دانشگاه UCLA کالیفرنیا

دانشگاه  UCLA کالیفرنیا چه دانشگاه هایی در خود دارد؟ تحصیل در دانشگاه UCLA کالیفرنیا چه هزینه هایی را در بر دارد؟ رتبه بندی دانشگاه UCLA کالیفرنیا به چه صورت است؟ رشته های دانشگاهی که در دانشگاه UCLA کالیفرنیا تدریس می شوند کدام رشته ها هستند؟ پذیرش دانشگاه UCLA کالیفرنیا بر چه اساسی صورت می گیرد؟ در دانشگاه UCLA کالیفرنیا چه دوره های کاربردی وجود دارد؟

یکی از راه های مهاجرت تحصیل می باشد و یکی از بهترین و محبوب ترین کشورها برای تحصیل کشور آمریکا است .

کشور آمریکا دارای معتبرترین مراکز دانشگاهی در دنیا میباشد و بیش از ۴۰۰۰ دانشگاه در این کشور وجود دارد . از جمله دانشگاه UCLA کالیفرنیا.

دانشگاه یو سی ال ای یکی از بهترین انتخابها برای اشخاصی است که قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را دارند .

تحصیل در این دانشگاه آرزوی خیلی از افراد حتی در داخل  کشور آمریکا است . دانشگاه  UCLA کالیفرنیا در سال ۱۹۱۹ در جنوب کالیفرنیا تاسیس شد . دانشگاه UCLAد ومین پردیس  چند منظوره سیستم دانشگاهی کالیفرنیا می باشد .

دانشگاه UCLA   کالیفرنیا از سراسر دنیا دانشجو جذب می کنند یک ششم دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه UCLA کالیفرنیاخارجی هستند. دانشگاه UCLAکالیفرنیا در مرکز لس آنجلس یکی از بهترین شهرهای  کشورآمریکا است. این شهر ۴ میلیون نفر جمعیت دارد و ۱۵ اقتصاد بزرگ جهان در لس آنجلس واقع شده است . دانشگاه UCLA  کالیفرنیا در رتبه بندی دانشگاه ها دوازدهمین دانشگاه آمریکا است . دانشگاه UCLA برنده ۱۵ جایزه نوبل و بستر توسعه بیش از ۱۰۰ شرکت معتبر بین المللی است‌.

رئیس دانشگاه کالیفرنیا هم اکنون  خانم جنت ناپالیتانو است.

این دانشگاه ۳۳۷ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد ۲۹ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۲ هزار دانشجو در مقطع تکمیلی بیشترین تعداد ثبت نام در ایالت کالیفرنیا است .

کشور آمریکا دارای قوانین مهاجرتی است که امکان اقامت و کار را برای دانشجویانش در هنگام تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی فراهم می‌کند. مشاورین مجرب ما در موسسه مشاوره ای MIE می‌توانند در تمامی مراحل برای اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های آمریکا شما را یاری کنند .

در کتابخانه دانشگاه  UCLAبیش از ۹ میلیون کتاب وجود دارد ۱۲ کتابخانه و ۱۱ آرشیو  و اتاق مطالعه از امکانات کتابخانه دانشگاه UCLAمی باشد .

جالب است بدانیم که ۷۰ درصد از کلاسهای در مقطع کارشناسی این دانشگاه کمتر است ۳۰ دانشجو دارد . این مسئله به دلیل دقت بیشتر بر روی دانشجویان برای پیشرفت علمی آنها است .

پذیرش دانشگاه UCLA :

دانشگاه UCLA بسیار گزینشی است . یکی از انتخابی ترین دانشگاه های دولتی کشور امریکا میباشد . تقریبا چهار پنجم متقاضیان پذیرفته نمی شود . پذیرش اکثرا به نمرات A ,SAT ,ACT محدود می شود .

جهت ورود به دانشگاه UCLAکالیفرنیا شخص متقاضی بایستی از زمینه بالای علمی برخوردار باشد به عنوان نمونه تراز علمی بالای ۸۰ درصد سطح کارشناسی همچنین نمره GRE بالای ۱۴۵۰ از شرایط این دانشگاه می باشد.داشتنن تجربه پژوهشی قبلی نیز می تواند کمک بسیار خوبی برای دریافت کمک هزینه و بورسیه ی مالی  از سوی دانشگاه     UCLAبرای دانشجو  باشد.

دانشگاه های آمریکا در سیستم متفاوت دارند :

1-سیستم نیمسال

2- سیستم فصلی

دانشگاه های نیمسال :به طور معمول دقیقا مثل دانشگاه های ایران دو ترم در طول سال دارند. طبق قوانین فدرال در هر ترم  دانشجو باید ۹ واحد اخذ کند به جز ترم آخرو دو بار در سال هم شهریه پرداخت کنند .

دانشگاه های فصلی :دانشگاه های فصلی در امریکا ۴ ترم در طول سال تحصیلی دارند . معمولا ۳ بار و یا با با احتساب ترم تابستان شهریه پرداخت می کنند.

سیستم دانشگاه UCLA کالیفرنیا فصلی است و شهریه معمولا 3 یا 4 بار در سال پرداخت می شود .

دانشکده های دانشگاه کالیفرنیا :

دانشگاه UCLA ۷ دانشکده تخصصی و ۵ دانشکده تخصصی علوم بهداشتی دارد :

۷ دانشکده تخصصی شامل :

ادبیات و علوم ،هنر و معماری ، موسیقی ،مهندسی و علوم پایه ،پرستاری ،تئاتر،  فیلم و تلویزیون ، می شود.

پذیرش فوق لیسانس دانشگاه UCLA :

دانشگاه UCLA ، یک بار در سال دانشجو می پذیرد . آخرین مهلت ثبت نام شخص دانشجویک سال قبل از شروع دوره می باشد .

شرایط علمی داشتن لیسانس GRE وGMAT است.مدرک مورد نیاز به زبان برای پذیرش دوره فوق لیسانس تافل ۷۹ و یا آیلتس ۶.۵ میباشد . دوره فوق لیسانس در دانشگاه UCLA 2 سال به طول می انجامد . بعد از اتمام فوق لیسانس ۱۲ تا ۱۸ ماه دانشجو می توانند ویزای خود را تمدید کنند .معمولا کلاسهای فوق لیسانس در نوبت صبح برگزار میشود.

هزینه های دانشگاه UCLA در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی بالاتر است . تمرکز بیشتر این دوره بر روی مباحث تئوری و تحقیقی می باشد .

پذیرش در دوره های کاربردی دانشگاه UCLA :

پذیرش در دوره های کاربردی دانشگاه UCLA معمولا هر ۳ ماه یک بار است و دانشجو باید دو ماه قبل از شروع دوره ثبت نام کرده باشد مدرک مورد نیاز علمی  دوره پیش‌دانشگاهی و برای برخی از رشته‌ها لیسانس است .

زبان مورد نیاز برای دوره های کاربردی دانشگاه  UCLAتافل  ۷۹ و یا آیلتس ۶.۵ می باشد و این دوره معمولا یک ساله است و تمامی افراد واجد شرایط بدون لیست انتظار پذیرش می‌شوند . هزینه های دوره های کاربردی برای دانشجویان داخلی  کشورآمریکا و  دانشجویان بین المللی یکسان می باشد .

امکان انجام کارآموزی برای تمامی رشته ها وجود دارد . امکان تمدید ویزا نیزبعد از اتمام دوره ۱۲ تا ۱۸ ماه می باشد .

برای بدست آوردن کار و تجربه در کشور آمریکا دوره کاربردی به دلیل کارآموزی حین یادگیری دروس و همچنین وجود همکلاسی های آمریکایی شاغل می‌تواند برای  شخص فارغ التحصیل بسیارمفید باشد وبتواند به راحتی در کشور آمریکا کار کند.

دوره های فوق لیسانس و کاربردی در ۵۰ رشته مختلف برگزار میشود :

معماری ، طراحی داخلی ، هنر ، طراحی ،عکاسی ، عمران ، مدیریت ، بازرگانی ، مالی  ، حسابداری ، اقتصاد ، مدیریت منابع ، انسانی  ، بازاریابی  ،مدیریت پروژه مالیات ،ارتباطات ،رسانه آموزش ،مهندسی و تکنولوژی ،صنعت ،موسیقی، معماری ،علوم انسانی،اجتماعی،کامپیوتر ،سیستم های اطلاعاتی ،زبان ،املاک و مستغلات و…

شهریه ی دانشگاه  UCLA کالیفرنیا

کارشناسی کارشناسی ارشد               دکتری
بین الملل                       3989059 302274 3103174
بومی                           1518259 1566209 1592974

 

باید توجه داشت که شهریه دانشجویان بین المللی دانشگاه UCLA دو برابر دانشجویان بومی می باشد.

افتخارات  دانشگاه  UCLA :

برنده ی ۱۵ جایزه نوبل ،برنده یک مدال فیلدز، سه جایزه تورینگ و ۱۰۵ برنده جایزه اسکار  جز فارغ التحصیلان یا عضو هیئت علمی دانشگاه UCLA بوده اند ویا به این دانشگاه وابسته بوده اند .

در ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۸ یک تیم ریاضی دان از دانشگاه  UCLAبا کشف یک عدد اول ۱۳ میلیون رقمی ، جایزه ۱۰۰ هزار e

اهداف دانشگاه UCLA :

طبق بیانیه دانشگاه هدف اصلی دانشگاه UCLA به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی ،ایجاد دانش و علم ، انتشار و حفظ آن واستفاده از آن  برای بهبود جامعه جهانی است .

دانشگاه UCLA به آزادی علمی اعتقاد دارد و به آن متعهد است و به بحث های آزاد و پرجنب وجوش علمی علاقه مند است .

تمام تلاش خود را برای تولید و با کیفیت علم در سطح جهانی دارد.

منابع:

www.grad.ucla.edu

www.refrence.com

www.collegeapps.about

Wikipedia

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *