فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب دانشگاه آکسفورد

تحصیل در دانشگاه آکسفورد

تحصیل در دانشگاه آکسفورد چگونه است؟درباره تحصیل در دانشگاه آکسفورد چه می دانید؟تحصیل در دانشگاه آکسفورد چه شرایطی دارد؟آیا از مدارک تحصیل در دانشگاه آکسفورد با خبر هستید؟ هزینه مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد به چه میزان است؟آیا می دانید در چه سالی تاسیس شده است؟ در کدام نقطه از جهان واقع شده است؟ سیر تحول آکسفورد به چه صورت بوده است؟ تابحال درباره تحصیل در آکسفورد فکر کرده اید؟ آیا می دانید دانشگاه آکسفورد در رنکینگ دانشگاهی در چه جایگاهی قرار دارد؟ آیا می دانید چه کسانی از آکسفورد فارغ التحصیل شده اند؟شما می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در دانشگاه آکسفورد هر اطلاعاتی که دارید از سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE کمک بگیرید.

دانشگاه آکسفورد یکی از دانشگاه های شناخته شده در دنیا می باشد.  در این مقاله به بررسی دانشگاه آکسفورد و پاسخ به این سوالات می پردازیم.

دانشگاه آکسفورد یکی از دانشگاه های نامی در دنیاست که همگی ما تا کنون، بارها اسم آن را شنیده ایم. دانشگاه آکسفورد یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلیسی زبان دنیاست که در شهر آکسفورد در منطقه یورک شایر انگلستان واقع شده است. قدمت دانشگاه آکسفورد بطور دقیق مشخص نشده است و هیچکس نمی داند که دقیقا چند سال قدمت دارد اما با مراجعه به برخی اسناد قدیمی و باقیمانده از گذشته می توان اثبات نمود که در سال ۱۹۰۶ در دانشگاه آکسفورد تدریس جریان داشته است. این خود دلیلی بر قدمت طولانی دانشگاه آکسفورد می باشد. دانشگاه آکسفورد در جهان و در منطقه انگلیسی زبان دومین دانشگاه با قدمت بشمار می رود.

زمان رشد دانشگاه آکسفورد به زمان هنری دوم بازمی گردد. زمانی که او تحصیل دانشجویان در دانشگاه پاریس را ممنوع اعلام کرد. لازم به ذکر است که در سال ۱۲۰۹ پس از اختلافات فراوانی که در میان دانشجویان و مسئولین در دانشگاه آکسفورد پدید آمد، عده ای از کادر دانشگاهی آکسفورد از آن جدا شده و به شهر کمبریج نقل مکان کردند و در آنجا دانشگاهی که امروزه با نام کمبریج در دنیا شناخته می شود را تاسیس کردند. جالب است بدانید که نام این دو دانشگاه آکسفورد و کمبریج را به دلیل قدمتشان آکسبریج  نامیده اند.

دانشگاه آکسفورد یک دانشگاه شهری می باشد. بدان معنا که آکسفورد بطور متمرکز در یک منطقه همه امکانات را دارا نمی باشد بلکه کالج ها، دانشکده ها، سازمان ها، موسسات، خوابگاه ها و دیگر امکانات را در سرتاسر شهر آکسفورد بطور پراکنده دارا می باشد. بالطبع این مسئله سبب شده که دارایی آکسفورد نیز به نسبت افزایش یابد. جالب است که بدانید دانشگاه آکسفورد یک دانشگاه دولتی است و از ۳۶ دانشکده مختلف و ۶ موسسه آموزشی که همگی تحت مالکیت آکسفورد می باشند تشکیل شده است.

آکسفورد مالک یکی از بزرگترین کتابخانه های بریتانیا می باشد که بیش از یازده میلیون جلد کتاب در فضایی به مساحت ۱۹۰ کیلومتر در آن گرد آوری شده و در دسترس دانشجویان می باشد.

از دیگر دارایی های آکسفورد می توان به موزه ها و گالری های آن اشاره کرد که بازدید از این موزه ها و گالری ها برای عموم آزاد است. موزه اشمولین که در سال ۱۶۸۳ میلادی بنا شده است یکی از قدیمی ترین موزه ها در سرتاسر بریتانیا و قدیمی ترین موزه در سرتاسر جهان می باشد. در این موزه آثار باستانی ارزشمند و گرانبهایی از هنرمندان بی نظیر و نامی دنیا چون لئوناردو داوینچی و پیکاسو نگهداری می شوند.از دیگر موزه های آکسفورد می توان به موزه تاریخ طبیعی اشاره کرد. این موزه نیز از موزه های ارزشمند مجموعه بزرگ آکسفورد می باشد که آثاری در غالب جانورشناسی، حشره شناسی و زمین شناسی در این موزه گنجانده شده اند.

یکی دیگر از دارایی های آکسفورد پارک های آن می باشند که در منطقه شمال شرقی شهر واقع شده اند و در طول روز بطور رایگان برای عموم مردم باز می باشنداین پارک ها شامل باغ هایی زیبا و نمایش گیاهانی می باشد که نادر و بسیار زیبا می باشند.

از قدیمی ترین بناهای آکسفورد دانشکده الهیات آکسفورد می باشد که در سالهای ۱۱۶۰ تا ۱۲۰۰ میلادی ساخته شده است. از دیگر املاک آکسفورد می توان به تماشاخانه ی شلدون در سال ۱۶۶۴ میلادی جهت مراسم ها و سخنرانی های دانشگاه ، کالج مجدلیه در سال ۱۴۵۸ میلادی، دانشگاه کلیسای سنت ماری باکره در قرن های دوازده و سیزده میلادی، نیو کالج معروف به کالج سنت ماری در سال ۱۳۷۹ میلادی،کتابخانه ردکلیف کمرا در سال ۱۷۸۴ میلادی اشاره کرد.

تحصیل زنان در آکسفورد برای اولین بار در سال ۱۸۷۵ میلادی اتفاق افتاد و اجازه تدریس و آزمون از خانم‌ها در دانشگاه آکسفورد حالت رسمی پیدا کرد. چهار کالج دخترانه با توجه به فعالیت های انجمن در جهت ترویج آموزش عالی زنان در سال‌های ۱۸۷۸،۱۸۷۹،۱۸۸۶،۱۸۹۳ تاسیس شد.

از دلایل نامی بودن دانشگاه آکسفورد، مردانه بودن دانشگاه بود و به همین خاطر تا اکتبر ۱۹۲۰ حق داشتن عضویت کامل در دانشگاه آکسفورد از بانوان  می شد. اولین دانشکده‌های مردانه که شروع به پذیرش بانوان کردند براسنوز، جیزز، وادهام و سنت کاترین می باشند..

در سال ۲۰۰۸  نیز تنها دانشکده تک جنسیتی بانوان در آکسفورد به نام سنت هیلدا، شروع به پذیرش آقایان کرد که از این سال به بعد تمام کالج‌ها به شکل مختلط زنانه و مردانه درآمدند.

نوع پوشش در دانشگاه آکسفورد بر اساس ضوابط و شرایطی می باشد که دانشگاه آکسفورد تعیین کرده است و دانشجویان در زمان امتحانات، کنکور، جلسات انضباطی و هنگام بازدید از افسران دانشگاه ملزم به پوشیدن لباس دانشگاهی می باشند.

رشته های تحصیلی و مقاطع تحصیلی در دانشگاه آکسفورد، بدلیل فراوانی رشته ها قادر به ذکر تمامی این رشته ها  نمی باشیم اما با مراجعه به سایت زیر می توانید با مطالعه و بررسی تمامی رشته ها و مدت زمان تحصیل و مقطع تحصیلی اطلاعات مورد نیاز را استخراج کنید-منبع سایت دانشگاه آکسفورد می باشد-

https://www.ox.ac.uk/sites/files/oxford/UGP2017entry_Courses_new.pdf

دانشگاه آکسفورد عضوی از Russel Group به رهبری دانشگاه بریتانیا، G5،league of European Research universities، International Alliance of Research Universitie  می باشد.  همچنین عضو اصلی از Europaeum و بخشی از Golden Triangle از پژوهش فشرده عالیه و نخبگان دانشگاه های انگلیسی می باشد.

از نظر رنکینگ، دانشگاه آکسفورد در میان ده دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. آکسفورد در زمان “Good University Guid” بهمدت یازده سال متوالی در جایگاه اول قرار داشت.

دانشگاه آکسفورد در رشته های مختلف اشخاص نامی را در لیست خود دارد.

در ماجراجویی و اکتشاف

  E. Lawren           sir Walter Raleigh

در فلسفه

John Locke                          Jeremy Bentham                     Thomas Hobbes

 

در ادبیات، موسیقی و نمایش

Oscar Wilde(Magdalen, 1874 – ۱۸۷۸)                      J.R.R. TolkienExeter(1913-1915)            T. S. Eliot Merton( 1914)

در سیاست

William Gladstone                Aung San Suu Kyi            Benazir Bhutto                Bill Clinton

 

۲۶ نخست وزیر انگلیس، بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای مجلس عوام، بیش از ۵۰ برنده مدال المپیک ورزشی و بیش از ۳۰ نفر از رهبران سیاسی دنیا از دیگر کشورها نیز از دانش آموختگان آکسفورد می باشند.

دانشگاه آکسفورد کمک هزینه های تحصیلی نیز ارائه می دهد و برای دانشجویان مسلمان نیز یک کمک هزینه تحصیلی ویژه مسلمانان دارد که علاوه بر دانشجویان مسلمان در آسیا، آفریقا و غیره مسلمانان ایرانی را نیز شامل می شود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *