درباره ی تحصیل در آلمان

درباره ی تحصیل در آلمان در سال 2018 چه می دانید؟آیا اطلاعاتی درباره ی تحصیل در آلمان می خواهید به دست آورید؟آیا شما عزیزان نیاز دارید درباره ی تحصیل در آلمان اطلاعاتی کسب نمایید و همچنین می توانید سوالات خود را درباره ی تحصیل در آلمان به سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید.آیا شما قصد تحصیل در آلمان را دارید؟برای تحصیل در آلمان چه باید کرد؟شرایط ورود به دانشگاه های آلمان چگونه است؟تحصیل در آلمان شامل چه مقاطعی می باشد؟برای اخذ پذیریش تحصیلی در آلمان چه مدارکی لازم است؟آیا میتوان برای آلمان ویزای تحصیلی گرفت؟آیا همزمان با تحصیل میتوان کار کرد؟آیا بعد از تحصیل میتوان ویزای تحصیلی را تبدیل به ویزای کاری کرد؟

اینها سوالاتی است که هر یک از شما عزیزان که قصد تحصیل در آلمان را دارید ممکن است از خود بپرسید.

در این مقاله که توسط مشاوران خبره موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE  تهیه و تدوین گردیده است سعی داریم به برخی از سوالات مهم وکلیدی شما پاسخ داده و بتوانیم با تجربه خود راهنمایی درستی به  شما عزیزان ارائه نمائیم.

کشور آلمان در مرکز اروپا قرار دارد زبان رسمی این کشور آلمانی است اما اکثر مردم آلمان به زبان انگلیسی تسلط دارند واحد پول کشور آلمان یورو میباشد.  آلمان دارای اقتصاد بسیار قوی است و  میتوان گفت در کشورهای اتحادیه اروپا در اقتصاد حرف اول را میزند صنعت این کشور بیشتر در زمینه های خودرو سازی ماشین های سنگین و کامپیوتر میباشد آلمان یکی از کشورهای مهم صنعتی جهان است . از آنجا که آلمان مهمترین دانشگاه های اروپا را دارد عده زیادی متقتضی تحصیل در این کشور هستند.

مراکز تحصیل در آلمان

در آلمان حدود ۳۰۰دانشکاه وجود دارد که در رشته های مختلف فعالیت میکنند دانشگاه های آلمان به چند دسته تقسیم میشوند.

۱-موسسه آموزش عالی فنی با تاکید بیشتربر فعالیت علمی(fachhochsehule)

۲-دانشگاه با تاکید بیشتر در علوم نظری(unirersitaet)

۳-دانشگاه آکادمی موزیک و هنر(Masikana kunsthochschule)

۴-دانشکده تربیت بدنی(sporthochsehule)

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب اقامت تحصیلی با سن بالا در آلمان

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب دیپلم مدرک فنی در آلمان

تحصیل در مقاطع مختلف کشور آلمان

دروس دانشگاهی کشور آلمان به دو صورت آلمانی و انگلیسی تدریس میشوند.

در آلمان کودکان میتوانند از سه سالگی وارد مهد شوند . آموزش در مدارس آلمان  از ۶ سالگی شروع می شود دوره ی ابتدایی در مدارس کشور آلمان ۴ سال است. پس از دوره ی ابتدایی دوره ی جدیدی آغاز می شود که مدت آن ۶ سال است.مقطع لیسانس در آلمان ۴سال است.که به زبان آلمانی تدریس میشود و متقاضی باید مدرک دیپلم داشته باشد و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان آلمانی را داشته باشد . تحصیل در این دوره به صورت رایگان است در این مقطع دانشجو میتواند حدود ۱۰ ساعت کار کند و میان گین حقوق او بین ۸تا ۱۰یورو به ازای هر ساعت میباشد.

دوره  تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان ۲سال است و دانشجو مجوز کار  در حدود ۲۰ساعت در هفته را دارد و میان گین حقوق او بین ۸تا ۱۰یورو به ازای هر ساعت میباشد.تحصیل  در مقطع دکتری به ۲ صورت انجام میشود تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را خود پرداخت میکند.

تحصیل از طریق پرداخت شهریه توسط خود دانشجو همانند پذیرش در مقطع فوق لیساتس است در این مقطع مجوز کار برای ۳۰ ساعت در هفته وجود دارد و میانگین حقوق بین ۸ تا ۱۰ یورو  به ازای هر ساعت میباشد اکثر رشته های مهندسی در مقطع دکتری در کشور آلمان به زبان انگلیسی ارائه میشود . .و از آنجا که  آلما ن برای مقاطع دکتری که مشغول تحصیل اند حقوق ماهیانه به میزان حدودا ۲٫هزار دلار در نظر گرفته است لذا رقابت بسیار شدیدی برای اخذ بورسیه وجود دارد . ذکر این نکته ضروری است که برای تحصیل در دانشگاه های المان بیمه درمانی الزامی است  و بیمه درمانی برای هر ۶ماه حدود ۳۰۰یورو در نظر گرفته شده است.

هزینه های زنگی در کشور آلمان با توجه به مقطع تحصیلی و نوع شهر متفاوت است اما به طور کلی میتوان گفت بین ۵۰۰تا۸۰۰یورو .در ماه میباشد.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب تحصیل آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان

شرایط لازم برای بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری

-داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر۱

۲-داشتن حداقل ایلتس ۶نیم

-داشتن یک استاد مشاور برای پشتیبانی تز دکتری۳

۴- داشتن مقالات و کتب بین اللمللی و…

شما قبل از رفتن به کشور آلمان باید مدارکی ارائه نمایید مبنی بر این که  دارای وسع مالی مناسب میباشید و بعد از پایان تحصیل میتوانید به طور تمام وقت کار کنید  و بعد از داشتن شغل میتوانید  ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید  البته گرفتن اقامت دائم در آلمان کار دشواری است  و پروسه طولانی دارد  اما این کار امکان پذیر است  و بعد از گرفتن اقامت شما میتوانید پاسپورت آلمانی داشته باشید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در وین تماس بگیرید موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با مشاوره رایگان خود توسط مشاوران  خبره خود سعی دارد شما عزیزان را به درست ترین شکل راهنمایی کند جرا که اولین قدم برای  تحصیل در آلمان داشتن اطلاعات درست و کامل در زمینه تحصیل در آلمان است که موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با  تجربه خود در این زمینه سعی به تحقق یافتن این مهم دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *