دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان تحت چه شرایطی دانشجو پذیرش می کند ؟ آیا از دانشگاه پلی تکنیک میلان اطلاعات دارید ؟ آیا اطلاعات کافی از شرایط تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان ندارید؟ آیا شما هم قصد تحصیل در میلان را دارید ؟ آیا قدمت و رتبه دانشگاه پلی تکنیک میلان مورد توجه شما می باشد؟ آیا در جستجوی راهی مناسب جهت اخذ پذیرش در دانشگاه پلی تکنیک میلان می باشید؟

مقاله گردآوری شده در ارتباط با دانشگاه پلی تکنیک میلان از جانب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE، اطلاعات جامع و کافی در زمینه های مختلف دانشگاه پلی تکنیک میلان از جمله؛ رشته های موجود در دانشگاه پلی تکنیک میلان، رتبه علمی دانشگاه پلی تکنیک میلان در ایتالیا، اروپا و جهان و همچنین تاریخچه دانشگاه معتبر و تاریخی پلی تکنیک میلان را در اختیار شما قرار می دهد. مسلما در هر قسمت از جهان پیرامون، کشور های متفاوت دارای دانشگاه های متفاوت با موقعیت و شرایط خاص خود می باشند. از این رو موسسه مشاوره ای  MIE با بهره گیری از کادر مجرب مشاورین، اقدام به فراهم کردن بستر مناسب جهت خدمت رسانی به هم میهنان عزیز در هر نقطه کشور کرده است. در همین راستا میتوانید با تلفن های موسسه مشاوره ای  MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود  با مشاوران ما بهرمند گردید .

بیش از 40% از دانشگاه های معتبر جهان را دانشگاه های اروپا تشکیل می دهند. در همین راستا بسیاری از افراد خواستار مهاجرت به دانشگاه های مطرح اروپا جهت ادامه تحصیل می باشند. بر اساس رتبه بندی دانشگاه مختلف دنیا توسط سایت QS Ranking در سال 2016، حدود 400 دانشگاه معتبر در این رده بندی، در اروپا واقع شده اند. در این بین، 90 دانشگاه کشور انگلستان در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. کشور آلمان با 41 دانشگاه در رتبه دوم کشور های قاره سبز قرار دارد و نکته قابل توجه قرار گرفتن اکثر این دانشگاه ها در رتبه زیر 100 در رده بندی جهانی می باشد. کشور ایتالیا با داشتن 39 دانشگاه در بین دانشگاه پلی تکنیک میلان، رتبه سوم را در جهان دارد و به همین منظور از کیفیت بالای تحصیلی و فضای آموزشی برخوردار می باشد. در کشور ایتالیا 84.200 دانشجو در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل می باشند که از این میان 30.000 دانشجو در حال تحصیل در مقطع دکتری می باشند و سهم دانشگاه پلی تکنیک میلان در رشته های فنی و مهندسی بسیار پر رنگ می باشد.

شاخص های لحاظ شده در سایت OS Ranking در این رده بندی بسیار گسترده بوده و عواملی از جمله شهرت علمی (Academic Reputation) (40%)، شهرت کارفرما (Employer Reputation) (10%)، دانش پژوهان هیئت علمی (Student to faculty rario) (20%)، مقالات منتشر شده (Citations per faculty) (20%) و عولمل دیگر می باشد. دانشگاه پلی تکنیک میلان برترین دانشگاه ه در کشور ایتالیا در سال 2016 می باشد که دارای رتبه 183 در جهان بوده و جزو 100 دانشگاه برتر اروپا می باشد. این دانشگاه از قدمت بسیار زیادی برخوردار است و در سال 1863 میلادی افتتاح شده که قدمتی نزدیک به 153 سال دارد. دانشگاه پلی تکنیک میلان در شهر میلان و در منطقه Lombardia واقع شده است و همچنین از جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا محسوب می شود و از این رو هر ساله جمعیت قابل توجهی از دانشجویان در سر تا سر دنیا خواستار اخذ پذیرش تحصیلی از طریق روش های متفاوت در دانشگاه پلی تکنیک میلان در کشور ایتالیا می باشند.

دانشگاه پلی تکنیک میلان ( Politecnico di Milano) نقش بسیار تاثیر گذاری در اختراعات صورت گرفته در جهان هستی دارا بوده است. این دانشگاه گستره وسیعی از رشته های فنی و مهندسی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. Angelo Salmoiraghi اولین فردی بود که در سال 1870 مدرک مهندسی صنایع را از دانشگاه پلی تکنیک میلان دریافت کرد و موسس اولین کارخانه عینک سازی کشور ایتالیا بود. Giovanni Battista Pirelli نیز با اخذ مدرک مهندسی صنایع از دانشگاه پلی تکنیک میلان موفق به تاسیس کارخانه معروف Pirelli در سال 1872 گردد. همچنین در سال 2002 لوگوی ای دانشگاه دستخوش تغییرات مفهومی گردید.

دانشگاه پلی تکنیک میلان از دانشگاه های قدرتمند در دپارتمان های مهندسی بوده، بطوری که رتبه 11 جهان در طراحی، رتبه 14 در رشته معماری و رتبه 24 در رشته های فنی مهندسی در دنیا را دارا می باشد. همانطور که پیش تر اشاره شد، گروه های تحصیلی بسیار متنوعی در دانشگاه پلی تکنیک میلان تدریس می شوند. در این دانشگاه 12 دپارتمان اصلی و زیر شاخه های بسیار متنوع به همراه 138 پرنامه تحصیلی موجود می باشد. این دانشگاه از ابتدای تاسیس 33.912 دانشجو پذیرفته که از این مقدار 4.899 دانشجوی بین المللی پذیرفته است. 69% در مقطع ککارشناسی ارشد و 31% در مقطع کارشناسی. دانشجویان متقاضی می توانند در سه زیر شاخه معماری، طراحی و مهندسی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش بگیرند. در مقطع کارشناسی اکثر رشته ها به زبان ایتالیایی تدریس می گردد در حالی که در مقطع کارشنسی ارشد و دکتری اولویت با زبان انگلیسی می باشد. دوره های مقطع دکتری بین 3 تا 5 سال و بیشتر بر پایه تحقیق می باشد.

بی تردید جهت اخذ پذیرش تحصیلی در هر دانشگاه یا موسسه آموزشی نیاز به اطلاعات اولیه ای می باشد که موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE اطلاعات اولیه جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک میلان را در اختیار متقاضیان عزیز قرار می دهد. مدارک مورد نیاز به شرح ذیل می باشند:

  • اسکن اصل مدارک تحصیلی اخذ شده
  • ترجمه مدارک تحصیلی اخذ شده به زبان انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و یا اسپانیایی
  • اسکن ریز نمرات مدارک تحصیلی اخذ شده
  • ترجمه ریز نمرات مدارک تحصیلی اخذ شده به زبان انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و یا اسپانیایی
  • کپی پاسپورت

همچنین امکان استعلام برخی مدارک از جمله مدرک زبان ممکن است از جانب دانشگاه درخواست گردد. در زمان تایید و پذیرش از جانب دانشگاه، نامه رسمی این دانشگاه مبنی بر پذیرش تحصیلی جهت ارائه به سفارت کشور ایتالیا در کشور فرد متقاضی فرستاده خواهد شد و پس از آن متقاضی مستلزم به ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت کشور ایتالیا جهت اخذ ویزای تحصیلی می باشد. موسسه مشاوره ای MIE آمادگی خود را در جهت ارائه خدمات مربود به اخذ ویزای تحصیلی در کشور ایتالیا را اعلام می دارد.

هدف از این مقاله، ارائه اطلاعات جامع و کافی در زمینه های مختلف دانشگاه پلی تکنیک میلان از جمله؛ رشته های موجود در دانشگاه پلی تکنیک میلان، رتبه علمی دانشگاه پلی تکنیک میلان و همچنین تاریخچه دانشگاه پلی تکنیک میلان بوده و امید است اطلاعات ارائه شده مفید واقع شده باشد. شما متقاضیان گرامی می توانید در امر مهاجرت و اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک میلان و دیگر دانشگاه های موجود در اقصی نقاط جهان از راه های مختلف با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در ارتباط باشید. شما برای اطلاع از شرایط مختلف اخذ پذیرش تحصیلی درکشور های مختلف از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه مشاوره ای  MIE مشاوره رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره وکلای موسسه مشاوره ای MIE بهره مند گردید.

منابع

  1. https://www.topuniversities.com/
  2. https://www.polimi.it/
  3. https://www.4icu.org/
  4. https://miemohajerat.com/
  5. https://www.unibo.it/en

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *