دانشگاه فرای برلین در آلمان

دانشگاه فرای برلین در آلمان

دانشگاه فرای برلین در آلمان یکی از دانشگاههای برتر و بزرگ در آلمان می باشد که هر ساله بسیاری از افراد در سر تا سر دنیا خواهان تحصیل در دانشگاه فرای برلین در آلمان هستند که در صورت داشتن شرایط می توانند از دانشگاه فرای برلین در آلمان پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایند و به تحصیل در دانشگاه فرای برلین در آلمان مشغول شوند. دانشگاه فرای برلین در آلمان یکی از دانشگاههای بزرگ و تحقیقاتی در برلین می باشد که دانشجویان بسیاری دارد و به همین دلیل به عنوان دانشگاه نخبه در آلمان لقب گرفته است.  اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه فرای برلین در آلمان هستید توصیه می کنیم مقاله فوق را با دقت مطالعه نمایید تا اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد دانشگاه فرای برلین در آلمان بدست آورید همچنین می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید.

آیا در مورد دانشگاه فرای برلین در آلمان اطلاعاتی دارید؟ آیا دانشگاه فرای برلین آلمان را می شناسید؟ دانشگاه فرای برلین در آلمان دارای چند دانشکده می باشد ؟

آشنایی با دانشگاه فرای برلین در آلمان:

یکی از برترین دانشگاه های کشور آلمان و بزرگترین دانشگاه شهر برلین ، دانشگاه فرای برلین در آلمان (freie universitat berlin ) می باشد. در سال ۱۹۴۸ نیروهای شوروی در شهر برلین دانشگاه هومبولت برلین را تحت تسلط خود گرفته بودند و اختیار دانشگاه را سلب کرده بودند که به دنبال ان ، این دانشگاه در چهارم دسامبر سال ۱۹۴۸ تاسیس شد . ایده تاسیس این دانشگاه حمایت گسترده از جمله حمایت مالی در جامعه بین المللی بود که این ایده راه را برای دانشگاه فرای برلین برای تبدیل شدن به یک دانشگاه با شهرت بین المللی هموار کرد .  نام این دانشگاه را فرای به معنی آزاد براساس اشاره به شرایط آن زمان انتخاب نمودند .

این دانشگاه از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی در کشور آلمان و بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی برلین می باشد که از سال ۲۰۰۷ تاکنون به عنوان دانشگاه نخبه آلمان لقب گرفته است ، شعار این دانشگاه درستی ، عدالت و آزادی می باشد و امسال ( ۲۰۱۷ ) رنکینگ ۷۵ جهانی را کسب نمود . این دانشگاه شامل ۱۰ پژوهشگاه فعال می باشد و اعضای این پژوهشگاه در انجمنی به نام جامعه تحقیقاتی آلمان عضویت دارند هم چنین دانشگاه فرای برلین دانشکده های بسیاری برای تحصیل دانشجویان در زمینه های گوناگون دارد که عبارتند از دانشکده های پزشکی ، زیست شناسی ، شیمی ، داروسازی ، حقوق ، اقتصاد و تجارت ، ریاضیات و علوم کامپیوتر ، فیزیک ، روانشناسی و آموزش و پرورش ، علوم سیاسی و اجتماعی ، زمین شناسی ، تاریخ و مطالعات فرهنگی ، فلسفه و علوم انسانی و دامپزشکی ، لازم به ذکر است که دانشگاه فرای برلین یک دانشکده پزشکی مشترک با دانشگاه هومبولت دارد . از امکانات این دانشگاه می توان به کتابخانه های بزرگ ، سیستم حمل و نقل دانشجویی ، آزمایشگاه های پیشرفته ، سالن های هنری ، نمایشی و بسیاری از امکانات دیگر اشاره نمود .

این دانشگاه در مجموع 34518 نفر دانشجو دارد که 20030 نفر در مقطع لیسانس و 10078 نفر در مقطع فوق لیسانس و 4410 نفر در مقطع دکترا تحصیل می نمایند. همینطور پذیرش در این دانشگاه بالا بوده است و هر ساله به طور میانگین پذیرای 4300 دانشجوی جدید می باشد.

در سال ۱۹۴۸ یا به عبارتی اولین سال تاسیس این دانشگاه ۲۱۴۰ دانشجو در این دانشگاه پذیرش شدند اما در حال حاضر بالای ۳۰۰۰۰ دانشجو و ۳۰۰ پروفسور در این دانشگاه حضور دارند ، این دانشگاه هر ساله بالای ۴۰۰۰ دانشجوی جدید می پذیرد . دانشگاه فرای برلین در رشته های مختلف علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، پزشکی ، هنر و علوم پایه دانشجو می پذیرد که در رشته های هنر ، علوم انسانی و علوم اجتماعی یکی از بهترین دانشگاه های جهان می باشد و جوایز بسیاری را دریافت نموده است هم چنین این دانشگاه در کشورهای گوناگون مانند ایالت متحده عربی ، بلژیک ، روسیه ، مصر ، هندوستان و چین دفاتر رسمی دارد و به تبادل دانشجو با دانشگاه های این کشورها می پردازد .

شهریه دانشگاه فرای برلین در آلمان:

در دانشگاه فرای برلین در آلمان پرداخت شهریه برای دانشجویان الزامی نمی باشد و پرداخت هزینه خدمات دانشجویی در این دانشگاه حدودا ترمی ۲۵۰ یورو می باشد . این دانشگاه در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری دانشجو می پذیرد که در حال حاضر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بالای ۳۰۰۰۰ دانشجو و در مقطع دکتری بالای ۵۰۰۰ دانشجو دارد . دروس در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی و در مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شود .

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان به مدت ۳ سال و در مقطع کارشناسی ارشد به مدت یک سال می باشد و پذیرش گرفتن از دانشگاه برای مقطع دکتری بسیار دشوار است زیرا متقاضی نیازمند داشتن استاد راهنما برای طی کردن مقطع دکترای خود می باشد . ۱۶ درصد دانشجویان این دانشگاه به طور کلی از خارج از کشور می باشند که می توانند حین تحصیل در کشور آلمان به کار نیز بپردازند . دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان بخصوص دانشگاه فرای برلین در آلمان نیاز دارند که دانش کافی از زبان آلمانی را دارا باشند که همین تسلط به زبان آلمانی ، گرفتن ویزا و پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان را راحت تر می نماید .

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه فرای برلین در آلمان:

  1. ترجمه مدرک دیپلم 12 ساله و ریز نمرات آن
  2. ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن
  3. ترجمه مدرک لیسانس و ریز نمرات آن در صورت دارا بودن
  4. ترجمه مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات آن در صورت دارا بودن
  5. ترجمه شناسنامه فرد متقاضی
  6. کپی پاسپورت فرد متقاضی
  7. ارائه 2 قطعه عکس رنگی از فرد متقاضی
  8. گواهی تائیدیه ی زبان خارجی( اگر رشته ی مورد نظر شما انگلیسی محور است نیاز به تائیدیه ی زبان آلمانی نیست، فقط در رشته های آلمانی نیازمند تائیدیه ی زبان آلمانی دارید و اگر واجد شرایط در زبان آلمانی نیستید میتوانید واحد های های آموزش آلمانی را انتخاب کنید.)

ددلاین اپلای در مقاطع مختلف در دانشگاه فرای برلین در آلمان:

ددلاین ثبت نام ترم زمستان(برای تمامی رشته ها): 22 آگوست 2017

ددلاین ثبت نام ترم تابستان( برای تمامی رشته ها): 15 ژانویه

همانطور که در متن اشاره کردیم دانشگاه فرای برلین در آلمان با امکانات بسیار مناسب ، سطح علمی بالا و اساتید مجرب و هم چنین هزینه های بسیار پایین برای تحصیل مد نظر بسیاری از دانشجویان و متقاضیان می باشد و امکان کار و تحصیل همزمان و شرایط کاری بسیار مناسب پس از فارغ التحصیلی ، افراد بسیاری را برای تحصیل در این کشور مشتاق نموده است هم چنین دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه فرای برلین در المان برای ادامه تحصیل یا حتی کار می توانند به سایر کشورهای عضو شنگن یا کشورهایی که دانشگاه فرای برلین در آنها دفاتر رسمی دارد سفر کرده و به ادامه تحصیل در کشور مد نظر خود بپردازند . در این مقاله سعی نمودیم اطلاعاتی راجع به دانشگاه فرای برلین در آلمان در اختیارتان قرار دهیم ، امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد .

در آخر و در مورد دانشگاه فرای برلین در آلمان باید بگوییم که این دانشگاه یکی از دانشگاههای برتر در آلمان می باشد همچنین دانشگاه فرای برلین در آلمان جز بزرگترین دانشگاههای برلین می باشد که هر ساله تعداد بسیاری دانشجو از سر تا سر دنیا دارد همچنین این دانشگاه به نام دانشگاه نخبه نیز در آلمان لقب گرفته است. دانشگاه فرای برلین در آلمان جز آن دسته از دانشگاههای رایگان در آلمان می باشد که طرفداران بسیاری دارد. در صورتی که متقاضی تحصیل در دانشگاه فرای برلین در آلمان هستید می توانید از مشاورین برجسته در موسسه مشاوره ای و حقوقی MIE اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *