دانشگاههای هاروارد و کمبریج و آکسفورد

دانشگاههای هاروارد و کمبریج و آکسفورد چگونه است؟آیا درباره دانشگاههای هاروارد و کمبریج و آکسفورد اطلاعات دارید؟شرایط پذیرش در دانشگاههای هاروارد و کمبریج و آکسفورد چگونه است؟مراحل پذیرش در دانشگاههای هاروارد و کمبریج و آکسفورد چگونه است؟راه های پذیرش در دانشگاههای هاروارد و کمبریج و آکسفورد چگونه است؟آیا با دانشگاههای هاروارد و کمبریج و آکسفوردآشنایی دارید؟آیا می دانید دانشگاههای  هاروارد  و کمبریج و آکسفورد هرساله ، در میان برترین دانشگاههای جهان قرار می گیرند؟آیا  شرایط تحصیل در دانشگاههای هاروارد و کمبریج و آکسفورد را می دانید؟

 •  ما در این مقاله سعی داریم شما را با برترین دانشگاههای جهان آشنا نموده و شما را در انتخاب تصمیم گیری در مورد آینده تحصیلی و به تبع آن آینده شغلی تان همراهی کنیم. و از آن جا که این بسیاری از هم وطنان عزیز ما علاقه مند هستند که درباره  دانشگاه هایی که دارای برترین سطح علمی در دنیا می باشند اطلاعات بیشتری کسب نمایند و  مایل به پذیرش در  دانشگاه های هاروارد، کمبریج و آکسفورد  هستندمیباشند  ، بر آنیم تا در این نوشتار به  مقایسه ی دانشگاه هاروارد و کمبریج و آکسفورد بپردازیم .

 • دانشگاه هاروارددر سال ۱۶۳۶ میلادی در ایالت ماساچوستدر کشور آمریکا بنا نهاده شد، نام اولیه ای که برای این دانشگاه انتخاب شد (دانشگاه نو) بود که سه سال بعد در شانزدهم مارس سال  ۱۶۳۹ زمانی که جان هاروارد ،چهارصد جلد کتاب را به همراه ۷۷۹ پوند را به این دانشگاه اهدا کرد نام این دانشگاه به هاروارد تغییر پیدا کرد.

  دانشگاه هاروارد،دارای نه دانشکده می باشد : دانشکده حقوق،دانشکده الهیات ، دانشکده هنر و علوم ،دانشکده پزشکی،دانشکده آموزش ،دانشکده بازرگانی ،دانشکده معماری،مدرسه جان اف کندیدانشگاه هاروارد و موسسه مطالعات پیشرفته ردکلیف.این دانشگاه ارایه دهنده ۴۶ رشته در مقطع کارشناسی،۱۳۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و۳۲ رشته در مقاطع بالاتر عرضه کرده است.

 • از سال ۱۹۷۸تا سال ۲۰۰۸ متقاضیان ورود به این دانشگاه ملزم بودند که دوره هایی را در هفت رشته عمومی در خارج از رشته تحصیلی خود بگذرانند اما از این سال به بعد دانشجویان کارشناسی باید دوره‌هایی را در هشت رشته عمومی، درک زیبایی‌شناختی و تفسیری، فرهنگ و اعتقادات، استدلال تجربی و ریاضی، استدلال اخلاقی، علوم سیستم‌های زنده، علوم جهان فیزیکی،‌ جوامع جهانی و ایالات متحده در جهان را سپری کنند.

  ترم های تحصیلی در دانشگاه هارواد از اوایل ماه سپتامبر آغاز می شود و تا اواسط ماه می ادامه پیدا می کند.

  دانشگاه هاروارد ،دارای  چندین موزه علمی،‌هنری و فرهنگی است،‌موزه هنر هاروارد متشکل از سه موزه جداگانه ‌است که در آنها می‌توان مجموعه‌هایی باستانی از هنرهای اسلامی، چینی،‌ هندی اروپایی را یافت. هم چنین دوره های ویژه خاور شناسی و هم چنین پروژه تاریخ شفاهی ایران نیز به شدت مورد استقبال ایرانیان و ایران دوستان قرار گرفته است .

  کتابخانه دانشگاه هارواردنیز به عنوان بزرگ ترین کتابخانه آکادمیک آمریکا و یکی از بزرگ ترین و غنی ترین کتابخانه های جهان شناخته می شود که شامل ۸۰ کتابخانه مستقل است که حاوی ۱۵ میلیون نسخه کتاب است.

  دانشگاه کمبریج  در سال ۱۲۰۹ تاسیس شد و سومین دانشگاه قدیمی جهان به حساب می آید. دانشگاه کمبریج و دانشگاه آکسفورد به عنوان دانشگاههای باستان ،به واسطه قدمتشان شناخته می شوند.مرکز اصلی دانشگاه کمبریج در شهر کمبریج واقع شده است واین دانشگاه دارای سی و یک دانشکده است که سه دانشکده موری ادواردز، نیونهام و لوسی کاوندیش ویژه زنان است. نکته بسیار قابل توجه در مورد این دانشگاه این است که تاکنون بیش از ۹۰ نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند.

  بسیاری از پیشرفت های علمی در جهان مدیون فارغ التحصیلان دانشگاه کمبریج است. افرادی همچون رانسیس بیکن، ایزاک نیوتن، هنری کاوندیش، چارلز داروین، آلن تورین، استفان هاوکینگ،‌فرانسیس کرک و جیمز دی واتسون از بزرگان و نوابغی هستند که در این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

  دانشگاه کمبریجمتشکل از دانشکده هایی است که به طور مستقل عمل می کنند و هریک دارایی ها و درآمد مستقل خود را دارند، کمبریج ثروتمندترین دانشگاه بریتانیا و کل قاره اروپا است ،در سال ۲۰۰۰ بیل گیتس مبلغ ۲۱۰ ملیون دلار از طریق بنیاد بیل و میراندا گیتس به دانشگاه کمبریج اهدا کرد که از طریق آن دانشجویان خارج از بریتانیا از طریق بورس بتوانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

  دانشگاه کمبریجطی هفت سال متوالی در فاصله بین سال های ۲۰۰۱تا ۲۰۰۸ به عنوان برترین دانشگاه بریتانیا شناخته شد و بر طبق آخرین رتبه بندی کیو اس، رتبه سوم جهان را به دست آورد و بر اساس همین رتبه بندی این دانشگاه همواره در بین ده دانشگاه برتر جهان جای گرفته است.

  بر طبق اعلام سایت این دانشگاه هزینه های تحصیل در دوره های کارشناسی این دانشگاه برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا ساکن هستند به شرح زیر است:

  دانشجویان گروه یک که متقاضی تحصیل در رشته های زیر هستند:

  مطالعات آسیایی و خاورمیانه، اقتصاد، تاریخ، تاریخ هنر؛ علوم اجتماعی، و علوم سیاسی؛ اقتصاد ،حقوق ،زبان شناسی ، زبان های مدرن و قرون وسطی، فلسفه، الهیات و مذهبی مطالعات که سالیانه مبلغ ۱۵۸۱۶ یورو

  دانشجویان گروه دو:

  ریاضیات مبلغ  یورو ۱۷۶۴۰

  دانشجویان گروه سوم:

  معماری ،جغرافیا ،موسیقی : مبلغ ۲۰۶۹۷

  دانشجویان گروه چهارم:مهندسی شیمی، علوم کامپیوتر،  مطالعات مدیریت، مهندسی ساخت و تولید، علوم طبیعی، روانی و علوم رفتاری

  مبلغ ۲۴۰۶۹ یورو

  دانشجویان گروه پنجم:پزشکی و دامپزشکی

  مبلغ ۳۸۲۸۳ دلار

  هم چنین هزینه های زندگی برای هر سال دانشجویان چیزی در حدود ۱۰هزار یورو تخمین زده می شود که البته بنا برسبک زندگی هر فرد ممکن است کمتر یا بیشتر شود و میانگین شهریه دوره های کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان خارجی ۲۶۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ یورو تخمین زده  می شود.

  دانشگاه آکسفورد

  سومین دانشگاهی که در این مجال به بررسی آن می پردازیم، دانشگاه آکسفورد است  که در منطقه آکسفورد بریتانیا واقع شده است ،مساله جالب این است تاریخ تاسیس این دانشگاه هم چنان به عنوان یک معما باقی مانده است اما به طور تقریبی سال ۱۰۹۶ میلادی را به عنوان سالی که اولین اسناد آموزشی درباره این دانشگاه موجود است را ذکر می کنند .

  دانشگاه آکسفورد دارای بیش از چهل  دانشکده است که بسیاری از آنها به صورت خود مختار عمل می کنند. درباره سطح علمی دانشگاه آکسفورد همین بس که تاکنون ۴۶ نفر از اساتید و فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند..دانشگاه اکسفورد دارای چندین موزه و گالری و کتابخانه و پارک می باشد که روزانه به روی علاقه مندان به بازدید از آن باز می باشد که در خود آثار بسیاری از هنرمندان نامی از جمله پیکاسو و لئوناردو داوینچی جای داده است.

  دانشگاه اکسفورد حدود  بسیاری از بزرگان و شخصیت های سیاسی را پرورش داده و بیش از ۳۰ نفر از رهبران سیاسی دنیا از فارغ التحصیلان این دانشگاه می باشند.

  دانشجویان و علاقه مندان به ادامه تحصیل و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برترین دانشگاه های جهان از جمله هاروارد ،کمبریج و آکسفورد می توانند با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE ،بزرگ ترین موسسه مهاجرتی خاورمیانه ،متخصص در امر پذیرش و اخذ ویزاهای تحصیلی تماس حاصل فرمایند . وکلا و کارشناسان موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE آماده اطلاع رسانی و خدمت به قشر تحصیل کرده و عموم هم وطنان عزیز می باشد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *