دانشگاه کویمبرا

دانشگاه کویمبرا پرتغال چگونه دانشگاهی است؟ دانشگاه کویمبرا پرتغال چه تعداد دانشجو دارد؟
دانشگاه کویمبرا پرتغال در چه مقاطعی و با چه درصدی دانشجو می پذیرد؟ دانشگاه کویمبرا پرتغال چند دانشکده دارد؟ دانشگاه کویمبرا پرتغال شامل چه دانشکده هایی است؟ در دانشگاه کویمبرا پرتغال با چه زبانی تدریس می شود؟ هزینه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه کویمبرا پرتغال چگونه است؟
مزایای زندگی در دانشگاه کویمبرا پرتغال چیست؟ رنکینگ دانشگاه کویمبرا پرتغال چگونه است؟ مدارک مورد نیاز دانشگاه کویمبرا پرتغال چیست؟ طول دوره مقاطع تحصیلی دانشگاه کویمبرا پرتغال چگونه است؟ مهلت درخواست پذیرش دانشگاه کویمبرا پرتغال چگونه است؟ هزینه زندگی در کویمبرا پرتغال چگونه است؟
موسسه مشاوره ای  MIE با کادری مجرب از مشاوران خود آماده ارائه خدمات در تمام زمینه های مهاجرتی است.

مقدمه: دانشگاه کویمبرا، دانشگاهیست دولتی که در سال 1290توسط دنیس پادشاه این کشور تاسیس شده.و ژواو گابریل سیلوا رئیس دانشگاه است.تعداد اعضای هیئت علمی 1.482 نفر است.کارکنان اداری 1.359نفر است و تعداد کل دانشجویان 27.386نفر در سال 2013بوده، که از این تعداد 40%کارشناس و60%کارشناس ارشد و دکتری اند.در مقطع کارشناسی 9.589دانشجو و در مقطع فوق لیسانس 13.363نفر و در مقطع دکترا 2.323نفر دانشجو مشغول به تحصیل اند.مکان دانشگاه هم در کویمبرا از شهرهای مرکزی پرتغال است .
دانشگاه کویمبرا در سال 2013در آثار فرهنگی یونسکو ثبت جهانی شده است. شهر کویمبرا به شهر دانشگاهی پرتغال معروف است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست.
بدلیل جمعیت زیاد دانشجو دارای مراکز خرید زیبا و متنوع و همچنین مراکز تفریحی متعددی است.

دانشکده ها :

دانشگاه کویمبرا دارای هشت دانشکده است.
دانشکده حقوق
دانشکده پزشکی
دانشکده علوم انسانی
دانشکده علوم و فناوری
دانشکده داروسازی
دانشکده اقتصاد
دانشکده روانشناسی و علوم آموزشی
دانشکده علوم ورزشی و تربیت بدنی

این رنگها در مهروموم های دانشگاه و نشان اعضای هیئت علمی استفاده می شود. این رنگها در مراسم دلشگاه و اعطای مدرک دکتری یا توسط دانشجویان در مراسم ها رعایت می شود.

رنکینگ دانشگاه :

رنکینگ دانشگاه کویمبرا در میان 400دانشگاه برتر دنیا واقع شده است، که رتبه حقیقی آن 367است.
زبان :
تدریس در دانشگاه های پرتغال به زبان پرتغالیست، که بیشتر در مقطع لیسانس است. و در مقطع فوق لیسانس و دکتری زبان انگلیسی تدریس می شود.
اگر مدرک زبان ندارید اما یک مقطع تحصیلی را خارج از ایران بزبان انگلیسی خوانده اید می توانید گواهی تحصیل بزبان انگلیسی به این دانشگاه  ارائه دهید. البته بشرط عدم سابقه کیفری در ایران و کشوری که قبلا تحصیل نموده اید.
هزینه :
هزینه تحصیل در دکتری کویمبرا بدون کسب بورسیه 3000 یورو است.
هزینه شهریه سالانه دانشگاه 2000دلار است که به تناسب رشته متفاوت است.
هزینه زندگی هم در جدول محاسبه شده.

مزایای تحصیل در دانشگاه کویمبرا پرتغال :
هزینه زندگی در دانشگاه  در پرتغال ارزان تر از دیگر کشورهای اروپائیست.
پرتغال عضو شینگن است.
اگر مدرک زبان ندارید اما یک مقطع تحصیلی را خارج از ایران بزبان انگلیسی به این دانشگاه پرتغال ارائه دهید.
مدرک زبان آیلتس 4.5 تا 5می خواهد.

مدارک مورد نیاز :
ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات
ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات
ترجمه مدرک کارشناسی و ریزنمرات
پاسپورت و کپی آن
شناسنامه و کپی آن
نامه تمکن مالی10,000یورویی.
نامه عدم منع تحصیل
توصیه نامه

مقاطع تحصیلی:
طول دوره لیسانس در پرتغال چهار سال است.
طول دوره فوق لیسانس دو سال است.
طول دوره دکتری سه سال است.
این دانشگاه کویمبرا جزء دانشگاه های گروه یک و ممتاز پرتغال است.و در کنار دانشگاه لیسبون و تکنیکال و همچنین دانشگاه پورتو قرار دارد.

مهلت درخواست :

مهلت درخواست برای نیم سال تحصیلی اول از یک مارس تا پانزده جولای است.
مهلت درخواست برای نیم سال دوم از یک سپتامبر تا پانزده دسامبر است.
پذیرش : پذیرش دانشگاه مبتنی بر شایستگی است و بالاتر از حد متوسط است.خواستار حداقل معدل دبیرستان به همراه آزمون ورودی است که معمولا امتیاز از 170-200 است و پذیرش از 200 است اما این نمره در دانشکده های مختلف متفاوت است. اما برای متقاضیان خارجی معمولا 10%سهمیه توسط محاسن به دست آمده از دانشگاه مبدا و کشور متقاضی یا پروتکل های دو جانبه میان دولت پرتغال و دولت های خارجی در نظر گرفته. همچنین پذیرش داوطلبان بالای 23سال ورزشکار، صاحبان امتیازات ویژه، دانشجویان دیگر مؤسسات و دانشجویتن سابق دانشگاه پرتغال است.
هزینه های دانشگاه توسط قانون به دانشگاه های دولتی مجاز می شود.حتی با محدودیت زمانی و افزایش شهریه ، دانشگاه کویمبرا هر سال تعداد زیادی متقاضی دارد.
دانشگاه های پرتغال مقاصد اصلی دانشجویان برای ادامه تحصیل نیستند ولی افرادی که قصد ادامه تحصیل با هزینه کم دارند پرتغال را انتخاب می کنند که بیش از 50 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی معتبر دارد. لذا اگر هزینه دانشگاه های انگلیس را ندارید یا در آلمان و اتریش پذیرش نشدید بهترین گزینه برای تحصیل در اروپا ، پرتغال است.

موسسه مشاوره ای MIE آماده است توسط مشاورین خود از طریق مشاوره رایگان تلفنی در خدمت شما متقاضی محترم است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *