ترک تابعیت در مجارستان

همانطور که مطلع هستید هر انسانی دارای حق ازادی و می تواند ازادانه انتخاب کند مانند ترک تابعیت ( ترک تابعیت در مجارستان ) اما هیچ انسانی در کل جهان حق ندارد که بی تابعیت باشدو اکثر کشور ها همچین موضوعی را نمی پذیرند لذا به این موضوع باید توجه نمود که تمام کشور ها برای ترک تابعیت شرایط خاصی دارند مانند ترک تابعیت در مجارستان و کشورهای اروپایی به همین خاطر باید بدانیم که ترک تابعیت قوانین خاص خود را دارد ترک تابعیت در مجارستان در این اواخر اتفاق نیفتاد است که طی ازمایشات یک مرکز علمی معتبر شهروندان مجارستانی از زندگی خود رازی بوده ما در این مقاله درباره ترک تابعیت در مجارستان صحبت خواهیم نمود و اطلاعات شمارو دربار ترک تابعیت در مجارستان افزایش خواهیم داد .

لزوم صدور روادید برای شهروندان مجارستان

ایا شرایط ترک تابعیت در مجارستان را می دانید؟ ترک تابعیت در مجارستان چگونه اتفاق می افتد؟ ایا تا به حال به فکر ترک تابعیت در مجارستان افتاده اید؟ ایا انسان می تواند بی تابعیت باشد؟

قانون تابعیت مجارستان

تابعیت در مجارستان بر اساس و قوانین خاص مبتنی بر تابعیت فرزند است. شهروندی در مجارستان اساسا بر پایه پدر و مادر مجاری می باشد و از این طریق می توان تابعیت ان را بدست اورد لذا باید این موضوع را بدانیم که کودکانی که در مجارستان به دنیا می اید از یک پدر و مادر خارجی می تواند علاوه بر تابعیت مجارستان که یک شهروند اتحادیه اروپا به حساب اید.
در سال 1993 قانون ملیت در مجارستان تشکیل شد تا قبل از این تاریخ تمام قوانین درباره این موضوع و از دست دادن تابعیت متفاوت بوده است به همین دلیل با توجه به قانون جدید ملیت که در ژانویه 2011 تصویب شد هر کس که یک شهروند مجارستانی بود و یا از نسل کسی که قبل از سال 1920 و یا در سا های 1941 و 1945 شهروند مجاری بوده می تواند به یک شهروند مجارستانی تبدیل شود حتی اگر در مجارستان زندگی نکرده باشد . در سال 2015 طی برنامه ریزی که دولت مجارستان انجام داد به 7000000 نفر تابعیت جدید اعطا شد که این افراد بیشتر از کشور های ترانسیلوانیا (رومانی) ، وجودینا (صربستان) و اکراین بوده اند.

همینطور باید این موضوع را بدانیم که یک فرد هنگامی که در مجارستان متولد می شود اگر یکی از والدینش مجاری باشد او هم یک شهروند مجاری می شود و اصلا به محل تولد مرتبط نمی باشد بنابراین می توان به این موضوع اشاره کرد که اگر کودک در مجارستان از یک پدر و مادر خارجی باشد تابعیت مجاری را بدست می اورند در غیر این صورت بون تابعیت می باشد لذا کودکان کوچک هم که توسط مجارستان به شهروندی در امده اند به طور معمول یک شهروند مجارستان به حساب می ایند و به انها اعطا می شود .
یک فرد امکان دارد به عنوان یک شهروند مجارستان بر اساس شرایط زیر تابعیت اخذ کنند :
1- 8 سال اقامت مداوم در مجارستان 2- هیچ سابقه کیفری 3- امرار معاش چایدار و شخصیت خوب 4- اخذ ازمون درباره قوانین بنیادین و قانون اساسی

موارد نیاز به اقامت 3 سال

1- همسران شهروندان مجارستان که به مدت سه سال ازدواج نموده (و یا کسانی که بیوه هستند)

2-چدر و مادرانی که کودکان انها تابعیت مجاری دارند

3-افرادی که توسط دولت مجارستان چناهند شناخته شده اند
طبق قانون تابعیت که در سال 2011 درلت مجارستان تصویب کرده هر مجاری حق دارد با اثبات کردن زبان مجاری و شواهدی که ارئه می دهد در واقع اگر اثبات کند که تصل و نسبش مجاری هست میتواند شهروند مجاری به حساب اید .
موارد نیاز به اقامت 5 سال :
1- متولد در مجارستان

2- اقامت در مجارستان قبل از 18 سالگی

3- بدن تابعیت باشد
اعلامیه یک فرم ساده از تابعیت است لذا افراد زیر ممکن است واجد شرایط برای به دست آوردن تابعیت مجارستانی اعلام شوند : افرادی که تابعیت مجارستان از طریق مهاجرت بین 15 سبتمر 1947 و  2 می 1990 از دست داد یا افراد بون تابعیت کمتر از 19 سال که در مجارستان متولد و یا 5 سال اقامت در مجارستان داشته

این افراد که به شهروند مجارستان تبدیل شده اند باید سوگند وفاداری را یاد کنند که به شرح زیر می باشد:
(قسم می خورم که من همواره از مجارستان به عنوان کشور خود یاد کنم . من یک شهروند وفادار به جمهوری مجارستان خواهم بود. من با با احترام از قوانین و قانون اساسی این کشور اطاعت می کنم من از تمام قدرتم برای دفاع و از توانایی خود بهترین خدمت را انجام دهم . بنابراین خدا من را کمک کند)

از دست دادن تابعیت به مجارستانی

برای یک فرد از دست دادن تابعیت مجاری غیر ارادی می باشد لذا استثنا وجود دارد که برنامه های کاربردی جعلی برای تابعیت می باشد و یا  شهروندان مجارستان که ملیت دیگر دارند و خارج از مجارستان زندگی می کنند ممکن می باشد شهروندی انها لغو شود .این را باید بدانیم که شهروندان مجارستان می توانند ازادانه در اتحادیه اروپا سفر کنند . صدور روادید برای افرادی که شهروند مجارستان هستند برای انجام امور اداری در کشور های دیگر الزامی هست که در سال 2014 شهروندان مجارستان بدون روادید حق ورود به 162 کشور و در منطقه رتبه 10 را دارد. این نکته را باید بدانیم که شهروندان مجارستان نیز جز شهروندان اتحادیه اروپا محسوب می گردند و می توانند لذت حقوق حرکت ازاد و حق رای در پارلمان اروپا را دارا باشند .

در نهایت در مورد ترک تابعیت در مجارستان باید بیان کرد که این کشور در مورد سیستم اخذ تابعیت کشوری سهل گیر است چنانکه مشاهده کردیم به راحتی و در سه ماه اقامت دائم به افراد از طریق دولت مجارستان داده می شود. بهتر است بدانید دولت مجارستان به همین دلیل راحتی که اعطای تابعیت مضاعف را پذیرفته است در مورد ترک تابعیت در مجارستان نیز سخت گیری نمی نماید. البته مد نظر داشته باشید که وکیل مهاجرت به مجارستان شما را در تمامی این امور از جمله ترک تابعیت در مجارستان و حتی راه های دیگر مهاجرت به مجارستان کمک و مساعدت می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *