دانشگاه گوتینگن

دانشگاه گوتينگن

دانشگاه گوتینگن چه نوع دانشگاهی است؟آیا از شرایط دانشگاه گوتینگن با خبر هستید؟مدارک مورد نیاز برای دانشگاه گوتینگن چیست؟آیا قوانین و مقررات دانشگاه گوتینگن را می دانید؟هزینه مورد نیاز برای دانشگاه گوتینگن چه مقدار است؟

شما هر گونه سوالی در مورد دانشگاه گوتینگن دارید با همراه بودن ما در این مقاله می توانید به جواب آن ها برسید و همچنین با مراجعه به سایت موسسه مهاجرت MIE می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمائید.

دانشگاه گوتینگن، تنها دانشگاه در ایالت نیدرزاکسن آلمان است که در سال ۲۰۰۷ میلادی، به عنوان دانشگاه برتر در آلمان انتخاب شد. این ویژگی به‌همراه رشته‌های مطرح‌، دانشجویان خارجی بسیاری را به دانشگاه گوتینگن جذب کرده است.

دانشگاه گوتینگن در سال ۱۷۳۷ میلادی فعالیت خود را شروع کرد.

دانشگاه گوتینگن جایگاه برتر خود را در بین سایر دانشگاه‌های ایالت نیدرزاکسن، از زمان تاسیس تا به امروز حفظ کرده است. این دانشگاه که در سال ۱۷۳۷میلادی فعالیت خود را آغاز کرد، در جریان دومین مرحله از انتخاب دانشگاه‌های نخبگان در آلمان در سال ۲۰۰۷ میلادی، به عنوان تنها دانشگاه برتر در ایالت نیدرزاکسن معرفی شد.
در دانشگاه گوتینگن که در سال ۲۰۰۸ میلادی، پذیرای بیش از ۲۴ هزار دانشجو بوده است، تنوع در رشته‌های علوم انسانی‌ و امکانات ویژه پژوهشی در رشته‌های علوم طبیعی از جمله شاخص‌های علمی محسوب می‌شود.
تا پیش از جنگ جهانی دوم، دانشگاه گوتینگن در رشته ریاضی، جایگاه یکی از برترین مراکز علمی جهان را به خود اختصاص داده بود. جایگاهی که در سال ۱۹۳۳ میلادی و با اخراج بیش از ۵۰ استاد دانشگاه، در پی حکومت نازی‌ها از میان رفت. بیشترین تعداد از ۴۴ برنده جایزه نوبل در دانشگاه گوتینگن، جزو استادان اخراجی آن دوران بودند.

دانشکده‌ها و رشته‌های برتر دانشگاه گوتینگن

۱۲درصد از دانشجویان دانشگاه گوتینگن را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند که در کنار دانشجویان آلمانی در ۸۰ رشته دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند. ۸۰ رشته تحصیلی در ۱۳ دانشکده ارائه می‌شود که از میان آنها می‌توان دانشکده علوم کشاورزی، پزشکی، ریاضی و علوم رایانه را نام برد.
همچنین رشته ایران‌شناسی که از سال ۱۹۰۳ میلادی در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه تدریس می‌شود، از ترم زمستانی سال ۲۰۰۶ در مقطع کارشناسی نیز ارائه می‌شود.

رشته‌هایی همچون زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، تاریخ، ریاضی، جامعه‌شناسی و دندان‌پزشکی از جمله رشته‌های مطرح در این دانشگاه گوتینگن محسوب می‌شوند که در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی نیز از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.
از دیگر ویژگی‌های این دانشگاه می‌توان به کتابخانه آن اشاره کرد که با بیش از چهار میلیون جلد کتاب و مجله، از جمله مجهزترین کتابخانه‌های آلمان به حساب می‌آید و در سال ۲۰۰۲ میلادی نیز به عنوان کتابخانه سال آلمان برگزیده شد.?تحصیل در دانشگاه نخبگان رایگان نیست و از سال ۲۰۰۷ دانشجویان هر ترم ۵۰۰ یورو بابت شهریه دانشگاه پرداخت می‌کنند.

دانشگاه فنی درسدن (TUD) یکی از است بزرگترین “دانشگاه فنی” در آلمان و یکی از دانشگاه های پیشرو و پویا در آلمان. به عنوان یک دانشگاه کامل برنامه درسی با 14 دانشکده های پنج مدرسه آن ارائه می دهد طیف گسترده ای از 125 رشته و پوشش می دهد طیف گسترده ای تحقیقاتی.

تمرکز خود را از بیومدیکال, مهندسی زیستی, علوم مواد, فناوری اطلاعات, میکرو الکترونیک و همچنین انرژی و محیط زیست در آلمان و سراسر اروپا نمونه در نظر گرفته.
از آنجا که 2012 TUD رسما یکی از “دانشگاه تعالی”. عناصر اصلی آن عبارتند از “استراتژی سازمانی”, the خوشه های تعالی “مرکز برای پیشبرد الکترونیک درسدن” (cfaed), “مرکز بازسازی کننده درمان درسدن (CRTD) و دانشکده تحصیلات تکمیلی “مدرسه درسدن بین المللی تحصیلات تکمیلی برای بیومدیکال و مهندسی زیستی” (حفاری-BB).

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *