تحصیل پزشکی مجارستان

 • تحصیل پزشکی مجارستان و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل پزشکی مجارستان و شرایط ورود به رشته پزشکی
 • تحصیل پزشکی مجارستان و دانشگاههای پزشکی
 • تحصیل پزشکی مجارستان و مدارک لازم برای پذیرش
 • تحصیل پزشکی مجارستان و هزینه های تحصیل
 • تحصیل پزشکی مجارستان و هزینه زندگی
 • تحصیل پزشکی مجارستان و سایر رشته های علوم پزشکی
  • داروسازی
  • دندان پزشکی
  • پرستاری
 • تحصیل پزشکی مجارستان و دریافت ویزا
 • تحصیل پزشکی مجارستان و کار پس از تحصیل
 • تحصیل پزشکی مجارستان و سخن پایانی
تحصیل پزشکی مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی مجارستان و مقدمه ای بر آن

تحصیل پزشکی مجارستان و شرایط و هزینه های آن و هم چنین سایر رشته های علوم پزشکی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. ما در این مقاله سعی کردیم با نگارش ساده، به صورت خلاصه وار، مطالب علمی و نکات کلیدی مربوط به تحصیل پزشکی مجارستان را برای شما توضیح داده و اطلاعات زیادی را در اختیار شما بگذاریم. به شما توصیه می شود اگر قصد اقدام کردن در باب پذیرش تحصیل پزشکی در مجارستان واخذ ویزا را دارید حتما با وکیلی مجرب مشورت نمایید. شما می توانید مقالات ما را که از سایت های رسمی ادارات مهاجرت کشورها برداشت و ترجمه شده و به طور مداوم به روز رسانی می شود مطالعه نموده و اطلاعات زیادی را در این زمینه و مدارک و شرایط لازم برای آن به دست آورید. خرید ویدیو فوق العاده کامل و جامع راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت از وب سایت های ما، به شما کمک بسیاری می کند و شما با مشاهده این ویدیو می توانید، مسیر مهاجرتی خود را انتخاب کرده و بدون نیاز به وکیل مهاجرت بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید. برای اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیل پزشکی مجارستان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش ارتباط برقرار نمائید و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی

تحصیل پزشکی مجارستان و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل پزشکی مجارستان دارای شرایط بسیار عالی می باشد. امتیاز مثبتی که کشور مجارستان برای رشته های پزشکی دارد این است که بعد از اینکه شخص دوره پری مدیکال را خواند و وارد دانشگاه پزشکی شد و تحصیلات خود را تمام کرد، مدرک تحصیلی اعطا شده به آنها مدرک دکتری حرفه ای می باشد و این دکترای حرفه‌ای فقط در کشور آمریکا وجود دارد و همچنین در کشور مجارستان و این امکان ویژه و بسیار عالی را برای شخصی که در کشور مجارستان پزشکی خوانده است به وجود می‌آورد که به وسیله آن بتواند به کشور آمریکا سفر کند و در این کشور با آن مدرک دکترای حرفه ای که دریافت کرده است، امکان کار داشته باشد. همچنین در کشور مجارستان هر دانشگاهی که رشته پزشکی را ارائه می نماید آزمونی جداگانه دارد و هر دانشگاه آزمون مخصوص به خودش را می گیرد، این آزمون ها سالی یک بار در هر دانشگاه برگزار می شود و البته  یکی دیگر از دلایلی که خواندن رشته های شاخه علوم پزشکی را در این کشور محبوب می‌نماید، امکان خواندن و تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور می باشد. زمانی که برای خواندن این رشته لازم می باشد بازه زمانی شش سال می باشد، که دو سال ابتدایی آن برای دروس عمومی و سال‌های آخر برای دروس تخصصی خواهد بود. از شرایط اولیه ورود به این دانشگاه ها گذراندن دوره‌های فاندیشن که یک سال می باشد و یا پیش دانشگاهی و همچنین شرکت در آزمون های ورودی و قبولی در این آزمون ها  و قبولی در مصاحبه و همچنین داشتن مدرک زبان نیز الزامی می باشد. شروع ترم از سپتامبر می باشد و دانشجویان می بایست تا ۳۰ ژوئن برنامه های خود را ارائه دهند.

تحصیل پزشکی مجارستان و دانشگاههای پزشکی

تحصیل پزشکی مجارستان به زبان انگلیسی در حال حاضر در چهار دانشگاه علوم پزشکی این کشور امکان پذیر می باشد که از کیفیت بسیار بالا و رنک مناسب و خوبی برخوردار است که همین علت باعث جذب متقاضیان خواندن پزشکی در اروپا به سمت این کشور می باشد. مجارستان برای دانشجویان بین المللی، چهار دانشگاه را که برنامه های پزشکی، داروسازی و برنامه های دندانپزشکی انگلیسی ارائه می دهند را در اختیار دانشجویان بین المللی گذاشته است:

 • دانشگاه Semmelweis

 دانشگاه پزشکی Semmelweis در سال 1769 تأسیس شد. دانشکده پزشکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های مجارستان است. در کنار چندین برنامه پزشکی مجارستان، دانشگاه پزشکی Semmelweis همچنین دارای برنامه های مختلف پزشکی به زبان انگلیسی و آلمانی می باشد.

 • دانشگاه Debrecen

دانشکده پزشکی بخشی از مرکز علوم پزشکی و بهداشتی دانشگاه Debrecen است. دانشکده پزشکی دارای 20 بخش علوم پایه و 23 واحد بالینی است. دانشکده پزشکی در سال 1987 با 49 دانشجو در انگلستان شروع به تحصیل در رشته زبان انگلیسی کرد، تعداد فعلی دانشجویان در برنامه انگلیسی بیش از 900 نفراست.

 • دانشگاه Szeged

دانشگاه پزشکی Szeged: دوره آمادگی پزشکی در انگلستان، برنامه 1 ساله

دوره آمادگی پزشکی در دانشگاه Szeged در مجارستان  برای کسانی که آماده برنامه های آموزشی منظم پزشکی نیستند، به وجود آمده اند. این برنامه برای کسانی طراحی شده است که برای بررسی شیمی، زیست شناسی، فیزیک و / یا زبان انگلیسی نیاز به کمک دارند. به طور میانگین، دوره هشت ماهه دوره آمادگی پزشکی، دانشجویان را برای آزمون ورودی برای برنامه های منظم پزشکی آماده می کند.

 • دانشگاه Pécs

دانشگاه پزشکی دوره 60 ساعته را به زبان انگلیسی برای اهداف پزشکی (خواندن، صحبت و گوش دادن) ارائه می دهد. این دوره را می توان با دوره آمادگی 4 هفته ای، زیست شناسی، شیمی و فیزیک ترکیب کرد.

دوره های عمومی زبان به دقت سازمان یافته است تا ارتباطات و مهارت های مطالعه را برای مطالعات بیشتر دانشجویان به زبان انگلیسی و کمک به برقراری ارتباط آنها در محیط مجارستان  باشد. از آنجایی که شرکت کنندگان در این برنامه احتمالا 3-5 سال را در مجارستان صرف خواهند کرد، ضروری است که مهارتهای زبان مجازی نیز بدست آید.

تحصیل پزشکی مجارستان و مدارک لازم برای پذیرش

تحصیل پزشکی مجارستان و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در این رشته در ذیل این عنوان آمده است:

 • Sop  یا انگیزه نامه
 • مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه پیش دانشگاهی ( باید در دفتر اسناد رسمی توسط مترجم اسناد رسمی ترجمه گردد.)
 • مدارک هویتی ( پاسپورت که حداقل باید ۶ ماه اعتبار داشته باشد و ۳ صفحه خالی نیز داشته باشد.)
 • آیلتس یا تافل
 • Study plan یا برنامه مطالعاتی
 • قبولی در آزمون های ورودی که بعضی از دانشگاه ها دارند
 • قبولی در مصاحیه ( بعضی از دانشگاه ها مصاحبه نیز دارند.)
 • گذرندان دوره پیش دانشگاهی یا فوندیشن یک ساله که دو ترم می باشد

تحصیل پزشکی مجارستان و هزینه های تحصیل

هزینه تحصیل برای یک برنامه پزشکی عمومی شش ساله به زبان انگلیسی تقریبا 18000 دلار آمریکا است. با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف مجارستان متفاوت می باشد می‌توانیم به نمونه ای از این هزینه ها به صورت خلاصه وار اشاره کنیم.

هزینه تحصیل در دانشگاه Semmelweis که هم به زبان انگلیسی و هم زبان آلمانی ارائه می شود : 16400 دلار در سال ( البته هزینه رشته های دندانپزشکی و داروسازی متفاوت می باشند.)

برنامه پزشکی عمومی به زبان انگلیسی دانشگاه پکس : هزینه تحصیل: 15،300 دلار در سال  / مدت زمان: 6 سال

برنامه های پزشکی به زبان آلمانی دانشگاه پکس : هزینه تحصیل: 13200 یورو / مدت زمان: 6 سال

تحصیل پزشکی مجارستان و هزینه زندگی

تحصیل پزشکی مجارستان علاوه بر هزینه هایی که برای تحصیل آن وجود دارد، شامل هزینه های زندگی دانشجویی نیز می شود که در جداول زیر به صورت میانگین این هزینه ها برای شما متقاضیان آورده شده است. هزینه های زندگی در مجارستان کمتر از سایر کشورهای اروپایی است. بودجه ماهانه معادل 750 یورو (حدود 950 دلار آمریکا) در هر ماه است. با این حال، اگر شما قصد تحصیل در بوداپست دارید، به یاد داشته باشید که گران تر از سایر نقاط کشور است.

قیمت خورد و خوراک
1،700.00 فوت وعده های غذایی، رستوران ارزان قیمت
8،000.00 فوت وعده های غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره
203.87 فوت آب (0.33 لیتر بطری)
222.69 فوت شیر (به طور منظم)، (1 لیتر)
291.16 فوت برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)
490.69 فوت تخم مرغ (به طور منظم) (12)
2،399.61 فوت گوشت گاو (1 کیلوگرم)
313.22 فوت سیب (1 کیلوگرم)
409.68 فوت موز (1 کیلوگرم)
قیمت اجاره در هر ماه
122،093.81 فوت آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر
90،089.54 فوت آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز
151،447.78 فوت آپارتمان (3 اتاق خواب) در خارج شهر
قیمت خرید آپارتمان
394،606.90 فوت قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز
614،813.99 فوت قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

تحصیل پزشکی مجارستان و سایر رشته های علوم پزشکی

 • داروسازی

  همچنین امکان تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان نیز در دانشگاه هایی که برای رشته پزشکی نام برده شد وجود دارد. مدت زمان تحصیل در رشته دارو سازی ۵ سال می باشد که متشکل از ده ترم خواهد بود و شامل ۲ بخش می باشد که در دو سال و نیمه اول دروس مقدماتی تدریس می‌شود و در ادامه دروس تخصصی و دارویی تدریس می‌شود و مدرکی که گرفته می شود در کل دنیا و اتحادیه اروپا مورد تایید و معتبر می باشد و امکان کار در کل اتحادیه اروپا وجود دارد. امکان تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان هم به زبان انگلیسی وجود دارد و هم به زبان آلمانی و برای تحصیل در این رشته ابتدا می بایست یک دوره یک ساله پیش دانشگاهی یا فاندیشن خوانده شود و سپس بعد از اینکه آزمون های مخصوص دانشگاه های این کشور را پاس کردند وارد دانشگاه شوند.

پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان
تحصیل پزشکی در مجارستان و روسیه
 • دندان پزشکی

  اولین دانشکده دندانپزشکی کشور بود که در مجارستان تاسیس شد و شروع به ارائه یک برنامه بین المللی نمود. ثبت نام کنونی در دانشکده پزشکی 3200 دانش آموز، در دانشکده دندانپزشکی 630 و در دانشکده داروسازی 649 نفراست. مدت زمان مطالعه دندانپزشکی در دانشگاه دندانپزشکی 5 سال است و هزینه تحصیل آن 18.200 دالر (دلار) در سال است. الزامات آزمون ورودی: دانشگاه دندانپزشکی Semmelweis در بوداپست، مجارستان : متقاضیان باید با موفقیت آزمون های چند گانه در شیمی و زیست شناسی را پاس نمایند.

 • پرستاری

  تحصیل در رشته پرستاری نیز در دانشگاه های مجارستان امکان پذیر می باشد و همانند رشته پزشکی جزو مشاغل مهم و پر تقاضا محسوب می شود. تحصیل در این رشته می تواند یا به صورت پاره وقت باشد و یا به صورت فول تایم یا تمام وقت باشد و هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی امکان پذیر می باشد و به صورت هشت ترم ارائه می شود. البته شهریه و هزینه این رشته نیز در دانشگاههای مجارستان بالا می باشد و بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در سال می باشد. رشته پرستاری را می توان در دانشگاه های (دانشگاه سملوایز (Semmelweis)ـ دانشگاه پچ- دانشگاه سگد (Szeged)- دانشگاه آلبرت سنت جورجی- کالج اینتر نشنال- کالج اوسینا- کالج دونا- کالج دانشگاه پچ) تحصیل کرد.

هزینه تحصیل در مجارستان

تحصیل پزشکی مجارستان و دریافت ویزا

تحصیل پزشکی مجارستان نیازمند اخذ ویزای این کشور می باشد که بعد از اینکه پذیرش خود را به دست آوردید می توانید برای کارهای ویزای خود اقدام نمایید و مدارک لازم را به سفارت مجارستان در ایران ارسال نموده و وقت سفارت خود را تعیین نمایید معمولا وقت سفارت کشور مجارستان بسیار کوتاه می باشد و در خوشبینانه ترین حالت ممکن بعد از یک یا دو ماه ویزای شما صادر می شود. ویزاهای تحصیلی به دلیل اینکه جزو ویزا های بلندمدت محسوب می‌شوند و برای یک دوره بیش از ۹۰ روز می باشند برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا (نروژ ایسلند و لیختن اشتاین و سوئیس) تنها توسط مجوز سفر یا ارائه کارت شناسایی میسر می باشد و نیازی به صدور ویزا نیست. اما شهروندان غیر اتحادیه اروپا تمایل به اقامت در مجارستان برای تحصیل دارند که باید برای اخذ ویزای تحصیلی طولانی مدت این کشور درخواست بدهند.

اسناد مورد نیاز برای ویزای دانشجویی شما برای مجارستان:

 • اثبات پرداخت هزینه تحصیل
 • نامه پذیرش از دانشگاه در مورد پذیرش شما
 • پاسپورت معتبر حداقل 6 ماه پس از تاریخ ورود شما
 • کپی از صفحه عکس گذرنامه خود
 • عکس گذرنامه بیش از 6 ماهه نیست
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات آدرس یا مسکن در مجارستان
 • اثبات کافی بودجه برای پوشش هزینه زندگی در قالب تضمین / بیانیه بانک
 • فرم درخواست ویزا
 • 3 پاکت مهر که به متقاضی ارسال شده است

تحصیل پزشکی مجارستان و کار پس از تحصیل

تحصیل پزشکی مجارستان با توجه به شرایطی که برای پذیرش دانشگاه های این کشور بیان شد بسیار محبوب می باشد. فارغ التحصیلان پزشکی از دانشگاه های مجارستان مجاز به کار کردن در بیمارستان های سراسر جهان می باشند. شهروندان اتحادیه اروپا مجوز کار خود را به صورت خودکار در داخل اتحادیه اروپا دریافت خواهند کرد، علاوه بر این تمام فارغ التحصیلان برنامه پزشکی مجاز به شرکت در آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده (USMLE) می باشند. نظام تحصیلی مجارستان شبیه به نظام تحصیلی بریتانیایی انگلیس می باشد پس از این نظر هیچ مشکلی وجود ندارد و امکان کار بعد از تحصیل برای دانشجویان با شرایطی عالی وجود دارد. همچنین همانطور که گفته شد به علت اینکه مدرک تحصیلی اعطا شده به فارغ التحصیلان رشته پزشکی مدرک دکترای حرفه ای می باشد و این دکترای حرفه ای فقط در کشور آمریکا وجود دارد این امکان ویژه و بسیار عالی را برای شخصی که در مجارستان فارغ التحصیل شده است به وجود می آورد که به وسیله آن بتوانند در کشور آمریکا با این مدرک کار کند و درآمد بسیار بالایی داشته باشد.

ویزای تحصیلی مجارستان
اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاههای اروپا و آمریکا
تحصیل پزشکی مجارستان و سخن پایانی

تحصیل پزشکی مجارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. علاوه بر تحصیل پزشکی مجارستان تحصیل داروسازی و دندانپزشکی نیز در این کشور مورد بررسی قرار گرفت. دانشگاه های برتر پزشکی و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در مجارستان و همچنین هزینه های زندگی وتحصیل پزشکی در مجارستان در این مقاله به صورت ساده و خلاصه وار نیز بیان گردید. شرایط پذیرش نسبتا آسان ارائه آموزش عالی در سطح بالا، امکانات فنی به روز شده و بیمارستان های دانشگاهی و ارزان بودن هزینه زندگی و کوتاه بودن وقت سفارت، این کشور را به مقصد مناسبی برای کسانی که رویای پزشک بودن را در سر دارند، تبدیل کرده است. شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان مقاله های ما را مطالعه کرده و با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشاوران ما مشورت نمایید و از مشاوره تخصصی بهره مند گردید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *