تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا و بررسی شرایط آن

 • تحصیل پزشکی در استرالیا و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی تحصیل پزشکی در استرالیا
 • شرایط ورود به رشته پزشکی در استرالیا
 • هزینه زندگی برای تحصیل پزشکی در استرالیا
 • هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا
 • تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در استرالیا
  • دندانپزشکی
  • پرستاری
  • داروسازی
 • دریافت ویزای تحصیل پزشکی در استرالیا
 • دانشگاه های برتر برای تحصیل پزشکی در استرالیا
 • مدارک لازم برای پذیرش تحصیل پزشکی در استرالیا
 • کار پس از تحصیل تحصیل پزشکی در استرالیا
 • سخن پایانی
تحصیل پزشکی در استرالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در استرالیا و مقدمه ای بر آن

تحصیل پزشکی در استرالیا ، شرایط تحصیل پزشکی در کشور استرالیا و چگونگی آن در این مقاله به صورت اختصاصی مورد تحلیل علمی و بررسی قرار می گیرد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کدامند؟ هزینه های تحصیلی برای تحصیل پزشکی در استرالیا به چه صورت است؟  بسیاری از افراد هستند که خواستار و داوطلب تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف هستند، اما اطلاعات کاملی در این مورد ندارند. موسسه حقوقی ملک پور تلاش می کند تمامی شرایط و مراحل دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی برای تحصیل پزشکی در استرالیا را برای شما عزیزان بررسی کند تا بتوانید بهترین اقدام را داشته باشید. پیشنهاد می کنیم در صورتی که پس از مطالعه این مقاله همچنان سوالاتی در مورد تحصیل پزشکی در استرالیا در ذهنتان باقی مانده، با مشاورین متخصص و زبده موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه  MIE اتریش، تماس حاصل فرموده و با کمک مشاورین، بهترین راه را برای خود انتخاب کنید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در استرالیا

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در استرالیا

کشور استرالیا در نیمکره جنوبی کره ی زمین و در قاره اقیانوسیه قرار دارد. این قاره، کوچکترین قاره جهان است و کشور استرالیا یکی از اصلی ترین سرزمین های قاره اقیانوسیه به شمار می رود که ششمین کشور پهناور دنیا می باشد و 25 میلیون و 368 هزار نفر جمعیت دارد. زبان رسمی این کشور انگلیسی است. کانبرا پایتختش است و شهرهای سیدنی و ملبورن از شهرهای بزرگ و معروف استرالیا محسوب می شوند.  زبان رسمی استرالیا زبان انگلیسی می باشد. استرالیا هیچ مرز خاکی ای با کشور دیگری ندارد و دور تا دور آن را اقیانوس تشکیل داده است.  استرالیا دارای شرایط آب و هوایی گوناگون و متنوعی است، مثلا در یک نقطه از مناطق کوهستانی، هوا به صفر درجه میرسد، درعین حال در نقطه دیگری از کشور استرالیا که منطقه گرمسیر است، دمای هوا به بالای 50 درجه می رسد. به غیر از مناطق شمالی استرالیا، منطقه های دیگر این کشور معمولا چهار فصل هستند، مانند شهرهای سیدنی، ملبورن، آدلاید ، پرث که این نکته قابل توجه است.

استرالیا
اطلاعات عمومی استرالیا

شرایط ورود به رشته پزشکی در استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی از طریق تحصیل پزشکی در استرالیا، قابل توجه بسیاری از افراد می باشد. سیستم آموزشی رشته پزشکی  کشور استرالیا شبیه به کشور انگلستان  بوده ولی در سال های اخیر از کشورهای کانادا و آمریکا نیز تاثیر گرفته است. روش ورود به رشته پزشکی استرالیا به این صورت است که دانشجویان بعد از گذراندن دوره پری مدیکال،  ۴  سال در رشته علوم پایه تحصیل کرده و بعد از اتمام این دوره یک آزمون برای دوره پزشکی می دهند که در صورت قبولی از این آزمون، می توانند به تحصیل پزشکی در استرالیا مشغول شوند. مدت زمان تحصیل پزشکی در استرالیا، یک امر بسیار مهم است که بهتر است دانشجویان متقاضی، اطلاع دقیقی در این مورد  داشته باشند. مدت زمان تحصیل دانشجویان پزشکی به همراه آموزش و دوره کالج ۹ الی ۱۶ سال طول می کشد که این مدت زمان می تواند براساس شرایط و نیازمندیهای تحصیلی هر شخص متفاوت باشد. شما می توانید با اخذ پذیرش در این رشته ها، ویزای تحصیلی کشور استرالیا را گرفته و در یکی از بهترین دانشگاه های این کشور، مشغول به تحصیل شوید. معمولا دانشجویان در این دوره تحصیلی، حق کار پارت تایم  و نیمه وقت داشته و می توانند بعد از اتمام تحصیلات، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

هزینه زندگی برای تحصیل پزشکی در استرالیا

در تصمیم گیری مهاجرت به کشور استرالیا، اطلاع از هزینه های تحصیل و زندگی، از مسائل بسیار مهمی است که فرد متقاضی باید به آن ها توجه کند.

هزینه های زندگی درکشور استرالیا، به شرایط و نوع زندگی متقاضی بستگی دارد. هزینه زندگی درکشور استرالیا از حدود 600 تا 1000 یورو در ماه متغیراست.  در جدول زیر به برخی از مخارج در استرالیا اشاره می نماییم:

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا و هزینه های تحصیل در آن از نکات بسیار مهم است که این هزینه های دانشگاه پزشکی در استرالیا بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متغیر است، نکته مهم دیگر این است که هزینه های دانشگاه استرالیا گرانتر از آمریکا و انگلیس است ولی هزینه های زندگی ارزان تر از کشورهای دیگر است به طور مثال شهریه دانشگاه های پزشکی در مقطع لیسانس حدود ۵۸ هزار دلار استرالیا تا ۷۲ هزار دلار است و این مقدار ممکن است افزایش یابد.

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا
 • پرستاری

  پرستاری یکی از رشته های مورد تقاضا در کشور استرالیا بوده و دانشگاه های پرستاری در استرالیا از شهرت بالایی برخوردار است. دوره لیسانس رشته پرستاری یک دوره ۳ ساله بوده و شما را در این مرحله برای کار به عنوان یک پرستار حرفه ای آماده می کند. اگر بعد از دوره ۳ ساله قصد آموزش در یک شاخه خاص داشته باشید باید در دوره مستر تحصیل کنید. فارغ التحصیلان رشته پرستاری گزینه های زیادی برای انتخاب شغل در این کشور دارند.

تحصیل پزشکی در استرالیا
 • دندانپزشکی

  دندانپزشکی سیدنی با بیش از ۱۰۰ سال سابقه،  دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا وارد بازار کار کرده است. مدت زمان تحصیل در دوره لیسانس  دندانپزشکی در این کشور ۷ سال بوده  و در دوره تخصص ۴ سال می باشد. مقطع لیسانس زیر شاخه های دندان پزشکی مانند سلامت دهان و دندان  ۳ سال طول کشیده و افراد می توانند بعد از این دوره مشغول به کار شوند.

  ۴دانشگاه استرالیا در رشته دندانپزشکی دارای رتبه های بالا بوده که در ذیل به آنها اشاره می کنیم.

 • دانشگاه سیدنی

 • دانشگاه ملبورن

 • دانشگاه موناش

 • دانشگاه کووینزلند

تحصیل پزشکی در استرالیا
 • داروسازی

  داروسازی یکی از رشته های پرطرفدار پزشکی بوده و افراد زیادی تمایل به تحصیل در این رشته دارند.

  تحصیل در دوره لیسانیس داروسازی در این کشور امکان پذیر بوده و افرادی که علاقمند به ارتقا دانش خود هستند، می توانند در مقطع دکتری مشغول به تحصیل شوند. نکته مهم این است که تحصیل در برخی از دانشگاه ها در مقطع لیسانس بوده ولی در برخی دیگر به صورت پیوسته می باشد. زبان تحصیل در رشته های دارو سازی و پرستاری و دندانپزشکی و… در دانشگاه های استرالیا، به انگلیسی می باشد و دانشجویان خارجی و بین المللی می بایست برای تحصیل دررشته های پزشکی در استرالیا سطح زبان و مدرک زبان مناسبی را داشته باشند.

دریافت ویزای تحصیل پزشکی در استرالیا

برای تحصیل پزشکی در استرالیا می بایست پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر، ویزای تحصیلی و دانشجویی این کشور را دریافت نمایید. در نظر داشته باشید برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا باید مدارک زیر ارائه داده شود.

مدارک ویزای دانشجویی استرالیا

باید در نظر داشت در برخی از مواقع ممکن است سفارت استرالیا مدارک دیگری علاوه بر این مدارک از متقاضی درخواست نماید و شخص بایستی مدارک را در اختیار قرار دهد.

دانشگاه های برتر برای تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا با اطلاعات کافی از دانشگاه های پزشکی کشور استرالیا و این موضوع که دانشگاه ها چه جایگاهی در جهان و کشور دارند، می تواند جهت انتخاب این کشور بسیار مؤثر باشد. استرالیا حدود 38 دانشگاه دولتی  دارد که از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردار می باشند. در جدول زیر تعدادی از دانشگاه های استرالیا با رتبه کشوری را مشاهده می فرمایید.

دانشگاههای پزشکی استرالیا
تحصیل در استرالیا
بورسیه تحصیلی استرالیا
تحصیل دکترا در استرالیا

مدارک لازم برای پذیرش تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا، پس از ارائه مدارک مربوطه صادر می گردد. برخی از دانشگاهها برای ارائه پذیرش، ممکن است که مصاحبه ای را از طریق اسکایپ، با متقاضی انجام دهند، سپس پذیرش را صادر نمایند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش به شرح زیر است:

 • مدرک دیپلم

 • مدارک شناسایی

 • گذر نامه معتبر

 • عکس در ابعاد پاسپورت

 • نامه درخواست ویزا

 • انگیزه نامه تحصیلی

 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی

 • مدرک آیلتس

 • واریز هزینه های تحصیل پزشکی

 • گواهی تمکن مالی

 • رزومه تحصیلی

کار پس از تحصیل پزشکی در استرالیا

اصولا هر شخصی که برای تحصیل به خارج از کشور می رود، مسلما به دنبال کار پس از تحصیل و دریافت اقامت نیز هست. قبل از فارغ التحصیلی دانشجو به عنوان انترن وارد بازار کار می‌شود. طول مدت این کار ۱۲ ماه می باشد که در یک بیمارستان عمومی گذرانده می شود. پرستار و پزشک می‌توانند قسمتی از آموزش های خود را در این دوره بگذرانند و بعد از گذراندن دوره های انترن که شخص می تواند به عنوان پزشک عمومی مشغول به کار شود. دانشجویان در پایان دوره تحصیل خود، پس از گذراندن دوره های عملی و نظری پزشکی، برای کار در بیمارستانها و مراکز پزشکی آماده می شوند.

تحصیل پزشکی در استرالیا
اقامت پس از تحصیل در استرالیا
تحصیل مهندسی در استرالیا
دفتر حقوقی ملک پور
سخن پایانی

تحصیل پزشکی در استرالیا ، در این مقاله به صورت تخصصی بررسی گردید. کشور استرالیا، کشوری وسیع می باشد که در زمینه های اقتصادی و آموزشی پیشرفت بسیار خوبی داشته است و با توجه به کیفیت آموزشی به کشوری مناسب برای دانشجویان خارجی تبدیل شده است. با توجه به درآمد بالای ایرانیان و سبک زندگی آنها در کشور استرالیا در سال های اخیر در امر مهاجرت، مورد علاقه ایرانیان قرار گرفته است. توجه داشته باشیم که داشتن اطلاعات کافی در زمینه تحصیل پزشکی در استرالیا و مهاجرت از راه های صحیح و قانونی به استرالیا حائز اهمیت است که داوطلبان در این راه دچار سر در گمی و گمراهی نشوند. به این منظور موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، با داشتن مشاورین مجرب و قوی در زمینه مهاجرت، راه را برای موکلان روشن و هموار کرده و پاسخگوی همه ی عزیزان خواهند بود. امیدواریم مقاله ی موجود توانایی پاسخ به سئوالات و ابهامات ذهنی شما را داشته باشد و اطلاعاتی در باب تحصیل پزشکی در استرالیا خدمت شما عزیزان ارائه بدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر، با مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *