دانشگاه دورهام انگلستان

آیا از رشته ها و شرایط اخذ دانشجو در دانشگاه دورهام انگلستان مطلع هستید؟ اهمیت دانشگاه دورهام انگلستان در این است که این دانشگاه یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر در جهان می باشد و همین امر دانشگاه دورهام انگلستان را به مرکزی برای مقصد کسب و کار درجه ی اول بسیاری از افراد و دانشجویان تبدیل کرده است. اگر شما هم به دنبال تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر جهان و انگلستان هستید. دانشگاه دورهام انگلستان یکی از مقصد های خوب تحصیلی برای شما می تواند باشد. در این مقاله سعی شده تا به طور خلاصه اطلاعاتی درباره ی تحصیل در دانشگاه دورهام انگلستان ارائه شود.

نگاه کلی

دانشگاه دورهام انگلستان از جهت زمان تاسیس سومین دانشگاه قدیمی انگلستان بعد از آکسفورد و کمبریج می باشد که همواره در میان ۱۰ دانشگاه برتر انگلستان بوده است. دانشگاه دورهام انگلستان بیشتر در سه رشته ی روانشناسی، فناوری اطلاعات، و زبان انگلیسی معروف می باشد.

این دانشگاه که دارای ۱۶ کالج می باشد حدود ۱۷۰۰۰ دانشجو دارد که از میان آن ها حدود ۴۵۰۰ نفر دانشجوی بین المللی بوده و از ۱۵۶ کشور جهان هستند. و نیز از میان کارکنان این دانشگاه نیز حدود ۳۰ درصد آن ها بین المللی هستند.

دانشجویان مقطع  PhD این دانشگاه عضو کالج Graduate Society خواهند شد که مدیریت کلیه ی امور آموزشی و دانشجویی و حتی پذیرش نیز توسط کالج فوق برای این مقطع انجام می شود.

از مهم ترین نکات این دانشگاه برگزاری دوره های آموزشی و خدمات مشاوره ی تحصیلی حتی کمک به آن ها در تمام امور دانشجویی حتی مسکن و ویزا می باشد. و اقامت یک ساله را خود دانشگاه برای دانشجویانش تضمین می کند.

 

مکان

دانشگاه دورهام انگلستان در سال ۱۸۳۲ در شهر دورهام در شمال شرق انگلستان تاسیس شد و در سال ۱۸۳۷، صاحب امتیاز سلطنتی شد. شهر دورهام شهری زیبا با امکانات رفاهی و مراکز خرید خوب است که در آن استفاده از سیستم حمل و نقل اتوبوس رایگان می باشد و این شهر در فاصله ی ۴۲۰ کیلومتری لندن قرار دارد.

رده بندی و جوایز کسب شده توسط دانشگاه

رتبه سوم معتبرترین دانشگاه بریتانیا در سال ۲۰۱۱

چهارمین دانشگاه برتر در سال ۲۰۱۷ در the Times University Guide

ششمین دانشگاه برتر در سال  ۲۰۱۷ در the Guardian University Guide

هفتاد و چهارمین دانشگاه در سال ۲۰۱۷ در the QS World University Rankings

رتبه ی ۹۵ بین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۱ میلادی

رتبه ی ۹۲ بین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۲ میلادی

جزء ۳ دانشگاه برتر انگلستان به انتخاب نشریه The Sunday Times ، در سال ۱۲-۲۰۱۱

در رده بندی QS World University Ranking در سال ۲۰۱۱ ، دانشگاه دانشگاه دورهام رتبه ۱۵ را برای اعتبار کارمندان خود در میان ۱۷,۰۰۰ موسسه در جهان ، بدست آورد.

در سال ۲۰۰۵ برنده ی جایزه ی سالیانه نشریه Sunday Times

و در سال ۲۰۰۴  هم کاندیدای جایزه شده بود.

 

 فارق التحصیلان معروف

تیم اسمیت بنیانگذار پروژه ی Eden

دیوید اسپراکستون از بنیانگذاران Aardman Animations

اندرو اشتراوس بازیکن معروف کریکت

جاستین ولبای اسقف اعظم

سر جورج مالکوم براون زمین شناس

سر پیتر استینوف بازیگر مشهور

جورج الگیا مجری معروف BBC

 

رشته های برتر دانشگاه دورهام

رشته های برتر این دانشگاه عبارتند از: زبان انگلیسی، حقوق، موسیقی، شیمی، انسان شناسی، باستان شناسی، فیزیک، و الهیات

 

سایر رشته های دانشگاه دورهام

این دانشگاه در مجموع سه دانشکده ی اصلی دارد که شامل دانشکده های هنر و علوم انسانی، دانشکده علوم و دانشکده بهداشت و علوم اجتماعی می باشد و در حال حاضر در رشته های زیر این دانشگاه دانشجو می پذیرد:

روانشناسی، مدیریت، حقوق، الهیات، آموزش پزشکی، اقتصاد، علوم طبیعی، زیست شناسی، حسابداری، ریاضی، روابط بین الملل، فلسفه، تاریخ، موسیقی و علوم اجتماعی، شیمی، جرم شناسی، تربیت بدنی، آموزش، مطالعات انگلیسی، داروسازی و …

 

مرکز مطالعات ایرانیان

مرکز مطالعات ایران در سال ۱۹۹۹ به عنوان یک بدنه ی تحقیقات شرکت های تابعه ی موسسه ی خاورمیانه و مطالعات اسلامی در دانشگاه دورهام تاسیس شد. در سال ۲۰۱۰ این مرکز یک رابطه ی رسمی را با دولت ایران آغاز کرد، و “یادداشت تفاهمی” با ایران برای همکاری در تبادل اعضای هیئت علمی و کارشناسان، پروژه های تحقیقاتی مشترک، فعالیت ها و تجارب، کنفرانس ها، همایش ها، کارگاه های آموزشی و پروژه ی کتاب مشترک امضا کردند.

 

نمره آیلتس مورد نیاز دانشگاه دورهام

دانشگاه دورهام جزء دانشگاه های نسبتا سخت گیر در نمره ی آیلتس در کلیه ی مقاطع می باشد مثلا برای اکثر رشته های کارشناسی نمره ی آیلتس۶٫۵ ، کارشناسی ارشد و دکترا ۷ یا ۷٫۵ را  نیاز دارید. البته این دانشگاه دوره های زبان برای دانشجویانی که نمره زبان کمتری دارند نیز برگزار می کند. در مورد آزمون آیلتس و نمرات آن توضیحات بیشتر را باید از سایت دانشگاه مطالعه کنید. اما به طور کلی نمرات زیر را هم می پذیرند:

Preferred Tests:

  1. IELTS: 6.5
  2. TOEFL iBT (internet based test): 92 c. Cambridge Proficiency (CPE): Grade C
  3. Cambridge Advanced (CAE): Grade A
  4. Cambridge IGCSE English as a Second Language at Grade B or above [not normally acceptable for students who require a Tier 4 student visa]
  5. GCSE English Language at grade C or above
  6. Pearson Test of English (overall score 62 (with no score less than 56 in each component))

 

شهریه

شهریه های بین المللی این دانشگاه حدود ۱۱٫۲۰۰ تا ۱۲٫۶۰۰ پوند می باشد.

شهریه های دانشجویان کارشناسی در واحدهای کلاس محور ۱۴٫۹۰۰ پوند و دوره های آزمایشگاهی۱۸٫۹۰۰ پوند می باشد.

اسکان

این دانشگاه دارای امکانات ورزشی خوبی برای دانشجویان می باشد و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اسکان یک ساله دانشجویان را تضمین میکند. هزینه ی زندگی در شهر دورهام بالاست مثلا اجاره خانه در شهر دورهام بسیار گران است  به همین دلیل دانشجویان باید به محض اخذ پذیرش از دانشگاه دورهام، برای گرفتن خوابگاه درخواست دهند. در ضمن این دانشگاه تعداد محدودی هم خوابگاه های متاهلی دارد.

 

هزینه اقامت در خوابگاه

هزینه اقامت در خوابگاه های دانشگاه دورهام برای دوره کارشناسی ارشد به دو شکل قابل ارزیابی می باشد:

  1. هزینه ی خوابگاه بدون غذا: برای یک اتاق یک نفره استاندارد ۵٫۴۹۰ پوند و برای یک اتاق یک نفره که به شکل سوئیت می باشد حدود ۶٫۲۰۵ پوند می باشد. البته در ایام تعطیل در دانشگاه غذا سرو نمی شود.
  2. هزینه ی خوابگاه به همراه غذا: برای یک اتاق یک نفره استاندارد ۷٫۶۸۰ پوند و برای یک اتاق یک نفره که به شکل سوئیت می باشد حدود ۸٫۴۴۴ پوند می باشد.

 

بورس تحصیلی

این دانشگاه به طور کلی کمک هزینه های مالی مختلفی را به دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد، که حتی شامل بورس کامل شهریه دانشگاه و هزینه های دیگر می باشد. در ضمن این دانشگاه اغلب کمک هزینه ها و جایزه هایی را نیز به دانشجویانش می دهد. البته به طور معمول بورس های کامل تحصیلی به دانشجویان جدید الورود در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.

هزینه ی بیمه

هزینه ی بیمه ی Surcharge را برای تمامی دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا باشند پرداخت کنند البته این هزینه برای دانشجویانی می باشد که برای دوره ی تحصیلی بیش از شش ماه به دورهام آمده باشند. در حال حاضر هزینه ی آن برای هر ۱۲ ماه معادل ۱۵۰ پوند می باشد.

 

زمان درخواست دادن

در حال حاضر زمان درخواست دادن برای تحصیل در این دانشگاه از ۵ جولای تا ۱۳ سپتامبر می باشد.

 

دانشگاه دورهام انگلستان یکی از دانشگاه های معروف انگلستان می باشد که اغلب در رده بندی داخلی دانشگاه های انگلستان به دانشگاه دورهام انگلستان رتبه ی ۴ تا ۶ این کشور داده می شود. اما قبل از هر اقدامی باید حتما هزینه های تحصیلی و زندگی را در دانشگاه دورهام انگلستان مد نظر قرار دهید. به طور کلی اگر علاقمند به تحصیل در یکی ار دانشگاه های معتبر جهان در رشته های زبان انگلیسی، حقوق، موسیقی، شیمی، انسان شناسی، باستان شناسی، فیزیک، و الهیات هستید، یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما به طور قطع دانشگاه دورهام انگلستان خواهد بود.

اطلاعات تماس با دانشگاه دورهام انگلستان

شماره تماس دانشگاه : ۳۳۴۶۳۲۸ ۱۹۱ ۴۴+

سایت رسمی دانشگاه :   www.durham.ac.uk

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *