خودحمایتی اتریش

خودحمایتی اتریش و بررسی آن

 • خودحمایتی اتریش و مقدمه ای بر آن
 • خودحمایتی اتریش و شرایط عمومی
 • خودحمایتی اتریش و موضوع خودحمایتی چیست؟
 • خودحمایتی اتریش و چگونگی کسب درآمد بدون کار کردن
 • خودحمایتی اتریش و میزان سرمایه لازم
 • خودحمایتی اتریش و شرط حضور
 • خودحمایتی اتریش و مزایای این نوع اقامت
 • خودحمایتی اتریش و ریسک های این روش
 • خودحمایتی اتریش و نکات مهم
 • خودحمایتی اتریش و موسسه حقوقی ملک پور
 • خودحمایتی اتریش و سخن پایانی
خودحمایتی اتریش

خودحمایتی اتریش و مقدمه ای بر آن

خودحمایتی اتریش ، شرایط اخذ اقامت خودحمایتی و کلیه نکات مربوط به آن دراین مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. خودحمایتی اتریش یکی از طرق اخذ اقامت اتریش و مهاجرت به این کشور می باشد. اقامت خودحمایتی اتریش به چه کسانی تعلق می گیرد؟ آیا با مهاجرت از طریق خودحمایتی می توان تابعیت کشور اتریش را بدست آورد؟ برای اقدام از طریق خودحمایتی چه باید کرد؟ ما در این مقاله به صورت تفصیلی به کلیه نکات و جزییات مربوط به اقامت خودحمایتی اتریش می پردازیم. خودحمایتی در اتریش این گونه است که شما توانایی مالی خود را نشان می دهید و نشان می دهید که قدرت مالی حمایت از تمام اعضای خانواده و خودتان را دارید. موضوع خودحمایتی در دیگر کشورها نیز مطرح است. از کشورهایی که موضوع خودحمایتی در آن ها مطرح است می توان اسپانیا و فرانسه را نام برد. شما می توانید پس از مطالعه مقاله حاضر در صورت وجود سوال، با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. در ادامه به بررسی جزییات مهاجرت از طریق خودحمایتی اتریش می پردازیم:

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خودحمایتی
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خودحمایتی

خودحمایتی اتریش و شرایط عمومی

اقامت خودحمایتی اتریش از آنجاییکه نیاز به سرمایه گذاری ندارد و نیازی نیست که شما سرمایه خود را به کشور مقصد انتقال دهید، مورد توجه و استقبال افراد زیادی در سراسر دنیا قرار دارد و متقاضیان زیادی دارد، به طوریکه در زمان شروع ثبت نام خودحمایتی، خیلی سریع و ظرف یک تا دو روز ظرفیت تکمیل و ثبت نام بسته می شود. یکی از کشورهایی که استقبال زیادی از اقامت خودحمایتی دارد، کشور چین است و همانطور که می دانید طبق نظر کارشناسان، در بحث سرمایه گذاری و این دست موضوعات، هر جایی که چینی ها از آن استقبال می کنند می تواند گزینه مناسبی برای اقدام باشد. در بسیاری از کشورها شما برای دریافت اقامت، باید هزینه زیادی را پرداخت نمایید. به طور مثال، درکشور کوچک و ناشناخته ای مثل سنت لوسیا، که بسیاری از مردم اصلا نمی دانند که موقعیت جغرافیایی آن کجاست و در کجا واقع شده

 است، برای اخذ پاسپورت برای یک خانواده 4 نفره در این کشور باید مبلغی بالغ بر 200 هزار دلار به دولت این کشور هدیه دهید تا بتوانید پاسپورت و تابعیت این کشور را بدست آورید، مضاف بر اینکه این کشور به ایرانی ها اصلا پاسپورت و تابعیت نمی دهد. اما همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم و باز هم تاکید می کنیم، اقامت خودحمایتی اتریش نیاز به هیچ سرمایه گذاری ندارد. در ادامه به این موضوع که خودحمایتی چیست و ریشه یابی آن می پردازیم.

خودحمایتی اتریش چیست؟

دراین قسمت به این موضوع می پردازیم که چگونه متقاضیان می توانند به واسطه خودحمایتی در کشور  اتریش اقامت بگیرند، بدون اینکه هزینه ای پرداخت نمایند، اجازه زندگی دارند و فرزندانشان می توانند به طور رایگان تحصیل نمایند. در بعضی از کشورها مثل آمریکا هر ساله برنامه ای وجود دارد که همه کمابیش با ان آشنایی دارند به نام لاتاری. بر اساس این برنامه که 100 درصد به شانس ارتباط دارد، تعداد زیادی از علاقمندان مهاجرت به آمریکا در این برنامه ثبت نام می کنند  و دولت آمریکا طی یک قرعه کشی تعدادی از این افراد را برای کار و زندگی در آمریکا دعوت نموده و به فرد متقاضی و اعضای خانواده وی در همان بدو ورود تابعیت می دهد. در کشورهایی مثل اتریش، فرانسه ، اسپانیا، سوئیس و یونان، این برنامه به صورت خودحمایتی است و متقاضیان بدون انجام سرمایه گذاری، فقط اعلام می کنند که می توانند هزینه خود و خانواده شان را از محل درآمد خود در کشور خودشان تامین نمایند.  در این برنامه که در اتریش تحت عنوان نیدر لاسونگ (اقامت بدون اجازه کار) شناخته می شود، شخص به دولت اتریش اعلام می دارد، که من می توانم بدون اینکه در کشور شما کار کنم، هزینه های زندگی خود و خانواده ام را تامین نمایم. به طور واضح تر یعنی اینکه شما به دولت اتریش اعلام می کنید که من از وضع مالی مناسبی برخوردارم و برای زندگی در اتریش نمی خواهم جای یک نیروی کار اتریشی را بگیرم. برای این منظور شخص باید بتواند هزینه زندگی خود و خانواده اش را که بین 2تا 2500 یورو در ماه است از محل درآمدش در ایران تامین نماید. در اسپانیا، فرانسه، سوئیس و یونان هم به همین صورت است. البته در به طور مثال اسپانیا، شخص می تواند معمولا از سال دوم اجازه کار دریافت نموده و کار کند. در ادامه به بررسی چگونگی کسب درآمد بدون کار کردن می پردازیم.

خودحمایتی اتریش و چگونگی کسب درآمد بدون کار کردن

در این بخش به شرح این موضوع که چگونه می توان در اقامت خودحمایتی بدون کار کردن کسب درآمد نمود می پردازیم:

در اقامت خودحمایتی شما اجازه کار کردن ندارید، اما این به این معنی نیست که نمی توانید کسب و کاری راه بیندازید و یا ملکی بخرید. به طور واضح منظور اینست که شما می توانید ملک خریداری نمودهو اجاره دهید و یا رستورانی بخرید و مدیریت نمایید اما خودتان نمی توانید بعنوان کارگر یا کارمند در رستورانی که خریداری کرده اید کار کنید.  بنابراین در اقامت خودحمایتی امکان خرید ملک و یا کسب و کار وجود دارد

تمکن مالی اتریش

خودحمایتی اتریش و میزان سرمایه لازم

خودحمایتی اتریش

سوالی که معمولا برای اکثر متقاضیان و افرادی که تمایل دارند برای اقامت خودحمایتی اقدام نمایند اینست که حداقل سرمایه مورد نیاز برای اقدام چه مقدار است. شایان ذکراست که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده است و هر گونه کپی برداری از این مقاله به هر نحوی شرعا حرام است و پیگرد قانونی دارد. در اینجا به بررسی موضوع سرمایه مورد نیاز برای خودحمایتی خواهیم پرداخت.  برای اقدام از طریق خودحمایتی  در اتریش به ازای هر نفر 22 هزار یوور با نرخ یوروی دولتی باید در حساب شخص متقاضی باشد. همچنین باید ثابت نمایید که قبل از ورود به این کشورها، جایی را برای زندگی اجاره نموده اید. از آنجاییکه که هیچ امری 100% نیست خودحمایتی اتریش نیز ممکن است ریسک داشته باشد بنابراین پیشنهاد ما اینست که در ابتدای کار در وین منزل اجاره ننمایید و در روستاهای اطراف خانه مورد نظر را اجاره کنید که ریسک هزینه ها را پایین بیاورید.

برای اخذ خودحمایتی  متقاضی باید مدرکی دال بر وجود پول در حساب خود را ارائه بدهد. نیازی نیست که این حساب در اتریش وجود داشته باشد و وجود آن در ایران نیز مشکلی ایجاد نمی کند فقط حتما باید به نام خود شخص متقاضی باشد. این مبلغ باید 2ماه در حساب شخص باشد و پس از 2ماه و اخذ نامه تمکن مالی از بانک شخص می تواند پول را از حسابش خارج نماید.
برای اقامت خودحمایتی در اتریش علاوه بر این باید بتوانید ثابت کنید که ماهی 2 تا 2500 یورو نیز در کشور خود درآمد دارید. درادامه به دیگرشرایط اقامت خودحمایتی می پردازیم.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش

خودحمایتی اتریش و شرط حضور

در مورد خودحمایتی سوال دیگری که ممکن است برای بسیاری از متقاضیان پیش بیاید اینست که آیا اقامت خودحمایتی شرط حضور دارد یا خیر؟ چرا که بسیاری از افراد میخواهند از طریق خودحمایتی، اقامت کشوری اروپایی را بدست آورده، اما در کشور خود کار و منبع درآمدشان را حفظ نمایند. در این مورد باید به این نکته توجه نمود که اقدام از طریق اقامت خودحمایتی، شرط حضور دارد و شخص متقاضی باید 184 روز یعنی 6 ماه و 4 روز در کشور مورد نظر در حداقل 3 سال اولیه اقامت داشته باشد. البته نزدیکی کشورهای اروپایی به ایران، رفت و آمد به این کشورها را آسان نموده و این موضوع نمی تواند خللی در این رابطه ایجاد نماید. بنابراین برای اقدام از طریق اقامت خودحمایتی، حتما این موضوع را مد نظر قرار دهید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خودحمایتی
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خودحمایتی

خودحمایتی اتریش و مزایای این نوع اقامت

در این بخش به مزایای اقامت خودحمایتی اتریش و دیگر کشورها می پردازیم:

 • یکی از بزرگترین مزیت های اقامت خودحمایتی، دریافت اقامت دائم پس از 5 سال و پس از آن دریافت تابعیت و پاسپورت پس از 6 سال است.

 • از دیگر مزیت های اقامت خودحمایتی، عدم نیاز به انتقال سرمایه است به صورتیکه در بالاتر نیز اشاره نمودیم، شخص باید مبلغ مورد نیاز خود را در حساب شخصی خود نشان دهد و حتی نیاز به انتقال این سرمایه به کشور مقصد نیز وجود ندارد.

 • یکی دیگر از مزیت های اقامت خودحمایتی، اجازه تحصیل رایگان برای شخص متقاضی و فرزندانش است.

 • مزیت دیگر این روش، اجازه خرید ملک و یا خرید یک کسب و کار استکه می تواند برای شخص درآمدزایی داشته باشد.

خودحمایتی اتریش و ریسک های این روش

اقدام از روش اقامت خودحمایتی اتریش و همچنین دیگر کشورها ریسک چندانی ندارد. به طور مثال در سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا، علاوه بر این که 350 هزار دلار در صورت امکان سرمایه گذاری، قابل برگشت نیست، همچنین در صورتیکه کار سرمایه گذاری متقاضی درست نشود و با مشکل مواجه و لغو شود، 15 هزار دلار از سرمایه به عنوان هزینه اقدام از بین رفته و قابل بازگشت نخواهد بود. اما در روش خودحمایتی تنها ریسک موجود، هزینه اجاره بهای خانه ایست که باید قبل از ورود به اتریش و یا دیگر کشورها اجاره شود. در صورتیکه کار شخص انجام گردد، ریسکی ندارد چون شخص باید در هر صورت برای زندگی در اتریش جایی را اجاره کند اما در صورتیکه کار شخص انجام نگردد و با مشکل مواجه گردد، صاحبخانه این پول را عودت نمی دهد. اما می شود درصد مبلغ ریسک را با اجاره ملکی ارزان پایین آورد. در مورد پرونده هم در صورتیکه پرونده رد شود ما مجددا سال بعد درخواست می دهیم.

خودحمایتی اتریش و نکات مهم

به یاد داشته باشید که برای اخذ اقامت از طریق خودحمایتی اتریش شما باید توانایی مالی خود را به اثبات برسانید. زیرا با اقامت از این طریق در اتریش شما اجازه کار در این کشور را ندارید. در روش خودحمایتی اتریش، شما اجازه سرمایه گذاری را دارید، اما همچنانکه بارها ذکر نمودیم، اجازه کار را تا 5 سال نخواهید داشت. اگر بخواهیم این موضوع را به صورت ساده بیان کنیم در 5 سال اول حضور شما اجازه کار کردن به جای یک اروپایی را ندارید. مثلا اگر شما صاحب رستوران هستید نمی توانید به عنوان کارگر در آن مشغول فعالیت شوید. یا اگر به عنوان یک خریدار ملک عمل می کنید، می توایند اجاره بها دریافت کنید اما نمی توانید به عنوان نیروی کار در آن مشغول به کار شوید.

روش های مهاجرت به اتریش

خودحمایتی اتریش و موسسه حقوقی ملک پور

موضوع خودحمایتی موضوعی پیچیده و دارای جزییات خاصی است که درصورت نداشتن تجربه به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. توجه داشته باشید که تخصص موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه بوده و تمام نکات ارائه شده تنها برای حصول نتایج بهتر برای شما خواهد بود، پس اگر کشوری مورد تایید بوده و یا اقدام برای آن توصیه نمی شود قطعا برای منفعت شما خواهد بود. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، پرونده های خود را توسط وکیل مجرب و زبده اتریشی که در اتحادیه اروپا رتبه یک را دارد  دنبال نموده و تمام تلاش خود را در به صفر رساندن درصد ریجکتی پرونده ها مبذول می دارد. آمار موفقیتهای ما در وبسایتها و کانال های تلگرامی و اینستاگرام های ما شاهدی بر این مدعاست. تجربه بیش از 15 ساله در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل باعث شده که ما در حتی ریزترین جزییاتی که ممکن است باعثرد پرونده های موکلین شود، با استفاده از تجاربمان، به خوبی عمل نموده و ریسک را به حداقل ممکن برسانیم. شما می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوی ملک پور تماس حاصل نموده و در تمام زمینه های مهاجرتی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دفتر حقوقی ملک پور
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خودحمایتی
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خودحمایتی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

خودحمایتی اتریش و سخن پایانی

خودحمایتی اتریش و سایر کشورها در این مقاله به صورت تفصیلی مورد بررسی قرار گرفت. همانطورکه در بالاتر ذکرنمودیم، اقامت خودحمایتی، نوعی از اقامت است که شخص باید ثابت کند که شرایط پرداخت هزینه های زندگی خودو خانواده اش را بدون کار کردن در کشور مقصد، از محل درآمدش در کشور خودش دارد. در آخر باید به این نکته اشاره و تاکید نماییم، که برای پرونده های خودحمایتی، ظرفیت هر سال، تعداد محدودیست که خیلی سریع تکمیل می گردد. بنابراین متقاضیان اقامت خودحمایتی، باید از 6-7 ماه قبل ازشروع ثبت نام برای این موضوع اقدام نمایند. امیدواریم که این مقاله پاسخ سوالات شما عزیزان را در مورد اقامت خودحمایتی اتریش و سایر کشورها داده باشد. برای جستجوی مطالب بیشتر از موسسه حقوقی ملک پور در گوگل، حتما موضوع مورد نظر خود را با کلیدواژه ملک پور در گوگل جستجو نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، می توانید در انتهای همین مقاله در قسمت دیدگاهها و یا قسمت سوالات همگانی سایت، سوالات خود را مطرح نمایید و پاسخ رایگان آن را از ما دریافت کنید. همچنین می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

26 پاسخ
 1. مهدی قدمگاهی
  مهدی قدمگاهی گفته:

  با درود و عرض تشکر از اطلاعات مفیدی که در مقاله مذکور وجود داشت ، اینجانب مایل به پیوستن به بحث می باشم

  پاسخ
  • m.s
   m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب، ممنون از شما، اگر تجربه ای در این زمینه دارید ممنون میشم به اشتراک بزارید که بقیه دوستان هم استفاده کنند.

   پاسخ
 2. ویدا
  ویدا گفته:

  سلام ،وقت بخیر من و همسرم ۵۰سال داریم و ۲۳سال سابقه کار شرایط اقامت خودحمایتی را داریم و تصمیمون از اقامت اتریش فقط تحصیل رایگان دوفرزندم که سال دهم هستن می باشد که دبیرستان را در اتریش بصورت رایگان و شبانه روزی بگذراندو بعد برای تحصیل دانشگاهی رشته پزشکی به آلمان بروند و خودم و همسرم در ایران تا بازنشستگی بمانیم و فقط هرسال یک یا دوماه به اتریش بیآیم ،آیا با این شرایط امکان دارد تا از طریق موسسه شما اقدام کنیم ،پانصد میلیون پول نقد و سه و چهارتا مسکن و حقوق کارمندی و کرایه منزل داریم ،

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام دوست گرامی
   حترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم خواهشمندیم با شماره 02149196000 تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب.این موضوع بستگی به کشور موردنظر دارد. مثلا برای مجارستان میبایست نرخ یورو به صورت آزاد ایران در حساب باشد اما بقیه کشور ها برای سرمایه گذاری باید نرخ دولتی در حساب نشان دهید. اما در هر صورت وقتی بخواهید وارد کشور شوید باید بتوانید هزینه های خود را با نرخ آزاد بپردازید

   پاسخ
 3. امیرحسین
  امیرحسین گفته:

  سلام مقالتون خیلی جامع و کامل بوددست مریزاد. من میخوام شرایطم برای خودحمایتی بررسی بشه. باید چیکار کنم؟ چطور تماس بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 4. مجید
  مجید گفته:

  با سلام
  تشکر از سایت و اطلاعات مفیدتون
  لطفا بفرمایید برای فردی که با خودحمایتی اقامت گرفته امکان ثبت شرکت وجود دارد؟ مانند ثبت شرکت در روش سرمایه‌گذاری.
  سپاسگزارم

  Rating: 5
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5