تحصیل در اتریش

دانشگاه وین

دانشگاه وین در کشور زیبای اتریش قرار دارد. ایا راجع به تحصیل در دانشگاه وین اطلاع دارید؟ایا قصد ادامه تحصیل در دانشگاه اتریش دارید؟ایا راجع به هزینه دانشگاه های وین در اتریش اطلاع دارید؟ ایا از شرایط پذیرش دانشگاه وین اگاهی دارید؟ ایا میدانید هزینه در دانشگاه وین رایگان است؟ اگر قصد مهاجرت تحصیلی به وین را دارید در این مقاله سعی بر این داشتیم تا اطلاعاتی راجع به هزینه تحصیل و زندگی در وین و شرایط پذیرش در دانشگاه  های وین اتریش به استحضار شما عزیزان برسانیم و اگر تمایل به اطلاعات بیشتر دارید با موسسات مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید. ایا میدانید شهر وین در اتریش بهترین شهر دنیا معرفی شده است ؟ برای تحصیل در دانشگاه وین در اتریش چگونه می توانم اقدام کنم؟ “این یکی از سوالاتی است که اغلب پرسیده میشود.

بهتر است که ابتدا در مورد خود دانشگاه اطلاعاتی داشته باشید و بدانید که محیط و تاریخ آن شامل چبست؟ دانشگاه وین در اتریش از قدیمی ترین دانشگاه ها در جهان المانی زبان است که در سال 1365 میلادی توسط دوک رودلف تاسیس شده است و یکی از بزرگترین دانشگاه ها در اروپای مرکزی است. دانشگاه وین جشن 650 سالگرد خود را در سال 2015 برگزار کرد. به این ترتیب قدمت و اهمین این دانشگاه را در شهر زیبا و تاریخی وین درک می کنید.

در دانشگاه شهر وین 55 رشته در مقطع کارشناسی، 116 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، 4 رشته در مقطع دیپلم و 12 رشته در دوره دکتری وجود دارد.. با  وجود 9500 کارمند، دانشگاه شهر وین بزرگترین موسسه آموزش و پژوهش در اتریش است. دانشگاه وین بیش از ۱۳۰ رشتۀ تحصیلی دارد که  شما میتوانید در رشته های مختلف در مقاطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا / دکتری) در دانشگاه وین مجوز تحصیل اخذ نماید.

دانشگاه شهر وین با سابقه طولانی و غنی خود، یکی از بزرگترین دانشگاه های  توسعه یافته اروپا و از مشهور ترین، دانشگاه به ویژه در گرایش علوم انسانی است .که با 15 برندگان جایزه نوبل در ارتباط است دانشگاه  وین بالاترین رتبه  را در اتریش دارد.رتبه  دانشگاه وین در جهان 153 و دانشگاه فناوری وین رتبه 197 را در جهان به خود اختصاص داده است.  وین به عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی در جهان معرفی شده، است  و برای دانشجویان بین المللی پایین ترین شهریه را دارد.

 

.  در سال 2016 رنکینگ دانشگاه وین در اتریش 155در جهان معرفی  شده است

هدف دانشگاه وین در تولید و حفظ پژوهش با کیفیت بالا و آموزش، به عنوان یک نهاد جدایی ناپذیر (آموزش و پژوهش) محسوب می شود.

تدریس در دانشگاه وین شامل طیف گسترده ای از رشته هاست از جمله گرایش های:

تاریخ هنر و معماری بازرگانی و اقتصاد، رسانه انفورماتیک علوم ورزشی نجوم فیزیک مطالعات زبانشناسانه و فرهنگی حقوق، کاتولیک و الهیات پروتستان
تاریخچه تئاتر، فیلم و رسانه گیاه شناسی علوم محیط زیست زیست شناسی مولکولی شیمی و تکنولوژی مواد شیمی به علوم زمین علوم اجتماعی فلسفه و آموزش و پرورش علوم کامپیوتر،
مدیریت کسب و کار بین المللی ژنتیک و زیست شناسی تکوینی هواشناسی آموزش و پرورش معلم مطالعات ترجمه جغرافیا، ریاضیات روانشناسی، مطالعات تاریخی و فرهنگی،

 

لیست رشته ها در مقطع دکتری در دانشگاه وین:

مقطع دکتری در هنر و علوم انسانی، فلسفه و آموزش و پرورش

مقطع دکتری در کسب و کار، اقتصاد و آمار

مقطع دکتری در حقوق

مقطع دکتری در علوم طبیعی و علوم مهندسی

مقطع دکتری در علوم طبیعی و برنامه دکترا در علوم زندگی

مقطع دکترا در علوم اجتماعی

– مطالعات دینی و جوی پیشرفته ، الهیات کاتولیک مقطع دکترا در الهیات پروتستان

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه وین :

در بسیاری از دانشگاه‌های دنیا یکی شروط لازم برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری، داشتن استاد راهنما برای انجام پروژه و پایان نامه می‌باشد که مرحله بسیار سختی بوده و بسیاری از متقاضیان موفق به کسب  این امر مهم نمی‌شوند. متقاضیان علاقمند به تحصیل در مقطع دکترا از دانشگاه وین میتوانند پذیرش تحصیلی بگیرند و بعد از ثبت نام در دانشگاه، به دانشجویان مدت یکسال زمان داده می‌شود تا استاد راهنمای مورد نظر خود را برای مقطع دکتری پیدا نمایند. برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه وین می‌بایست دانشجوی رشته مورد نظر در ایران باشید و یا قبولی کنکور سراسری (دانشگاه دولتی) در رشته مورد نظر را در ایران داشته باشید. در مقطع دکتری دانشجو می‌تواند به زبان انگلیسی و یا آلمانی تحصیل نماید اما در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس میشود .

رشته های پزشکی و هنر در دانشگاه وین اتریش مستلزم قبولی در ازمون ورودی هستند.برای شرکت در ازمون ورودی در دانشگاه وین نیاز به داشتن دعوت نامه ندارد برگ تایید دانشگاه برای شرکت در ازمون ورودی که تاریخ برگزاری ازمون  در ان درج شده  در حکم دعوت نامه است که بر این مبنا شخص متقاضی ویزای ورود جهت شرکت در ازمون را از سفارت اتریش اخذ مینمایدو حضور خود شخص متقاضی برای شرکت در ازمون ورودی الزامی است.

دانشگاه علوم پزشکی وین :

دانشگاه علوم پزشکی وین یکی از دانشگاه های پیشرو در علم پزشکی در جهان است و یک سازمان تحقیقاتی از هنر، با ریشه های تاریخی است که بیش از 600 سال با سابقه درخشان باعث افتخار بوده است.

MedUni وین نه تنها بزرگترین سازمان پزشکی در اتریش، است بلکه آن را به عنوان یکی از موسسات تحقیقاتی سطح بالا مهم در اروپا و در وین معرفی می کند.

دانشگاه وین به دنبال دانشمندان برای کار در بخش های مرتبط با دانشکده ریاضی، دانشکده فیزیک، دانشکده شیمی، دانشکده علوم زمین، جغرافیا و نجوم، دانشکده علوم زیستی، و مرکز زیست شناسی مولکولی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه وین:

هزینه تحصیل در دانشگاه وین بستگی به رشته و مقطع تحصیلی متغییر است. که متوسط بین 500 تا 1500 یورو در سال است.

مراحل اخذ پذیرش  در دانشگاه وین به مقطع تحصیلی وتابعیت و نوع دانشگاهی که در ان مشغول به تحصیل بوده اید  بستگی دارد.

اصلی ترین شرط اخذ پذیرش از دانشگاه وین قبولی در همان رشته تحصیلی در یکی از دانشگاه های سراسری و ازاد در ایران است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه وین:

1)قبولی در دانشگاه سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل

2)ریز نمرات و معدل

3)ارائه مدرک زبان انگلیسی برای رشته های انگلیسی زبان

4)ترجمعه رسمی مدارک به زبان المانی و تاییده از دادگستری و وزارت امور خارجه و سفارت

با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات مهر و موم شده و گواهی عدم منع تحصیلی به همراه سایر مدارک مورد نیاز ، پرونده شما جهت اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه وین مورد بررسی قرار میگیرد.لازم به ذکر است در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیازی به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه وین نمی باشد.

دانشگاه شهر وین برای دانشجویان بین المللی نیاز به ارائه مدرک زبان المانی ندارد دانشگاه شهر وین این امکان را به دانشجویان میدهد که به مدت 2 سال قبل از ورود به دانشگاه به یادگیری زبان المانی بپردازند.

واجد شرایط بودن برای تحصیل در دانشگاه شهر وین اتریش بستگی به اینکه آیا شما یک شهروند اتحادیه اروپا یا کشورهای دیگر هستید متفاوت است.

همچنین در نظر داشته باشید که تایید  مدارک و پذیرش دانشجویان بین المللی حداقل 8تا 16 هفته زمان میبرد. متاسفانه این اغلب با زمان طولانی مدت ویزا، که منجر به از دست رفتن مهلت ثبت نام میشود .

هزینه تحصیل اتباع غیر اتحادیه اروپا در دانشگاه وین:

مقدار شهریه در هر ترم 363.36 € و 726.72 € برای برخی از اتباع غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا است. شما همچنین نیاز به پرداخت هزینه از جمله بیمه (18.70 € در هر ترم  سال تحصیلی 2015/16)دارید. این به این معنی است  که   هزینه در هر ترم تحصیلی € 382.06 €     است.   .

امکان کمک هزینه تحصیلی توسط دانشگاه وین با طیف گسترده ای از جوایز و کمک های مالی توسط بانک ها، شرکت ها و موسسات دیگر وجود دارد.

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شرایط تحصیل در دانشگاه وین  در اتریش و هزینه تحصیل در این دانشگاه و اطلاعات کامل در مورد دانشگاه وین را به اطلاع شما عزیزان برسانیم که اگر قصد ادامه تحصیل در اروپا با رتبه خوب و هزینه پایین دارید این دانشگاه میتواند شرایط خوبی برای ادامه تحصیل برای شما فراهم کند. و اگر تمایل به اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه وین در اتریش دارید با موسسات مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته حقوقی مشورت نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

سایت دانشگاه          www.univie.ac.at

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *