دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان یکی از بهترین دانشگاه های کشور آذربایجان می باشد. با توجه به درخواست های شما در مورد بررسی دانشگاه های کشور آذربایجان در این مقاله سعی می کنیم که شرایط، رشته ها، نحوه اقدام و دیگر اطلاعات لازم را در مورد دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان برای شما بیان کنیم. کشور آذربایجان به دلیل فاصله کمی که با ایران و شباهت های فرهنگی بسیاری که بین دو کشور است می تواند مقصد بسیار خوبی برای متقاضیان تحصیل در خارج کشور باشد. ما در این مقاله سعی می کنیم که اکثر جوانب تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان را بررسی کنیم.

دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان در شهر باکو قرار گرفته است. این دانشگاه توسط شوروی در سال 1930 تاسیس شده و قدمت آن همواره یکی از نقاط جذابی است که دانشجویان فراوانی را از تمام دنیا به سوی خود جذب می کند. با توجه به آمار دانشجویان خارجی این دانشگاه ، دانشجویان ایرانی بسیار علاقمند به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان می باشند.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی در آذربایجان و وضعیت دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

با توجه به آمار ارائه شده در سال های 2011 و 2012 از 987 دانشجو خارجی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان شده و مشغول به تحصیل در این کشور هستند، تعداد 200 نفر از آن ها ایرانی هستند. از این تعداد 340 نفر مربوط به دانشجویان ترکیه ، 124 نفر مربوط به عراق و الباقی بین کشورهای سوریه، اردن، پاکستان، سودان، سوئد، یمن، اسرائیل، عمان، نیجریه، آمریکا و دیگر کشورها تقسیم شده اند.

اکثر رشته های دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان که برای اخذ پذیرش تحصیلی در آن ها می توان اقدام کرد، به زبان روسی و آذری هستند، اما هیچ جای نگرانی برای دانشجویان خارجی وجود ندارد زیرا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های مهم فراهم شده است و همچنین دوره های آموزش زبان روسی و آذری برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است.

دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان جز دانشگاه های معدل محور می باشد و پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی برای آن با نمره معدل الف بسیار راحت صورت می پذیرد، همچنین این دانشگاه از دانشجویان خارجی مدرک ایتلتس 5 به بالا را درخواست می کند. رشته های ایمن شناسی ، چشم ، اطفال ، غدد در دوره های پزشکی عمومی این دانشگاه برگزار می شود و تحصیل پزشکی در این دانشگاه 6 سال به درازا می انجامد.

بررسی گروه ایمن شناسی در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

بنیاد بخش ایمن شناسی این دانشگاه را در سال 2003 در برنامه TEMPUS اتحادیه اروپا نهادند. دوره جدید ایمن شناسی نیز از سال 2010 آغاز شد. این رشته هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آذری تدریس شده و تحت عنوان ایمن شناسی یا ایمنولوژی ارائه می شود. همکاری دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان با دانشگاه وست مینستر از سال 2003 شروع شده و در زمینه های مختلف پژوهشی می باشد.

بررسی گروه بیماری های جراحی دانشکده اطفال دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

رشته های این دانشگده هم به زبان آذری و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود و بر روی معده و بیماری زخم اثنی عشر و دستگاه گوارشت مترکز است. تدریس این رشته ها با توجه به پیش بینی و پیشگیری از عوارض بعد از عملی ترمیمی انجام می شود.  همچنین گروه  II TPF نیز بر روی غدد درون ریز، قلب و عروق پژوهش می کند.

بررسی گروه زبان روسی در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

این دانشکده به صورت مستقل از پزشکی در سال 1930 تاسیس شد. در سال 1987 نیز تغییراتی در این دانشکده صورت گرفت که بنابر آن گروه زبان روسی به دو بخش تقسیم شد و برای گسترش زبان روسی در ایران، ترکیه و سوریه یک بخش به صورت اختصاصی به دانشجویان این کشورها در نظر گرفته شد. همچنین بخش چشم نیز در سال 1932 در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان شروع به کار کرد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

  • اصل مدرک پیش دانشگاهی
  • رونوشت پاسپورت
  • گواهی سلامت (هپاتیت A، BC؛ QHIC)
  • معدل الف
  • پرداخت شهریه

مهلت پذیرش مدارک نیز از 20 آگوست تا 10 سپتامبر می باشد و کلاس های این دانشگاه نیز از 15 سپتامبر آغاز می شود.

فرم پذیرش

Top of Form

نام:
نام خانوادگی:
تاریخ تولد:

روز ماه سال از لیست انتخاب می شود

انتخاب کشور

لیستی از تمام کشورها وجود دارد که کشور مبدا خود را از بین آن ها انتخاب می کنید.

آدرس ایمیل:
شماره تلفن:
ID cards: *
عکس:
گواهی:
توضیحات:

انتهای فرم

هزینه های تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان شامل هزینه خوابگاه، شهریه ، هزینه ثبت نام و بیمه می باشد و در سال به 5000 دلار می رسد.

مزایای  اخذ پذیریش تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان

  1. واقع شدن بزرگترین کتابخانه پزشکی در این دانشگاه
  2. امکانات ورزشی کامل برای دانشجویان
  3. برخورداری دانشجویان از امکانات رفاهی خوب مانند کتابخانه، خوابگاه و خدمات درمانی
  4. اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی
  5. در نظر گرفتن دوره آموزشی یکساله در باکو یا آمریکا که می تواند به اقامت آمریکا منجر شود.

آنچه که پیشنیاز تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان بود در این مقاله خدمت شما عرض شده امیدار است که اطلاعات داده شده در مورد تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان مورد توجه شما قرار گرفته باشد. ما در موسسه ملک پور آماده ارائه تمام خدمات اخذ ویزا و مشاوره جهت مهاجرت و تحصیل در آذربایجان به شما عزیزان هستیم. مشاوران موسسه ملک پور آماده پاسخ گویی به تمام سوالات شما در مورد تحصیل در آذربایجان هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *