تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک و بررسی آن

 • تحصیل پزشکی در دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی تحصیل پزشکی در دانمارک
 • شرایط ورود به رشته پزشکی در دانمارک
 • تحصیل پزشکی در دانمارک و دانشگاههای پزشکی
 • مدارک لازم برای پذیرش پزشکی در دانمارک
 • هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک
 • هزینه های زندگی برای تحصیل پزشکی در دانمارک
 • تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در دانمارک
  • دندانپزشکی
  • داروسازی
  • پرستاری
 • دریافت ویزای تحصیل پزشکی در دانمارک
 • کار پس از تحصیل پزشکی در دانمارک
 • سخن پایانی
تحصیل پزشکی در دانمارک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در دانمارک و مقدمه ای بر آن

تحصیل پزشکی در دانمارک٬ شرایط عمومی و شرایط ورود به رشته های پزشکی در دانمارک٬ اخذ اقامت از این طریق٬ در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است افراد سوالاتی از این قبیل داشته باشند که شرایط و مدارک تحصیل پزشکی در دانمارک چیست؟ هزینه های تحصیل در دانمارک به چه صورت است؟ هزینه های زندگی در این کشور چگونه است؟ در پایان این مقاله سعی شده است که به تمامی این سوال ها پاسخ داده شود. دانمارک یکی از کشور های شمال اروپا می باشد که در فرآورده های لبنی و گوشتی٬ نفتی و تجهیزات پزشکی٬ صادرات بالایی دارد. کیفیت آموزشی در این کشور نیز بسیار بالاست، از این رو تقاضای زیادی جهت مهاجرت از جمله تحصیل پزشکی در دانمارک٬ وجود دارد. در صورتی که نیاز به اطلاعات کاملتری دارید،  موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار موسسه MIE اتریش٬ می تواند به شما مشاوره رایگان ارائه نماید. در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان دارید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به دانمارک و انگلیس

شرایط عمومی تحصیل پزشکی در دانمارک

اگر قصد تحصیل پزشکی در دانمارک را دارید٬ باید بگوییم که یک انتخاب بسیار عالی کرده اید٬ زیرا دانمارک یکی از محبوبترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل به دلیل کیفیت عالی تدریس و استفاده از روش های ابتکاری بسیار مفید و همچنین هزینه های بسیار پایین تحصیل می باشد. برای درخواست تحصیل در این کشور میبایست که ابتدا٬ خود فرد درخواستش را مستقیما به دانشگاه مورد نظر در دانمارک ارسال نماید، سپس با توجه به اینکه از چه کشوری درخواست می دهید و درجه شما و مدرک معادل شما تهیه شده و در انتها باید میزان تسلط شما به زبان دانمارکی یا انگلیسی به اثبات برسد، پس از آن باید برای ویزا درخواست بدهید که اگر عضو اتحادیه اروپا هستید٬ نیازی به این درخواست نیست٬ فقط کافی است٬ ثابت کنید که عضو اتحادیه اروپا هستید و از این رو به شما اجازه کار بدون محدودیت می دهند و حال اگر شما عضو اتحادیه اروپا نیستید٬ باید اجازه اقامت بگیرید.

اطلاعات عمومی دانمارک

شرایط ورود به رشته پزشکی در دانمارک

اگر قصد تحصیل پزشکی در دانمارک را دارید٬ باید حتما در مورد شرایط ورود به رشته های  پزشکی در این کشور اطلاعاتی بدست بیاورید. هر کشوری یک سری شرایط خاص مرتبط با خود٬ برای تحصیل دارد. اولین شرط٬ این است که باید به زبان دانمارکی تسلط داشته باشید و اگر تسلط ندارید اصلا نگران نباشید٬ چرا که می توانید به صورت رایگان در دوره هایی که به زبان انگلیسی در این کشور ارائه میشود٬ به تسلط برسید، سپس حتما باید مدارک شما توسط وزارت آموزش عالی دانمارک معادل سازی شود. سپس مدرک آیلتس یا تافل خود را که معادل 6.5 یا 7 هست تحویل دهید. یک خبر عالی برای کسانی که عضو اتحادیه اروپا هستند این است که هیچ هزینه ی تحصیلی نباید پرداخت نمایند٬ ولی سایر افراد باید در سال حدود 16000 یورو بپردازند. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که دانشگاههای دانمارک، برای پذیرش دانشجوهای ایرانی داشتن ویزا را الزامی نموده اند.

ویزای تحصیلی دانمارک
زندگی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک و دانشگاههای پزشکی

اگر قصد تحصیل پزشکی در دانمارک را دارید باید در مورد اینکه در چه دانشگاهی تحصیل میکنید و چه دانشگاههایی مورد تایید نظام پزشکی ایران هستند٬ حتما اطلاعات دقیقی بدست بیاورید. برای راحتی شما در زیر اسامی دانشگاههای مورد تایید نظام پزشکی ایران را قرار داده ایم:

کپنهاگ
 • دانشکده بهداشت و علوم پزشکی در دانشگاه کپنهاگ

  یکی از بزرگترین موسسات  آموزش در کشورهای شمال اروپا است که به عنوان بهترین دانشگاه در اسکاندیناوی شناخته می شود.

آرهوس
 • دانشکده بهداشت دانشگاه آرهوس

  دانشگاه تحقیقاتی عمومی  است و دومین دانشگاه بزرگ دانمارک است.

آلبورگ
 • دانشگاه آلبورگ

  در آلبرگ، اسپرژی و کپنهاگ تاسیس شده است و جزو دانشگاه های دولتی دانمارک میباشد

دانشگاه جنوب دانمارک
 • دانشکده علوم بهداشتی از دانشگاه جنوب دانمارک

  در جنوب دانمارک و در زلاند تاسیس شده است و با دانشگاه های فلنسبورگ و  کیل همکاری میکند.

مدارک لازم برای پذیرش پزشکی در دانمارک

 کسانی که قصد تحصیل پزشکی در دانمارک را دارند٬ باید مدارک زیر را داشته باشند تا بتوانند در دانشگاههای کشور دانمارک پذیرش بشوند: تحصیل در تمامی مقاطع کشور دانمارک مجاز می باشد و اولین شرط لازم برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور دانمارک٬ این هست که فرد حتما باید در کنکور سراسری ایران در رشته پزشکی٬ قبول شود٬ یعنی فرد حتما باید مدرک قبولی در آزمون سراسری که توسط سازمان سنجش گرفته می شود را به دانشگاه مورد نظر در دانمارک تحویل بدهد و  دومین شرط پذیرش٬ نام نویسی در کالج میباشد و این مسیر برای کسانی که مدرک قبولی پزشکی در آزمون سراسری را ندارند٬ بسیار مشکل ساز می باشد. کسب مدرک زبان DANISH نیز بسیار مهم و الزامی می باشد و باید حتما آنرا کسب نمایید.

هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک

اگر قصد تحصیل پزشکی در دانمارک را دارید٬ پس حتما در مورد هزینه تحصیل در این کشور اطلاعاتی کسب نمایید. همانطور که میدانید هزینه های تحصیل در رشته پزشکی نسبت به باقی رشته ها دارای هزینه ی بیشتری است و کشور دانمارک از این قاعده مستثنی نیست. پس لازم است هر فردی که اقدام به تحصیل در این رشته و این کشور میکند از این هزینه ها اطلاع داشته باشد. هزینه تحصیلی بسته به دانشگاه متفاوت است. اگر شما فردی از اتحادیه اروپا هستید یا به هر طریقی اقامت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را دارید فقط باید هزینه بررسی مدارک را بدهید و در غیر این صورت علاوه بر هزینه بررسی مدارک باید هزینه تحصیل در دانشگاه که به طور میانگین حدود 8 تا 14 هزار یورو میباشد را پرداخت نمایید. مقاله موجود  توسط تیم کارشناسان مقاله نویسی موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و متعلق به سایت کمپانی می باشد و هرگونه کپی برداری از آن غیرقانونی است.

هزینه های زندگی برای تحصیل پزشکی در دانمارک

اگر قصد تحصیل پزشکی در دانمارک را دارید باید بدانید که پزشکی یکی از پر هزینه ترین رشته هاست و اطلاع از هزینه ها یکی از مهمترین اطلاعاتی است که فرد باید قبل از اقدام از آنها اطلاع کامل داشته باشد. شرایط تحصیل در دانمارک و به دنبال آن هزینه های آن مشابه دیگر کشورهای اروپایی است٬ اما حتما تفاوتهایی هم دارد. هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک٬ هزینه های تحصیل و زندگی را شامل می شود، که هزینه های زندگی به طبع متناسب با دانشگاه محل تحصیل، خوابگاه یا خانه و محل سکونت و اینکه فرد متاهل می باشد یا مجرد و … که به طور میانگین هزینه های زندگی یک فرد مجرد حدود 800 تا 1100 یورو در هر ماه میباشد. می توانید لیستی از هزینه های زندگی در دانمارک را در جدول زیر٬ مشاهده نمایید.

هزینه های زندگی در دانمارک1

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در دانمارک

امروزه جوانان زیادی٬ به فکر مهاجرت به کشورهای مختلف و خواندن پزشکی و زیرشاخه های آن٬ به طور کم هزینه یا حتی رایگان هستند. اگر شما هم به فکر تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور آرام و سطح بالای دانمارک هستید٬ بهتر است این مطالب را از دست ندهید .شرایط اخذ پذیرش از یک دانشگاه٬ بستگی به نوع آن دانشگاه داشته و به طور کلی دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی پذیرش میدهند. طول دوره تحصیل در رشته  های پزشکی در دانمارک 6سال است و تحصیل پزشکی هم به زبان دانمارکی و هم زبان انگلیسی میسر است. تحصیل پزشکی در دانمارک شامل مزایایی از قبیل تحصیل ارزان٬ ارائه مدرک معتبر٬ ارائه خوابگاه ٬ مجوز کار در حین تحصیل و … می باشد.

 • دندانپزشکی

  دندانپزشکی در دانمارک به این صورت می باشد که فرد می بایست حتما٬ مدرک دیپلم ۱۲ را اشته باشد تا بتواند در مقطع کارشناسی دندانپزشکی شروع به تحصیل نماید. در ضمن دانستن زبان انگلیسی در حد عالی٬ برای گذراندن این مقطع٬ بسیار مهم می باشد. دانشگاه دندان پزشکی دانشگاه کپنهاگ برنامه سه ساله برای کارشناسی ارشد و برنامه دو ساله برای کارشناسی دندان پزشکی در اختیار علاقه مندان به تحصیل در این رشته قرار میدهد. مزایای تحصیل دندان پزشکی در دانمارک شامل تمامی مزایای پزشکی می باشد.

تحصیل پزشکی در دانمارک
 • داروسازی

  اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به داروسازی علاقه دارید٬ می بایست شرایط زیر را دارا باشید. آزمون تعیین سطح  زبان٬ جزو الزامات خاص جهت ورود می باشد. باید گفت بر خلاف رشته پزشکی که به هر دو زبان دانمارکی و انگلیسی بود٬ این رشته در دانشگاه کپنهاگ فقط به زبان دانمارکی است. در نتیجه زبان دانمارکی سطح A برای تمامی سطح ها مورد نیاز است.

تحصیل پزشکی در دانمارک
 • پرستاری

  کسانی که قصد خواندن پرستاری در دانمارک را دارند٬ باید بدانند که دانمارک حقوق خوبی برای پرستاران در نظر گرفته است. اما در ابتدا شما می بایست مورد حمایت DNO(خدمات بهداشتی در دانمارک) قرار بگیرید و همچنین مدرک زبان خود را که می بایست در حد بالایی باشد اخذ نمایید.

تحصیل پزشکی در دانمارک

دریافت ویزای تحصیل پزشکی در دانمارک

اگر قصد تحصیل پزشکی در دانمارک را دارید و عضو کشورهای اروپایی نیستید باید درخواست ویزا بدهید. به این صورت که دو ماه قبل از رفتن به دانمارک و شروع کلاس هایتان باید درخواست ویزا بدهید و این ویزا بستگی به مدت زمان تحصیلتان اعتبار دارد، سپس باید زمانی با سفارت تعیین کنید برای رفتن به سفارت و ثبت اثر انگشت و اطلاعاتتان، سپس باید هزینه ی ویزا را پرداخت نموده و در انتها باید ثابت کنید که میتوانید هزینه های زندگی خود را تعیین کنید. به طور لیست وار میتوان کارها را به این صورت بیان نمود: دریافت مدرک زبان٬ مدرک اینکه از لحاظ مالی دچار مشکل نیستید و میتوانید هزینه زندگی خود را بپردازید که حدود 1000 یورو می باشد٬ نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان٬ فرم درخواست را که تکمیل نموده اید٬ تازه ترین عکس و پاسپورت معتبر٬ بیمه سفر٬ مدارک تحصیلیتان از کشور مبدا٬ اطلاعات کامل در مورد تحصیلتان. در صورتی که تمایل دارید به دانمارک مهاجرت کنید و خودتان می خواهید مراحل آن را پیش ببرید٬ می توانید ویدئو یی  را که توسط موسسه حقوقی ملک پور٬ تهیه گشته را خریداری نمایید و از آن استفاده لازم را ببرید.

کار پس از تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانشگاه های مطرح و معتبر دنیا٬ آرزوی بسیاری از افراد است تا با این تحصیل، آینده ای عالی و موفق را برای خود رقم بزنند. تحصیل پزشکی در دانمارک نیز از این موضوع مستثنی نیست و مکانی عالی٬ برای تحصیل بسیاری از علاقه مندان به علم پزشکی میباشد، چرا که کشور دانمارک٬ از سطح علمی و دانشگاهی خوبی برخوردار است. بسیاری از علاقه مندان به تحصیل پزشکی در دانمارک٬ به فکر کار و همچنین دریافت اقامت از این طریق میباشند. علاوه بر اینکه به دانشجویان اجازه کار در دوره ای که به تحصیل پزشکی در دانمارک مشغول هستند٬ داده میشود، اقامت آن ها نیز به مدت 6 ماه پس از اتمام تحصیل پزشکی در دانمارک تمدید میشود تا بتوانند کار مورد نظرشان را در این کشور بیابند و به آن کار مشغول شوند تا از این طریق اقامت این کشور را نیز بدست بیاورند .در نموداری که در زیر نمایش داده شده٬ نرخ بیکاری در دانمارک در چند سال اخیر را مشاهده می کنید که میزان آن کم بوده است.

بورسیه تحصیلی دانمارک
تحصیل مهندسی در دانمارک
دفتر حقوقی ملک پور
سخن پایانی

تحصیل پزشکی در دانمارک٬ شرایط ورود به رشته های پزشکی، مدارک لازم و هزینه ها ی تحصیل پزشکی در دانمارک دراین مقاله مورد تحلیل علمی قرار گرفت. دانمارک یکی از کشورهای بسیار عالی در زمینه کیفیت آموزشی و تحصیلی می باشد و همچنین اقتصاد بسیار خوبی دارد. به همین دلایل است که همه روزه٬ عده بسیاری٬ قصد مهاجرت به این کشور را دارند. موسسه حقوقی ملک پور٬ آماده است تا شما را در زمینه اخذ ویزا و پذیرش پزشکی در دانمارک و شرایط و مدارک موردنیاز آن٬ راهنمایی نماید. در صورت هرگونه سوال و راهنمایی در خصوص تحصیل پزشکی در دانمارک٬ با موسسه حقوقی ملک پور٬ تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید یا می توانید در قسمت نظرات٬ سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت٬ به آنها پاسخ داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *