خرید ملک در کشور آلمان

 • خرید ملک در کشور آلمان ومقدمه ای بر آن
 • خرید ملک در کشور آلمان و شرایط کلی در باب آن
 • خرید ملک در کشور آلمان و هزینه های بازار املاک و مستغلات
 • خرید ملک در کشور آلمان و نقش دفتر اسناد رسمی
 • خرید ملک در کشور آلمان و فرایند خرید
 • خرید ملک در کشور آلمان و هزینه های جانبی
 • خرید ملک در کشور آلمان و اخذ اقامت از طریق آن
 • خرید ملک در کشور آلمان و توصیه های حقوقی
 • خرید ملک در کشور آلمان و کلام آخر
خرید ملک در کشور آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند

خرید ملک در کشور آلمان ومقدمه ای بر آن

خرید ملک در کشور آلمان در  این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد  و تمام سعی ما بر این است که کلیه پرسش های شمارا در خصوص خرید ملک در آلمان پاسخ دهیم . اقدام به خرید ملک در کشور آلمان مستلزم آنست که شما از شرایط املاک و مستغلات این کشور آگاه شوید و قوانین مرتبط با حوزه ی املاک و مستغللات کشور آلمان را به طور کامل شناسایی کنید .در همین خصوص موسسه حقوقی ملک پور با تجربه 15 ساله خود در زمینه حقوق بین الملل و انواع مسیرهای مهاجرت و سرمایه گذاری در خصوص خرید ملک در آلمان و انواع راه های مهاجرت به آلمان اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار سرمایه گذاران گرامی قرار داده است و علاوه بر آن موسسه حقوقی ملک پور با تدوین و تهیه ویدئویی تحت عنوان راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به شما در این زمینه کمک می کند تا با بینش و آگاهی عمیق تری نسبت به انواع مسیرهای سرمایه گذاری در آلمان و مهاجرت به آلمان و همچنین خرید ملک در کشور آلمان اقدام بفرمایید .

فایل تصویری موسسه ملکپور در رابطه با خرید ملک در آلمان

کارت آبی اتحادیه اروپا

خرید ملک در کشور آلمان وشرایط کلی در باب آن

خرید ملک در کشور آلمان و موضوعاتی که در این خصوص باید در رابطه با آن مورد توجه قرار گیرد این موضوع می باشد که آیا آلمان کشور مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد یا خیر ؟ در جواب به این پرسش باید اظهار داشت آنچه که یک کشور را به یک فرصت برای سرمایه گذاری تبدیل میکند بررسی آن کشور از نظر ساختار اقتصادی ، حقوقی و مالیاتی می باشد .به این منظور در یک نگاه اجمالی به آمار و ارقام کشور آلمان می پردازیم و آن را از نظر نرخ بیکاری ، تولید ناخالص داخلی و نرخ مالیات بررسی خواهیم کرد :

 • نرخ بیکاری در کشور آلمان 4.3 % می باشد
 • سرانه تولید ناخالص داخلی 3 تریلیون یورو می باشد .
 • مالیات بر در آمد که بر اساس رده شغلی ، حداقل و یا حداکثر میزان درامد و همچنین متاهل و یا مجرد بودن فرد بستگی دارد و از 14 تا 42 % براساس عوامل ذکر شده متغیر می باشد .

با توجه به آمار ذکر شده و هچنین با توجه به رشد اقتصادی کشور آلمان و  نرخ بیکاری این کشور می توان گفت خرید ملک در کشور آلمان فرصت مناسبیست برای افرادی که به دنبال انتقال سرمایه خود می باشند و هچنین افراد علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه  املاک و مستغلات می توانند برای خرید ملک در کشور آلمان اقدام کنند.با توجه به اینکه کشور آلمان بر خلاف کشورهایی دیگر نظیر سوئیس و دانمارک هیچ گونه محدودیتی برای خرید ملک ، برای خارجیان قائل نمی باشدو این فرصت را در اختیار سرمایه گذران خارجی قرار داده است ، میتوان اظهار داشت که بازار املاک و مستغلات کشور آلمان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد . در ادامه این مقاله به هزینه های خرید ملک در کشور آلمان خواهیم پرداخت که از شما دعوت میکنیم با ما همراه باشید .

خرید ملک در کشور آلمان و هزینه های بازار املاک و مستغلات

خرید ملک در کشور آلمان از نظر هزینه در سال های اخیر با رشد مواجه بوده است البته این افزایش نرخ در خصوص اجاره املاک بیشتر دیده شده است و به میزان 15 % بوده است . توجه داشته باشید این بدان معنی نیست که باید از خرید ملک در کشور آلمان دست کشید زیرا در بسیاری از شهرها و نقاط آلمان خرید ملک در کشور آلمان مقرون به صرفه می باشد چراکه  قیمت ها نسبتا پایدار بوده است . قیمت خانه ها و آپارتمان ها بر اساس اینکه آن خانه در کدام ایالت و یا کدام شهر و همچنین در کدام نقطه از شهر واقع می باشد متفاوت است . میانگین قیمت خانه ها در کشور آلمان در قیاس باکشورهای اروپای مرکزی پایین تر می باشد  که میتوان گفت قیمت هر متر مربع خانه در آلمان از 1500 یورو تا 2500 یورو و بعضا در بعضی از شهرهای آلمان مانند مونیخ یا برلین تا مرز 6000 یورو در هر متر مربع می باشد .البته گران ترین املاک در آلمان در سال 2016 در برلین در منطقه میت با نرخ 19،018 یورو در هر متر مربع  و همچنین در هامبورگ با نرخ 19،000 یورو در هر متر مربع به فروش رسید .  در اینجا هزینه های خرید خانه در هر متر مربع در بعضی از شهرهای آلمان را  برای شما در قالب جدول هزینه ها نشان خواهیم داد تا بدانید که میانگین هزینه ها در اکثر نقاط هر شهر به چه میزان می باشد .

  شهر قیمت آپارتمان

 در هر متر مربع   

قیمت خانه ویلایی  
مونیخ 5.839 یورو 4.233 یورو
برلین 3.593 یورو 2.321 یورو
هامبورگ 3.669 یورو 2.529 یورو
فرانکفورت 3.167 یورو 2.500 یورو
کلن 2.71 یورو 2.240 یورو
هانوفر 2.257یورو 2.007 یورو
         

قابل ذکر است که از عواملی که منجر به افزایش و رشد قیمت املاک می شود عدم تعادل میان عرصه و تقاضا می باشد

با توجه به نرخ هایی که در هر متر مربع مشخص گردید و  بر اساس اینکه این خانه آپارتمان باشد یا به اصطلاح famiy home  باشد و در چه شهری باشد قیمت خرید ملک در کشور آلمان مشخص می شود . در ادامه به خرید ملک در کشور آلمان و نقش دفتر اسناد رسمی ، وکیل در این رابطه می پردازیم .

خرید ملک در کشور آلمان و نقش دفتر اسناد رسمی ، وکیل در این رابطه

پس از خرید ملک در کشور آلمان و جستجوی ملک مورد نظر از طریق بازار املاک و مستغلات در کشور آلمان برای  انجام امور داری خرید ملک در کشور آلمان ، باید از طریق وکیل و دفتر اسناد رسمی که نقش بی طرف در این مقوله دارند ، اقدام نمود بدین صورت که وکیل در طول کلیه فرایند فروش توسط مالک و خرید ملک توسط خریدار با اجرای کلیه مباحث قانونی شرایط امنی را برای هر دو طرف معامله فراهم می کند . .بایدتوجه داشت که مبلغ توافق شده برای خرید خانه توسط خریدار یا مستقیما به حساب فروشنده  یا توسط دفتر اسناد رسمی پرداخت میگردد.

توجه بفرمایید :

 • خرید ملک در کشور آلمان و انتقال املاک از فروشنده به خریدار مالیات به همرااه دارد که میزان این مالیات در هر فدرال متفاوت می باشد و بین 3.5 تا 7 درصد می باشد که باید توسط خریدار پرداخت شود .
 • همچنین شما میتوانید برای خرید ملک در کشور آلمان 60 % از هزینه ملک را به صورت وام و تسهیلات دریافت کنید .

خرید ملک در کشور آلمان و فرایند خرید

خرید ملک در کشور آلمان نیاز به فرایندی دارد که طبق آن فرایند سرمایه گذار اقدام به خرید ملک خواهد کرد این فرایند به این صورت می باشد :

 • تهیه یک پیش قرارداد که شامل تمام جزئیات معامله می باشد که این جزئیات شامل ارزش ملک ، نحوه پرداخت ، شرایط معامله و مبلغ سپرده اولیه می باشد. لازم به ذکر است که سپرده اولیه به معنای 10 درصد از کل مبلغ قرارداد و یا ارزش ملک می باشد که این مبلغ باید به حساب سپرده محضر واریز گردد و مراحل بعد به عهده محضر می باشد .
 • پرداخت مالیات ملک توسط خریدار تا مدت 4 هفته
 • عقد قرارداد خرید میان خریدار و مالک که پیشنهاد می شود این کار در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد

پس از طی مراحل ذکر شده شما مالک 100 درصد ملک خود خواهید بود به این معنا که تا هنگامیکه ملک به نام شماست میتوانید ویزای توریستی بلند مدت دریافت نمایید و به این کشور ورود و خروج داشته باشید  .در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا از طریق خرید ملک در کشور آلمان می توان اقامت این کشور را به دست آورد یا خیر .

خرید ملک در کشور آلمان و هزینه های جانبی

خرید ملک در کشور آلمان علاوه بر قیمت و هزینه مورد نیاز جهت خرید عرصه ، هزینه های جانبی دیگری را نیز شامل می شود که معمولا  به میزان 10 % از قیمت خرید  می باشد و به شرح زیر می باشد :

 • مالیات بر انتقال ملک که توسط خریدار پرداخت می شود که به میزان 3،5 تا 7 درصد کل قیمت ملک  می باشد .
 • هزینه دفتر اسناد رسمی که به میزان 1،2 تا 1،5 درصد کل مبلغ ملک می باشد .
 • هزینه ثبت نام جهت خرید ملک 0.8 تا 1.2 درصد می باشد .
بهترین سرمایه گذاری در آلمان
مهاجرت به آلمان

خرید ملک در کشور آلمان و اخذ اقامت از طریق آن

خرید ملک در کشور آلمان یکی از راه هاییست که افراد زیادی از طریق آن به دنبال دریافت اقامت کشور آلمان می باشد در این خصوص لازم است بدانید که خرید ملک در کشور آلمان منجر به اقامت فردی که ملکی را در این کشور خریداری کرده است نمیشود و معمولا گزینه خرید ملک در کشور آلمان برای افرادی می باشد که از یکی از طرق دیگر اقامتی در این کشور حضور داشته اند که این مسیرها میتواند تحصیل در کشور آلمان ، کار در کشور آلمان ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان باشد . پس از اینکه شما از یکی از طرق اقامتی در این کشور حضور پیدا کردید میتوانید با خرید ملک در این کشور سرمایه گذاری کرده و یا یک مکان مسکونی دائمی همیشگی را برای خود اختیار کنید .در خصوص اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اروپا باید بدانید تنها کشورهایی که به ایرانیان اقامت اعطا می کنند پرتغال ، یونان و اسپانیا می باشد که میتوانید جهت مطالعه بیشتر در این خصوص به این لینک ها مراجعه فرمایید .

همچنین شما می توانید با تهیه ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت در خصوص کلیه کشورهایی که از طریق خرید ملک اعطای اقامت دارند اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک
اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک
سرمایه گذاری در مالتا

خرید ملک در کشور آلمان و توصیه های حقوقی

جهت خرید ملک در کشور آلمان حتما توجه بفرمایید که با آگاهی و بینش عمیق وارد پروسه خرید شوید و قبل از آن از طریق مشورت با وکلای حقوقی معتبر اقدام به خرید ملک داشته باشید . موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه به پشتوانه سابقه کاری درخشان خود در تمامی پروسه های سرمایه گذاری ، خرید ملک و مسیرهای مهاجرتی در خدمت شماست تا شمارا در این زمینه یاری کند .

به همین منظور به شما پیشنهاد می کنیم در خصوص خرید ملک در آلمان حتما به این نکات توجه فرمایید:

 • ابتدا بازار املاک را به صورت دقیق از طریق مشورت با متخصصین این امر ،بررسی کنید .
 • از یک وکیل مجرب و کار آمد در خصوص سرمایه گذاری در املاک کمک بگیرید .
 • یک نماینده قانونی و وکیل برای انجام این کار استخدام کنید .
کلام آخر

خرید ملک در کشور آلمان و بررسی آن در این مقاله گویای این مطلب می باشد که این اقدام می تواند برای افرادی مناسب باشد که به دنبال سرمایه گذاری و انتقال سرمایه خود هستند و یا مناسب افرادی می باشد که از یکی از راه های مهاجرتی و اقامتی مانند تحصیل در کشور آلمان ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان ، کار در کشور آلمان در این کشور اقامت دارند چرا که خرید ملک در کشور آلمان صرفا نمیتواند منجر به اقامت این کشور گردد. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در کشور آلمان و همچنین سایر کشورها می توانید با تهیه ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اطلاعات کامل تری را کسب نمایید . همچنین شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه حقوقی MIE اتریش
تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *