درباره هزینه های زندگی در مجارستان

زندگی در کشورهای اروپایی سالانه چه میزان هزینه دارد؟ هزینه های زندگی در مجارستان شامل چه هزینه هایی می شود؟ یک شخص برای زندگی در مجارستان و تامین هزینه های زندگی در مجارستان به چه میزان سرمایه نیاز دارد؟ زندگی در مجارستان برای یک فرد مجرد شامل چه هزینه هایی می شود و آیا هزینه های زندگی در مجارستان برای این فرد قابل تامین می باشد؟

شرایط زندگی در کشور مجارستان چگونه است؟ هزینه های زندگی در مجارستان برای یک خانواده و یا یک فرد مجرد به چه میزان است؟

در این نوشتار سعی شده است به سوالات شما در زمینه شرایط زندگی و همچنین هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی و به خصوص کشور مجارستان پاسخ داده شود.

کشور مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است . پایتخت مجارستان شهر بوداپست می باشد که یکی از زیباترین پایتخت های کشورهای اروپایی است . این شهرمتعلق به هیچ شهرستانی نیست و کاملاً مستقل است. علاوه بر بوداپست از دیگر شهرهای مهم مجارستان می توان دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور را نام برد.

مساحت کشورمجارستان و جمعیت آن :

مساحت این کشور ۹۳۰۳۰کیلومتر مربع است.مجارستان  از شمال با اسلواکی، ازسمت  شرق با رومانی، از جنوب با کرواسی، از شمال غرب با اتریش، از شمال شرقی با اوکراین و از جنوب غربی با اسلوونی هم مرز می باشد. جمعیت کشور مجارستان بالغ بر ده میلیون نفر می باشد که. ۸۸٪جمعیت آن را  مجارها تشکیل داده اند و دیگر تیره‌های ساکن این کشور رومانیایی‌ها، صربها، کرواسی‌ها، آلمان‌ها، و شمار نسبتاً زیادی از کولی‌ها هستند.

زبان رسمی :

زبان رسمی  کشور مجارستان مجاری است. ۷۰٪مردم مسیحی کاتولیک و ۲۵٪آنان  پروتستان می باشند.

واحد پول :

واحد پول رایج در این کشور فورینت  (HUF) است که پیش بینی می گردد تا چند سال آینده به یورو تغییر یابد. در حال حاضر یک یورو معادل ۲۹۹ فورینت مجارستان و یک دلار تقریباً معادل۲۲۵  فورینت می باشد.

وضعیت اقلیمی :

در رابطه با وضعیت آب و هوایی کشور مجارستان می توان این گونه بیان نمود این کشور زمستانهای سردی داشته و تابستانها، درجه حرارت دشت های مرکزی، افزایش شدیدی دارد .  ماه های تیر و مرداد با دمای ۲۸ تا ۳۰ درجه سانتیگراد گرمترین و ماه های دی و بهمن سردترین ایام سال هستند که احتمال کاهش دما تا منفی ۱۵ درجه سانتیگراد نیز وجود دارد. (موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

سیستم حمل و نقل :

کشور مجارستان دارای یکی از کارآمدترین و دقیق ترین سیستمهای حمل و نقل عمومی می باشد، وسایل حمل و نقل عمومی شامل مترو (Metro) و ترم (Tram) و اتوبوس (Bus)  و اتوبوس برقی(Trolley Bus) می باشد. تمامی وسایل حمل و نقل دارای سیستم ۲۴ ساعته بوده و در تمامی ساعات شبانه روز می توان به آنها دسترسی داشت.

جاذبه های توریستی :

از جاذبه های توریستی کشور مجارستان می توان کاخ رویال بوداپست ، تپه گلرت ، ساختمان پارلمان ، میدان قهرمانان ، دریاچه بالاتن ، جزیره مارگیت  ، Chain bridge و … را نام برد .

وضعیت بیمه و درمان :

مجارستان کشور دوم در دنیا در زمینه تولید گیاهان داروئی و دارو است و همچنین دارای بیمارستان ها و مراکز درمانی مجهزی است  . لازم به ذکر است که تمامی دانشجویان در این کشور تحت بیمه درمانی قرار دارند و از %۵۰  تا ۱۰۰%  هزینه ی درمان توسط شرکت های بیمه کننده تأمین می گردد . هزینه بیمه درمانی در یک سال حدود ۲۰۰ یورو است.(موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

هزینه زندگی:

هزینه زندگی هر فرد در واقع ارتباط مستقیمی با سطح و نوع زندگی آن فرد دارد. در نتیجه ، با توجه به تفاوت قیمت ها ، هزینه زندگی برای افراد مختلف بسته  به نوع و سبک زندگی آنان متفاوت باشد.اما به صورت تقریبی ، هزینه غذا و زندگی کاملاً ساده – جدا از هزینه مسکن – برای مهاجرین در حدود  ۳۰۰ – ۳۵۰  یورو در ماه می باشد. لذا هزینه های زندگی با در نظر گرفتن هزینه مسکن نیز در یک ماه به طور تقریبی معادل ۶۰۰ – ۸۰۰ یورو در ماه می باشد . (موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

حال که با شرایط زندگی در مجارستان آشنا شدید و اطلاعاتی مختصر را درباره ی این کشور اروپایی بدست آوردید در صورتی که شما خواهان مهاجرت به کشور مجارستان می باشید به شما توصیه می نمائیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط زندگی و نحوه ی اخذ اقامت مجارستان قبل از هر اقدامی ابتدا با مشاورین و وکلای بین المللی مجرب در این زمینه از جمله مشاورین زبده ی موسسه ی مهاجرتی MIE مشورت نموده و برای یافتن پاسخ سوالاتی که من باب شرایط و هزینه های زندگی درمجارستان دارید از آنها یاری بخواهید .مشاورین موسسه ی مهاجرتی MIE با کادری مجرب و با اطلاعاتی دقیق و کارامد به بهترین شکل ممکن به شما یاری خواهند رساند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *