دانشگاه اوکلند

آیا می دانید دانشگاه اوکلند برترین دانشگاه کشور نیوزیلند به شمار می آید ؟ آیا از شرایط و نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه اوکلند در مقاطع مختلف اطلاع دارید ؟ آیا می دانید دانشگاه اوکلند در مقاطع مختلف تحصیلی چه رشته هایی را ارائه می دهد ؟در مقاطع مختلف تحصیلی را می دانید؟ آیا می دانید دانشگاه اوکلند در مقاطع مختلف تحصیلی، چه رشته هایی را ارائه می دهد؟
این ها از جمله سوالاتی است که شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه حقوقی ملک پور از طریق تماس تلفنی و یا حضور در موسسات همکار موسسه حقوقی ملک پور در مورد آنها سوال می پرسند. این نوشتار توسط وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در مورد دانشگاه اوکلند برای شما عزیزان به رشته ی تحریر در آمده است .
این دانشگاه همانطور که از نامش پیداست در بزرگترین شهر نیوزیلند یعنی یعنی اوکلند واقع شده است . این دانشگاه از نظر رتبه بندی در داخل نیوزیلند ، رتبه اول را داراست و در بین رتبه بندی جهانی جایگاه شصت و یکم را در اختیار دارد که از این نظر ،  تنها دانشگاهی است که در میان دانشگاه های نیوزلند در رده بندی های جهانی در رتبه زیر ۱۰۰ قرار می گیرد . تعداد دانشجویان این دانشگاه در حدود چهل هزار نفر از سراسر دنیا می باشد . به رسم بهترین دانشگاه های نیوزیلند این دانشگاه نیز پرچمدار امور تحقیقاتی است و فارغ التحصیلان محقق این دانشگاه از محققین برتر جهان به شمار می آیند  . در آمد سالانه این دانشگاه از تحقیقات ، چیزی در حدود صد ملیون دلار است . این دانشگاه از  هشت دانشکده تشکیل می شود که عبارتند از دانشکده هنر ، دانشکده اقتصاد و تجارت ،دانشکده آموزش و پرورش ، دانشکده مهندسی ، دانشکده حقوق ، دانشکده پزشکی و علوم بهداشت ، دانشکده علوم پایه و دانشکده الهیات .
دانشکده هنر نیوزیلند که یکی از دانشکده های بزرگ این دانشگاه است بیش از ۵۰ برنامه های آموزشی در این زمینه ارائه می دهد . دانشکده حقوق دانشگاه اوکلند ، بزرگترین دانشکده حقوق در سراسر نیوزیلند است که رتبه اول در نیوزیلند و در جهان رتبه ۲۸ را به خود اختصاص داده است . در این کشور دوره کارشناسی مانند کشور خودمان ۴ سال می باشد و زبان اصلی این کشور انگلیسی که باعث شده تحصیل هم در دانشگاه های این کشور به همین زبان باشد که نوعی مزیت است . هیئت علمی این دانشگاه را در حدود ۲ هزار نفر از برجسته ترین پژوهشگران ، محققان ، و هنرمندان داخلی و بین المللی تشکیل می دهند . پذیرش در این دانشگاه ، امکان اخذ بورسیه های زیادی را فراهم می کند . از مزایای ارزشمند دانشگاه اوکلند این است که  شما به عنوان دانشجوی این دانشگاه این امکان را می یابید که در مدت تحصیل خود ، یک یا دو ترم مشمول تبادل دانشجو با دانشجویان دیگر از بیش از ۹۰ دانشگاه و از ۲۵ کشور شوید و تجربه بین المللی پیدا کنید .
این دانشگاه تا قبل از سال ۲۰۰۹ بدون برگزاری آزمون ورودی ، دانشجویان را می پذیرفت . اما بعد از این تا کنون کلیه دانشجویان ، اعم از داخلی و خارجی باید در آزمون ورودی شرکت کنند ، اما آزمون ورودی این دو دسته با هم تفاوت دارد . دانشجویان داخلی باید در آزمونی که به طور مخصوص NZQA  برای ایشان طراحی شده شرکت کنند در حالی که دانشجویان خارجی باید در کشور خود باید در آزمونی که از نظر علمی مشابه است شرکت نمایند . همچنین پذیرش در این دانشگاه مشروط به دارا بودن میزان زبان مورد نیاز برای رشته مورد تقاضا است لذا دانستن حدی از زبان انگلیسی از پیش شرط های ورود به این دانشگاه است که حداقل میزان لازم برای برخورداری از شرط برای دوره لیسانس داشتن حداقل آیلتس ۵٫۵ و برای فوق لیسانس آیلتس ۶٫۵ می باشد .

لازم به ذکر است این شرط مختص کسانی است که دوره دبیرستان خود را به زبان انگلیسی نگذرانده اند . دانشگاه اوکلند از شش پردیس تشکیل شده است که همه در منطقه اوکلند و مناطق شمالی نیوزیلند واقع شده اند . لازم به ذکر است در پی قانون منع استعمال دخانیات مصوب سال ۲۰۱۰ ، استفاده از این مواد در تمام مناطق تحت مالکیت دانشگاه ، اعم از فضاهای داخلی و خارجی ممنوع شد . از جهت محل اقامت دانشجویان باید گفت اوکلند طیفی از انواع روش و مکان های سکونت را ارائه می کند . چند صد نفر از دانشجویان در آپارتمان هایی زندگی می کنند که در همین مکان ها علاوه بر سکونت ، سایر امکانات مانند تغذیه و خدمات رفاهی یافت می شود که همچنان توسعه این مکان ها در دستور کار دانشگاه قرار دارد ، تا جایی که تخمین زده می شود تا سال ۲۰۱۶  ، حدودا تعداد ۳۰۰۰ هزار نفر از دانشجویان امکان سکونت در مکان های اقامتی خود دانشگاه را یابند .
هزینه های تحصیلی در دانشگاه اوکلند نیوزیلند به قرار زیر است :
هزینه تحصیل در رشته های هنر و علوم اجتماعی در حدود ۲۰ هزار دلار نیوزیلند ( ۵۶ ملیون تومان به ازای هر دلار ۲۸۰۰ تومان) ، برای هر سال است .هزینه تحصیل در رشته های تجربی و مهندسی  در حدود ۲۵ هزار دلار نیوزیلند ( ۷۰ ملیون تومان ) برای هر سال است .هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در حدود ۷۵ هزار دلار نیوزیلند ( ۲۱۰ ملیون تومان ) برای هر سال می باشد .
موردی که ممکن است سوال ایجاد کند این امر است که آیا دانشجو می تواند در مدت تحصیل به کار بپردازد ؟ به طور کلی هزینه های ویزا به گونه ای تعیین شده که کفاف هزینه های زندگی دانشجویان را بدهد ، با این وجود نیوزیلند این امکان را به دانشجویان تمام وقت می دهد که تا ۲۰ ساعت در هفته بتوانند کار کنند و این در حالی است که  حداقل دستمزد یک فرد بزرگسال در نیوزیلند در هر ساعت حدودا ۱۳ دلار نیوزیلند می باشد .
همانگونه که مشاهده می کنید با توجه به شرایط مناسب دانشگاه اوکلند ، تحصیل در دانشگاه اوکلند از انتخاب های خوبی است که یک متقاضی مهاجرت تحصیلی می تواند داشته باشد. در صورت هرگونه ابهام و یا سوال در مورد دانشگاه اوکلند ، شما عزیزان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید .

 

نگارنده : سالار پیوسته

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.