تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان و بررسی شرایط آن

 • تحصیل پزشکی در انگلستان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی تحصیل پزشکی در انگلستان
 • شرایط ورود به رشته پزشکی در انگلستان
 • دانشگاه های پزشکی در انگلستان
 • مدارک لازم برای پذیرش و تحصیل پزشکی در انگلستان
 • هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان
 • هزینه زندگی برای تحصیل پزشکی در انگلستان
 • تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در انگلستان
 • دریافت ویزای تحصیل پزشکی در انگلستان
 • سخن پایانی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در انگلستان و مقدمه ای بر آن

تحصیل پزشکی در انگلستان، مهاجرت تحصیلی به انگلستان و دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلستان به منظور تحصیل پزشکی در انگلستان در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. خیلی از دانش آموزان و فارغ التحصیلان تمایل به تحصیل در رشته پزشکی را دارند،کشور انگلستان شرایط ایده آلی را در رشته های پزشکی دارد و در این میان شاید بهترین گزینه تحصیل پزشکی در کشور انگلستان باشد. هر ساله تعداد زیادی از سرتاسر جهان برای تحصیل در رشته پزشکی به این کشور مهاجرت می کنند. احتمالا سوالات زیادی در زمینه تحصیل پزشکی در کشور انگلستان در ذهن شما عزیزان است از جمله اینکه تحصیل پزشکی در انگلستان به چه صورت است؟ مدارک مورد نیاز جهت ارائه به دانشگاه ها و اخذ پذیرش چیست؟ شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در انگلستان چگونه است؟ ما در این مقاله علمی سعی نموده ایم که شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان را برای شما عزیزان بررسی نماییم. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش با بیش از 15 سال سابقه آماده پاسخ گویی و ارائه خدمات جهت تحصیل پزشکی در کشور انگلستان می باشد، در صورت داشتن هرگونه سوال با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان با تجریه به صورت رایگان شما عزیزان را راهنمایی بفرمایند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در انگلستان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی در انگلستان یا آمریکا

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان مورد توجه بسیاری از علاقه مندان تحصیل در رشته پزشکی قرار گرفته است به دلیل اینکه کشور انگلستان و دانشگاه های آن از اعتبار بالایی برخوردار است و داشجویان پس از تحصیل به هر جای دنیا می توانند ورود داشته باشند.اخیرا به دلیل شرایط سخت در آزمون ها و کنکور جهت قبول شدن در رشته پزشکی در ایران خیلی از افراد تمایل به تحصیل پزشکی درکشور انگلستان را دارند. برای تحصیل پزشکی و مهاجرت بهتر است اطلاعاتی درباره کشور انگلستان بدست آورید.
پایتخت کشور انگلستان و بزرگترین شهر آن لندن است. جمعیت این کشور 54.316.600 نفر است و مساحت آن نیز 243.610 کیلومتر مربع است. کشور انگلستان از ناحیه شمال با کشور اسکاتلند و از غرب با ولز هم مرز است. انگلستان دارای جزیره هایی کوچک و بزرگ است. رود تیمز پر آبتربن رود انگلستان است که از شهر لندن عبور می کند.
تحصیل پزشکی در انگلستان به زبان انگلیسی می باشد و داشتن مدرک زبان و دانش زبان یکی از مهم ترین نکات جهت تحصیل در این کشور است.

پرچم انگلیس
ویزای کار انگلستان

شرایط ورود به رشته پزشکی در انگلستان

برای تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان دوره های متفاوتی وجود دارد که نیاز است شخص برای ورود به پزشکی در این کشور، ابتدا این دوره ها را پشت سر بگذارد. برای تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان دوره های متفاوتی وجود دارد که نیاز است شخص برای ورود به رشته پزشکی در این کشور، ابتدا این دوره ها را پشت سر بگذارد و سپس بتواند در این رشته به دانشگاه ورود پیدا کند. یکی از این دوره ها دوره A-LEVEL می باشد که برای دانش آموزانی است قصد تحصیل در رشته های پزشکی را دارند، البته بایستی نمرات بالا را در این دوره یک الی دو ساله بدست آورند، و پس از آن می توانند به دانشگاه در رشته پزشکی  در انگلستان ورود داشته باشند.  برخی از این دوره ها جهت ورود به دانشگاهای انگلستان به صورت زیر است.

 • دوره پایه فاندیشن

  طول تحصیل پزش این دوره معمولا 2 سال است و برای پزشکانی که به تازگی درسشان تمام شده است واجد شرایط برای آموزش بنیادین و انتخاب تخصص هستند.

 • آموزش تخصصی

  این دوره پس از پایان موفقیت آمیز دوره فاندیشن می باشد و تکنیک و آموزش های تخصصی را آموزش می بینند.

 • دورهA- LEVEL

  این دوره قبل از ورود به دانشگاه می باشد و بیشتر موارد توسط کالج ها در انگلستان برگزار می شود و دانشگاه ها به صورت ندرت دانشگاه ها این دوره را برگزار می کنند. برای ورود در رشته پزشکی در انگلستان ابتدا دانشجو بایستی این دوره را بگذراند و با توجه به نمرات قابل قبول به دانشگاه در رشته پزشکی ورود پیدا کنند. بهترین کالج ها برای گذراندن این دوره  بلربیز Bellerbys  و آبی کالج Abbey college هستند. دروسی که بایستی گذرانده شود معمولا دروس پایه مانند شیمی، زیست و علوم می باشند. طول این دوره بین 6 ماه تا یک سال است.

 • دوره فاندیشن

  این دوره نیز برای ورود به رشته پزشکی و تحصیل پزشکی در انگلستان می باشد و طول دوره به مدت یک سال و 3 ترم می باشد. حداقل سن برای ورود شانزده سال و نیم است. برای شرکت در رشته پزشکی در 3 آزمون بایستی نمره بالاA  را بدست آورد. این آزمون ها آزمون BMAT، GAMSAT آزمون استعداد بالینی می باشند.

 • آزمونBMAT

  این ازمون برای واجد شرایط بودن برای تحصیل در رشته های پزشکی است و جهت تحصیل پزشکی در انگلستان است همچنین برای ارزیابی دانشجویان جهت ورود به رشته پزشکی می باشد. مدت زمان آزمون معمولا 2 ساعت می باشد و سالی یک بار برگزار می شود.

 • GAMSAT آزمون

  این ازمون برای ورود به برخی از دانشگاه هایی است که در مقاطع بالاتر از کارشناسی هستند و دانشجو بایستی قبل از ارسال اپلیکشن خود در این آزمون شرکت نمایند.

توجه داشته باشید که تحصیل پزشکی در انگلستان بر خلاف سایر کشور های دیگر، مدت زمان کمتری دارد. به طور مثال تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به مدت 5 سال می باشد و در برخی از رشته ها مانند داروسازی به مدت 4 سال می باشد. همین مدت زمان کم جهت تحصیل و کیفیت و شرایط ایده آل تحصیل پزشکی در انگلستان باعث شده است که دانشجویان بین المللی زیادی از سرتاسر جهان به انگلستان مهاجرت کنند.

دانشگاه های پزشکی در انگلستان

خیلی از افراد از سرتاسر جهان تمایل به تحصیل پزشکی در انگلستان را دارند، به دلیل اینکه از اعتبار و کیفت بالایی برخوردار است. برای تحصیل پزشکی در انگلستان بایستی از دانشگاه های آن شناخت داشته باشید که ما در این قسمت به این دانشگاه ها می پردازیم:

دانشگاههای پزشکی انگلستان

مدارک لازم برای پذیرش و تحصیل پزشکی در انگلستان

برای ورود به دانشگاه های پزشکی و تحصیل پزشکی در انگلستان بایستی در ابتدا پذیرش را اخذ نمود و سپس برای اخذ پذیرش نیاز به ارائه مدارک است که به آنها می پردازیم:

 • رزومه تحصیلی

 • مدرک زبان آیلتیس

 • مدارک فارغ التحصیلی

 • پاسپورت و کپی آن

 • ریز نمرات

 • نامه مرجع علمی

 • انگیزه نامه

 • نامه ویزا از سمت دانشگاه

 • عکس

هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان مورد استقبال دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا قرار گرفته است، برای تحصیل در این رشته برای دانشجویان  بین 35000 تا 40000 هزار پوند است ولی این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به دانشگاه متفاوت می باشد. بهتر است از قبل هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در انگلستان را در نظر بگیرید.به طور مثال در برخی دانشگاه ها می توان شهریه را به صورت اقساط پرداخت کرد. در صورتی که دانشجو در ترم های اول قابلیت خود را نشان دهد می تواند بورسیه از دانشگاه دریافت کنند و بیشتر هزینه های تحصیل را از این طریق ساپورت کند. برخی از رشته های پزشکی مانند داروسازی هزینه های پایین تری دارند، به طور مثال از 17000 تا 20000 هزار پوند می باشد. البته توجه داشته باشید برای ورود به تحصیل پزشکی در انگلستان همانطور که گفته شد بایستی دوره های فاندیشن،A LEVEL  و … به هزینه تحصیل اضافه شود. هزینه این دوره ها بستگی به کالج و شهر آن دارد ولی به طور مثال از 20000 پوند تا 35000 پوند می باشد.

هزینه زندگی برای تحصیل پزشکی در انگلستان

جهت تحصیل پزشکی در انگلستان بایستی از هزینه های زندگی در انگلستان اظلاعات دقیقی داشت، البته هزینه تحصیل با توجه به شهر متفاوت می باشد به طور مثال هزینه زندگی در شهر لندن به مراتب بالاتر از شهر های دیگر انگلستان می باشد. ما در این قسمت به هزینه های زندگی در انگلستان می پردازیم:

تحصیل در انگلستان

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان شاخه های مختلفی دارد که به آنها می پردازیم:

 • داروسازی

  برای ورود به تحصیل در انگلستان برای رشته داروسازی ۳ مرحله وجود دارد.
  ۱-    دانش آموزان بالای ۱۲ سال قبل از اتمام دوره دبیرستان بایستی  وارد دوره GCSE  بشوند. این دوره در مقطع معادل دیپلم  می باشد، ضمن اینکه دروس علوم پایه به آن ها آموزش داده می شود و برای رشته داروسازی آماده می شوند.

  ۲-      دوره A level مختص دانش آموزانی است که برای سال سوم دبیرستان می خواهند مشغول به تحصیل شوند. در این دوره دروسی مانند علوم پایه و همچنین زبان انگلیسی  آموزش می دهند.

  ۳- دانش آموزانی که دیپلم دارند می توانند به دوره های A-Level  یا Foundation   وارد شوند و اگر نمراتشان در سطح A باشد می توانند وارد بهترین دانشگاههای انگلستان شوند.

 • دندانپزشکی

  تحصیل دندانپزشکی در انگلستان به صورت کلی دوره ی پنج ساله می باشد.  این دوره به دو سطح علمی و فنی تعلیم داده می شوند. و دانشجویان دندانپزشکی دراین دوره ها  به آموزش هایی نظیر پیشگیری و درمان همچنین  بیماری دهان و دندان را می گذرانند. رشته ی دندانپزشکی و تحصیل آن در انگلستان جزء پر رقابت ترین  و پرطرفدارترین رشته بین رشته های پزشکی است.  یکی از نکات مهم برای ورود به رشته دندانپزشکی در انگلستان داشتن سابقه تحصیلی قوی است.

 • پرستاری

  برای تحصیل رشته پرستاری در انگلستان ، باید مدرارکی مانند دوره تکمیلی و آموزشی را قبل از ثبت نام ارائه دهید و پس از آن شما می توانید در مرکز پرستاری و مامایی در انگلستان ثبت نام کنید. پس از اتمام دوره آموزشی در انگلستان می توانید مدرک خود را به دست آورد، می توانید در NMC ثبت نام  داشته باشید و این امکان را می دهد تا به عنوان پرستار در انگلستان بتوانید استخدام شوید. برای رشته پرستاری نکاتی مانند شخصیت رفتار با بیمار و مسولیت پذیری نیز مهم می باشد. دانشجویان بایستی  مهارت و نمرات بالایی برای ورود به این رشته داشته و همچنین ارتباطات قوی و خوبی جهت کار در قسمتی از یک تیم در فشار بالا  داشته باشند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با داروسازی در انگلستان

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه تحصیلی انگلستان

دریافت ویزای تحصیل پزشکی در انگلستان

برای تحصیل  پزشکی در انگلستان و ورود به انگلستان بایستی ویزای آن را دریافت نمود. این ویزا همان ویزای تحصیلی TIER 4 می باشد. این نوع ویزا برای دانش آموزان و دانشجویانی است که بالای 16 سال هست که توانایی تحصیل به زیان انگلیسی مانند مکالمه و نوشتن را دارند، همچنین توانایی پرداخت شهریه و هزینه های زندگی را ارائه دهند. برای ویزا TIER 4 چند امتیاز بایستی بدست آورید، حداقل امتیاز برای ویزای تحصیلی 40 امتیاز می باشد که به این امتیازات می پردازیم:

 • 10 امتیاز نمره آیلتس

 • تمکن مالی به عنوان سپرده 10 امتیاز

 • نامه CAS 20 امتیاز

تحصیل داروسازی در انگلستان

برای اقدام در ابتدا بایستی در  یک رشته پزشکی  در آن در یک کالج و یا دانشگاه پذیرفته شوید و پذیرش را داشته باشید سپس برای دریافت ویزای انگلستان اقدام کنید.

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی پزشکی در انگلستان:

 • پاسپورت
 • مدارک تحصیلی( دیپلم، پیش دانشگاهی و ریز نمرات)
 • تمکن مالی
 • گواهی سلامت
 • مدرک زبان( حداقل آیلتس 5 آکادمیک)
 • اجاره نامه جهت اسکان( خوابگاه و یا آپارتمان)
 • عکس

کار پس از تحصیل پزشکی در انگلستان

دانشجویان پس از تحویل مدارک و اخذ پذیرش در این کشور، دوره های موردنظر که در بالا گفته شد را می گذرانند و درصورت اخذ نمرات بالا در این دوره ها می توانند در دانشگاه های معتبری همچون کمبریج، مشغول به تحصیل پزشکی شوند. این دانشجویان پس از گذراندن پنج تا شش سال، و اتمام دوره، می توانند در این کشور مشغول به کار شوند و پس از چند سال کار، اقدام به اخذ اقامت نمایند. همچنین دانشجویان ایرانی که تمایل به بازگشت به کشور خود را دارند، از آنجا که دانشگاه های انگلستان، مورد تایید ایران می باشد،می بایست یک سال را در دانشگاه بین الملل ایران، مشغول به تحصیل شوند و پس از ان جهت معادل سازی مدرک خود اقدام نمایند و مشغول به کار شوند.

اعزام دانشجو به انگلستان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان
تحصیل در انگلستان

سخن پایانی

تحصیل پزشکی در انگلستان، رشته های پزشکی در انگلستان، دانشگاه های پزشکی در انگلستان در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد. یکی از بهترین کشور ها جهت تحصیل پزشکی انگلستان می باشد، به دلیل اینکه دارای دانشگاه های معتبر و با رنکینگ بالا جهت تحصیل می باشد. دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا تمایل به تحصیل پزشکی در انگلستان می باشند. جهت تحصیل در انگلستان بایستی ویزای TIER 4 را دریافت نمود. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش در زمینه تحصیل پزشکی در انگلستان به شما عزیزان آماده راهنمایی می باشد، برای بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. همچنین می توانید در بخش دیدگاه سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند .در صورت تمایل برای انتخاب بهترین روش مهاجرتی می توانید با تهیه ویدیو انتخاب مسیر گام گام مهاجرت همانند وکیل مهاجرت اطلاعات کامل را بدست آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *