به خودی خود باعث کسب اقامت این کشور نخواهد شد. در صورتی که شخص پس از پایان تحصیل موفق به یافتن کار شده و 3 سال در این کشور کار کند می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم ارمنستان اقدام نماید.

کار ضمن تحصیل در ارمنستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در ارمنستان و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در ارمنستان و مهاجرت به ارمنستان از این طریق در این مقاله بررسی گردید. اگرچه تحصیل پزشکی در ارمنستان شاید به دلایلی از جمله سهولت رفت و آمد به این کشور و هزینه های مناسب زندگی و تحصیل از شرایط مساعدی برخوردار می باشد، اما با توجه به اینکه مدرک پزشکی دانشگاه های این کشور مورد تایید کشور ایران نمی باشد و با این مدرک نمی توان در ایران به کار طبابت مشغول شد قبل از اقدام بایستی اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید. بدین منظور شما می توانید از طریق مشاورین موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات خود را در زمینه تحصیل پزشکی در ارمنستان به صورت تخصصی تکمیل فرمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در پایان این مقاله مطرح نموده کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5