شرایط تحصیل در دبیرستانهای کانادا چیست؟

دبیرستانهای کانادا

آنچه در این مقاله می خوانیم:

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستانهای کانادا چیست؟

نظام آموزشی کانادا چگونه است؟

آیا امکان اخذبورسیه در مقطع دبیرستان در کانادا وجود دارد؟

هزینه زندگی و تحصیل در دبیرستانهای کانادا چقدر است؟

آیا والدین می توانند با فرزند برای تحصیل در دبیرستانهای کانادا همراه شوند؟

معرفی دبیرستانهای کانادا

مدارک لازم برای ویزای تحصیل در دبیرستانهای کانادا چیست؟

آیا تحصیل در دبیرستانهای کانادا برای فرد امتیازی جهت ورود به دانشگاه است؟

تحصیل در دبیرستانهای کانادا برای ورود به رشته های پزشکی

آیا با تحصیل در دبیرستانهای کانادا می توان اقامت کسب کرد؟

دبیرستان های کانادا، شرایط تحصیل و نکات مرتبط آن در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. چگونه می توان برای تحصیل در دبیرستان های کانادا به این کشور مهاجرت نمود؟ هزینه تحصیل و زندگی در کانادا چقدر است؟ آیا با تحصیل در دبیرستان های کانادا میتوان به اقامت دائم کانادا دست پیدا کرد؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات بیشمار دیگر شما بر روی  وب سایت های موسسه حقوقی ملک پور پاسخ می‌دهیم. امید است که این مقاله مفید واقع شود. پس از مطالعه مقاله در صورت نیاز می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نکته

پیشنهاد ویژه ما اینست که برای تصمیم گیری بهتر، فایل های صوتی موجود در این مقاله  را گوش نمایید، برای سهولت استفاده شما عزیزان، فایل صوتی در دسترس شما قرار گرفته است که بتوانید به صورت صوتی، موضوع تحصیل در کانادا را دنبال نمایید.

در این فایل های صوتی موجود در این مقاله مدیرمحترم موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با موضوعات زیر توضیح مفصلی می دهند: 

 • شرایط تحصیل در کانادا برای فرزندان دبیرستانی شما چطور است؟
 • تحصیل در کانادا برای افراد متاهل چگونه است؟
 • شانس ویزا برای تحصیل دردوره های زبان چقدر است؟
 • آیا امکان همراهی والدین برای تحصیل فرزندان وجود دارد؟
 • آیا والدین اجازه کار در کانادا را دارند؟
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با دبیرستان در کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستانهای کانادا چیست؟

کانادا دارای قویترین سیستم های آموزشی در جهان است. تحصیل در دبیرستان های کانادا نیز برای افراد خارجی امکان پذیر است. یکی از بهترین موقعیت ها برای تحصیل فرزندان، اخذ پذیرش برای آنها از دبیرستانهای کانادا است، چرا که به نحو احسن برای ورود به کالج یا دانشگاه آماده می شوند. طبق آخرین ارزیابی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD در رتبه بندی سیستم های آموزشی کانادا، رتبه دوم در مطالعه، در ریاضی رتبه دهم و در علوم رتبه ۷ را کسب نمود. همچنین دبیرستان های کانادا پیشرفته ترین دبیرستان ها در سراسر جهان هستند. کانادا در بین کشورهای جهان از لحاظ آموزش و پرورش دارای رتبه سوم است، این نشانگر میزان علم معلمان کانادایی است. برای تدریس در دبیرستان های کانادا باید حداقل یک لیسانس به علاوه یک سال دوره کارآموزی عملی را داشته باشید. همچنین یکی دیگر از دلایل پیشرفت در دبیرستان های کانادا به روز بودن معلمان است و معلمان موظف اند اطلاعات خود را مرتباً ارتقا دهند. در ادامه به بررسی تحصیل در دبیرستان های کانادا می پردازیم.

پرچم کانادا
شرایط عمومی کانادا

نظام آموزشی کانادا چگونه است؟

در کانادا ممکن است شروع سال تحصیلی و سیستم آموزش در استان های مختلف متفاوت باشد. اما به طور کلی معمولا مدارس در ماه سپتامبر آغاز و در ماه ژوئن به پایان می‌رسد. ساعت دبیرستان نیز از ۸ صبح تا ۳ بعد از ظهر است. دانش آموزان از روز دوشنبه تا جمعه به مدرسه میروند. برخی از دانش آموزان در مدارس تابستانی نیز شرکت می کنند. البته در صورتی که نتوانند دروس خود را در طول سال تحصیلی به پایان برسانند باید به مدارس تابستانی بروند. در مدارس دولتی کانادا آموزش برای دانش‌آموزان رایگان است. بسیاری از مدارس دولتی کانادایی به دانش آموزان خارجی نیز پذیرش می دهند. در اکثر نقاط کانادا دانش آموزان بین المللی می توانند به زبان انگلیسی و فرانسوی و یا هر دو زبان تحصیل نمایند. برخی از استان‌ها نیز یک سری کلاس های مذهبی دارند که بخشی از نظام آموزشی کاناداست. در کانادا دبیرستانهای خصوصی نیز وجود دارد. نظام آموزشی در دبیرستان های خصوصی همانند دبیرستانهای دولتی است اما معمولاً تعداد دانش آموزان کمتر است. دبیرستان های خصوصی شامل مدارس شبانه روزی با محل اقامت در محل و برنامه های ورزشی فوق برنامه است.

آیا امکان اخذبورسیه در مقطع دبیرستان در کانادا وجود دارد؟

بورسیه تحصیلی یکی از مزیت های تحصیل در مقاطع مختلف است. برای تحصیل در دبیرستان های کانادا امکان اخذ بورسیه وجود دارد. بورسیه های تحصیلی در دو نوع مختلف هستند. برخی بورسیه ها فقط هزینه های تحصیل را شامل می شود، اما بعضی از بورسیه‌ها هم هزینه تحصیل و هم زندگی را پوشش می‌دهند. بورسیه ها معمولاً به دانش‌آموزان و یا  دانشجویان ممتاز تعلق می گیرد، از جمله بورسیه‌های دبیرستان در کانادا بورسیه YFU-USA KEY CLUB است. بورسیه دیگری نیز وجود دارد که مختص دانش آموزانی است که در سال تحصیلی آینده می خواهند به کالج بروند، ارزش این بورسیه برای هر ماه ۵۰۰ دلار است. بورسیه تحصیلی براندن نوع دیگری از بورسیه است که شرایط دریافت آن داشتن معدل بالا و همچنین ارائه یک مقاله در مورد اهداف شماست ارزش این بورسیه ۳۰۰ دلار در ماه است.

بورسیه تحصیلی کانادا

هزینه زندگی و تحصیل در دبیرستانهای کانادا چقدر است؟

تحصیل در دبیرستان های کانادا برای کانادایی ها رایگان است. هزینه تحصیل برای دانش آموزان بین المللی در دبیرستان های کانادا بین ۷ تا ۱۴ هزار دلار است و این بستگی به دبیرستان ها دارد. برای اطلاع از هزینه تحصیل در هر دبیرستان باید به وبسایت آن دبیرستان مراجعه نمایید. در برخی مدارس به دانش‌آموزان غذا می‌دهند و یا کلاس های فوق برنامه دارند که اینها به صورت هزینه های اضافی از دانش آموزان اخذ می گردد. هزینه زندگی در کانادا نیز بسته به شرایط و سبک زندگی افراد مختلف متفاوت است. همچنین هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است. به طور میانگین برای زندگی در کانادا هزینه بین. ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در ماه برای هر نفر بسته به شهر و منطقه باید در نظر گرفت. این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است.

در جدول زیر به برخی هزینه ها در کانادا اشاره می کنیم.

هزینه زندگی در کانادا
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

آیا والدین می توانند با فرزند برای تحصیل در دبیرستانهای کانادا همراه شوند؟

برای والدین دانش‌آموزانی که در دبیرستان های کانادا در حال تحصیل هستند، ویزای مولتی ۵ ساله صادر می شود که می توانند به راحتی به کانادا رفت و آمد داشته باشند. البته اگر دانش آموز زیر سن قانونی باشد. جالب است بدانید که در استانهای مختلف متفاوت است. در آلبرتا، مانیتوبا، اونتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوآن سن قانونی ۱۸ سال و در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور سن قانونی ۱۹ سال است. برای دانش آموزان خارجی زیر زیر سن قانونی، اگر پدر و مادر همراه فرزند نباشند، باید یک خانواده به عنوان ولی دانش آموز معرفی نمایند که فرزندشان در حین تحصیل با این خانواده زندگی می کند. شایان ذکر است که پدر و مادر دانش آموز، در کانادا اجازه کار ندارند.

معرفی دبیرستانهای کانادا

در این بخش به معرفی برخی دبیرستانهای کانادا می پردازیم:

هزینه زندگی در کانادا

مدارک لازم برای ویزای تحصیل در دبیرستانهای کانادا چیست؟

مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دبیرستان های کانادا به شرح زیر است:

 • مدارک دوره ابتدایی معادل سازی شده

 • مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی.

 • سایر مدارک تحصیلی

این مدارک برای مدارس عمومی و خصوصی معمولاً یکسان است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا:

 • گذرنامه معتبر

 • نامه تمکن مالی

 • نامه پرداخت شهریه دبیرستان

 • نامه پذیرش از دبیرستان

 • اجاره نامه یا گواهی محل اقامت

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کالج زبان در کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

آیا تحصیل در دبیرستانهای کانادا برای فرد امتیازی جهت ورود به دانشگاه است؟

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم تحصیل در دبیرستان های کانادا گزینه مناسبی برای آمادگی جهت ورود به دانشگاه های کانادا است، چرا که دانش‌آموزان با سیستم آموزش در  کانادا آشنا شده و برای تحصیل در دانشگاه کانادا آمادگی بهتری کسب می نمایند. همچنین چون به زبان انگلیسی یا فرانسه تحصیل می کنند کاملا برای ورود به دانشگاه آماده می‌شوند و هیچ مشکلی در بحث زبان نخواهند داشت.

اعزام دانشجو به کانادا

تحصیل در دبیرستانهای کانادا برای ورود به رشته های پزشکی

برای تحصیل در رشته های پزشکی اگر فرزند شما در دبیرستان های کانادا تحصیل نموده باشد، آمادگی بهتری برای ورود به رشته‌های پزشکی خواهد داشت. رشته های پزشکی از رشته های پرتقاضا، همچنین پردرآمد در کانادا محسوب می شود. ورود به رشته‌های پزشکی در کانادا بسیار سخت است و قبل از ورود به دانشگاه فرد باید حتما دوره‌های پیش پزشکی را گذرانده و در آزمون‌های مربوطه نمره قابل قبولی کسب نماید. بنابراین اگر قصد دارید که فرزندتان برای تحصیل پزشکی به کانادا مهاجرت نماید پیشنهاد ما به شما اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دبیرستان است و چه بهتر است که فرزندتان از دبیرستان وارد کانادا شود و در این کشور تحصیل نماید تا هم با محیط آشنایی بیشتری پیدا نموده و همچنین با دید بازتر، آشنایی کامل تری نسبت به دانشگاه ها اقدام به تحصیل در رشته های پزشکی نماید.

تحصیل پزشکی کانادا

آیا با تحصیل در دبیرستانهای کانادا می توان اقامت کسب کرد؟

اقامت پس از تحصیل در کشورهای مختلف متفاوت است. برخی کشورها به شخص پس از تحصیل اجازه می دهند برای مدتی بین ۳ تا ۶ ماه در این کشور اقامت خود را تمدید نموده و به دنبال کار باشد و در صورت یافتن کار ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نماید. اما در برخی کشورها پس از اتمام تحصیل شخص باید به کشور خود باز گردد. کانادا از این لحاظ شرایط بسیار خوبی دارد چرا که به شخص اجازه می دهد پس از تحصیل در کانادا حضور داشته و کار پیدا کند. اما در کانادا پس از اتمام تحصیلات دبیرستان شخص نمی تواند مستقیما وارد بازار کار شود، اما می تواند در کانادا اقامت خود را تمدید و در مقطع بالاتر یا کالج پذیرش اخذ نموده و ادامه تحصیل دهد و پس از پایان تحصیلات مجددا اقامت داشته و وارد بازار کار شود و اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل کند.

دبیرستانهای کانادا و سخن پایانی

دبیرستان های کانادا، شرایط تحصیل در دبیرستان های کانادا برای افراد خارجی و نکات آن در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. تحصیل در دبیرستان های کانادا، در مدارس دولتی و خصوصی امکان پذیر است. برای دانش آموزانی که مایلند تحصیلات دانشگاهی خود را در کانادا انجام دهند بهتر است از دبیرستان های کانادا تحصیل خود را آغاز نمایند، تا بتوانند بستر مناسب را برای تحصیل در مقاطع بالاتر فراهم نمایند. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته و مفید واقع شود. در صورت وجود سوال می توانید سوالات خود را در پایان همین مقاله در قسمت دیدگاه ها و یا در قسمت سوالات همگانی وب سایت مطرح نمایید. همچنین می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور در تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید

6 پاسخ
 1. پرنیان هرمزی
  پرنیان هرمزی گفته:

  ممنون از اطلاعات خوبتون .فقط من یه سوال داشتم درمورد بورس تحصیلی,من ۱۶ سالمه و معدل سال نهمم ۱۹.۸۶ هست .سطح زبانم هم ادونچر بزرگسالان هست آیا با این معدل امکان بورس گرفتن هست?و اینکه در شرایطی که بتونم بورس بگیرم در مورد تمکن مالی باید چه مقدار پول باید در حساب باشه

  Rating: 5
  پاسخ
 2. پانته آ مهرایی
  پانته آ مهرایی گفته:

  باسلام و تشکر از مطالب مفید تان
  سوالی از خدمت تان داشتم اینکه در حال حاضر من و همسرم ویزای توریستی 4 ساله داریم و دخترم که 15 سالش هست ویزای 5 ساله توریستی داردو 20 تیر ماه امسال هم به مدت 2 ماه در شهر مونترال کانادا هستم .می خواستم بدونم که چطور میتونم برای ثبت نام دخترم در مدارس اونجا اقدام کنم و اینکه چطور این ویزا رو برای دخترم به ویزای تحصیلی تبدیل بکنم و اینکه در شهر مونترال دبیرستان هایی را معرفی می فرمائید.
  با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   به صورت کلی در هیچ کشوری ویزای توریستی قابلیت تبدیل شدن به هیچ ویزای دیگری نیست اما می توانید در مدت زمانی که در کانادا حضور دارید پذیرش تحصیلی فرزندتان را اخذ نمایید و با یک بار خروج از این کشور مجدد اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا را نمایید. جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید.
   تلفن:02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5