تحصیل مالزی

تحصیل مالزی به چه صورتی است؟این مقاله به جهت روشن سازی برخی مطالب مهم درمورد بحثتحصیل مالزیو شرایط تحصیل مالزی ، هزینه های تحصیل مالزی ، مزایای تحصیل مالزی ، معایب تحصیل مالزی ، اخذ ویزای تحصیلی مالزی و راههای تحصیل مالزی و راههای اخذ ویزای کار مالزی ، ضوابط و قوانین حاکم بر مسئلۀ تحصیل مالزی و شرایط اخذ اقامت دائم مالزی از طریق تحصیل مالزی  ، تهیه و گردآوری شده است ، در این مقاله میتوانید به جواب تمام سوالات خود درمورد چگونگی اخذ ویزای تحصیلی مالزیبرای تحصیل مالزی و شرایط و قواعدی که برای تحصیل مالزی می بایست رعایت نمایید ، راههایی که بعد از تحصیل مالزی میتوانید جهت کار و ادامه تحصیل داشته باشید ، برسید . دوستانی که همیشه به دنبال تحصیل در یک محیط اسلامی و امن برای خود و خانوادۀ خود بودند میتوانند از بودن در این کشور زیبا و تحصیل مالزی از زندگی خود لذت ببرند ،

 • تحصیل مالزی به جهت پیشرفت چشمگیری که کشور مالزی در این دهه اخیر داشته بعنوان یکی از پر طرفدارترین کشورهای دنیا جهت تحصیل می باشد ، و به همین دلیل عبارت تحصیل مالزی یکی از عباراتی است که در موتور جستجوهای اینترنتی روزانه بسیار استفاده می گردد .

 • و معمولآ افراد علاقمند به تحصیل در خارج از کشور یکی از گزینه هایی که برای تحقیق در مورد کشورهایی که امکان تحصیل در آن دارند را انتخاب می نمایند تحصیل مالزی می باشد .

  در این مقاله کوتاه سعی ما بر این شد که توضیحی جامع و کامل و کاربردی و خبری خوش برای عزیزانی که علاقمند به تحصیل در خارج از کشور به زبان انگلیسی و  بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی هستند ،  ولی بدلایل مختلف از قبیل سختی آزمون های ورودی دانشگاه ها و هزینه های بسیار بالای آنها و شرایط سخت دیگر از قبیل شرط سن ، شرط معدل و داشتن نمره آیلتس IELTSبالا و موانع دیگر از این قبیل ، متاسفانه به مقصوده خود دست نیافته اند بدهیم ، امید است همانگونه که همیشه صادقانه مفتخر به کمک به تعداد زیادی از عزیزان بوده ایم ، در پایان بتوانیم در جهت تغییر مسیر زندگی شما و رساندن شما به آرزوی دیرین خود کمکی هرچند کوچک کرده باشیم .

  در اینجا قصد ما بر آن است که یکی از امن ترین و زیباترین کشورها با دانشگاههایی با سطوح متوسط به بالا و در حد استانداردهای جهانی با  مدرک مورد قبول در تمام دنیا را به شما معرفی کنیم ، که خوشبختانه فرصتی طلایی در اختیار ما قرار داده و برای مدت محدودی به دور از شرایط سخت و آزمون ورودی و کنکور و مدرک زبان و معدل بالا و شهریه های بالا اقدام به پذیرش دانشجو در همۀرشته های تحصیلی نموده است، مالزی کشور آب و آفتاب ، کشوری بسیار زیبا با آب و هوایی گرم و استوایی ، مقصد تفریح بسیاری از توریست های اروپایی می باشد که سالانه به این کشور سفر میکنند و از امکانات تفریحی و آب و هوا و آفتاب این کشور لذت میبرند ، مردم این کشور بسیار مهربان و خونگرم می باشند ، و لبخند از صورتشان برای لحظه ای محو نمی شود ، قطعآ زندگی پر از آرامشی در این کشور خواهید داشت البته اگر از آب و هوای گرم و مرطوب خوشتان بیاید .

  زبان تحصیل در اکثریت دانشگاههای مالزی زبان انگلیسی می باشد و نکته حائز اهمیت آن اینست که اکثر دانشگاههای مالزی  مورد تایید وزارت علوم ایران نیز میباشند . و شما عزیزان دیگر لازم نیست نگران کار در ایران باشید یا نگران اخذ تاییدیه از وزارت علوم ایران ، و همچنین دیگر نیازی نیست عزیزان دغدغه موفق نشدن در ورود به تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و امریکا و انگلستان و تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا و آلمان و انگلستان و تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان و آلمان و آمریکا ، و یا نداشتن پول کافی برای پرداخت هزینه های گزاف بابت شهریه های دانشگاههای این کشورها، را داشته باشند . زیرا حتی تحصیل در مالزی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی نیز برای همگان مقدور خواهد بود . همچنین هزینه مربوط به تحصیل مالزی در مقابل هزینه تحصیل در بسیاری از کشورها قابل قیاس نیست ، خصوصآ در مورد رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی ، که از گران ترین و پر هزینه ترین رشته ها در سراسر دنیا به حساب می آیند .

  نداشتن شرط سنی بابت ورود به دانشگاههای کشور مالزی ، باعث شده تا این کشور تبدیل به مهد آمال و آرزوهای بسیاری از افرادی گردد که به دلیل از دست دادن شرط سن و بالا رفتن سن شان موفق به تحصیل در رشتۀ مورد علاقه خود نشده اند ، و مطمئنآ این افراد می توانند به راحتی در رشتۀ مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند . از معایب تحصیل در مالزی این مسئله می باشد که متاسفانه مالزی در حال حاضر با تقاضای اخذ اقامت دائمموافقت نمی کند ، و افراد پس از چند سال تحصیل و در نهایت کار در مالزی می بایست خاک این کشور را ترک نمایند ، البته همین مسئله باعث شده تا کشور مالزی به سکوی پرتابی جهت افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا و کانادا و آمریکا و … را دارند ، تبدیل گردد ، و اغلب افراد با رفتن به مالزی و گذراندن دوره های زبان بصورت حرفه ای و اتمام تحصیلات در دانشگاه های معتبر مالزی برای ادامه تحصیل و یا کار برای کشورهای دیگر اقدام مینمایند .

  در مورد تخفیف شهریه تحصیل در مالزی باید گفت که متاسفانه در این کشور تقریبآ خبری از تخفیف در شهریه برای تحصیل در مالزی نیست ، و برخلاف کشورهای دیگر که برای دانشجویان کوشا و مستعد کمک های مالی وبورسیه های تحصیلی فراوانی موجود است ، در کشور مالزی در دانشگاههای دولتی که اصلآ و ابدآ از بورسیه خبری نیست ، و در دانشگاههای خصوصی نیز فقط هر چند وقت یک بار به جهت جذب دانشجوی خارجی به مدت محدودی تخفیف ده تا سی درصدی در نظر میگیرند ، اما در عمل در مورد بورسیه در مقطع لیسانس به هیچ وجهی بورسیه دریافت نخواهید کرد ، در مقطع فوق لیسانس بورسیه تحصیلی فقط جهت دانشجویانی می باشد که تحصیل آنها در مقطع فوق لیسانس بر اساس مدل تحقیقاتی باشد و موضوع تحقیقات آنها مهم و پروپوزال آنان برای کشور مالزی مفید باشد و این بورسیه به یک تا دو نفر تعلق خواهد گرفت و نه بیشتر .

 • و اما بیشتربورسیه ها به مقطع دکترا تعلق میگیرد و اکثریت دانشجویان دکترا که کار تحقیقاتی میکنند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی مالزی شده اند و ماهیانه مبلغی را به عنوان بورسیه تحصیلی دریافت می دارند . بطور کلی در صورتیکه قصدتحصیل مالزی را دارید بهتر آنست که به هیچ عنوان روی اخذ بورسیه تحصیلی مالزی حساب باز ننمایید و حتمآ از قبل از ورودتان به مالزی برای تحصیل و زندگی در مالزی کاملآ برنامه ریزی کرده و آماده تآمین تمام هزینه های تحصیل مالزیو زندگی مالزی باشید .

  مالزیکشوری بسیار زیبا و پیشرفته اکنون تبدیل به سرزمینی برای تحقق آرزوهای دست نیافتنی، بدون موانع سخت و نفس گیر و نا امیدکننده  برای شما شده است و فقط کافیست که اراده نمایید تا به کمک وکلا و مشاوران زبده ای که ما در این سایت معمولآ آنان را به شما عزیزان معرفی مینماییم ، آنرا بدست آورید . از مزایای دیگر تحصیل مالزی آنست که کل فرآیند اخذ پذیرش و ویزا کمتر از دو ماه انجام میپذیرد و این در مقایسه با کشورهای دیگر و ویزای تحصیلی کانادا و ویزای تحصیلی آمریکا و ویزای تحصیلی استرالیا و کشورهایی از این دسته که تحصیل در دانشگاههای آن به زبان انگلیسی است ، سریعتر انجام میپذیرد. و همچنین شما متحمل هزینه های کمتری از بابت حق الوکاله نیز میشوید .

  از نظر هزینه های تحصیل مالزی و هزینه های زندگی در مالزی ، جزو کشورهای متعادل و کم هزینه محسوب میگردد ، که با کمترین هزینه های ممکن افراد می توانند در این کشور در معتبرترین دانشگاههای دنیا مشغول به تحصیل گردند و از دیگر مزایای تحصیل مالزی آنست که برخلاف کشورهای دیگر که به هر دانشجو بسته به مقطع تحصیلی وی از ده ساعت تا سی ساعت اجازه کار در هفته را می دهند ، در کشور مالزی و حین تحصیل مالزی دانشجویان محدودیتی از نظر ساعت کاری در هفته نخواهند داشت و اینگونه دانشجو براحتی می تواند از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود در مالزی بر بیاید .

  در مقایسه با تحصیل در انگلستان و تحصیل در امریکا ، برای مثال جهت تحصیل در انگلستان باید قبل از وارد شدن به دانشگاهحدود دویست میلیون تومن برای گذراندن دوره های مقدماتی کالج  قبل از دانشگاه هزینه کنید، و همینطور باید مدرک زبان آیلتس با نمرۀ حداقل ۵٫۵ را هم ارائه نمایید و آزمون ورودی رشته دلخواهتان را هم با موفقیت بگذرانید و در آخر هم هزینه های زندگی برای مدت یکسال و تمام شهریه دانشگاه را هم در حساب خود بمدت چند ماه جهت اخذ روادید انگلستان داشته باشید که مبلغ قابل توجهی است . در صورتیکه در مالزی میتوانید  بدون مدرک زبانو آزمون ورودی و صرف هزینه های گزاف ، پذیرشتان را از  رشته های دلخواهتان در معتبرترین دانشگاههای مالزی اخذ نمایید .

  همۀ دانشگاهها و کالج های کشور مالزی دارای اعتبار جهانی هستند و در تمام دنیا مورد تائید می باشند ، و اگر بخواهید بعد از فراغت از تحصیل در مالزی به کشوری دیگر بروید ، مشکلی بر سر راهتان از نظر اینکه کدام دانشگاه تحصیل کرده اید ، نخواهد بود . دانشگاههای مالزی در سه فصل اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند . و از دیگر مزایای تحصیل مالزی آنست که جهت کسانیکه مدرک زبان ندارند بسیار مناسب می باشد ، زیرا ابتدا میتوانند جهت دوره های زبان وارد کشور مالزی گردند و پس از گذراندن دوره های زبان در مالزی برای تحصیل در دانشگاههای مالزی در رشته های مرتبط و یا مورد علاقه خود اقدام نمایند .

  در ذیل لیست دانشگاههای مالزی که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند را برای شما عزیزان فراهم آورده ایم :

  این لیست بیشتر جهت کسانیکه قصد برگشتن به ایران و کار و ادامه تحصیل در ایران را دارند دارای اهمیت و ارزش می باشد .

  University Malaya  ( دانشگاه UM)    مورد تائید در کلیه رشته ها و کلیه مقاطع

  University Kebangsaan ( دانشگاه UKM)    مورد تائید در کلیه رشته ها و کلیه مقاطع

  University Sauns Malaysia ( دانشگاه USM)    مورد تائید در کلیه رشته ها و کلیه مقاطع

  University Teknologi Malaysia ( دانشگاه UTM) صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

  University  Putra Malaysia  ( دانشگاه UPM) صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

  University Teknologi Mara ( دانشگاه UITM) صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری (فقط در شعبه کوالالامپور

   Univerity Malaysia Sarawak ( دانشگاه UMS)– صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های (Engineering, Resource science  and Technology, Economic and Business)

  University Malaysia Sabah–  صرفا در مقطعکارشناسی ارشد و دکترا

  UUM – University Utara Malaysia    صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

   IIUM- University Islam Antrabangsan  – دانشگاه اسلامی مالزی – صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

  University of nathingham – شعبه دانشگاه ناتینگهام انگلستان در مالزی –صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

   UPSI- University Pendidikan Sultan Idris مقطع کارشناسی ارشد در کلیه رشته ها و مقطع دکتری صرفاً در رشته های Educationو زبان انگلیسی

  University Tenaga National) )– مقطع کارشناسی ارشد و دکتری صرفاً در رشته های مهندسی

  Universiti Technology PETRONAS )) –مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کلیه رشته ها و مقطع دکتری صرفاً در رشته های مهندسی شیمی، نفت و مکانیک

   UCTI- Asia Pacific University –  college of Technology  – صرفاً مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی نرم افزار

  Management& Science University) ) –  دانشگاه MSU از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۲ ار تائید خارج شده

  Universiti Tun Abdul Razak صرفاً مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و آموزش  (Education)

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *