ثبت شرکت در استرالیا

 • ثبت شرکت در استرالیا و مقدمه ای بر آن
 • ثبت شرکت در استرالیا و شرایط عمومی
 • ثبت شركت در استراليا و اهم نکات مربوط به آن
 • ثبت شركت در استراليا و مراحل مربوط به آن
 • ثبت شرکت در استرالیا و بررسی دقیق انواع شرکت در این کشور
 • ثبت شركت در استراليا و اخذ اقامت از اين طريق
 • ثبت شركت در استراليا و مدارك مورد نياز
 • ثبت شركت در استراليا و نظام مالياتي حاكم بر استراليا در اين رابطه
 • ثبت شرکت در استرالیا و کلام آخر
ثبت شرکت در استرالیا

شما میتوانید از طریق این فرم درخواست خود را برای ما ارسال نمایید و کارشناسان ما پس از انجام بررسی های لازم با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

ثبت شرکت در استرالیا و مقدمه ای بر آن

ثبت شرکت در استرالیا  و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در استرالیا  و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در استرالیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. ثبت شرکت در استرالیا مستلزم سپری نمودن مراحلی است که اشخاصی که به این امر تمایل دارند باید نسبت به آن آگاهی کامل داشته و با دید باز در این راه گام بردارند. کشور استرالیا به دلیل پیشرفت روزافزون در زمینه های اقتصادی و تجاری مورد توجه اتباع بسیاری از کشورها می باشد. استرالیا جزو مهاجرپذیرترین کشورها محسوب می شود که اکثر مهاجران به دلیل سطح بالای رفاه شهروندی و همچنین به دلیل سطح آموزشی مناسب و خدمات اجتماعی این کشور را به عنوان محل زندگی خود انتخاب نموده اند . اقامت استرالیا از طرق متفاوتی امکان پذیر است که از مورد توجه ترین آنها می توان به مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل و مهاجرت به استرالیا از طریق کار و مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری نام برد که یکی از راههای سرمایه گذاری ثبت شرکت در این کشور خواهد بود.اگر تمایل دارید راه مناسب جهت مهاجرت به استرالیا و سایر کشورهای سطح بالای دنیا از نظر کیفیت زندگی را با توجه به شرایط خود انتخاب نموده و خود اقدام به اخذ اقامت نمایید ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را که حاصل ساعتها تلاش و توضیحات کامل در رابطه با نحوه اقدامات جهت اخذ اقامت کشور استرالیا و سایر کشورها توسط استاد ملک پور (وکیل پایه یک دادگستری و دانشجوی دکترای حقوق در اروپا) را از دست ندهید. همچنین می توانید به مقاله مهاجرت به استرالیا در جهت آگاهی یافتن در این زمینه مراجعه نمایید.

فایل صوتی موسسه ملکپور در رابطه با سرمایه گذاری در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا و شرایط عمومی

ثبت شرکت در استرالیا نیازمند آشنایی کامل نسبت به این کشور پهناور است. استرالیا کشوری است توسعه یافته در نيمكره جنوبي .استرالیا با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است که یکی از كشورهاي مستعمره اي است كه در سال ۱۹۰۱ از بريتانيا استقلال یافته‌است. همچنين سيدني و ملبورن از شهرهاي بزرگ اين كشور محسوب مي گردند. استرالیا کشوری توسعه یافته با اقتصاد متکی بر بازرگانی و کشاورزی است. شرکای بازرگانی استرالیا بیشتر چين ، ژاپن و كره جنوبي در آسیا و نیز ايلات متحده آمريكا هستند . بنابر گزارش بانك جهاني ، این کشور در سال ۲۰۰۵، از نظر توليد ناخالصي داخلي در رده پانزدهم جهان قرار داشته ‌است . در ادامه براي آشنايي بيشتر نسبت به اقتصاد كشور استراليا و همچنين شرايط عمومي اين كشور مطالعه جدول ذيل خالي از لطف نخواهد بود.

کشور استرالیا
پایتخت کانبرا
جمعیت 25.397.900
نرخ بیکاری 5.6
واحد پول دلار استرالیا

ثبت شركت در استراليا و اهم نکات مربوط به آن

ثبت شركت در استراليا در صورتي امکان پذیر است كه در ايران يا هر کشور دیگری که در آن اقامت دارید كار و كسب موفقی داشته باشيد ، می‌توانید از طریق ویزای کارآفرینی و ثبت شرکت در استرالیا ، اقدام به اخذ اقامت این کشور نماييد.

در صورت تمايل مي توانيد  از طریق همان كار و كسبي كه در كشور خود و يا كشور محل اقامت خود مشغول هستيد ، اقدام به ثبت شركت در استراليا و اخذ اقامت اين كشور نماييد ؛ به عبارت دیگر یک نمایندگی در استراليا راه‌اندازی کنید و از این طریق به عنوان سهامدار شرکت و از طریق اسپانسر شدن شرکت مذکور، ویزای استرالیا را  اخذ نماييد . البته موانعي نيز در اين زمينه وجود دارد كه هر شخصي كه تمايل به ثبت شركت در استراليا را دارد نمي تواند به اين امر اقدام نمايد به طور مثال افرادي كه در كشور خود ورشكست شده باشند ، جرمي را مرتكب شده باشند ، يا نوع خاصي از اقداماتي كه در كشور استراليا جرم محسوب مي گردد را انجام داده باشند درخواستشان براي ثبت شركت در استراليا رد خواهد شد . براي كسب اطلاعات بيشتر و همچنين انتخاب روش هاي مناسب جهت سرمايه گذاري در استراليا توصيه اكيد داريم با متخصصين امر مهاجرت  و وكلاي مجرب در اين زمينه مشاوره نماييد چرا كه مهاجرت خود امريست هزينه بردار كه در صورت اقدام به مهاجرت از طريق سرمايه گذاري و ثبت شركت در استراليا اين مطلب بسيار حساستر و مهمتر خواهد بود . براي ثبت شركت در استراليا بايدبه نظام مالياتي و همه موارد در رابطه با نوع شركت و نوع تجارت و همچنين سوددهي آن در كشور استراليا توجه نمود و براي دريافت نتيجه بهتر با متخصصين امور مالي مشاوره نمود . همچنین می توان انواع مختلفی از شرکت ها را ثبت کرد ، که نمونه هایی از آن در زیر ارائه شده است:

 • شرکت های فاقد سوددهی یا سازمان های خیریه
 • نهادهای قابل ثبت در استرالیا
 • شرکت های دارای اهداف خاص

ثبت شركت در استراليا و مراحل مربوط به آن

ثبت شركت در استراليا در ابتداي امر نياز به يك بيزينس پلن دارد . قبل از هر چیز شما باید بیزینس پلن یا طرح کسب‌وکاری که تصميم به راه اندازي آن در استرالیا گرفته ايد داريد و لازم است اين بيزينس پلن را جهت بررسی به سفارت این کشور ارائه نماييد . در این فرایند توانایی شما به عنوان مدیر و تمکن مالی‌تان به عنوان سرمایه‌گذار کسب‌وکارتان مورد بررسی قرار خواهد گرفت . شما می‌توانید کلیه مراحل ثبت شرکت در استرالیا ، اعم از ترجمه و ارائه مدارک مورد نیاز، تکمیل فرم‌های مربوطه و بقيه روال قانونی که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم را به وكلاي مجرب در امر سرمايه گذاري و مهاجرت موسسه ملك پور بسپاريد و از درستي انجام اين روند آسوده خاطر باشيد . قابل توجه کسانی که در ایران زندگی می‌کنند و اقامت کشور استرالیا را ندارند ، داشتن یک شریک استرالیایی الزامي است.

از جمله مراحل ثبت شركت در استراليا عبارتند از:

١.انتخاب ساختار كار و كسب و فعاليت اقتصادي در استراليا

ثبت شركت در استراليا و ساختار كار و كسب  وهماهنگی آنها با توانايي ها و تمايلات شما نکته ای بسیار و حائز اهمیت است. این هماهنگی مستقیما بر مواردی كه عرض خواهيم كرد تاثير به سزايي خواهد داشت .

 • میزان کنترل شما روی كار و كسب
 • میزان مالیاتی که باید پرداخته شود
 • قوانين
 • اهم نكات در رابطه با سلامت و ايمني محيط كار
 • ميزان مسئولیت‌های شما در برابر کار و كسب انتخابي شما

٢.درخواست جهت دريافت كد اقتصادي(ABN)

ثبت شركت در استراليا امكان پذير نخواهد بود ، مگر اینکه یک کد اقتصادی در استرالیا داشته باشید . این عدد ۱۱ رقمی منحصرا برای کسب‌وکار شما صادر می‌شود و به‌عنوان شناسه دولتي جهت فعاليتهاي اقتصادي شما عمل می‌کند.

برای دریافت کد اقتصادی باید مدارك زیر را ارائه نماييد:

 • اطلاعات شخصي بصورت كامل
 • اطلاعات كامل در رابطه با فعاليتهاي اقتصادي خود
 • ارائه كليه اطلاعات در رابطه با شركا در صورت وجود
 • ارائه دلایلي برای درخواست این کد
 • جزئیات كامل در رابطه با فعاليتهاي اقتصادي و كار و كسب شما
 • اظهارنامه‌ای مبنی بر صحت اطلاعات ارائه‌شده در درخواست كد اقتصادي

با دريافت کد اقتصادی استرالیا قادر خواهید بود:

 • نام فعاليت اقتصادي خود را ثبت نماييد
 • جهت اقداماتي مانند سفارش کالا و خدمات یا فرستادن صورتحساب، کار و كسب خود را به كليه نهادها معرفی نماييد
 • مالیات‌هایی مثل مالیات بر کالاها و خدمات (GST)

توصيه اكيد ما اين است كه قبل از اینکه به‌دنبال طراحی وبسایت ، لوگو و ديگر موارد بگرديد، درباره‌ی نام کسب ‌وکارتان تصمیم بگیرید. چرا كه در صورتي كه نام كار و كسب و فعاليت اقتصادي شما دچار تغيير شود مجبور می‌شوید همه چیز را تغییر بدهید . اگر لوگویی برای فعاليت اقتصادي و كار و كسب خود طراحی می‌کنید حق امتیازش را هم ثبت کنید تا دیگران نتوانند از کار شما کپی کنند . شما می‌توانید جداگانه برای دریافت کداقتصادی استرالیا و نام کسب‌ وکارتان اقدام کنید، اما هوشمندانه تر اين است كه درخواست دادن برای هردویشان به‌طور همزمان راحت‌تر است.

٣.استعلام نام‌های تجاری در سامانه ASIC

ثبت شركت در استراليا و فعالیت‌های تجاری شما با نامی که برای شرکت‌تان انتخاب می‌کنید ، انجام مي گردد. براي دريافت اين مطلب كه نام تجاري انتخابي شما براي ثبت شركت در استراليا امكان پذير است يا خير، كميسيون اوراق بهادار و سرمايه گذاري استراليا(ASIC) سامانه اي جهت استعلام نام تجاري در اختيار شما عزيزان قرار خواهد داد.

٤.ثبت نام كار و كسب و فعايت تجاري

زماني كه نامي تجاري براي فعاليتهاي اقتصادي خود پیدا کردید که قبلا ثبت نشده است ، باید نام را در «خدمات ثبت کسب ‌وکار» ثبت کنید تا بتوان از آن محافظت کرد . برای این کار باید در وبسايتي مشخص شده كه در اختيار شما قرار خواهد گرفت یک حساب کاربری ایجاد کنید و درخواست خود را ثبت کنید. نام کسب‌وکار فقط برای شناسایی شماست و ثبت آن باعث نمی‌شود تمام حقوق مربوط به آن را داشته باشيد پس تمامي كارهاي مربوط به حفاظت از برند تجاري خود را به وكلاي مجرب موسسه ملك پور بسپاريد.

 براي انتخاب نام شركت در استراليا بايد به دو نكته توجه داشت:

 • نام شرکت باید گویای وضعیت قانونی آن باشد
 • نام شرکت باید گویای مسئولیت اعضا و وضعیت شرکت باشد
 • نمی توان از کلماتی استفاده کرد که مردم را در مورد فعالیت های شرکت گمراه کند
 • برخی کلمات و عبارات را بدون تایید نمایندگان دولتی نمی توان به کار برد
 • نامهایی که توهین آمیز تلقی شود یا نشان دهنده فعالیت غیر قانونی باشد،پذيرفته نخواهد بود

٥.ثبت نام دامنه وبسايت

ثبت شركت در استراليا زماني به اقدام فعاليتهاي تجاري منجر مي گردد كه تبليغات صورت گيرد و شركت و برند شركت شناخته شده باشد . امروز اين امر و بصورت كلي امر تبليغات در دنياي مجازي به راحتي امكان پذير خواهد بود . نام دامنه‌ی شما آدرس وبسایت‌تان در اینترنت است و یک هویت آنلاین برای شما ایجاد می‌کند.

هنگام انتخاب نام وبسایت برای ثبت شرکت در استرالیا ، بهتر است نامی انتخاب کنید که:

 • معرف كار و كسب شما باشد
 • به خاطر سپردن، تلفظ و هجی کردنش آسان باشد
 • سه هجا یا کمتر داشته باشد.

اگر بخواهید یک آدرس وبسایت .com.au یا .net.au بخرید ، باید کد اقتصادی استرالیا را داشته باشید. برای ثبت نام دامنه به وبسایت اداره‌ی دامنه‌ی اِی‌یو (au) بروید تا لینک‌هایی برای ثبت‌کننده‌ها ، فروشندگان و تأیید هزینه‌ها و گزینه‌های کنونی پیدا کنید.

ثبت شرکت در استرالیا و بررسی دقیق انواع شرکت در این کشور

ثبت شركت در استراليا به چهار طريق امكان پذير است:

 • ١.فعالیت اقتصادي يك شخصيت حقيقي

  این نوع فعالیت اقتصادي در صورتي است که شما به‌عنوان یک شخص حقیقی خود را تنها مالک كار و كسب خود معرفی نماييد. در این حالت مسئولیت همه جنبه‌های قانونی کسب ‌وکارتان به‌عهده‌ی شخص شماست . از مزایای این نوع فعالیت اقتصادی ؛ کنترل تمام‌ وکمال شما بر کسب‌ و کارتان ، تعلق تمام سود به خودتان و به حداقل رساندن مالیات است.

 • ۲. شراکت

  جمعی از افراد یا نهادهایی که با هم یک كار و كسب را اداره مي نمايند. در این حالت مسئولیت همه جنبه‌های قانونی کسب ‌وکارتان به عهده‌ی شخص شما و شرکای شماست . از مزایای این ساختار ؛ سهولت و کم‌هزینه بودن راه‌اندازی کسب ‌و کار، سهولت فرایند افزایش سرمایه و حتی انحلال شراکت و بازیابی سهم هر یک از شرکاست.

 • 3.اتحادیه شرکتها(Trust)

  نهادی که دارایی یا درآمد را برای منافع دیگران (شخص ثالث) حفظ می‌کند. به کارگیری  این ساختار معمولا دارای امتیازات خاصی در زمینه پرداخت مالیات و سرشکن نمودن هزینه‌ها دارد . از مزایای این ساختار؛ سهولت افزایش سرمایه و مسئولیت‌های کمتر است. در این حالت دارایی‌هایی شما می‌توانند حفاظت شوند.

 • ۴. شرکت

  یک نهاد قانونی که موجوديت قانونی آن از سهام‌دارانش جداست . این تاسیس حقوقی مسئولیت سهامداران را به حداقل می‌رساند و فرایند کسب‌ و کار را به شکلی مطلوب و رایج در استرالیا امکان‌پذیر می‌سازد . از مزایای این ساختار؛  سهولت در افزایش میزان زیادی از سرمایه و عدم مسئولیت شخص شما در قبال بدهی‌ها است . این ساختار برای کسب ‌وکارهایی که ریسک بالایی دارند توصیه می‌شود.

ثبت شركت در استراليا و اخذ اقامت از اين طريق

ثبت شركت در استراليا و اخذ اقامت از اين طريق زماني امكان پذير است كه تمامي مراحل فوق انجام گردد و پس از انجام مراحل فوق اداره مهاجرت استراليا با آنها موافقت نمايد. توجه داشته باشيد فرد متقاضی باید اثبات کند که در شغل ذکر شده ، دارای تحصیلات مرتبط و همچنین سابقه کار میباشد . در واقع ، متقاضی باید دقیقا مشخص کنید که عنوان شغلی ذکر شده ، چطور میتواند در فعالیت و اداره کردن شرکت تاسیس شده در استرالیا موثر و مفید باشد.

در صورت موافقت اداره مهاجرت استرالیا با شرایط ثبت شرکت و همچنین شغل تعیین شده توسط متقاضی ، ویزایی به مدت ۲ یا ۴ سال (بستگي به نوع فعاليت شركت خواهد داشت) به متقاضي ثبت شركت در استراليا اعطا می گردد . توجه داشته باشید که مدت زمان اعتبار ویزا بستگی به شغل تعیین شده توسط متقاضی دارد . برای مشاغلی که در لیست مشاغل مورد نیاز بلند مدت استرالیا (MLTSS) هستند، ویزایی ۴ ساله و برای بقیه مشاغل ، ویزایی ۲ ساله صادر مي گردد. همچنين جهت دریافت اقامت دائم استرالیا، داشتن شرایط ذيل الزامي است:

 • کار در استرالیا به مدت حداقل ۳ سال در قالب شغل تعیین شده و در شرکت ثبت شده توسط متقاضی
 • داشتن ویزای ۴ ساله ( و نه ۲ ساله)
 • کسب حداقل نمره لازم در آزمون زبان انگلیسی
 • داشتن سن کمتر از ۴۵ سال

ثبت شركت در استراليا و مدارك مورد نياز

ثبت شرکت در استرالیا مستلزم گردآوری مدارکی است که شخص متقاضی این امر باید جهت آن اقدام نماید.

 • اصل و ترجمه مدارک هویتی ( شناسنامه و کارت ملی و سند ازدواج)
 • به اين امر توجه نماييدکه سفارت برای افراد زیر ۵۵ سال برای ثبت شرکت در استرالیا بیشتر تمايل خواهد داشت .
 • اصل و ترجمه مدارک مالی ( نامه تمکن مالی از بانک )
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی
 • باید در این مورد در ۴ سال اخیر ثابت کند بیزینس خود در کشور مبداء مبلغ ۴۰۰ دلار استرالیا ارزش داشته است .
 • تکمیل فرم های مشخص شده در سایت به صورت آنلاین
سرمایه گذاری در استرالیا
اخذ تابعیت استرالیا
اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

ثبت شركت در استراليا و نظام مالياتي حاكم بر استراليا در اين رابطه

ثبت شركت در استراليا و مالیات در این پروسه به بیزینس پلن بستگي دارد و مقادير متفاوتي خواهد بود ، به همين منظور این بیزینس ها باید در هر سه ماه با ادارات دولتی استرالیا به صورت کامل تسویه حساب گردد . اداره هاي مالیاتی استراليا نظارت بسیاری بر درآمد ها و هزینه های این شرکت های بین اللملی دارد. باید در نظر داشته باشید که براي شرکت های بین المللی استرالیا پرداخت ۳۰ درصد از سود خود به عنوان ماليات الزامي است.

ثبت شرکت در استرالیا شايد بیش از یک سال به طول انجامد و شخص متقاضي بايد طبق قوانین  ۲ نفر را به استخدام درآورد و بیمه و مالیات این افراد باید در سال محاسبه گردد . حداقل در سال اول باید گردش حساب موجود در این کشور ۳۰۰ هزار دلار استرالیا برسد .

ثبت شرکت در استرالیا و کلام آخر

ثبت شرکت در استرالیا و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در استرالیا و همچنین مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در استرالیا در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت و به صورت کامل شرح داده شد. به منظور آگاهی از شرایط مهاجرت و روش متناسب و راههای مهاجرت توصیه می کنیم ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را از یاد نبرید چرا که به شما سروران دیدی واضح و روشن از مهاجرت به استرالیا و سایر کشورها اعطا می نماید و همچنین راههای آن را به شما خواهد آموخت . ثبت شرکت در استرالیا و به صورت کلی سرمایه گذاری امریست بسیار مهم که قبل از اقدام سنجیدن کلیه شرایط الزامی خواهد بود. شما می توانید به مقالات مرتبط نظیر کار در استرالیا و تحصیل در استرالیا و سرمایه گذاری در استرالیا مراجعه نمایید و کلیه شرایط و راههای مهاجرت به استرالیا را ارزیابی نموده و راه درست را انتخاب کنید . موسسه ملک پور با بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت با به کار گیری وکلای مهاجرت و کارشناسان این امر آماده است تا شما را به کسب آگاهی و انتخاب مناسب در مسیر مهاجرت یاری رساند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *