اخذ اقامت از طریق تولد در هلند

اخذ اقامت از طریق تولد در هلند چگونه است؟ اخذ اقامت از طریق تولد در هلند چگونه امکان پذیر است؟ فرد متقاضی برای اخذ تابعیت تولد در هلند چه شرایطی را باید دارا باشد؟ سیستم تابعیت و اقامت از طریق تولد در هلند به چه نحوی است؟ موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE آماده ارائه راهنمایی های لازم در حیطه های مختلف و راه های مهاجرت به افرادی است که قصد مهاجرت دارند. در موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE کارشناسان مجربی حضور دارند به همین دلیل این موسسه می تواند یکی از بهترین انتخاب ها در امر مهاجرت باشد.

اخذ اقامت از طریق تولد در کشور هلند ، سیستم تابعیت کشور هلند ، تولد کودک در کشور هلند ، تابعیت کودک متولد شده در کشور هلند ، قانون تابعیت طفل متولد شده در کشور هلند

طبق اطلاعاتی که قبلا در اختیار شما هموطنان عزیز قرار داده بودیم یکی از راه های مهاجرت به کشور های مختلف اخذ اقامت از طریق تولد است . اقامت در کشور هلند راه ها و قوانین خاص خود را دارد که در این مقاله مطالبی را در مورد تابعیت از طریق تولد در کشور هلند در اختیار شما میگزاریم تا بیشتر بدانید در مورد تابعیت تولد در هلند . تابعیت از طریق تولد در کشور هلند شاید بتواند راهی برای مهاجرت شما به کشور هلند باشد.

یکی از طرق های مهاجرت به کشور های مهاجرت پذیر در کنار دیگر راه ها ، مهاجرت از طریق اخذ تابعیت تولد است . اخذ تابعیت تولد بدین معنا است که بر اساس سیستم کشور مورد نظر که ممکن است خون یا خاک یاشد طفلی که به دنیا می اید تبعه ی ان کشور میشود که این موضوع میتواند منجر به تابعیت والدین فرزند نبز شود .

کشور هلند که یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا است در مورد تابعیت از طریق خون و خاک سیستمی را برگزیده است که ان سیستم خون است . میتوان سیستم خون را این گونه تعریف کرد که کشور برای طفلی که پدر یا مادر او هلندی باشد تبعه ی هلندی میداند .

کودکی که در کشور هلند متولد شود تابعیت کشور هلند را خواهد داشت که این موضوع و قانون از سال 1985 در کشور هلند وضع شد . قانون اصل خون در کشور هاند اینگونه شرح میدهد که از پدر و مادری هلندی یا مادری هلندی که هنوز ازدواج نکرده است اگر طفلی متولد شود ان طفل هلندی است .

در ادامه لازم به ذکر اشت که از مادر غیر هلندی و پدر هلندی که هنوز با هم ازدواج نکرده باشند طفلی متولد شود ان طفل متواند تبعه ی هلند باشد به شرط تحت سرپرستی بودن طفل زیر نظر پدر ان طفل. میتوان نتیجه گرفت که اگر کودکی در کشور هلند متولد شود هر دوی پدر و مادر ان کودک شهروند هاند میتوانند باشند .

لازم به تذکر است که اگر کودک شما در کشور هلند متولد شود و شما تبعه ی هلند نباشید ، فرزندتان نیاز به اجازه اقامت موقت دارد جهت ماندن در کشور هلند .

موسسه ی مهاجرتی کلک پور در زمینه ی حقوق بین الملل از جمله مهجرت از طریق راه های قانونی شما را راهنمایی میکند . اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور هلند یکی از راه های قانونی برای مهاجرت به کشور هاند است که میتوانید در این زمینه از مشاوران مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE راهنمایی بخواهید .

همانگونه که در این مفاله به اطلاع شما رسانده شد شرایطی برای اقامت فرزند متولد شده در کشور هلند وجود دارد که اگر قصد مهاجرت از این راه را دارید بهتر است بدانید این شرایط چگونه میباشند

واجدین شرایط برای اقامت در کشور هلند توسط تولد فرزند باید شرایط زیر را دارا باشند :

  • حد اقل یکی از والدین (پدر یا مادر) اجازه اقامت هلندی داشته باشند
  • کودک در کشور هلند به دنیا بیاید
  • کودک سند معتبر مسافرتی مانند پاسپورت داشته باشد مگر انکه ئالدین از قانون مستثنی باشند
  • کودک عضوی از خانواده ی شماست ، این بدین معناست که در همان ادرسی که والدین زندکی میکنند باشد
  • اثبات یک رابطه ی خانوادگی واقعی بین کودک و والدین

حال بعد از شرایطی که برای اخذ تابعیت در از طریق تولد در پاراگراف فوق ذکر شد و کودک یک تبعه ی هلندی شد باید در دفتر امور جمعیت شهری در کشور هلند ثبت شود و مجددا لازم به ذکر است که اگر پدر و مادر مجرد هستند یعنی با هم ازدواج نکرده بودند ، پدر میتواند سرپرستی کودک را بر عهده بگیرد .

در کشور هلند شرایطی وجود دارد که انتخاب تابعیت را در اختیار خود فرد قرار میدهد . لارم به ذکر است که این امر شرایط خاص و ویژه ی خود را دارد .

انتخاب اختیاری تابعیت هلند:

  • شخصی که در هلند ، اروبا ، کوراکاوو یا سنت مارتین به دنیا امده باشد و به طور مداوم از زمان تولد در انجا اقامت داشته باشد .
  • شخصی که در هلند اروبا ، کوراکاوو یا سنت مارتین به دنیا امده باشد و به طور متوالی 3 سال اقامت داشته باشد و اقامت کشور دیگری را نداشته باشد ( بدون تبعیت )
  • از 4 سالگی در اروبا ، کوراکاوو یا سنت مارتین اقامت داشته باشد
  • با تبعه ی هلندی ازدواج کرده باشد و سه سال از ازدواج انها گذشته باشد و به طور قانونی در اروبا ، کوراکاوو یا سنت مارتین به مدت 15 سال اقانت داسته باشند
  • شخصی که 65 سال سن دارد و به طور قانونی در اروبا ، کوراکاوو یا سنت مارتین به مدت 15 سال اقانت داسته باشند

در اخر نکته ای جلب توجه این است که طفلی که در هلند به دنیا امده باشد ، پدر و مادر او نیز در هلند به دنیا امده باشند هلندی محسوب میشوند که این خود شرایط ملزوم خود را دارد که در فوق ذکر شده است .

هموطنان عزیزی که قصد ماهجرت به کشور های مانند کشور هلند را دارند بهتر است تحقیقات بیشتری در زمینه ی دیگر راه های مهاجرت داشته باشند از جمله تحصیل و کار در کشور هلند که خود هم میتواند راه پیشرفتی باشد هم راهی اسان تر برای اخذ اقامت و تابعبت کشور هلند زیرا که راه هایی چون پناهندگی و … کاری بس دشوار و غیر قانونی میباشد

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE همراه با کادری مجرب در زمینه ی مهاجرت شما را راهنمایی میکند تا بهترین راه را بر گزینید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *