جستجوی کار در کانادا

جستجوی کار در کانادا و بررسی شرایط کار در این کشور

 • جستجوی کار در کانادا و مقدمه ای بر آن
 • جستجوی کار در کانادا و شرایط عمومی آن
 • جستجوی کار در کانادا و ویزای کاری کانادا
 • جستجوی کار در کانادا و مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا
 • جستجوی کار در کانادا و نرخ بیکاری در کانادا
 • جستجوی کار در کانادا و مشاغل مورد نیاز 2019 کانادا
 • جستجوی کار در کانادا و میزان حقوق در کانادا
 • جستجوی کار در کانادا و نحوه کاریابی در کانادا
 • جستجوی کار در کانادا و مؤسسات کاریابی در کانادا
 • جستجوی کار در کانادا و بررسی ویزای همراه
 • جستجوی کار در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کانادا
 • جستجوی کار در کانادا و سخن پایانی
جستجوی کار در کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

جستجوی کار در کانادا و مقدمه ای بر آن

جستجوی کار در کانادا ، شرایط و مدارک مورد نیاز جهت کار و جستجوی کار در این کشور و موسسات کاریابی در کانادا، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است سوالاتی از این قبیل برایتان پیش بیاید که ویزای جستجوی کار در کانادا را به راحتی میتوان اخذ کرد؟ نرخ بیکاری در کانادا چقدر است؟ وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از جستجوی کار در این کشور به چه صورت است؟ کانادا یکی از کشورهای بسیار پیشرفته و به روز است که بازار کار در آن رونق فراوانی دارد. از این رو افراد بسیاری برای کار و زندگی در کانادا، اقدام می نمایند. با توجه به کیفیت بالای زندگی و امکانات رفاهی در این کشور، تقاضای مهاجرت به این کشور زیاد شده است و از این رو بسیار سخت می باشد. در صورت هرگونه سوال و یا ابهام در رابطه با جستجوی کار در کانادا و لیست مشاغل موردنیاز کانادا، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه mie اتریش تماس بگیرید و مشاوره ای تخصصی و رایگان اخذ نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

جستجوی کار در کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا به دلیل همجواری جغرافیایی با ایالت متحده، روابط اقتصادی گسترده ای با این کشور دارد و بزرگترین رابطه اقتصادی در جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور به دلیل کیفیت بالای زندگی و سطح رفاه بالا، کیفیت بالای دانشگاه هایش همچنین نرخ پایین بیکاری و تولید زیاد ناخالصی داخلی، سالانه مهاجران زیادی را برای زندگی، تحصیل و کار به خود جذب میکند. کانادا به دلیل تعداد زیاد مهاجرانش دارای فرهنگی مهاجر پذیر گشته است. در نتیجه مهاجران به راحتی میتوانند در این کشور به زندگی و کار بپردازند. از راههای متفاوتی میتوانید به کانادا مهاجرت نمایید که یکی از راه های پرطرفدار مهاجرت به کانادا، مهاجرت کاری است. برای مهاجرت کاری بایستی به جستجوی کار در کانادا بپردازید که این کار را میتوانید با روش های متفاوتی انجام دهید. استفاده از سایتهای کاریابی، موسسات کاریابی و شرکت در نمایشگاه مشاغل شهر از جمله راه های جستجوی کار در کانادا میباشد. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند شما را در زمینه کار در این کشور راهنمایی نماید.

پرچم کانادا
شرایط عمومی کانادا

جستجوی کار در کانادا و ویزای جستجوی کاری کانادا

با توجه به این نکته که کانادا از پر رونق ترین کشورهاست و رشد اقتصادی قابل ملاحظه ای دارد، مورد توجه بسیاری از افراد جویای کار قرار گرفته است. اخذ ویزای کاری کانادا، از طریق داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی امکان پذیر است. پس از دریافت پیشنهاد کاری، شما میتوانید پروسه ی دریافت اجازه ی کار در کانادا و اخذ ویزای کاری را طی نمایید. اگر داخل کانادا هستید برای اینکه بتوانید مجوز کاری دریافت نمایید باید شرایطی از قبیل اجازه ی اقامت موقت، داشتن ویزای تحصیلی، داشتن ویزای کاری و تحصیلی توسط همسرتان و یا اینکه داخل خاک کانادا باشید و پروسه ی پرونده ی اقامتتان به مرحله ی خاصی رسیده باشد.

جستجوی کار در کانادا

ولی اگر خارج از کانادا هستید بایستی ابتدا به جستجوی کار در کانادا بپردازید و یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی کانادایی دریافت نمایید، پس از این مرحله میتوانید برای دریافت ویزا اقدام نمایید. به دو روش میتوانید ویزای کاری کانادا دریافت نمایید. روش اول اکسپرس انتری است که مخصوص افرادی است که قصد دارند اقامت دائم دریافت نمایند که این افراد وارد سیستم امتیاز بندی میشوند و براساس یک سری ملاک از قبیل تحصیلات، سن، سطح زبان و ملیت امتیاز دریافت میکنند. روش بعدی برنامه تجاری است. افراد تجاری در این سیستم تحت معاهداتی که در کانادا مورد تایید قرار گرفته است، شروع به کار میکنند. متقاضیان این دسته باید اجازه ی کار در کانادا داشته باشند.

جستجوی کار در کانادا و مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

از جمله مهمترین کار در جستجوی کار در کانادا، تهیه ی مدارک است که باید با دقت فراوان تهیه و تکمیل گردد. زیرا هر گونه نقصی در مدارک ادامه روند جستجوی کار در کانادا و اقامت در این کشور را با مشکل مواجه میسازد. پس از جستجوی کار در کانادا و یافتن کار مورد نظر بایستی یک پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی دریافت نمایید. داشتن گذرنامه معتبر، مجوز کار، دوقطعه عکس که به تازگی گرفته اید و پر کردن اطلاعات شخصی، از الزامات  میباشد. اگر قرار است که همراهانی با خود ببرید لازم است که مستنداتی مینی بر روابط خانوادگی با همراهان تهیه نمایید، پر کردن فرم اطلاعات خانواده، دو قطعه عکس از هر کدام از همراهان نیز، باید به همراه داشته باشید.

 

جستجوی کار در کانادا

جستجوی کار در کانادا و نرخ بیکاری کانادا

از جمله نکاتی که قبل از جست و کار در کانادا باید به آن توجه نمایید، نرخ بیکاری در این کشور میباشد. نرخ بیکاری در هر کشوری نشاندهنده بازار کار و شاغلان آن کشور میباشد و هرچه این نرخ پایین تر باشد بازار کاری بهتر میباشد. نرخ بیکاری در کانادا به طور کلی روند کاهشی را نسبت به پارسال طی نموده است این نرخ در حال حاضر5.7 درصد است و این یعنی اینکه از هر صد نفر ساکن در کانادا کمتر از 6 نفر آنها بیکار میباشند. در نمودار زیر میتوانید نرخ بیکاری در کانادا و روند تغییر این نرخ را مشاهده نمایید.

نرخ بیکاری کانادا

جستجوی کار در کانادا و مشاغل مورد نیاز 2019 کانادا

هر ساله اداره ی کار کانادا لیستی از مشاغل مورد نیاز کشورش را برای افرادی که به جستجوی کار در کانادا مشغول هستند، ارائه میکند. در جدول زیر میتوانید برخی از این مشاغل را مشاهده نمایید.

مشاغل موردنیاز کانادا

بر اساس آماری که سایت کاریابی Indeed در سال اخیر اعلام نموده است بیشترین رشد فرصت شغلی در کشور کانادا مربوط به حوزه ی رسانه میباشد. در جدول زیر میتوانید میزان رشد سایر مشاغل را مشاهده نمایید.

جست و جوی کار در کانادا

جستجوی کار در کانادا و میزان حقوق در کانادا

از جمله نکات مهم در جستجوی کار در کانادا توجه به میزان حقوق و مزایای دریافتی شما میباشد. زیرا با توجه به هزینه های بالای زندگی در کانادا به دلیل کیفیت بالای زندگی در این کشور، باید با این مقدار حقوق از پس این هزینه ها بر بیایید. از دیگر نکات قابل توجه در جستجوی کار در کانادا مقدار حقوق توافقی است که قرار است کارفرمای کانادایی به شما بدهد، این میزان نباید کمتر از نرخ رایج در کانادا باشد، زیرا در صورت اینکه این مقدار کمتر باشد با اقامت دائم شما در کانادا مخالفت خواهد شد. در جدول زیر میتوانید حقوق برخی از مشاغل را مشاهده نمایید.

میانگین درآمد سالیانه در کانادا

جستجوی کار در کانادا و نحوه کاریابی در کانادا

جستجوی کار در کانادا

از آسان ترین راه های جستجوی کار در کانادا مراجعه به موسسات و وب سایت های کاریابی است که میتوانید امیدوار باشید که بدون هیچگونه پارتی و یا پول پیشتری، کار مورد نظرتان را پیدا خواهید نمود. در وحله ی اول بایستی به این موسسات مراجعه نمایید و یا هم به صورت اینترنتی در این موسسات ثبت نام کنید. سپس رزومه خودتان را برای این موسسات ارسال کنید. کارفرما در صورت بررسی و تایید رزومه ی شما، با شما وقت مصاحبه خواهد گذاشت و پس از مصاحبه و در صورتی که کارفرما راضی باشد میتوانید آن کار را دریافت نمایید.

یکی دیگر از روش های کاریابی و جستجوی کار در کانادا روش، COLD CALLING است. این روش به اینگونه میباشد که با ارائه لیستی از مشاغل مورد نظرتان را به همراه رزومه تان به کارفرما ارسال میکنید و مستقیما با کارفرما در ارتباط خواهید بود. داشتن مهارت و دانش زبانی و رزومه ی قوی شما را در جستجوی کاری در کانادا یاری خواهد نمود.

جستجوی کار در کانادا و مؤسسات کاریابی در کانادا

یکی از متداول ترین و آسان ترین راه های جستجوی کار در کانادا، استفاده از موسسات و سایت های کاریابی است. موسسات و وبسایت های کاریابی به دلیل آپدیت و به روز بودن و ایجاد ارتباط مستقیم بین کارفرما و کارجو، طرفداران زیادی را به خود جذب نموده اند. موسسات کاریابی با دریافت رزومه کاری هر فرد به وی خدمات مشاوره ی کاری میدهند. در جدول زیر به برخی از سایت های کاریابی و جستجوی کار در کانادا، اشاره شده است.

سایت های کاریابی کانادا

جستجوی کار در کانادا و بررسی ویزای همراه 

جستجوی کار در کانادا

یکی از نگرانی های افرادی که به جستجوی کار در کانادا میپردازند، خانواده میباشد. باید بگوییم که در جستجوی کار در کانادا و ویزای کاری میتوانید ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 21 سال دریافت نمایید و آنها را با خود به کانادا ببرید. از مهمترین نکات در ویزای کاری و ویزای همراه این نکته میباشد که در ویزای کاری شما میتوانید خانوادتان را مستقیما و همان زمان که خودتان وارد خاک کانادا میشوید با خود به همراه داشته باشید و لازم نیست تا پروسه و یا زمانی از اقامت کاریتان بگذرد.

جستجوی کار در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در کانادا

در صورتی که شما پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید میتوانید پس از گذشت 3 سال از اقامتتان در کانادا و پرداخت مالیات در این مدت و رعایت نکات شهروندی، اقامت دائم کانادا را  برای خود و خانوادتان بدست آورید. در صورتی که از طریق اکسپرس انتری اقدام کرده باشید و امتیازهای شما به حد نصاب رسیده باشد از همان ابتدای ورود به خاک کانادا، شما و همسر و فرزندان زیر 21 سالتان، کارت اقامت دائم دریافت میکنید. پس از دریافت اقامت دائم، در صورتی که 3 سال به طور مداوم در کانادا اقامت داشته باشید میتوانید تابعیت این کشور را بدست بیاورید.

کاریابی در کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پیشنهاد کاری کانادا
مهاجرت به کانادا
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
جستجوی کار در کانادا و سخن پایانی

جستجوی کار در کانادا، اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در این کشور و نحوه ی کاریابی در کانادا، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. امیدواریم در طی این مقاله توانسته باشیم به تمامی سوالات و ابهامات شما پاسخ دهیم. همانگونه که دانستیم، کانادا یکی از کشورهای پرطرفدار با اقتصاد قوی می باشد که مهاجرین بسیاری تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند و اقدام به جستجوی کار در کانادا نمایند. قبل از هرگونه اقدام برای کاریابی و جستجوی کار در کانادا میبایست با یک وکیل معتبر مشورت نمایید تا بتوانید مدارک و شرایط موردنیاز برای کار در کانادا را فراهم نمایید. در صورت هرگونه سوال و ابهام با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه mie اتریش تماس بگیرید و مشاوره رایگان و تلفنی دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه همین مقاله سوالات خود را بیان کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی آن باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *