تولد در کشور انگلستان

تولد در کشور انگلستان موضوعی است که بسیاری از مهاجران این کشور به جستجوی آن در مقالات مختلف می پردازند. موضوع این مقاله در مورد تولد در کشور انگلستان و همچنین معرفی نظام حقوقی کشور انگلستان ، تاریخچه مهاجرت از طریق تولد در کشور انگلستان ، افراد واجد شرایط گرفتن تابعیت از طریق تولد در کشور انگلستان و تولد کودکان در کشور انگلستان است لذا در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد تولد در کشور انگلستان و یا طرق قانونی و مطمئن مهاجرت از طریق تولد در کشور انگلستان می توانید با وکلا و مشاورین برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید . امید است با مطالعه این مقاله که متعلق به موسسه مشاوره ای MIE است توانسته باشیم مطالب مفیدی را خدمت شما عزیزان همیشه همراه این سایت قرار داده باشیم .

آیا در مورد تولد در کشور انگلستان سوالاتی‌دارید؟ آیا می خواهید بیشتر با بحث تولد در کشور انگلستان آشنا شوید ؟ آیا از نظام حقوقی حاکم در کشور انگلستان مطلع هستید؟ در مورد آمار مهاجرت در کشور انگلستان اطلاعاتی دارید‌؟ نظام حقوقی تولد در کشور انگلستان خاک است یا خون ؟

به طور کلی نظام حقوقی کشورهای مختلف به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند : کشورهایی که COMMON LAW یا مهاجرپذیر هستند یا کشورهایی که CIVIL LAW یا بیشتر مهاجرفرست هستند .
کشورهایی که COMMON LAWهستند در حقیقت سیستمشان اینگونه تعریف می شود که برگرفته از عرف و رسوم عامه ای است که با آراء دادگاه ها اعتبار بسیار زیادی گرفته اند و این آراء در کشور حکمفرما هستند .
دادگاه ها و محکمه ها در کشورهایی با نظام حقوقی دارای قدرت بسیار زیادی هستند و تصمیمات اول قانونی کشور را گرفته و احکام را تعیین می کنند .
یکی از کشورهایی که در دنیا سرآمد این سیستم حقوقی است کشور انگلستان است که می توان این کشور را مادر نظام حقوقی COMMON LAWمعرفی کرد . کشورهای دیگری مانند آمریکا که تابع این سیستم در انگلستان هستند نظام حقوقی را پذیرفته و از آن بهره مند می شوند .
در این نوع کشورها آراء دادگاه ها ابتدا صادر و پس از نهایی شدن به دادگاه های دیگر اعلام و پس از صدور رای قابلیت اجرایی شدن را دارد .
حال نگاهی کوتاه به مبحث مهاجرت به کشور انگلستان خواهیم داشت . مبحث مهاجرت به سالهای گذشته بر می گردد جایی که اتباع کشورهای مستعمره انگلستان مانند : هند – پاکستان و … این کشور را به یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا تبدیل کردند و همچنان این آمار به سرعت در حال افزایش است به طوریکه در ۱۰ سال گذشته ۷۰٪ ازدواج ها در بریتانیا که منجر به تولد فرزند شده توسط خارجی های مهاجر با اتباع مقیم انگلستان صورت گرفته است . (این مقاله با عنوان تولد در کشور انگلستان که متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE است)
افراد زیر واجد شرایط گرفتن تابعیت انگلستان هستند
نوع دیگری از ملیت انگلیسی را داشته باشند
قبل از ژانویه ۱۹۸۳ از یک مادر بریتانیایی متولد شده باشد
بعد از ژانویه ۱۹۸۳ در بریتانیا متولد شده باشد
ارتباطی با کشورهای جبل الطارق و یا هنگ کنگ داشته باشد
بدون تابعیت باشند
تمامی کشورهای دنیا در نظام حقوقی شان تابع دو نوع سیستم می باشند که یا خاک است یا خون . منظور از سیستم خون در مبحث تابعیت بحث نسبی است بدین معنی که فرد در هرجای دنیا که به دنیا آمده باشد تابع ملیت و تابعیت پدر و مادر خود است .
تعریف سیستم خاک در مبحث تابعیت بدین گونه است که اشخاص در هر جایی که به دنیا بیایند تابع محل تولد خود هستند و شهروند آن کشور محسوب می شوند لذا در صورتی که تمامی کشورهای دنیا ، سیستم خاک را در اخذ تابعیت پذیرا باشند ، هیچگونه اختلاف و تعارضی بوجود نیامده و بی تابعیتی به وجود نمی آید .(این مقاله با عنوان تولد در کشور انگلستان که متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE است)
سیستمی که انگلستان از آن در مبحث تولد پیروی می کند سیستم خون است به این نحو که اگر کسی از شهروندان بریتانیایی در هرجای دنیا متولد شود به طور خودکار تابعیت این کشور را به دست می آورد .
وضعیت قوانین تابعیت در انگلستان از سال ۱۹۸۳ به بعد تغییر یافت به اینگونه که هر طفلی که در انگلستان به دنیا بیاید و پدر و مادرش تبعه انگلستان باشند یا این تابعیت را اخذ کرده باشند شهروند این کشور محسوب می شوند .
همچنین اگر کودکی در انگلستان به دنیا بیاید و تا ۱۰ سال در آن کشور حضور داشته باشد می تواند درخواست تابعیت بدهد و این مسئله به پدر و مادر او هیچ ارتباطی ندارد .

قوانین تا قبل از سال ۱۹۸۳ در انگلستان به اینگونه بود که اگر فردی تا این تاریخ در خاک انگلستان متولد می شد صرف نظر از شرایط پدر و مادرش با توجه به سیستم خاک به طور اتوماتیک شهروند انگلیسی محسوب می شد اما بعد از سال ۱۹۸۳ و با تغییر قوانین و تبدیل شدن سیستم حقوقی این کشور به سیستم خون برای اخذ تابعیت از طریق تولد باید پدر و مادر یا حداقل یکی از والدین شهروند این کشور باشند .
اگر کودکی در انگلستان به دنیا بیاید که نه پدر و مادرش تابعیت آنجا را دارند و نه اقامت دائم آنجا را داشته باشند در صورتی می تواند در خواست تابعیت آن کشور را داشته باشند باید پدر و مادر آن طفل دلایل قانع کننده ای به دولت انگلستان ارائه دهند که به فرد تابعیت بدهند .
اگر حداقل یکی از والدین در انگلستان به طور مداوم به مدت پنج سال قبل از تولد فرزندشان به عنوان شهروند در انگلستان حضور داشته باشند می توانند پس از به دنیا آمدن فرزندشان درخواست تابعیت برای وی بنمایند .
نتیجه گیری
هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE است تشریح و توضیح راه مهاجرت از طریق تولد در کشور انگلستان و همچنین تعریف سیستم حقوقی کشور انگلستان ، تعریفی از بحث تولد است که با توجه به مهاجر پذیر بودن کشور انگلستان و سوالات بسیار زیاد مخاطبان بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارد دارد با مشورت با موسسه مشاوره ای MIE بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *