دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین بکی از دانشگاه های خوب آلمان است که می توان برای مهاجرت تحصیلی به این کشور از طریق آن اقدام کرد. ایا به تحصیل در دانشگاه هومبولت برلین در المان می اندیشید؟ چگونه می توان برای اخذ پذیرش از دانشگاه هومبولت برلین اقدام کرد؟ از علاقمندان به تحصیل در دانشگاه هومبولت برلین دعوت می نماییم برای کسب اطلاعات راجع به دانشگاه هومبولت برلین مارا تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایند. موسسه ی مهاجرتی MIE بعنوان بزرگترین موسسه ی مهاجرتی خاورمیانه و متخصص در امر بین الملل با بهره گیری از مشاورین متخصص در زمینه ی حقوق بین الملل پاسخ گوی سوالات شما در خصوص تحصیل و نحوه ی اخذ پذیرش از دانشگاه هومبولت برلین خواهد بود.

موقعیت دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین المان می باشد. این دانشگاه که به زبان المانی  Humboldt-Universitat Zu Berlinنام دارد،در سال 1810میلادی به توسط ویلهلم فون هومبولت دانشمند المانی بنیان نهاده شد. این دانشگاه دارای سه کمپس اختصاصی می باشد با عناوین ادلرشاف، کمپس میته وکمپس نورد در برلین می باشد.

دانشگاه هومبولت برلین در طول تاریخ

پس از طی دویست سال تحقیق و تدریس این دانشگاه علاوه بر رشد روند اموزش وپرورش خود در سطح پیشرفته وکسب افتخارات بسیار، به نوعی تبدیل به یک خزانه وکلکسیون واقعی از اشیا قدیمی و گرانبها نیز شده است که از جمله ماسک اگاممنون که از کلکسیون موسسه ی وینکلمن می باشد یامجسمه های باستانی و نقش برجسته ی بازیگران در گچ که برای عموم نیز به نمایش گذاشته می شود، می باشد، به طوریکه بخش های بزرگی از تالار هنرکاخ سابق برلین برای مقاصد تحقیقاتی و اموزشی این دانشگاه اختصاص داده شد. این دانشگاه در طول تاریخ دستخوش تغییرات بسیاری شده و از جمله جدیدترین ان که به دنبال انقلاب صلح امیز در شرق المان در سال 1989 رخ داد، بسیاری از اساتید جدید وبرجسته از شرق و غرب المان و ازخارج از المان در این دانشگاه مشغول به کار شدند.

دانشگاه هومبولت دارای 9 دانشکده و32.553 دانشجوی مشغول به تحصیل، 189 رشته و 10 مرکز تحقیقات مشترک می باشد.

انواع کورسها در دانشگاه هومبولت

دوره های مونو کارشناسی: این دوره شامل مقطع کارشناسی با درجه لیسانس می باشدکه شامل رشته های متعددی از جمله: علوم کشاورزی،مطالعات منطقه ای در اسیا/ افریقا، زیست شناسی، بیوفیزیک، مدیریت کسب و کار(بیزنس)، علوم کامپیوتر، اقتصاد، جغرافیا، باغبانی، مدیریت اطلاعات و فناوری اطلاعات، ریاضیات، روانشناسی، علوم اجتماعی، علوم ورزشی و… می باشد.

این دانشگاه همچنین دارای دوره های ترکیبی کارشناسی برای تربیت معلم، کارشناسی ارشد که دامنه رشته های انتخابی در این دوره بسیار متعددتروگسترده تر از دوره کارشناسی در این دانشگاه می باشد.

هومبولت دانشگاهی در قلب برلین

هرساله بیش از پنج هزار نفر از جوانان تصمیم به تحصیل وشروع مطالعات خود دردانشگاه هومبولت،دانشگاهی درقلب برلین می کنند، انتخابی که به سختی نوع مشابه ان در جای دیگر با این همه تنوع رشته که تقریبا به 185 رشته و21 استاد بین المللی با سخنرانیها وسمینارهای متعدد به زبان انکلیسی برگزار می شود، پیدا می شود.در کتابخانه های این دانشگاه دسترسی به بیش از چهارمیلون کتاب ها ومجلات متنوع موجود می باشد. این دانشگاه در جهان از رنکینگ بالایی برخوردار می باشد به طوریکه در سال 2015 رنکینگ 126 جهان و درسال 2016  رتبه ی121 را در سایت کیو اس به خود اختصاص داد که این خود نشان دهنده ی روند صعودی این دانشگاه می باشد.  با تحصیل در دانشگاه هومبولت دانشجویان علاوه بر برخورداری از مشاوره و راهنمایی اساتید برجسته در زمینه ی اموزش وپرورش، از یک مشاوره مکمل و پشتیبانی خاصی در زمینه ی هدایت اجتماعی وروحی وروانی برای کمک به دانشجویان برای رسیدن به اینده ای برتر بهره می برند.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه هومبولت

برای مطالعه ی نحوه اخذ پذیرش از این دانشگاه شما می توانید با ورود به وبسایت اصلی این دانشگاه تحت عنوان

https://www.hu-berlin.de/en/

در قسمت اپلای دستور العمل نحوه گرفتن پذیرش و مهلت ثبتنام را مطالعه نمایید. در این قسمت پی دی اف ددلاین ثبتنام و دستورالعمل ان با تفاصیل به صورت یک فایل پی دی اف برای راهنمایی علاقمندان قرار داده شده.

اکنون به معرفی یکی از رشته های محبوب تحت عنوان علوم اجتماعی در این دانشگاه می پردازیم

گروه علوم اجتماعی در دانشگاه هومبولت یک انتخاب عالی است چرا که بسیاری از دانشگاهها تنها به ارایه ی رشته های علوم سیاسی وجامعه شناسی می پردازند ولی شما با انتخاب رشته ی علوم اجتماعی در این دانشگاه می توانید ترکیبی از این دو رشته (جامعه شناسی وعلوم سیاسی) را با یک مرور کلی وگسترده در زمینه های اجتماعی وساختارهای قدرت سیاسی مطالعه نمایید که به دانشجویان فرصت بررسی در زمینه های مطالعات شهری،جامعه شناسی منطقه ای، سیاست اجتماعی، مطالعات جنسیتی، جامعه شناسی خانواده، سیاست بین الملل، تحقیقات دموکراسی وغیره را می دهد. شما حتی با مراجعه به وبسایت این دانشگاه می توانید فیلم هایی را درخصوص تحصیل در رشته علوم اجتماعی ودیگر رشته ها را در این دانشگاه مشاهده بفرمایید. هدف از برگذاری این دوره در دانشگاه، اموزش وتقویت صلاحیت های تصمیم گیری برای فرایندهای پیچیده ی سیاسی و اجتماعی در دانشجویان می باشد که انها را برای ایفا کردن نقش های مهم در طیف وسیعی از بخش های اجتماعی مانند کسب وکار،مدیریت عمومی وسازمان بخشیدن به منافع اجتماعی وسیاسی کمک می نماید.

در نهایت به ذکر این نکته اشاره می نماییم که تحصیل در المان و دانشگاههای المان از جمله بهترین انتخاب ها برای علاقمندان به ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد، ضمن اینکه بسیاری از دوره های اموزشی در دانشگاههای این کشور ازجمله در دانشگاه هومبولت برلین علاوه بر زبان المانی به زبان انگلیسی نیز ارایه می شود وکیفیت بالای اموزش و امکانات عالی موجود در این دانشگاه، دانشگاه هومبولت را به یک انتخاب عالی برای دانشجویانی که علاقمند به تحقیقات علمی و پیشرفت می باشند تبدیل نموده.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *