دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش موضوعی است که در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار میگیرد.با توجه به اینکه امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش وجود دارد و این دانشگاه ها رده ی جهانی دارند بسیاری از دانشجویان و افراد دیگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه ها اتریش میباشند.لذا در این مقاله به بررسی و معرفی دانشگاه های اتریش میپردازیم و جزئیات آنرا برای افرادی که قصد مهاجرت به اتریش دارند بیان میکنیم.

نکته مهم و قابل توجه:

1.با توجه به تقاضای زیاد برای دانشگاه های اتریش لازم است تا تاریخ 5 فوریه یا 5 سپتامبر اقدام برای اخذ پذیرش نمایید.

لیست دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش با رده های جهانی در زیر نام برده شده اند.

دانشگاه وین

دانشگاه وین برترین دانشگاه اتریش است و در رتبه بندی دانشگاه های جهان (QS) در رتبه 175 در سال 2019 است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه در اتریش است و با قدمت ۶۵۰ ساله قدیمی ترین دانشگاه در جهان آلمانی زبان است. دانشگاه وین امروزه یکی از بزرگترین دانشگاه ها در سراسر اروپا است و حدود ۹۴ هزار دانشجو دارد. در این دانشگاه اکثر رشته های تحصیلی به زبان آلمانی و تعداد قابل توجهی از رشته ها نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود. این دانشگاه با ۱۵ برنده جایزه نوبل، از جمله دریافت کننده جایزه ادبیات سال ۲۰۰۴، الفراید جلینک در ارتباط است. این دانشگاه دارای بیش از ۶۰ دانشکده در سراسر پایتخت اتریش است.

دانشگاه فناوری وین

دومین دانشگاه اتریش در رتبه بندی دانشگاه های جهان دانشگاه وین در جایگاه 199 د رسال 2019 است. این دانشگاه در سال ۱۸۱۵ تاسیس شد و یکی از معتبرترین موسسات فنی در اروپا است. این دانشگاه در حوزه مهندسی و علوم طبیعی تمرکز دارد و در حدود ۲۹۹۰۰ دانشجو دارد که درصد قابل ملاحظه ای از آنها دانشجویان بین المللی هستند (به این لحاظ رتبه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارد). این دانشگاه نیز در پایتخت زیبای اتریش واقع شده و فرصتی برای دانشجویان فراهم می کند تا از زندگی فرهنگی پر جنب و جوش شهر بهره مند شوند.

دانشگاه اینسبروک

دانشگاه جهانی اینسبروک در رتبه 279 در کل جهان در سال 2019 قرار دارد و به لحاظ دانشجویان بین المللی حتی نسبت به دانشگاه وین نیز برتری دارد. این دانشگاه در بین ۳۵ دانشگاه برتر از نظر تعداد دانشجویان بین المللی و در میان ۹۵ دانشگاه برتر به لحاظ تعداد اعضای هیات علمی بین المللی آن قرار دارد. تعداد کل دانشجویان این دانشگاه در حدود ۲۸ هزار نفر است، و سومین دانشگاه بزرگ در اتریش است. دانشکده های آن در سراسر شهر جذاب اینسبروک و به سمت غرب کشور گسترش یافته است، که به عنوان یکی از مراکز مهم ورزش های زمستانی شناخته می شود. با توجه به موقعیت این دانشگاه که محصور در کوه ها است، به ویژه در زمینه تحقیقات کوه شناخته شده است.

دانشگاه گراتس

دانشگاه کارل فرانانسز گراتس به طور معمول دانشگاه گراس نامیده می شود و در بین 363دانشگاه برتر جهان قرار دارد. در این دانشگاه بیش از ۳۲۵۰۰ دانشجو تحصیل می کنند. دانشگاه گراتس اخیراً دانشکده پزشکی خود یعنی دانشگاه پزشکی گراتس را جدا نموده است و اکنون یک موسسه مستقل است. دانشگاه کارل فرانانسز گراتس همچنین با دانشگاه فناوری گراتس در پژوهش های مشترک در زمینه علوم طبیعی و بیولوژیکی همکاری دارد.

سایر دانشگاه های اتریشی که در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند عبارتند از دانشگاه یوهانس کپلر لینز، دانشگاه آلپن آدریا، دانشگاه کلاژنفورت و دانشگاه پاریس لدرون سالزبورگ.

دانشگاه لینز

دانشگاه لینز دارای رتبه ی 456 در رتبه بندی QS در سال 2019 میباشد.در مقطع لیسانس دارای رشته ها بیوانفورماتیک و شیمی بیولوژیک است و در مقطع ارشد شامل رشته های علوم پایه و ریاضیات،مدیریت و بیزینس،کامپیوتر و IT،علوم اجتماعی و دیگر موارد مانند رشته ی آمار میباشد.

دانشگاه پزشکی وین

دانشگاه پزشکی وین بزرگترین موسسه تحقیقاتی پزشکی در اتریش است. این مرکز در سال ۱۳۶۵ تحت عنوان دانشکده پزشکی دانشگاه وین تاسیس شد و از سال ۲۰۰۴ به عنوان یک موسسه مستقل در حوزه دانشگاهی فعالیت می کند و مدیریت آن مستقل است. این دانشگاه دوره های آموزشی حرفه ای و پیشرفته ای برای دانشجویان علاقه مند به رشته پزشکی ارائه می دهد. دوره های آموزش پیوسته این دانشگاه در رشته های مختلف ارائه می شود و دفتر توسعه منابع انسانی در زمینه ارائه دوره های آموزشی و سمینارها، و همچنین ارائه پشتیبانی در تمام امور مربوط به پیشرفت شخصی و حرفه ای فعالیت دارد.

دانشگاه فنی وین

دانشگاه فناوری وین (TU Wien) در سال ۱۸۱۵ به عنوان مؤسسه پلی تکنیک سلطنتی تاسیس شد و اولین دانشگاه فناوری در اروپای آلمانی زبان است. امروزه این دانشگاه در زمینه تدریس و پژوهش در سطح بین المللی فعالیت و با شرکت های خلاق در سطح جهانی همکاری دارد. این دانشگاه دارای ۸ دانشکده است: دانشکده ریاضیات و ژئو اطلاعات، فیزیک، شیمی فنی، اطلاع رسانی، مهندسی عمران، معماری و برنامه ریزی منطقه ای، مهندسی مکانیک و بازرگانی، مهندسی برق و فناوری اطلاعات. اگر چه تحقیقات بنیادی در این دانشگاه اولویت دارد اما مطالعات کاربردی نیز انجام می شود. شرکت های نوآوری محور علاقه بسیاری به همکاری با دانشگاه فناوری وین به دلیل فناوری بالا و کیفیت بالای پژوهش و توجه آن به درخواست های همکاری اقتصادی دارند.

دانشگاه وین متشکل از ۱۵ دانشکده و چهار مرکز است:

دانشکده الهیات کاتولیک

دانشکده الهیات پروتستان

دانشکده حقوق

دانشکده بازرگانی، اقتصاد و آمار (با دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین اشتباه نگیرید)

دانشکده علوم کامپیوتر

دانشکده مطالعات تاریخی و فرهنگی

دانشکده مطالعات فلسفی و فرهنگی

دانشکده فلسفه و آموزش

دانشکده روانشناسی

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده ریاضیات

دانشکده فیزیک

دانشکده شیمی

دانشکده علوم زمین، جغرافیا و نجوم

دانشکده علوم زیستی

مرکز مطالعات ترجمه

مرکز علوم ورزشی و ورزش دانشگاهی

مرکز زیست شناسی مولکولی

مرکز تربیت معلم

 

دانشگاه های اتریش مورد تایید وزارت علوم ایران:

 

گروه الف (ممتاز)

دانشگاه اینسبرگ

دانشگاه وین

دانشگاه فناوری وین

 

گروه ب (خوب)

دانشگاه یوهانس کپلر لینتز

دانشگاه کارل فرانانسز گراتس

دانشگاه سالزبورگ

آکادمی هنر وین

دانشگاه مونتا لئوبن

دانشگاه فنی گراتس

دانشگاه کلاگنفورت

دانشگاه هنرهای کاربردی وین

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی

دانشگاه هنر و طراحی صنعتی لینز

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس

دانشگاه مزارته سالزبورگ

دانشگاه دامپزشکی وین

دانشگاه اقتصاد وین

دانشگاه های اتریش در دو دسته ی دانشگاه های خصوصی و دولتی وجود دارند که در این بخش برخی از آنها را برای شما معرفی نمودیم.برای تجصیلات عالی دانشجویان زیادی دانشگاه های اتریش را به دلایلی همچون عدم وجود شهریه،اعتبار و شهرت جهانی و بار علمی بالا انتخاب مینمایند.برای اطلاع بیشتر درباره ی تحصیل در اتریش،اخذ ویزای تحصیلی در اتریش،مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در دانشگاه های اتریش و … میتوانید با مشاوران موسسه ی ملک پور ارتباط بگیرید و یا در زیر این مقاله به جست و جو بپردازید.از توجه شما متشکریم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *