دانشگاه صنعتی درسدن

دانشگاه صنعتی درسدن

دانشگاه صنعتی درسدن چه نوع دانشگاهی است؟مدارک لازم برای دانشگاه صنعتی درسدن چیست؟هزینه برای اخذ واحدها در دانشگاه صنعتی درسدن چقدر است؟آیا از شرایط و قوانین دانشگاه صنعتی درسدن مطلع هستید؟دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه صنعتی درسدن شامل چه مواردی می باشد؟

شما می توانید با مطالعهاین مقاله پاسخ سوالات خود را از طریق سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE کسب نمائید.

آنچه علاوه بر هزینه‌های پایین زندگی در درسدن نسبت به شهرهای بخش غربی آلمان، توجه بسیاری از دانشجویان را به تحصیل در دانشگاه این شهر جلب کرده است، تحصیل رایگان در این دانشگاه است.

تنها پرداختی دانشجویان به دانشگاه مبلغی در حدود ۱۶۰ یورو (ترم تابستانی ۲۰۰۹) می‌باشد که شامل خدمات دانشجویی و استفاده از امکانات حمل و نقل عمومی در شهر محل تحصیل و شهرهای مجاور می‌شود.

دانشجویان در دانشگاه صنعتی درسدن

در ترم زمستانی ۲۰۰۸/۰۹، بیش از ۳۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده‌اند. بیش از سه هزار نفر از این تعداد را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

ماریون هله‌من، رییس بخش بین‌الملل دانشگاه صنعتی درسدن، در همین ارتباط به دویچه وله گفت، در حال حاضر ۳۳ دانشجویی ایرانی نیز در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه از لحاظ تنوع در ارائه رشته‌های تحصیلی یکی از دانشگاه‌های تراز اول در آلمان به حساب می‌آید.

دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی

زمینه‌های تحصیلی و آموزشی در این دانشگاه  را می‌توان به چهار بخش تقسیم کرد که هریک چندین دانشکده را در بر می‌گیرند. بخش علوم طبیعی که دانشکده ریاضیات و سایر علوم طبیعی به علاوه رشته‌ روان‌شناسی را شامل می‌شود،
بخش علوم انسانی و اجتماعی با دانشکده‌های فلسفه، زبان وادبیات، علوم تربیتی، حقوق و اقتصاد و بخش علوم فنی و مهندسی با دانشکده‌های نظیر کامپیوتر، برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران. به مجموع این دانشکده‌ها و رشته‌های نام برده، دانشکده پزشکی را نیز باید اضافه کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *