خرید ملک در پرتغال

و بررسی خرید ملک در این کشور

 • خرید ملک در پرتغال و مقدمه ای بر آن
 • خرید ملک در پرتغال و شرایط عمومی
 • خرید ملک در پرتغال و استانداردهای سرمایه گذاری
 • خرید ملک در پرتغال و شاخص‌های سرمایه گذاری در پرتغال
 • خرید ملک در پرتغال (ویزای طلایی پرتغال)
 • خرید ملک در پرتغال (شهرهای مناسبتر برای سرمایه گذاری)
 • مراحل قبل از خرید ملک در پرتغال
 • خرید ملک در پرتغال و مزایا و معایب
 • خرید ملک در پرتغال و سخن پایانی
خرید ملک در پرتغال

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

خرید ملک در پرتغال و مقدمه ای بر آن

خرید ملک در پرتغال یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری خارجی است. آیا اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک امکانپذیر است؟ سرمایه گذاری در پرتغال چه راههای دیگری دارد؟ سرمایه گذاری راههای مختلفی از جمله ثبت شرکت در پرتغال و خرید ملک در پرتغال و … دارد . شما با خرید ملک درپرتغال اقامت این کشور  را بدست می آورید و میتوانید در کل اروپا کار و زندگی کنید. سوالات زیادی در مورد مهاجرت از طریق خرید ملک در پرتغال از ما شده است که بهتر دیدیم برای توضیح بیشتر در این مورد مقاله ای را تحت عنوان خرید ملک در پرتغال برای شما مهیا نماییم. خرید ملک در پرتغال به دو روش امکان پذیر است که در این مقاله برای شما به طور اختصاصی دراین  مورد  توضیح می دهیم.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در پرتغال و اسپانیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در پرتغال و اسپانیا

خرید ملک در پرتغال و شرایط عمومی

کشور پرتغال در جنوب غربی قاره سبز واقع شده است.  این کشور جمعیتی در حدود ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده و زبان رسمی مردم. این کشور پرتغالی میباشد کشور پرتغال دارای تاریخچه بسیار قدیمی و کهن می‌باشد از نکات قابل توجه در این کشور می‌توان به قدیمی ترین‌پل اروپا. همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا در شهر لیسبون پرتغال که پایتخت این کشور می‌باشد اشاره نمود کشور پرتغال دارای طبیعت بسیار زیبا. حکومت دموکراسی می باشد لذا هر سرمایه‌گذاری را راغب می‌کند که در این کشور سرمایه گذاری و خرید ملک انجام دهد. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند به شما در زمینه خرید ملک در این کشور، راهنمایی و کمک فراوانی نماید.

خرید ملک در پرتغال و استانداردهای سرمایه گذاری 

خرید ملک در پرتغال و استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور مقوله‌ای است بسیار مهم زیرا باید یک سرمایه گذار این مسئله را مد نظر قرار بدهد که مثلا آیا نظام قضایی این کشور و نحوه برخورد با یک تبعه خارجی به شکلی است که با شهروندان پرتغالی رفتار می‌شود یا خیر یا به عنوان مثال. اقتصاد این کشور در مسیر ترقی و رو به جلو قرار گرفته یا نه همچنین در نهایت با توجه به سرمایه گذاشته شده در این کشور آیا کشور پرتغال بازگشت درآمدی خوب. برای سرمایه گذار در بر دارد یا خیر که البته با توجه به شرایط و بررسی اعداد و ارقام به این نتیجه می رسیم که کشور پرتغال گزینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری می‌باشد چون نرخ مصادره اموال شخصی سرمایه گذار درکشور پرتغال نزدیک به عدد ۱ می باشد که عدد ۱۹. پایین ترین ریسک سرمایه‌گذاری در این کشور است و رقم 20 نشانگر بالاترین حد ریسک می باشد پس می توان نتیجه گرفت که اگر مشکل و اختلافی میان کشور خود. و پرتغال  به وجود آید احتمال اینکه اموال شخص به مصادره دولت پرتغال در آید بسیار پایین و نزدیک به عدد یک یا همان کمترین میزان ریسک سرمایه گذاری می باشد.

نمودار مصادره اموال در پرتغال

اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک

نمودار میزان کنترل فساد در پرتغال

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال و شاخص‌های سرمایه گذاری در پرتغال

خرید ملک در پرتغال

همانطور که قبلاً اشاره شد در بحث سرمایه گذاری برای افراد خارجی مبحث استاندارد ها خیلی اهمیت دارد لذا بد نیست بدانید بعضی از شاخص‌های اقتصاد.ی در زمینه سرمایه گذاری چیست که در ادامه به این نتیجه برسیم خرید ملک در پرتغال آیا می‌تواند منطقی و سودآور باشد یا خیر بنابراین به دو نکته مهم باید اشاره نمود. نرخ بیکاری، نرخ بیکاری در کشور پرتغال در حدود 6.5 درصد می باشد که در سال ۲۰۰۰ به پایینترین حد خود یعنی 4.7درصد و در سال.2013  به بالاترین حد خود یعنی رقمی در حدود 17.9 درصد رسید. نرخ مالیات بر درآمد مسئله مالیات بر درآمد هم. موضوع بسیار مهمی برای سرمایه گذاران خارجی به شمار می‌رود که همانطور که در نمودار مورد بررسی قرار گرفته و در بازه زمانی ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۹ رقمی در حدود ۴8% بوده است.

نمودار نرخ بیکاری در پرتغال

نمودار مالیات بر درآمد در پرتغال

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال (ویزای طلایی پرتغال)

خرید ملک در پرتغال

در سال 2012 کشور پرتغال قانونی را مصوب کردکه به سرمایه گذاران خارجی اجازه ورودو سرمایه گذاری در پرتغال را می دهد. گلدن ویزا یا ویزای طلایی پرتغال ویزایی است که برای سرمایه گذاری و خرید ملک در پرتغال ایجاد شده و طرفداران بسیاری نیز دارد. در ویزای طلایی راههای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که ما در اینجا به دو مورد که به خرید ملک در پرتغال مربوط است می پردازیم.

خرید ملک در پرتغال به واسطه گلدن ویزا یا ویزای طلایی به دو صورت است که در اینجا به ان اشاره می کنیم:

 • سرمایه گذاری با مبلغ 350 هزار یورو

  در سرمایه گذاری 350 هزار یورویی به این ترتیب است که خانه هایی در پرتغال وجود دارد که قدمت ان به 30 سال و یا بیشتر می رسد که شخص سرمایه گذاری اقدام به خرید و بازسازی ان می نماید. در این نوع سرمایه گذاری ابتدا یک اقامت یک ساله و سپس یک اقامت 2 ساله و سپس مجددا یک اقامت 2 ساله به شخص سرمایه گذار داده می شود که مجموع ان 5 سال اقامت می شود. به این ترتیب شخص می تواند پس از 5 سال درخواست اقامت دائم داده و پس از 6 سال نیز درخواست تابعیت و شهروندی نماید.

 • سرمایه گذاری به مبلغ 500 هزار یورو

  در سرمایه گذاری نوع دوم یعنی سرمایه گذاری 500 هزار یورویی شخص ازاداست هر ملکی که مایل است خریداری نماید . در این نوع سرمایه گذاری و خرید ملک در پرتغال نیز ابتدا به شخص یک اقامت 1 ساله و پس از ان یک اقامت 2 ساله و سپس اقامت 2 ساله و پس از 5 سال ذقامت دائم پرتغال را اعطا می کنند که باز هم مانند قبلی پس از 6 سال فرد می تواند درخواست اقامت دائم دهد. در سرمایه گذاری 350 هزار یورویی پس از 5 سال اصل پولبه شخص بر نمیگردد و فقط در طی این 5 سال اجاره ملک به شخص داده می شود اما فرق سرمایه گذاری 500 هزار یورویی این است که پس از 5 سال هم سرمایه اولیه هم سود حاصل از ارزش افزوده ملک و هم اجاره های ماهیانه این 5 سال به یورو به شخص باز می گردد.

خرید ملک در پرتغال (شهرهای مناسبتر برای سرمایه گذاری)

خرید ملک در پرتغال

به طور کلی بسته به شما دارد که در کدام شهر بخواهید سرمایه گذاری و خرید ملک را انجام دهید. اما در کل لیسبون و پورتو دو پایتخت اقتصادی کشور و دو مقصد اصلی گردشگری درپرتغال هستند. شهرهای آلوفیهرا ، فارو و الگارو شهرهای دیگری هستند که   مناطق ساحلی جذابی دارند. اگر شما مایلید که ملک خود را به صورت فصلی اجاره دهید سه شهر لیسبون ، پورتو و فارو بهترین گزینه هستند زیرا هم بدلیل وجود فرودگاه بین المللی و هم اینکه از قدمت بالایی به لحاظ فرهنگی برخوردارند. قیمت اپارتمان ها درمرکز لیسبون برای هر مترمربع 6000 یورو و در مرکز پورتو هر مترمربع 2500 یورو است. اجاره دادن ملک برای مدت کوتاه در لیسبون و پورتو بسیار مناسب و سود آور است. به این ترتیب برای هر شب شما می توانید ملک خود را بین 50 تا 100 یورو اجاره دهید. یکی از مواردی که در مورد خرید ملک در پرتغال باید اشاره نمود اینست که در کشور پرتغال مالیات ارث و هدیه و مالیات ثروت وجود ندارد.

مراحل قبل از خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال

قبل از خرید ملک در پرتغال این موارد را حتما در نظر بگیرید:

 • برای خرید ملک در پرتغال شما باید یک شماره مالی شخصی داشته باشید که می توانید ان را از اداره مالیات محل خرید ملک تهیه نمایید. اما اگر شما مایلید که یک حساب شخصی افتتاح نمایید نیازی به دریافت کد مالیاتی از اداره مالیات نیست و با افتتاح حساب بانکی به شما یک کد مالیاتی ارائه می دهند.

 • کمیسیون املاک معمولا در پرتغال بر عهده فروشنده است و این یک قانون است و نیازی نیست که شما کمیسیون پرداخت کنید.

 • زمانیکه ملک مورد نظر خود را پسندیدید نیاز به وکیل قانونی دارید که وکالت شما را به عهده بگیرد.وکیل باعث می شود که در هزینه های اداری شما صرفه جویی شود.

 • معمولا وکیل در مورد درست بودن و اصالت ملک تحقیق می نماید و در مورد اینکه ملک مورد نظر کاربری مسکونی دارد یا خیر نیز آگاهی می یابد.

 • مدارک فروشنده را بررسی کنید با کمک وکیل که مطمئن شوید که فروشنده مالک اصلی ملک است و حق فروش ملک را دارد.

 • همچنین وکیل یا نماینده حقوقی خریدار وظیفه دارد که قرارداد خرید و فروش را تهیه نموده و خریدار و فروشنده ان را امضاء نمایند.

 • در این زمان خریدار 10 درصد از مبلغ ملک را به فروشنده پرداخت می نماید . تا زمانیکه اسناد قانونی به نام خریدار منتقل گردد مابقی مبلغ قرارداد پرداخت می گردد. همچنین خسارات ناشی از انصراف هر یک از طرفین در خرید یا فروش در قرارداد قید می گردد.

 • مدت انجام تعهدات قرارداد بین 30 تا 60 روز است. یکی دیگر از مواردی که حتما باید انجام شود بیمه نمودن ملک است که در کشور پرتغال اجباری است.

خرید ملک در پرتغال مزایا و معایب

خرید ملک در پرتغال
 • پرتغال کشوریست با جاذبه های بیشمار توریستی و سواحل بسیار زیبا و افتابی که توریست های بسیاریرا به خود جذب می نماید. آب و هوای گرم و مدیترانه ای پرتغال زندگی در این کشور زیبا را لذت بخش و نشاط آور کرده است. به طوریکه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی بخصوص در سالهای اخیر راغب به سرمایه گذاری و خرید ملک در پرتغال شده اند و اقدام به خرید ملک در کشور پرتغال کرده اند. یکی از کشورهایی که سرمایه گذاری وسیعی درکشور پرتغال انجام داده است کشور چین است.

 • از دیگر مزایای خرید ملک در پرتغال می توان به این نکته اشاره نمود که برای کسب اقامت این کشور شما فقط نیاز به 7 روز اقامت در هر سال دارید.

 • همچنین سرمایه گذاران آمریکایی نیز درسالهای اخیر به سوی پرتغال روانه گشته و اقدام به خریدملک درپرتغال نموده اند. در اروپا نیز سرمایه گذاران زیادی با توجه به افزایش نسبی قیمت ملک در پرتغال اقدام به سرمایه گذاری دراین کشور نموده اند. هزینه های پایین زندگی درپرتغال ،کیفیت بالای خدمات بهداشتی و درمانی و نرخ مالیات پایین نسبت به دیگر کشورهای اروپایی از دیگر دلائل سرمایه گذاری در پرتغال است.

 • چنانکه مدیر کل املاک پرتغال در مصاحبه با روزنامه ای پرتغالی عنوان کرده است که نسبت ورود گردشگران امریکایی در سالهای اخیر به کشور پرتغال بسیار بیشتر از قبل بوده و این مسئله از نظر اقتصادی بسیار مهم خواهدبود و موج بزرگی از سرمایه گذاری ها را روانه پرتغال خواهد کرد.

 • مدارک فروشنده را بررسی کنید با کمک وکیل که مطمئن شوید که فروشنده مالک اصلی ملک است و حق فروش ملک را دارد.

 • همچنین وکیل یا نماینده حقوقی خریدار وظیفه دارد که قرارداد خرید و فروش را تهیه نموده و خریدار و فروشنده ان را امضاء نمایند.

 • در این زمان خریدار 10 درصد از مبلغ ملک را به فروشنده پرداخت می نماید . تا زمانیکه اسناد قانونی به نام خریدار منتقل گردد مابقی مبلغ قرارداد پرداخت می گردد. همچنین خسارات ناشی از انصراف هر یک از طرفین در خرید یا فروش در قرارداد قید می گردد.

 • مدت انجام تعهدات قرارداد بین 30 تا 60 روز است. یکی دیگر از مواردی که حتما باید انجام شود بیمه نمودن ملک است که در کشور پرتغال اجباری است.

شرایط مهاجرت به پرتغال
خرید ملک در پرتغال یا اسپانیا
ویزای سرمایه گذاری کارآفرینی پرتغال
خرید ملک در پرتغال و سخن پایانی

خرید ملک در پرتغال همانطور که در سطر های بالاتر اشاره نمودیم یکی از گزینه های مناسب درسرمایه گذاری خارجی است. وجود آب و هوای مناسب و معتدل مدیترانه ای ، وجود قدمت بسیار زیاد کشور پرتغال و همچنین سواحل متعدد ،طولانی وزیبای کشور پرتغال باعث رونق صنعت توریسم در این کشور می باشد. همه این عوامل باعث شده تا سرمایه گذاران خارجی اقدام به خرید ملک در پرتغال نمایند. یکی دیگر از مزایای خرید ملک در پرتغال وجود ارزش افزوده سرمایه است . همچنین از دیگر مزایای خرید ملک در پرتغال می توان به دریافت اجاره ماهیانه به یورو اشاره نمود. شما با خرید ملک در پرتغال اقامت و تابعیت کشور پرتغال را پس از 5 سال بدست اورده و میتوانید آزادانه در کل اروپا کار و زندگی نمایید. چنانچه باز هم سوال و یا ابهامی در زمینه خرید ملک در پرتغال دارید می توانید مقالات بیشتر را در گوگل با کلید واژه ملکپور یا MIEجستجو نموده و یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *