خرید ملک در هلند

 • خرید ملک در هلند و مقدمه ای بر آن
 • خرید ملک در هلند و شرایط عمومی آن
 • خرید ملک در هلند و اخذ اقامت هلند
 • خرید ملک در هلند و استانداردهای سرمایه گذاری در هلند
 • خرید ملک در هلند شاخص های مهم اقتصادی در هلند
 • خرید ملک در هلند و واجدین شرایط خرید ملک
 • خرید ملک در هلند و مراحل قانونی خرید ملک در هلند
 • خرید ملک در هلند و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در هلند
 • خرید ملک در هلند و وکیل امور ملک
 • خرید ملک در هلند و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور
 • خرید ملک در هلند و توصیه های حقوقی
 • خرید ملک در هلند و سخن پایانی
خرید ملک در هلند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

خرید ملک در هلند و مقدمه ای بر آن

خرید ملک در هلند، اخذ اقامت هلند با خرید ملک و شرایط لازم برای خرید ملک در هلند در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. خرید ملک در کشور هلند در چه صورتی امکانپذیر است؟ آیا خرید ملک باعث اخذ اقامت هلند می شود؟ خرید ملک در کشور هلند چه مزایا و معایبی دارد؟ پاسخ به این سؤالات و موضوعات حقوقی مربوط به خرید ملک در هلند در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه می شود. مؤسسه حقوقی ملکپور با بیش از 15 سال تجربه و تخصص حقوقی آماده راهنمایی عزیزان در زمینه مهاجرت به هلند و سرمایه گذاری در هلند می باشد. همچنین در صورتیکه مایل به مهاجرت هستید می توانید با مشاهده ویدیوی آموزش گام به گام مسیر مهاجرت وکیل مهاجرتی خود باشید و قوانین مهاجرت را آموزش ببینید.

خرید ملک در هلند و شرایط عمومی آن

خرید ملک در هلند توسط اتباع خارجی امکانپذیر است اما پیش از خرید ملک اید شرایط بازار مسکن هلند را بدانید. بازار مسکن در هلند از سال 2008 به مدت طولانی دچار بحران بود اما در سالهای 2017 و 2018 قیمت ها به طور قابل توجهی افزایش یافت. حدود 69 درصد از مردم هلند صاحب ملک هستند که این رقم کمتر از کشور بلژیک اما بالاتر از کشورهای فرانسه و انگلستان است. افرادی که اقامت کشور هلند را دریافت می کنند می توانند با وام های مسکن که بهره کمی هم دارند ملک را خریداری کنند. بر اساس آمار منتشر شده در سال 2018 قیمت ملک در هلند تنها در سه ماه اول سال 8.8% افزایش یافته است.  با وجود اینکه اشخاص خارجی محدودیتی برای خرید ملک در هلند ندارند اما بانک ها مجاز به ارائه وام به افرادی که اقامت کشور هلند را ندارند نیستند.

خرید ملک در هلند و اخذ اقامت هلند

خرید ملک در هلند به خودی خود منجر به اعطای اقامت هلند نخواهد شد و شما در صورت خرید ملک در هلند باید بدانید درصورتی قادر به اخذ اقامت این کشور هستید که سرمایه گذاری و کارآفرینی کنید. با برنامه ویزای طلایی هلند (Golden visa) امکان اخذ اقامت هلند وجود دارد. از مزایای خاص این برنامه این است که الزامی به حداقل زمان حضور در خاک کشور هلند برای تمدید اقامت نیست و اقامت دائم پس از 5 سال به متقاضی اعطا می شود. ویزای طلایی یا اقامت سرمایه گذاری هلند با خرید ملک در این کشور امکانپذیر نیست و سرمایه گذاری باید در قالب کارآفرینی در هلند باشد.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در هلند برای اخذ اقامت یک میلیون و 250 هزار یورو است که باید در مشاغل سودآور باید و نوآوری در اقتصاد این کشور داشته باشد. همچنین ظرف 5 سال اخذ ویزای طلایی باید برای 10 نفر شغل ایجاد شود. البته در صورتیکه در طرح کسب و کار شما خرید و فروش ملک با هدف کارآفرینی و نوآوری در فرایند خرید و فروش باشد امکان اخذ اقامت از این طریق نیز وجود دارد که همچنان باید حداقل میزان سرمایه گذاری یک میلیون و 250 هزار یورو باشد.

خرید ملک در هلند و استانداردهای سرمایه گذاری در هلند

خرید ملک در هلند می تواند سود زیادی برای سرمایه گذاران خارجی داشته باشد زیر امنیت سرمایه گذاری در هلند توسط دولت این کشور و قوانین سرمایه گذاری این کشور تضمین شده است. با توجه به اینکه کنترل فساد در هلند به خوبی صورت گرفته و دولت قوانینی به نفع سرمایه گذاران خارجی  وضع کرده است امروزه حمایت از سرمایه گذاران خارجی همانند سرمایه گذاران هلندی انجام می شود. لذا سرمایه گذاران خارجی همان آزادی هایی را برای کسب و کار در هلند دارند که سرمایه گذاران هلندی از آنها برخوردار هستند.

خرید ملک در هلند شاخص های مهم اقتصادی در هلند

برای خرید ملک در هلند لازم است طبق آخرین بررسی ها شاخص های مهم اقتصادی کشور هلند را بدانید که در جدول زیر بیان شده است:

شاخص اقتصادی نرخ بازه زمانی اندازه گیری
رشد اقتصادی (GDP) 2.40 2018
تولید ناخالص داخلی 189.81 میلیارد یورو 2018
رشد مصرف 4.36 درصد 2018
سرمایه گذاری 37.70 میلیارد یورو 2018
شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) 103.99 2018
تورم 1.98 درصد 2018
نرخ بهره سپرده بانکی 1.28 درصد 2018
اشتغال 8.87 میلیون نفر 2018
نرخ بیکاری 3.30 درصد 2018
حداقل دستمزد 1.615 یورو در ماه 2019
سرمایه گذاری مستقیم خارجی 316.54 میلیاد دلار 2017
پیش بینی رشد اقتصادی 1.85 درصد تا سال 2023
پیش بینی تورم 2.14 درصد تا سال 2023
شاخص حاکمیت قانون 1.83 درصد 2017
کنترل فساد 1.87 درصد 2017
نرخ مالیات شرکت ها 25 درصد 2018

خرید ملک در هلند و واجدین شرایط خرید ملک

خرید ملک در هلند هیچ محدودیتی برای خارجیان ندارد و برای خرید املاک و مستغلات در کشور هلند شرط اقامت و تابعیت این کشور وجود ندارد. لذا حتی افرادی که اقامت هلند را ندارند (اقامت موقت یا دائم) اجازه خرید ملک در این کشور را دارند و می توانند برای حضور در ملک خود و عقد قرارداد خرید ویزای کوتاه مدت دریافت کنند. اما در صورتی وام بانکی برای خرید ملک در هلند به فرد تعلق می گیرد که اقامت (موقت یا دائم) این کشور را داشته باشد و در غیر این صورت بانک تضمینی برای پرداخت وام  به متقاضی ندارد. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملکپور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعأ و قانونأ حرام و غیرقانونی می باشد.

شهرهایی همچون آمستردام، هارلم، لیدن، آلمر و اوترخت برای خرید ملک در هلند مناسب هستند زیرا امکانات خوبی برای خانواده های مهاجر و مدارس بین المللی دارند. یکی از قوانین خاص خرید ملک در شهر آمستردام این است که در صورت خرید ملک شما هر ماه مبلغی را به مالک زمین یعنی شهرداری پرداخت می کنید. در صورتیکه در کشور هلند زندگی می کنید و شغل دائمی دارید حتی اگر هنوز یک مهاجر هستید می توانید برای خرید ملک وام بگیرید.

خرید ملک در هلند و مراحل قانونی خرید ملک در هلند

برای خرید ملک در هلند پس از انتخاب ملک باید مراحل زیر را طی کنید:

1.امضای قرارداد اولیه فروش (koopovereenkomst، koopakte) یا قرارداد موقت (voorlopige) توسط خریدار و فروشنده

2.ده درصد قیمت ملک توسط خریدار در دفتر اسناد رسمی پرداخت می شود.

3.امضای قرارداد نهایی خرید ملک (akte van levering) توسط خریدار و فروشنده

4.ثبت مالکیت در دفاتر ثبت ملک (کاتاسر)

معمولأ در زمان ثبت انتقال ملک در دفتر استاد رسمی یک درصد قیمت ملک بابت انجام کار دریافت می شود که حدود 1000 تا 3000 یورو است. در صورتی که شهروند هلند نیستید و یا به زبان هلندی مسلط نیستید یک مترجم برای حضور در دفتر اسناد رسمی و مذاکرات خرید ملک داشته باشید. هزینه همراهی مترجم معمولأ حدود 200 تا 400 یورو است.

برای خرید ملک در هلند هزینه های نقل و انتقال ملک معمولأ توسط خریدار و فروشنده به صورت مشترک پرداخت می شود. حدود 6% ارزش ملک را برای هزینه ها باید در نظر بگیرید:

_مالیات انتقال ملک (overdrachtsbelasting): 2%

_هزینه های حقوقی: 1% تا 1.5%

_هزینه ثبت اسناد رسمی: 1% تا 1.5%

_هزینه مشاور املاک: 1% تا 2%

در قرارداد اولیه خرید ملک (koopovereenkomst، koopakte) یا قرارداد موقت  (voorlopige) اطلاعات زیر ضروری است:

_اطلاعات ملک و مالک

_بند ضمانت قرارداد جهت جلوگیری از تخلف طرفین از تعهدات قرارداد

_منافع ملک و منافع جانبی ملک که به همراه ملک انتقال داده می شود

خرید ملک در هلند و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در هلند

قیمت خرید ملک در هلند به دلیل تقاضای زیادی به شدت رو به افزایش از و ظرف یک سال اخیر 6.6 درصد افزایش یافته است. همچنین افزایش قیمت خرید آپارتمان با 13.5% بیش از افزایش قیمت خانه های ویلایی بوده است. انتظار می روند در سال جاری قیمت ملک به میزان 8 درصد افزایش یابد و در تمام شهرهای هلند شاهد این افزایش قیمت هستیم. در آمستردام قیمت خرید ملک در سال 2018 به میزان 6.12 درصد افزایش یافته است، در شهر روتردام قیمت ملک به میزان 6.9 درصد افزایش یافته است، در شهر گرونینگن قیمت ملک 2.6 درصد در سال 2018 افزایش یافته است.

در این بخش هزینه خرید ملک و اجاره ملک در هلند را توضیح خواهیم دارد:

اجاره آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر          967 یورو در ماه

اجاره آپارتمان یکخوابه خارج از شهر           783 یورو در ماه

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر          1.668 یورو در ماه

اجاره آپارتمان سه خوابه خارج  از شهر         1.215 یورو در ماه

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر       3.954 یورو

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از شهر        2.738 یورو

خرید ملک در هلند و وکیل امور ملک

خرید ملک در هلند قواعد و ضوابط خاصی دارد که برای رعایت صحیح این قواعد در صورت عدم آشنایی توصیه می کنیم از وکیل امور ملک کمک بگیرید. گاهأ دیده شده افراد و مؤسسات غیر حقوقی و غیر قانونی در پی سودجویی و سوء استفاده از عدم اطلاعات و علم متقاضیان مبالغ کلانی از متقاضیان دریافت می کنند و ضررهای جبران ناپذیری در این مسیر به افراد وارد می شود. لذا پیش از انجام این مراحل حقوقی و انتخاب وکیل در مورد رزومه کاری وکیل تحقیق کنید و به دنبال وکیل معتبر مهاجرت و خرید ملک باشید. البته در خصوص خرید ملک در هلند می توانید از نمایندگان املاک نیز کمک بگیرید افرادی که در کشور هلند اقامت دارند آشنایی و دسترسی بیشتر به مشاور املاک دارند و از طرق سایت های فروش ملک که در بخش بالا به آنها اشاره نمودیم نیز می توانند تحقیقات موثق داشته باشند. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملکپور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعأ و قانونأ حرام و غیرقانونی می باشد.

خرید ملک در هلند
سرمایه گذاری در کشور هلند
مهاجرت به هلند
درباره هلند

خرید ملک در هلند و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور

خرید ملک در هلند در تخصص و مشاوره مؤسسه حقوقی ملکپور قرار دارد و مشاورین مؤسسه حقوقی ملکپور در این زمینه پاسخگوی سؤالات متقاضیان خواهند بود. مؤسسه حقوقی ملکپور با همکاری مؤسسه MIE اتریش تمامی مراحل مربوط به سرمایه گذاری در هلند، اخذ اقامت هلند و خرید ملک در هلند را به طور تخصصی انجام خواهد داد. وکلای ما در تمامی موضوعات حقوقی و اقامتی در اروپا تخصص و تجربه کافی را دارند و می توانید جهت آشنایی با قوانین کشور های اروپایی نیز مشاوره تخصصی داشته باشید.

خرید ملک در هلند و توصیه های حقوقی

خرید ملک در هلند و جستجوی املاک در این کشور از طریق روزنامه های محلی هلند و سایت املاک امکانپذیر است. اما با این وجود برای انتخاب و خرید ملک از وکلا و کارشناسان کمک بگیرید. پورتال هایی که می توانید برای بررسی املاک در هلند از آنها کمک بگیرید Expatica، فندا، نماینده املاک هلندی (makelaars) و پاراریوس هستند.

در صورتیکه برای خرید ملک در هلند از نمایندگان فروش املاک کمک می گیرید باید در نظر داشته باشید:

_شما قراردادی با نماینده خواهید داشت که حتی در صورت انصراف از خرید ملک متحمل هزینه قرارداد خواهید شد.

_معمولأ یک تا دو درصد قیمت ملک به عنوان مشاوره از شما دریافت می شود.

_توجه داشته باشید که نماینده و مشاور شما تنها وظیفه دفاع از شما در خرید ملک را دارد.

_نماینده شما بهتر از امکان ترجمه نیز داشته باشد.

_نماینده شما جلسات مذاکره و تنظیم قرارداد را ترتیب می دهد.

_نماینده باید استعلامات مربوط به مالکیت ملک و زمین و همینطور اجازه انتقال ملک را انجام دهد.

هر آپارتمان در هلند توسط یک انجمن (Vereniging van Eigenaren VvE) اداره می شود که وظیفه تعمیرات و رسیدگی به ملک را دارند که ممکن است این رسیدگی ها با نواقص یا ضعف هایی همراه باشد. لذا پیش از خرید آپارتمان وضعیت VvE را بررسی کنید و در رابطه با شرایط و ضوابط مالکیت تحقیق کنید.

خرید ملک در هلند و سخن پایانی

خرید ملک در هلند، امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در هلند و قوانین حقوقی خرید ملک در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. در صورتی که تمایل به خرید ملک در هلند را دارید توصیه ما این است که پیش از خرید ملک اقامت کشور هلند را از روش هایی همچون آموزش یا کار دریافت کنید که نگرانی کمتری برای خرید ملک داشته باشید و همچنین بتوانید از وام مسکن بانک های هلند استفاده کنید. در صورتی که تمایل به مشاوره بیشتر درمورد خرید ملک در هلند و مهاجرت به هلند دارید می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور تماس بگیرید. همچنین در پایان همین مقاله می توانید دیدگاهها و نظرات خود درمورد این مقاله ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *