ثبت شرکت در اوکراین

آیا تصمیم برای ثبت شرکت در اوکراین را دارید. اگر می خواهید به ثبت شرکت در یکی از کشورهای اروپایی بپردازید، این مقاله  که در ارتباط با ثبت شرکت در اوکراین را به دقت مطالعه نمایید. ثبت شرکت در اوکراین می تواند از راه های زیادی انجام گیرد و از راه‌های حقوقی گوناگونی انجام پذیرد. یک فرد خارجی قادر است جهت سرمایه گذاری در اوکراین مهمترین گونه‌های حقوقی را به کار گیرد که یکی از آنها ثبت شرکت در اوکراین است. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با ارائه مشاوره تخصصی به وسیله وکلا و کارشناسان در حیطه ی ثبت شرکت در اوکراین شما را در انجام این کار یاری می رساند.

نمای کلی اقتصاد در اوکراین

اوکراین در یک منطقه بسیار سودمند در شرق اروپا، هم مرز با دریای سیاه واقع شده است، و فرصت های عالی برای سرمایه گذاران که می خواهند یک شرکت جدید راه اندازی کنند، فراهم می کند. اگر شما علاقه مند به راه اندازی شرکت در اوکراین باشید، باید بدانید که نیروی کار این کشور به خوبی آموزش دیده هستند (به عنوان مثال، اوکراین در رتبه 5 جهان از نظر متخصصان IT است.)

30 درصد از خاک های جهان در مالکیت اوکراین است، که منجر به سرمایه گذاری های کشاورزی شده و باعث می شود این بخش برای کسانی که قصد راه اندازی شرکت در اوکراین دارند، جالب توجه باشد. همچنین، اوکراین دارای ذخایر عمده تیتانیوم، زیرکونیوم، آهن و منگنز است.

سایت Companyformationukraine.com که بخشی از سایت Bridgewest.eu است، یک شبکه بین المللی است که با همکارانی از سراسر جهان در ارتباط است، از جمله وکلای لهستانی که می توانند کمک های مهاجرتی به سرمایه گذاران خارجی ارائه دهند.

 

ثبت شرکت در اوکراین

سایت تأسیس شرکت Ukraine.com تمام ابزار لازم برای ثبت شرکت در اوکراین مانند معرفی دفاتر ثبت، افتتاح حساب بانکی، تهیه پیش نویس اسناد اصلی را فراهم می کند.

فرایند ثبت شرکت در اوکراین با انتخاب تجارت مناسب شروع می شود. کارآفرینان اوکراین می توانند از میان انواع تجارت ها ی زیر دست به انتخاب بزنند.

انواع نهادهای تجاری در اوکراین

ایجاد TOV اوکراینی – شرکت با مسئولیت محدود. در اوکراین شرکت با مسئولیت محدود شکلی از تجارت است که با کسب و کارهای کوچک ایجاد می شود و حداکثر تعداد سهامداران آن نباید بیشتر از 10 باشد و حداقل سرمایه سهام به میزان 100 حقوق حداقل در لحظه ثبت شرکت است.

حداقل نیمی از این سرمایه باید در هنگام ثبت شرکت و نیمی دیگر حداکثر یک سال پس از آن پرداخت می شود. سرمایه TOV به سهامی تقسیم می شود که تنها با رضایت کامل اعضای شرکت قابل انتقال است. مدیریت TOV اوکراین در جلسه عمومی شرکت کنندگان، هیئت مدیره و مدیر کل منصوب از طرف اعضای هیئت مدیره تعیین می شود.

نوع دیگری از شرکت اوکراینی شرکت با مسئولیت محدود اضافی است. بنیانگذاران یک شرکت اوکراینی با مسئولیت محدود اضافی باید سهام حداقل 100 حقوق حداقل را ارائه دهند و دارایی های شخصی آنها را می توان در صورت لزوم برای پوشش بدهی های قابل توجه استفاده نمود.

PrAT اوکراینی – شرکت سهامی خاص و یا شرکت سهامی عام PuAT به ویژه برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ طراحی شده است. هر دو این نهادها باید سرمایه حداقل 1250 حقوق در لحظه ثبت شرکت داشته باشند و تفاوت اصلی در این است که این شرکت سهامی خاص نمی تواند آزادانه سهام خود را به عموم مردم واگذار کند، در حالی که شرکت سهامی خاص PuAT می تواند سهام خود را آزادانه انتقال دهد و در بورس اوراق بهادار حضور داشته باشد. اشخاص اصلی که شرکت های سهامی را مدیریت می کنند مجمع عمومی در بدنه اجرایی و بدنه نظارتی شرکت می باشند.

در شرکت تضامنی ثبت شده در اوکراین تمام اعضا تحت اهداف اقتصادی مشترک اتحاد دارند و مسئولیت و تعهد یکسانی برای بدهی های شرکت به اشتراک می گذارند.

شرکت غیر سهامی ثبت شده در اوکراین حداقل توسط یک شریک تضامنی با تعهد نامحدود برای بدهی های شرکت و یک شریک سرمایه رسان تشکیل می شود که مسئولیت آنها محدود به سهم آنها در سرمایه شرکت است.

سرمایه گذاران خارجی اجازه اخذ اجازه اقامت در اوکراین را دارند

 

در اکتبر 2016 شورای عالی اوکراین پیش نویس قانونی را در رابطه با اصلاحات مربوط به قوانین قوه مقننه اوکراین در زمینه اقامت و اشتغال اتباع خارجی و لغو نیاز به ثبت سرمایه گذاری های خارجی به تصویب رساند.

پیش نویس قانون فوق سبب کاهش موانع برای جذب سرمایه گذاری خارجی شد و قوانین زیر تصویب شد:

 • لغو نیاز به ثبت سرمایه گذاری خارجی. برای اطلاع رسانی رسمی و با هدف تغییر آمار موجود برنامه ریزی شده است؛
 • در نظر گرفتن حق اخذ اجازه اقامت موقت اکراین به سرمایه گذاران خارجی که علاقه قابل توجهی به شرکت های اوکراینی دارند، اما در این شرکت ها کار نمی کنند. چنین تغییراتی به خارجی ها امکان صرف زمان کافی در اوکراین برای نظارت و پیگیری فعالیت های شرکت را می دهد؛
 • تسهیل روند صدور مجوز اشتغال و اجازه اقامت موقت برای خارجی ها.
 • تعیین لیست جامعی از موارد اخذ مجوز اشتغال طبق قانون « کار» اوکراین
 • ایجاد اصلاحات مناسب در قانون تجارت و قوانین مرتبط با آن.

اگر قصد راه اندازی تجارت خود در اوکراین دارید وکلای شرکت ما می توانند به شما در ثبت تجارت خود، اخذ اجازه اقامت و همچنین مجوز اشتغال کمک کنند. ما همچنین می توانیم توصیه های قانونی در زمینه های مختلف قوانین اوکراین در اختیار شما قرار دهیم.

انتخاب بانک مناسب مسیر موفقیت تجاری شما است!

صرف نظر از تابعیت و محل اقامت شما، اگر تصمیم به شروع تجارت خود در اوکراین دارید، انتخاب بانک برای افتتاح حساب بانکی شرکت ضروری است.

برای یافتن مناسب ترین راه حل مهم است که بانک هایی را در نظر بگیرید که محصولات و خدمات مختلف مالی ارائه می دهند و قیمت، اعتبار و مزایای بانکداری می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

برای انتخاب بانک مناسب باید نیازهای خود را تعیین کنید و در مورد سطح ثبات و قابلیت اطمینان بانک، سودآوری و نقدینگی و همچنین میزان سپرده های افراد و اشخاص حقوقی، شرایط استفاده از خدمات، ظرفیت و اعتبار بانک اطلاعات کسب کنید.

مجله فوربس با توجه به اعتبار سپرده های بانکی افراد و اشخاص حقوقی در سال 2016 بانک ها را رتبه بندی نموده است.

امروزه بانک های خصوصی، و همچنین دو بانک دولتی Oschadbank و Ukreximbank بر اساس سپرده های افراد برتری دارند. بانک های آلفا و Ukrsotsbankmerged با اختلاف اندک در رتبه های بعدی قرار دارند.

با توجه به ارقام مجله فوربس نمایندگان تجاری بانک های خصوصی و همچنین بانک های دولتی مانند Oschadbank، Ukreximbank و Ukrgasbank را برای باز کردن حساب بانکی شرکت خود در اوکراین ترجیح می دهند. بانک های CréditAgricole، آلفا بانک، UkrSibbank، اولین بانک بین المللی اوکراین، بانک Raiffeisen  و بانک Aval و Sberbank نیز در فهرست 10 بانک برتر قرار دارند.

 

شروع تجارت

در زیر خلاصه دقیقی از موانع اداری و قانونی که کارآفرینان مایل به ثبت شرکت جدید در اوکراین با آن مواجه می شوند، ارائه شده است. به بررسی روش، زمان و هزینه مربوط به راه اندازی شرکت تجاری یا صنعتی با 10 تا 50 کارمند و سرمایه اولیه 10 برابر سرانه درآمد ناخالص ملی می پردازیم.

این اطلاعات به عنوان بخشی از پروژه انجام تجارت جمع آوری شد، که قوانین مربوط به چرخه حیات یک تجارت داخلی کوچک تا متوسط در 190 اقتصاد را اندازه گیری و مقایسه می کند. آخرین دور از جمع آوری داده ها در ماه ژوئن سال 2016 به اتمام رسید.

 

 1. ثبت نام در اداره ثبت

آژانس: ثبت نام دولتی، دفتر اسناد رسمی

در حال حاضر، بنیانگذاران LLC برای اجرای ثبت نام خود باید به اداره ثبت یا دفتر اسناد رسمی مراجعه کنند و مدارک زیر را با توجه به ماده 17 قانون اوکراین در رابطه با ثبت نام دولتی اشخاص حقوقی، کارآفرینان فردی و سازمان های عمومی به شماره 755-IV در تاریخ 15 می 2003 ارائه دهند:

 • فرم درخواست (فرمت فرم درخواست استاندارد است و مورد تأیید وزارت دادگستری اوکراین به مورخ 6 ژانویه 2016 به شماره 15/5 است).
 • منشور شرکت LLC که توسط بنیانگذاران اجرا می شود.

اطلاعات در مورد صاحبان ذینفع باید در متن فرم درخواست مشخص شود و مانند سال 2015 دیگر یک سند جداگانه نیست. مدت زمان جلسات عمومی شرکت کنندگان در مورد تصمیم گیری برای تعیین شخص حقوقی در لیست بالا شامل نمی شود، اما با این وجود، اداره ثبت (یا ثبت دولتی و یا دفتر اسناد رسمی) معمولاً از شما درخواست می کند که این سند را ارائه دهید. مدت ارائه این مدارک 3 روز و بدون پرداخت هزینه است.

 

 1. آماده کردن مهر شرکت

استفاده از مهر برای شرکت طبق قانون اجباری نیست اما در واقع به طور گسترده از مهر استفاده می شود. مدارک ارائه شده در روند ثبت نام باید مهر شده باشند.

دادگاه ها و مقامات دولتی معمولاً وکالت صادره از طرف اشخاص حقوقی را تنها در صورتی که مهر شده باشد، قبول می کنند. در غیر این صورت آنها خواستار محضری شدن POA می باشند. پرداخت های بانکی تنها در صورتی نیاز به مهر دارند که کارت نمونه امضا (یکی از اسنادی که شرکت باید برای افتتاح حساب به بانک ارائه دهد) نه تنها شامل امضای مقامات مجاز شرکت، بلکه شامل مهر شرکت نیز باشد.

گواهی ها و درخواست هایی که از طرف یک شرکت رسمی امضا شده اما مهر نشده باشد، همچنان از نظر مقامات دولتی فاقد اعتبار است مگر اینکه در حضور یک مقام دولتی امضا شده باشند. برخی موارد استثنا شامل پرونده مالیاتی می شود، چرا که مقامات مالیاتی آنها را در قالب کاغذ بدون مهر قبول می کنند، اگر با نشانه با “w/s” (فاقد مهر) امضا شده باشد. این مرحله بسته به پیچیدگی مهر 1 روز زمان می برد.

 1. افتتاح حساب بانکی دائمی

با توجه به قوانین شماره 212 بانک ملی اوکراین در رابطه با اصلاح برخی قوانین بانک ملی اوکراین به تاریخ 6 ژوئن 2013 ، فهرستی از مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی برای نهادهای قانونی به شرح زیر است:

الف) کارت نمونه امضای بانکی مورد تایید دفاتر اسناد رسمی جایگزین کارت حاوی نمونه امضاء و اثر مهر شده است؛

ب) کپی ثبت نام دولتی نهادها و کارآفرینان باید ارائه شود؛

ج) درخواست افتتاح حساب بانکی و

د) کپی محضری منشور شخص حقوقی.

 

در صورتی که یک شرکت با مسئولیت محدود قبل از ثبت دولتی برای افتتاح حساب بانکی اقدام نکرده باشد، بانک، به موجب قانون مالیات، باید در عرض 1 روز کاری پس از افتتاح حساب در مورد بازدید مالیاتی اطلاع دهد. در مدت سه روز کاری پس از دریافت اعلان از بانک، بازدید مالیاتی باید در مورد ثبت حساب بانکی و یا امتناع از ثبت حساب بانکی اطلاع رسانی کند. در واقع، اطلاع رسانی در مورد بازدید مالیاتی توسط بانک و دریافت پاسخ از بازدید مالیاتی 1 تا 2 روز کاری طول می کشد.

یک شرکت با مسئولیت محدود می تواند از حساب بانکی خود برای انجام عملیات خروج تنها پس از اطلاع رسانی بازدید مالیاتی در مورد ثبت حساب مربوطه به بانک استفاده کند.

با توجه به اصلاحات قانون مالیات و دستور اطلاع رسانی، بانک باید در عرض 1 روز کاری به وزارت مشاغل و درآمد اوکراین در مورد افتتاح حساب از طریق اینترنت اطلاع دهد. پس از دریافت اطلاع رسانی الکترونیکی از طریق پورتال اینترنت، یک مقام مالیاتی محلی باید ظرف مدت 1 روز کاری در مورد ثبت / امتناع از ثبت حساب (در صورت وجود) به بانک اطلاع دهد. این کار 1 روز و بدون پرداخت هزینه طول می کشد.

 1. 4. ثبت مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در سازمان امور مالیاتی کشور و اخذ شماره VAT

طبق قانون شماره 71 در رابطه با اصلاحات مربوط به قانون مالیات اوکراین و برخی از مصوبات اوکراین در مورد اصلاحات مالیاتی که در تاریخ 1 ژانویه 2015 تصویب شد، اگر مقدار کل معاملات با تحویل کالا یا / و خدمات، شامل استفاده از شبکه های کامپیوتری محلی و یا جهانی، در طول 12 ماه گذشته، به طور کلی بیش از 1 میلیون گریونا باشد (به استثنای مالیات بر ارزش افزوده)، چنین شرکتی موظف است به عنوان مالیات دهنده مالیات بر ارزش افزوده ثبت شود. تنها شرکت های پرداخت کننده مالیات از این قانون مستثنی هستند. در واقع، ماده 182 از قانون مالیات مذکور در بالا همچنین گزینه ای برای ثبت نام داوطلبانه به عنوان مالیات دهنده مالیات بر ارزش افزوده فراهم می کند.

دولت اوکراین اطلاعیه ای به وزارت مالی در تاریخ 2 فوریه، 2015 به شماره 185/26630 در رابطه با اصلاحات مربوط به قوانین ثبت نام مالیات دهندگان مالیات بر ارزش افزوده صادر کرد که در 30 مارس 2015 اجرایی شد. اطلاعیه فوق تصریح می کند که ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده باید ظرف 3 روز کاری پس از تشکیل پرونده ثبت نام به مقامات دولتی انجام شود. در آینده، تکمیل بیانیه ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده به صورت الکترونیکی انجام می شود. سیستم آنلاین هنوز راه اندازی نشده است.

 

موسسه ی مهاجرتی MIE معتبرترین وشناخته ترین موسسه مهاجرتی در خاورمیانه با داشتن تجربه ودانش تخصصی در زمینه ثبت شرکت در اوکراین توسط وکلا و حقوقدانان برجسته در بیش از 10 شعبه همکار در سراسر ایران وحتی کشورهای دیگر ،آماده هرگونه مشاوره واطلاع رسانی دراین خصوص میباشد. لذا اگر شما دوستان گرامی خواهان ثبت شرکت در اوکراین وگرفتن اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در اوکراین  میباشید همواره میتوانید با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE وتمامی دفاتر همکار این موسسه تماس حاصل نموده واز مشاوره تلفنی و حرفه ای رایگان مشاورین وحقوقدانان متخصص این موسسه بهره مند شوید.

شما دوست عزیز اگر سؤالی در باب ثبت شرکت در اوکراین دارید اگر میخواهید شرایط ثبت شرکت در اوکراین را بدانید ، با ما در مؤسسه MIE تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما استفاده نمایید . مشاوران و حقوقدانان با تجربه ما در مؤسسه MIE آماده پاسخگویی به همه سؤالات شما عزیزان در رابطه با ثبت شرکت در اوکراین میباشند.

https://miemohajerat.com/category/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-fa/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C/migration-to-ukraine/

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *