دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی دارای چه رنکینگی در بین دانشگاه های استرالیا می باشد؟ برای تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا چه شرایطی لازم است؟شرایط پذیرش دانشگاه سیدنی استرالیا چیست؟ سطح علمی دانشگاه سیدنی استرالیا چگونه است؟هزینه تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا چقدر است؟

دانشگاه استرالیا – دانشگاه سیدنی استرالیا – سطح علمی دانشگاه سیدنی استرالیا – هزینه تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا

 

تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا می تواند برای کسانی که می خواهند در یکی از زیباترین و برترین دانشگاه ها جهان تحصیل نمایند انتخاب مناسبی باشد . در واقع کسی که در دانشگاه سیدنی استرالیا تحصیل می نماید در دانشگاهی تحصیل نموده که رتبه ی سوم در بین دانشگاه های استرالیا و رتبه 46  را در بین دانشگاه های برتر دنیا  دارد. دانشگاه سیدنی  استرالیا از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا است که در سال 1850 تاسیس شده است . درواقع دانشگاه سیدنی در شهر سیدنی اولین دانشگاهی است که در استرالیا تاسیس شده است .که به دلیل انواع رشته ها و گرایش ها با سطح علمی بالا دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب ساخته است . با مراجعه به سایت مهاجرتی MIE از تمامی دانشگاه های برتر دنیا و شرایط پذیرش آنها اطلاعات لازم را می توانید کسب نمایید و یا با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

این دانشگاه در شهر سیدنی استرالیا بدون اغراق یکی از زیباترین دانشگاه های جهان است که این مطلوب در کنار سطح علمی بالای دانشگاه سیدنی  دانشجویان بسیاری را از  سراسر جهان به خود مجذوب می کند . دانشگاه سیدنی در بین 50 دانشگاه برتر دنیا قراردارد . این دانشگاه رتبه سوم را در بین دانشگاه های استرالیا و رتبه 46 را در بین دانشگاه های برتر دنیا کسب نموده است . دانشگاه سیدنی استرالیا اولین دانشگاهی است که در سال 1850 تاسیس شده است .

دانشگاه سیدنی استرالیا در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد . در دوره ی کارشناسی انواع رشته ها در دانشگاه سیدنی وجود دارد از مدیریت و مهندسی گرفته تا حقوق و تجارت و پزشکی در این دانشگاه تدریس می شود .

رشته های موجود در این دانشگاه عیارتند از :

پزشکی ، مهندسی ، مدیریت ، حقوق ، کشاورزی ، هنر ، بازرگانی، کامپیوتر، اقتصاد ، علوم تغذیه، پرستاری،موسیقی ، داروسازی، علوم سیاسی ، دامپزشکی ، جامعه شناسی ، تاریخ ، زبان ، سینما ، فلسفه ، شیمی ، بیو شیمی ، کامپیوتر ، جغرافیا ، ریاضی ، فیزیک، روان شناسی  ،میکروبیولوژی ، ژنتیک ، ادبیات ، مطالعات منطقه ای ، بیو انفرماتیک

که دانشجویان  می توانند در هریک از این مقاطع تحصیل نمایند .

برای تجصیل در مقطع کارشناسی مدرک زبان آیلتس 6.5 و در برخی رشته ها مانند پزشکی و اقتصاد نیز آیلتس 7 مورد نیاز است . همچنین باید دوره 12 ساله دبیرستان را نیز به پایان رسانده باشند . از سال 2019 طبق اعلام دانشگاه در برخی رشته ها مانند مهندسی ، پزشکی ، وآی تی دانشجویان به  یک مدرک ریاضی  دبیرستان به نام   NSW نیاز خواهند داشت  که البنه همانطور که گفته شد از سال 2019 اعمال می شود .هزینه تحصیل در این دوره نیز در هر سال خدود  42000 دلار می باشد .

لازم است گفته شود که برای وورد به مقطع کارشناسی دانشگاه سیدنی استرالیا امتحاناتی مخصوص هر کشور وجود دارد که دانشگاه آنها را ذکر کرده است و از انجا که کشور ایران جزء آنها نیست دانشجویان نمی توانند از طریق عادی وارد دانشگاه سیدنی شوند اما دوره هایی وجود دارد که برای کسانی است که شرایط پذیرش دانشگاه را ندارند که از طریق این دوره ها بتوانند وارد این دانشگاه بشوند . دوره های foundation وجود دارد برای کسانی که واجد شرایط پذیرش دانشگاه سیدنی نمی باشند این دوره دانشجویان را برای مدرک USFP آماده می سازد که اکثر دانشجویان این دوره برای دانشگاه سیدنی پذیرفته می شوند . این دوره سه بخش  دارد که دانشجویان می توانند هر یک را که بخواهند انتخاب نمایند اما هر سه دوره حدود 40 هفته زمان لازم خواهند داشت و یکی از مدارک لازم برای این دوره ها آیلتس 5 تا 6 می باشد . دوره استاندارد آیلتس 5.5 دوره فشرده ایلتس 6 و دوره extended که گسترده تر از دوره های قبلی است که بیشتر از 40 هفته زمان خواهد برد که نیازمند آیلتس 5 می باشد .

در مقطع کارشناسی ارشد برای اقدام در این مقطع در اکثر رشته های تحصیلی  مانند روان شناسی نیازمند این است که شخص مقطع کارشناسی را به اتمام رسانده باشد .

– از جمله مواردی که برای مقطع کارشناسی ارشد مورد نیاز است کسب حداقل نمره از مقطع قبلی یعنی مقطع کارشناسی است .

– در برخی رشته ها نیز فرد می بایست تجربه کافی را داشته باشد برای مثال کسی که می خواهد در رشته ی مدیریت کسب و کار در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شود باید حداقل 3 سال تجربه کاری مدیریتی داشته باشد .

– نمونه  کار یکی دیگر از مواردی است ک برای مقطع کارشناسی ارشد در برخی رشته ها در دانشگاه سیدنی مورد نیاز می باشد .برای مثال کسی که در رشته معماری است و می خواهد برای مقطع کارشناسی ارشد معماری شرکت نماید باید نمونه کار به دانشگاه سیدنی ارائه نماید .

– آیلتس 6.5 نیز برای این مقطع برای این دانشگاه مورد نیاز می باشد .البته تاقل نیز مورد قبول می باشد .

 

مقطع دکتری :

برای اقدام در مقطع دکتری دانشجو باید مقطع کارشناسی ارشد خود را به اتمام رسانده باشد و دارای پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد باشد . همچنین باید استاد راهنما و ناظر خود را برای تحصیل در مقطع دکتری مشخص نموده باشد و موضوع تحقیق خود را ارائه نماید .مدارک زبان در برخی رشته ها مانند حقوق ، پرستاری ، موسیقی باید آیلتس 7 و در برخی رشته های دیگر نیز آیلتس 6.5 کفایت می کند.

همانطور که قبلا گفته شد هزینه دانشگاه سیدنی تقریبا 40.000 دلار در سال می باشد البته این دانشگاه به دانشجویان بورس نیز می دهد که دانشجویانی که بورس به آنها داده می شود شهریه دانشگاه ، کمک آموزشی و مبلغی به عنوان مقرری آنها را پوشش می دهد . مبلغ 5000 دلار در ابتدای تحصبل به دانشجو داده می شود که برای محل اقامت و هزینه های اولیه خود را پوشش دهد . مستمری دانشجو نیز به عنوا ن کمک هزینه زندگی هر دو هفته یکبار به حساب بانکی دانشجو واریز می شود .

دانشگاه سیدنی به دانشجویانی که تازه وارد کشور استرالیا می شوند یک محل اقامتی می دهد که در این مدت بتوانند مکان مناسب زندگی خود را پیدا نمایند.

 

در مجموع این دانشگاه یکی از مناسب ترین دانشگاه ها در سطح بین المللی است که دانشجویانی که می خواهند در استرالیا تحصیل نمایند می توانند تحصیل در دانشگاه سیدنی را انتخاب نمایند . دانشگاه سیدنی علی رغم هزینه تحصیل بالایی که دارد می تواند به دانشجویان خود بورس هایی را اعطا نماید که تمامی هزینه های تحصیلی دانشجو را تامین نماید . برای اطلاع از سایر دانشگاه های برتر استرالیا و جهان می توانید به سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه فرمایید .

منابع :

https://sydney.edu.au

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *