دانشگاه پرینستون ( PRINCETON )

دانشگاه پرینستون دارای چه رنکی در بین دیگر دانشگاه های آمریکا دارد ؟ آیا در مورد شرایط دانشگاه پرینستون اطلاعات کافی دارید ؟ آیا میدانید که از چه راه هایی میتوانید وارد دانشگاه پرینستون شوید ؟ آیا شرایط ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه پرینستون را میدانید ؟

آیا به فکر تحصیل در دانشگاه پرینستون PRINCETON آمریکا می باشید ؟ آیا از راه های مختلف راههای رفتن به دانشگاه پرینستون PRINCETON آمریکا برگزیدید ؟ آیا در مورد شرایط PRINCETON آمریکا سوالاتی ذهن شما رو مشغول کرده است ؟

در این مقاله سعی بر آن داریم تا از طرق و راهکارهای قانونی تحصیل در دانشگاه پرینستون PRINCETON را برای شما خواننده محترم شرح نماییم ، اما به منظور کسب اطلاعات کاملتر توصیه مینمایم با وکلا و حقوق دانان مجرب دفتر حقوقی MIE تماس حاصل نموده تا ایشان بتواند شمارا در مسیر صحیح تحصیل در دانشگاه پرینستون PRINCETON و طرق مختلف آن راهنمایی نمایند.
وازگان کلیدی : دانشگاه PRINCETON – گزارش دانشگاه – فرم ADMITION – SAT – ACT – TOEFL – آزمونهای پذیرش
مقدمه :
دانشگاه پرینستونPRINCETON دارای فرم ADMITION است. دانشگاه پرینستون یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در بخش شرقی ایالات متحده در پرینستون نیوجرسی در ایالات متحده ی آمریکا می باشد که در سال 1746 در زمان الیزابت به عنوان دانشگاه نیوجرسی تأسیس شده است.
پرینستون چهارمین موسسه ی آموزشی عالی دارای پروانه ی رسمی در مستعمرات سیزدهم و از این رو یکی از نه دانشگاه مستعمراتی تأسیس شده قبل از انقلاب آمریکا بود. این موسسه در سال 1747 به نیوارک انتقال یافت و سپس نه سال بعد به محل کنونی آمد و در سال 1896 نام آن به دانشگاه پرینستون تغییر یافت.

شرایط پذیرش

-بخش ها ی اجباری پذیرش
-بخش های اختیاری پذیرش
-تأیید پذیرش
-بخش های اجباری پذیرش:
یک فرم کامل شده از پذیرش
شما باید فرم خود را یا از طریق پذیرش عمومی و یا از طریق پذیرش دانشگاه جهانی ارسال نمایید. پذیرش عمومی ممکن است یا به صورت آنلاین (ترجیحاً) و یا به صورت پی دی اف ارسال گردد. پذیرش دانشگاه جهانی ممکن است یا به صورت آنلاین (ترجیحاً) و یا به صورت پی دی اف ارسال گردد.
پیوست نوشتاری پرینستون در پذیرش عمومی
اگر از طریق پذیرش عمومی درخواست خود را ارسال می نمایید، لازم است تمام متقاضیان پیوست نوشتاری را به صورت آنلاین(ترجیحاً) یا به صورت پی دی اف ارسال کنند.
پیوست پرینستون در پذیرش دانشگاه جهانی
اگر از طریق برنامه دانشگاه جهانی درخواست می دهید، تمام متقاضیان باید ضمیمه را یا به صورت آنلاین و یا پی دی اف ارسال نمایند.
یک گزارش دانشکده(SR)، توصیه نامه و ریزنمرات از سوی مشاور
فرم SR در وب سایت پذیرش عمومی و پذیرش دانشگاه جهانی موجود می باشد. لطفاً از مشاور دانشکده یا سایر مسئولین دانشکده تقاضای تکمیل و ارسال فرم SR به همراه یک نامه ی ارزیابی و ریزنمرات رسمی را نمائید. اگر شما از پذیرش مشترک آنلاین استفاده می کنید، لطفاً توجه داشته باشید که SR و توصیه نامه ی مشاور موارد جداگانه ای هستند. مطمئن شوید که از مشاور خود برای تکمیل هر دو مورد درخواست نموده اید.
توصیه نامه های دو استاد
لطفاً از دو نفر از معلم های خود در دو حوزه ی مختلف علمی بخواهید که فرم های توصیه نامه ی استاد موجود در وب سایت پذیرش عمومی و پذیرش کالج جهانی را تکمیل و ارسال کنند. استادان خود را از دو حوزه ی مطالعاتی مختلف انتخاب نمایید.
گزارش نیم سال دانشکده
لطفاً از مشاور یا سایر مسئولین دانشکده ی خود بخواهید که این فرمی که در وب سایت پذیرش عمومی و پذیرش جهانی موجود می باشد را تکمیل و ارسال نمایند.
آزمون استدلال SAT یا ACT
به متقاضیان اقدام اولیه قویاً توصیه می شود که SAT را به همراه مقاله و ACT را به همراه امتحان نوشتن تا قبل از نوامبر ارسال نمایند.
امتحانات موضوعی SAT
ارائه ی دو آزمون موضوعی SAT که اغلب ما را در فرایند ارزیابی کمک می نماید از سوی ما توصیه می شود اما اجباری نیست. ما هیچ اولویتی برای متقاضیان آزمون های موضوعی خاص SAT که ممکن است انتخاب شوند نداریم. هرچند اگر برای مدرک لیسانس علوم در آموزش درخواست می دهید، ما پیشنهاد می کنیم که ریاضیات(سطح 1 و 2) و یکی از دو مورد فیزیک یا شیمی را انتخاب کنید. اگر شما تصمیم به گذراندن آزمون های موضوعی دارید، متقاضیان اولیه باید آن ها را تا تاریخ آزمون نوامبر و متقاضیان تصمیم گیری منظم باید تا تاریخ آزمون ژانویه بگذرانند.

اطلاعات بیشتر در مورد آزمون های پذیرش
کدهای ثبت نام آزمون
هنگامی که برای SAT یا ACT ثبت نام می کنید، از کدهای زیر برای اطمینان از ارسال نمراتتان به پرینستون استفاده نمایید.
SAT: 2672
ACT: 2588
TOEFL: 2672
TOEFL, IELTS
اگر انگلیسی زبان مادری شما نیست و شما در حال تحصیل در دانشکده ای هستید که انگلیسی زبان آموزش آن نیست، باید آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (تافل)، سیستم آکادمیک آزمون بین المللی زبان انگلیسی (آیلتس آکادمیک) و یا آزمون پیرسون انگلیسی آکادمیک (PTTE) به علاوه ی SAT یا ACT را بگذرانید. اگر زبان مادری شما انگلیسی می باشد و یا حداقل سه سال را در دبیرستانی گذرانده اید که انگلیسی زبان اصلی آموزش آن ها بوده است نیازی به گذراندن تافل، آیلتس یا پی تی ای آکادمیک ندارید.
-بخش های اختیاری پذیرش
ممکن است شما برای پیوست های هنری در صورت وجود نیز درخواست دهید:
اگر شما در معماری، نویسندگی خلاق، رقص، موسیقی، تئاتر یا هنرهای تجسمی دارای توانایی خوبی هستید و مایلید که ما در جریان این توانایی شما باشیم، به فرم هنرهای اختیاری آنلاین پرینستون مراجعه کنید. متقاضیان اقدام اولیه باید اطلاعات خود را تا 7 نوامبر ارسال نمایند. متقاضیان تصمیم منظم باید اطلاعات خود را تا 6 ژانویه ارسال کنند. شما می توانید ضمیمه ی هنرهای خود را بعد از آن که ما پذیرش عمومی را دریافت نمودیم ارسال کنید. اگر شما قادر به ارسال آنلاین نیستید، لطفاً از برگه ی فرم هنرهای اختیاری استفاده نمایید. لطفاً پی دی اف را برای یک لیست از فرمت های قابل قبول برای فایل ها و انواع ارائه دانلود نمایید.

مصاحبه

بسته به در دسترس بودن و زمان پذیرش، ممکن است به مصاحبه با یکی از اعضای کمیته های مدارس پینستون دعوت شوید. اگر چنین است، ما شما را به استفاده از این فرصت دعوت می نماییم. مصاحبه ها بعد از این که اداره ی پذیرش درخواست شما را دریافت کرد برگزار می شوند. بسیاری از اعضای کمیته های مدارس پرینستون داوطلبان کافی برای ارائه ی مصاحبه ی متقاضی را دارند. با توجه به این که مصاحبه یک عنصر اصلی در تقاضا نیست، اگر در منطقه ی شما مصاحبه وجود ندارد ضرری برایتان به حساب نمی آید. ما مصاحبه در پردیس ها را پیشنهاد نمی کنیم.

در خواست تأیید

در اواسط اکتوبر ممکن است از سیستم ردیابی درخواست پرینستون برای بررسی این که آیا تمام اطلاعات شما به دست ما رسیده است یا نه استفاده نمایید. هنگامی که ما تقاضای شما را دریافت کرده باشیم، یک اعلام تأیید دریافت خواهید کرد. هم چنین یک تأیید دیگر هنگامی که ما همه ی اطلاعات فرعی شما را دریافت نماییم به دستتان می رسد. اگر درخواست شما ناقص باشد، شما را نسبت به این که چه بخش هایی تکمیل نشده اند مطلع خواهیم ساخت. هم چنین ممکن است مسیر تکمیل اطلاعات خود را از طریق درخواست آنلاین در پرتابل تقاضانامه طی نمایید.

زمان بندی

انتخاب تنها اطلاعات تقاضانامه ی اقدام اولیه باید تا ساعت 11:59 بعد از ظهر نوامبر به وقت محلی متقاضیان ارسال گردد. اطلاعات درخواست نامه ی برنامه ی منظم باید تا 11:59 بعد از ظهر به وقت محلی متقاضیان 1 ژانویه ارسال گردد و به دانش آموزان توصیه می کنیم که تقاضاهای خود را تا 15 دسامبر در صورت امکان ارسال کنند. اگر شما مایل به درخواست برای کمک های مالی هستید، باید درخواست کمک های مالی خود را تا 1 فوریه ارسال نمایید. متقاضیان اقدام اولیه که یک درخواست کمک مالی ارسال نموده اند، هنگامی که در اواسط دسامبر درخواست اقدام اولیه ی خود را دریافت نمایند، از هزینه ی اعطایی خود باخبر می شوند.

هزینه های دانشجویی

هزینه های رسیدگی برای 17-2016، 63.690 دلار است و شامل موارد زیر می باشد:
شهریه: 45.32 دلار
هزینه ی اتاق: 8.335 دلار
هزینه ی نهار و شام: 6.435 دلار
برآورد هزینه های متفرقه: 3.600 دلار
میزان شارژ اتاق و هزینه ی نهار و شام برای خوابگاه های دانشگاه و برنامه های غذایی استاندارد می باشند. این میزان بالغ بر حدود 1.1015 دلار از 3.600 دلار برآورد کتاب و هزینه های شخصی توسط دانشگاه همراه با شهریه، اتاق و نهار و شام در صورت حساب آورده می شوند. اعتبارات کمک های مالی دانشگاه به میزان 1.105 دلار برای اشخاص حائز صلاحیت جدا از پرداخت خانواده در هر ترم یا ماه از صورت حساب دانشگاه کسر می شوند. این برآورد هزینه شامل هزینه ی سفر که ممکن است بین 100 تا 2500 دلار باشد را در بر نمی گیرد. دانشجویانی که داراری بیمه ی سلامت تحت پوشش خانواده نیستند، باید برنامه ی پوشش دانشجویی به میزان 1.900 دلار را خریداری کنند. هزینه های دانشگاه به میزان متوسط در 18-2017 افزایش میابند.

نحوه ی پرداخت

دانشگاه پرینستون روش های متفاوتی را برای پرداخت صورت حساب دانشگاه پیشنهاد می دهد:
1- پرداخت در هر ترم: اگر پرداخت در هر ترم را انتخاب نمایید، نصف هزینه های پرینستون در پاییز و نصف دیگر در بهار پرداخت می شوند. هر هزینه ی دیگری که دانشجو داشته باشد (برای مثال خرید کتاب به حساب دانشجو) بدهی در طول ترم به حساب می آیند.
2- پرداخت های دوازده ماهه: طرح پرداخت ماهیانه به خانواده ی شما اجازه می دهد که پرداخت خود را در سرتاسر سال پخش نمایند. بهره ی این گزینه 25/2 درصد در 17-2016 می باشد.
3- وام والدین پرینستون (PPL): این وام به خانواده ها این امکان را می دهد که سهم خود از هزینه ها ی پرینستون را در یک نرخ بهره ی متغیر و یا ثابت قرض بگیرند. در حال حاضر میزان 03/2 درصد برای متغیر و 99/4 درصد برای ثابت انتظار می رود که قبل از شروع هر سال تحصیلی تنظیم می شود. پی پی ال برای خانواده ها بر اساس تاریخ اعتبار و توانایی آن ها نسبت به شرایط پرداخت می باشد. اطلاعات بیشتر در مورد پی پی ال ممکن است در وب سایت اداره ی وام والدین موجود باشد.
4- وام مستقیم PLUS: پی ال یو اس یک مجری وام مستقیم فدرالی برای والدین است که ممکن است هزینه ی رسیدگی کم تر از کمک های مالی را قرض نمایند. نرخ بهره ی پی ال یو اس در 31/6 درصد ثابت است و هزینه های برنامه ممکن است تا 27/4 درصد حساب شود.
گروه ها و رشته ها
مطالعات آفریقا آمریکا: لیسانس
انسان شناسی: لیسانس/ دکترا
ریاضیات کاربردی و محاسباتی: دکترا
معماری(دانشکده ی): کارشناسی ارشد/ دکترا
هنر و باستان شناسی: لیسانس/ دکترا
علوم نجوم و فیزیک: لیسانس/ دکترا
علوم جوی و اقیانوسی(برنامه در): دکترا
مهندسی شیمی و بیولوژی: لیسانس در آموزش/ فوق لیسانس مهندسی/ فوق لیسانس در آموزش/ دکترا
شیمی: لیسانس/ کارشناسی ارشد/ دکترا
مهندسی عمران و محیط زیست: لیسانس در آموزش/ فوق لیسانس مهندسی/ فوق لیسانس در آموزش/ دکترا
ادبیات یونان و روم: لیسانس/ دکترا
ادبیات تطبیقی: لیسانس/ دکترا
علوم کامپیوتر: لیسانس/ لیسان در آموزش/ فوق لیسانس در آموزش/ دکترا
هنر و باستان شناسی آسیای شرقی(برنامه در): دکترا
مطالعات آسیای شرقی: لیسانس/ دکترا
بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی: لیسانس/ دکترا
اقتصاد: لیسانس/ دکترا
مهندسی برق: لیسانس در آموزش/ فوق لیسانس/ دکترا
مهندسی و علوم کاربردی (دانشکده ی ): لیسانس در آموزش/ فوق لیسانس/ فوق لیسانس در آموزش/ دکترا
انگلیسی: لیسانس/ دکترا
علوم مالی(در برنامه): فوق لیسانس
فرانسه و ایتالیایی: لیسانس/ دکترا
علوم زمین: لیسانس/ دکترا
آلمانی: لیسانس/ دکترا
تاریخ: لیسانس/ دکترا
تاریخ علوم: دکترا
ریاضیات: لیسانس/ دکترا
مهندسی مکانیک و هوافضا: لیسانس/ فوق لیسانس/ فوق لیسانس آموزش/ دکترا
زیست شناسی مولکولی: لیسانس/ دکترا
موسیقی: لیسانس/ دکترا
مطالعات خاور نزدیک: لیسانس/ فوق لیسانس/ دکترا
علوم اعصاب (موسسه ی علوم اعصاب پرینستون): لیسانس/ دکترا
مهندسی مالی و تحقیق در عملیات: لیسانس/ فوق لیسانس/ دکترا
فلسفه: لیسانس/ دکترا
فیزیک: لیسانس/ دکترا
فیزیک پلاسما (برنامه در): دکترا
سیاست: لیسانس/ دکترا
مطالعات جمعیت: دکترا
روانشناسی: لیسانس/ دکترا
زیست شناسی کمی و محاسباتی: دکترا
مذهب: لیسانس/ دکترا
زبان و ادبیات اسلاویک: لیسانس/ دکترا
اسپانیایی و پرتغالی: لیسانس/ دکترا
دانشکده ی امور دولتی و بین المللی وودرو ویلسون: لیسانس
روابط عمومی (کارشناسی ارشد و دکترا): فوق لیسانس/ دکترا
سیاست عمومی: فوق لیسانس

نتیجه گیری :
دانشگاه پرینستون یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در بخش شرقی ایالات متحده در پرینستون نیوجرسی در ایالات متحده ی آمریکا می باشد.
براي درخواست پذيرش شما باید فرم خود را یا از طریق پذیرش عمومی و یا از طریق پذیرش دانشگاه جهانی ارسال نمایید. پذیرش عمومی ممکن است یا به صورت آنلاین (ترجیحاً) و یا به صورت پی دی اف ارسال گردد.
لازم به ذكر است كه اگر انگلیسی زبان مادری شما نیست و شما در حال تحصیل در دانشکده ای هستید که انگلیسی زبان آموزش آن نیست، باید آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (تافل)، سیستم آکادمیک آزمون بین المللی زبان انگلیسی (آیلتس آکادمیک) و یا آزمون پیرسون انگلیسی آکادمیک (PTTE) به علاوه ی SAT یا ACT را بگذرانید.
بسته به در دسترس بودن و زمان پذیرش، ممکن است به مصاحبه با یکی از اعضای کمیته های مدارس پرینستون دعوت شوید.
در اواسط اکتوبر ميتوانيد از سیستم ردیابی درخواست پرینستون برای بررسی این که آیا تمام اطلاعات شما به دست دانشگاه رسیده است یا نه استفاده نمایید.

منابع :

https://admission.princeton.edu/applyingforadmission
https://admission.princeton.edu/applyingforadmission/application-checklist
https://admission.princeton.edu/financialaid/fees-payment-options
https://www.princeton.edu/main/academics/departments/
https://admission.princeton.edu/sites/admission/files/pdfs/CommonApp2015.pdf
https://en.wikipedia.org/wiki/Princeton_University

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *