بلوکارت آلمان (bluecard EU)

آلمان چگونه کشوری است؟ اخذ بلوکارت آلمان چگونه است؟ دریافت بلوکارت آلمان از چه راه هایی امکانپذیر است؟ چه کسانی می توانند بلوکارت آلمان را اخذ نمایند؟ برای دریافت بلوکارت آلمان چه شرایطی لازم است؟ آیا اخذ بلوکارت آلمان آسان است؟ ایا قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید؟ ایا قصد دارید در این کشور کنید؟ ایا میدانید بلوکارت چیست؟ مایلید بدانید چگونه میشود ویزای کار آلمان را دریافت کرد؟اگر به دنبال پاسخ سوالات خود هستید پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه بفرمایید.

امروزه بالا بودن سطح  پیشرفت و فرهنگ  و شعور اجتماعی هر جامعه ای ،رابطه نزدیکی با بالا رفتن سن ازدواج و کمتر شدن میزان تولید مثل در کشورهای پیشرفته دارد و از انجایی که  این کشور یکی از صنعتی ترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپا محسوب میشود ،از این قایده مستثنا نمیباشد و با کمبود نیروی کار جوان و متخصص روبرو است.

با این پیش فرض اگر شما قصد گرفتن ویزای کار در این کشور را دارید باید بدانید که گرفتن ویزای کار آلمان دارای شرایطی میباشد.

معروف است،برای کسانی صادر میشود که قصد جستجو و پیدا کردن کار در کشور  arbeit zone visa  این ویزا،که به ویزای

آلمان را دارند.

حال این سوال مطرح است که چه کسانی میتوانند درخواست ویزای کار این کشور را بدهند؟و شرایط درخواست این ویزا چیست؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد،چون کشور آلمان با کمبود  نیروی کار جوان و متخصص روبرواست ،در نتیجه به کسانی که دارای مدارک دانشگاهی لیسانس به بالا در رشته های ریاضیات،ای تی،انفورماتیک،علوم و تکنولوژی،علوم طبیعی و یا  فن اوری،و پزشکی هستند ،نیازمند است.

هنگامی که شخص متقاضی، ویزای کار این کشور را دریافت نمودو وارد این کشور شد،به مدت ۶ ماه فرصت دارد کار پیدا کند.در این مدت اگر شخص موفق به پیدا کردن کار شد و توانست کار کند،این ویزا به مدت ۶ ماه دیگر تمدید میشود.

بعد از گذشت ۱ سال،شخص میتواند درخواست کارت ابی یا بلو کارت دهد.

قبل از اینکه وارد بحث بلو کارت شویم،لازم است اضافه کنیم، کسی که قصد دریافت ویزای کار این کشور را دارد،علاوه بر داشتن شرایط تحصیلی،باید شرایط سنی و زبان را نیز دارا باشد.

به این صرت که سن شخص متقاضی،باید زیر ۴۰ سال باشد و دارای سابقه کار در رشته تحصیلی خود باشد.همچنین به یکی از دو زبان انگلیسی یا آلمانی در حد کافی مسلط باشد.

یک تبعه خارجی مجاز به کار در کشور آلمان،پس از گذراندن دوره ۱ ساله اشتغال،اگر درامد ناخالص سالانه او بیشتراز۴۶۴۰۰ یورو باشد و مالیات را پرداخت کرده باشد،میتواند درخواست بلوکارت دهد.

برای کسانی که دارای مدارک فوق الذکر از جمله  مهندسی ها و پزشکی باشند،این مبلغ درامد سالانه باید ۳۸۶۸۸ یورو باشد.دارنده کارت ابی حق اجازه کار در کشورهای اتحادیه اروپا بجزانگلیس،ایرلند و دانمارک را دارد.

اصطلاح بلو کارت یا کارت ابی ابتدا در یکم اوت سال ۲۰۱۲ توسط اتاق فکر بروگل ابداع شد.با الهام از گرین کارت ایالات متحده امریکا و با استناد به پرچم اتحادیه اروپا،ابی با ۱۲ ستاره طلایی رنگ میباشد.

این کارت تا ۳ سال معتبر و قابل تمدید است.مبنای قانونی این پیشنهاد ماده ۶۳ پیمان رم میباشد.

دارنده این کارت پس از گذشت ۳ سال و پرداخت مالیات،میتواند درخواست اقامت دهد.(۳۳ ماه) و اگر این اقامت ۴ سال دیگر هم ادامه داشته باشد،دارنده کارت ابی ،میتواند درخواست پاسپورت یا تابعیت دهد.(بین ۷ تا ۱۰ سال) .

همچنین دارنده کارت ابی،تا ۱ سال بدون از دست دادن حق اقامت ،میتواند در آلمان بماند ولی پس از گذشت ۱۸ ماه از اقامتش،میتواند به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا سفر کند.

سوالی که در اینجا ممکن است پیش بیاید تینست که وضعیت ویزا و اقامت خانواده افراد متقاضی کار در آلمان چگونه خواهد بوود؟شخص متقاضی تا قبل از اینکه در آلمان کار یا شغل پیدا نکند،نمیتواند خانواده خود را به انجا ببرد،ولی به محض پیدا کردن کار و درامد کافی،میتواند برای انتقال خانواده اش به آلمان اقدام کند.

خانواده دارنده کارت ابی،بدون محدودیت حق کار و تحصیل در آلمان را دارند و دانستن زبان آلمانی برای دریافت ویزای اقامتشان،تا حدی کفایت میکند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *