راحت ترین راه اقامت آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان و بررسی شرایط اقامت در این کشور

 • راحت ترین راه اقامت آلمان و مقدمه ای بر آن
 • راحت ترین راه اقامت آلمان و شرایط عمومی آن
 • راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق کار
 • راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق تحصیل

 • راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق ازدواج
 • راحت ترین راه اقامت آلمان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق پناهندگی
 • راحت ترین راه اقامت آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • راحت ترین راه اقامت آلمان و هزینه های زندگی در آلمان
 • راحت ترین راه اقامت آلمان و اخذ تابعیت آلمان
 • راحت ترین راه اقامت آلمان و سخن پایانی
راحت ترین راه اقامت آلمان 2

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

راحت ترین راه اقامت آلمان و مقدمه ای بر آن

راحت ترین راه اقامت آلمان ، شرایط اقامت کشور آلمان، نکات مهم در مورد راحت ترین راه اقامت آلمان و راه های اخذ تابعیت آلمان  را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می دهیم. از چه راه هایی میتوانیم راحت ترین راه اقامت آلمان را تعیین کنیم؟ چگونه میتوانیم به راحت ترین راه اقامت آلمان دست پیدا کنیم؟ در این مقاله سعی کرده ایم تا شما عزیزان را با تمامی روش های مهاجرت برای اخذ اقامت آلمان از جمله تحصیل در آلمان، کاریابی آلمان و سرمایه گذاری در آلمان، آشنا کنیم تا بتوانید راحت ترین راه اقامت آلمان را با توجه به شرایط خود پیدا کنید و همچنین در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی تر در مورد راحت ترین راه اقامت آلمان، با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کاریابی در آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان و شرایط عمومی آن

راحت ترین راه اقامت آلمان و شرایط عمومی آن به این صورت است که شما در ابتدا به این کشور ورود داشته باشید و با توجه به شرایط خود، از طریق یکی از روش های موجود، اقامت کشورآلمان را به دست آورید. کشور آلمان امروزه به دلیل صنعتی بودن در بین کشور های جهان و داشتن نرخ بیکاری پایین، در بین مهاجران، تقاضای بسیار زیادی دارد و اکثر مهاجران این کشور را به عنوان کشور مقصد انتخاب می کنند. راه های مهاجرت به آلمان شامل تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی ، تولد می باشد که در مورد هر کدام از آنها خدمت شما توضیح خواهیم داد. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

راحت ترین راه اقامت آلمان از روش های مختلف

راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق کار

مهاجرت به نیوزلند

راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق ویزای کار، یکی از بهترین  و مطمئن ترین راه ها است. زیرا آلمان کشوری است صنعتی که به نیروی متخصص کاری نیاز دارد. کشور آلمان در حال حاضر، به نیروی متخصص در زمینه های فنی مهندسی نیازمند است و این رشته ها از شرایط بسیار خوبی در کشور آلمان برخوردار هستند . رشته های مورد تقاضای کشور آلمان می توان به مهندس مکانیک، مهندس برق، مهندس کامپیوتر و مهندس فناوری اطلاعات IT  اشاره کرد. نرخ بیکاری کشور آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای جهان،در پایین ترین سطح قرار دارد و آن حدود 3.4 درصد می باشد که میتوانید در نمودار نرخ بیکاری آلمان، در سال 2018 را مشاهده کنید.

نرخ بیکاری در آلمان

ویزای کاری آلمان و اخذ آن به دو صورت امکان پذیر است:

 • اخذ ویزای کاری آلمان از طریق داشتن پیشنهاد شغلی

  دریافت این ویزا مستلزم این است که شخص از کشور آلمان از طرف کارفرمایی، یک پیشنهاد شغلی داشته باشد. شخص متقاضی با دعوتنامه شغلی، به سفارت آلمان مراجعه می کند و برای اخذ ویزای کاری این کشور میتواند اقدام نماید.

 • اخذ ویزای کاری آلمان از طریق ویزای جستجوی کار

  این نوع ویزا برای ایرانیان امکان پذیر است و افراد در صورت داشتن شرایط لازم مانند مدرک تحصیلی حداقل لیسانس، مدرک زبان آلمانی، سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و سن زیر 40 سال، میتوانند برای ویزای جست و جوی کاری اقدام نمایند که به متقاضیان کار این امکان را می دهد که وارد آلمان شوند و به مدت شش ماه در جستجوی کار باشند و پس از یافتن شغل مورد نظر برای اخذ اقامت کشور آلمان و ویزای کاری این کشور اقدام کنند. باید توجه داشته باشیدشما با اخذ ویزای جست و جوی کاری، تا زمانی که کار مورد نظر را پیدا نکردید و ویزای کاری آلمان را دریافت نکردید، اجازه ندارید با خود به کشور آلمان همراه ببرید. اما بلافاصله با دریافت ویزای کاری، می توانید برای ورود همراهان خود را که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود، درخواست دهید. لازم به ذکر است که برای دریافت اقامت کشور آلمان، شما با حداقل سه سال کار کردن و پرداخت کردن مالیات خود، می توانید برای این موضوع درخواست دهید.

راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی

راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق تحصیل نیز یکی از مهمترین و پرطرفدارترین روش های مهاجرت به کشور آلمان است. افرادی که زیر 18 ساله هستند و قصد دارند برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند، باید قیم و همچنین دانش زبان آلمانی داشته باشند. مقطع لیسانس مدت تحصیل حدود 6 تا 8 ترم طول خواهد کشید. توجه به این نکته ضروری است که در مقطع فوق لیسانس ارائه مدرک دیپلم دوازده ساله و ریز نمرات مقطع لیسانس الزامی است. متقاضیان تحصیل کشورهای اروپایی می باید به این مورد توجه داشته باشند که با تحصیل در کشورهای اروپایی، نمی توانید اقامت دائم آن کشور را به دست آورید و اقامت تحصیلی یک اقامت موقت است.شما برای اخذ اقامت دائم، می بایست پس از تحصیل، در محیط کار پیدا کنید و برای اقامت دائم درخواست دهید.

دانشگاه های آلمان به دو نوع تقسیم می شود:

راحت ترین راه اقامت آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به نیوزلند

راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری یکی از پرتقاضا ترین روش ها می باشد که از طرق مختلف امکان پذیر است.

 • سرمایه گذاری و اخذ اقامت آلمان از طریق راه اندازی کسب و کار

 • سرمایه گذاری و اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک

 • سرمایه گذاری و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

 • سرمایه گذاری و اخذ اقامت آلمان از طریق کارآفرینی

هر کدام از راههای ذکر شده در جدول بالا، دارای جزئیاتی می باشند که می بایست قبل از هرگونه اقدامی، با کارشناسان مشورت کنید تا قوانین سرمایه گذاری در کشورآلمان را بررسی کنید. همچنین می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید تا شما را در زمینه های سرمایه گذاری  و بهترین و راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری راهنمایی کنند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق ازدواج

راحت ترین راه اقامت آلمان

حداقل سن برای ازدواج در آلمان 18 سال است و افراد بالای 18 سال منع قانونی ندارند.همچنین افرادی که سن آنها حدود 16 تا 18 سال هستند، با اجازه والدین خود می توانند ازدواج کنند. دو همسری در کشور آلمان غیر قانونی است و به رسمیت شناخته نمی شود. و برای ازدواج مجدد، شخصی که قبلا ازدواج کرده است، باید برگه طلاقش و یا گواهی فوت همسر سابقش را ارائه دهد. اگر شخصی غیر آلمانی با فردی که تبعه آلمان را دارد ازدواج کند شخص شهروند آلمانی می باید ثابت کند که برای ساپورت همسر خود، تمکن مالی دارد و در صورتی که اثبات کنند ازدواج صوری نیست و کاملا قانونی بوده،پس از سه سال می تواند برای اخذ پاسپورت درخواست کند همچنین وی اجازه کار و تحصیل در آلمان را نیز خواهد داشت. اسناد و مدارک مورد نیاز در ازدواج با یک شخص خارجی، باید ترجمه رسمی شده و مهر تائید دادگستری داشته باشند.

راحت ترین راه اقامت آلمان و اخذ تابعیت از طریق تولد

تمامی راه های اقامت

راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق تولد در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. دریافت اقامت کشورهای مختلف از طریق تولد به دو صورت می باشد. اخذ اقامت از طریق خاک به این صورت می باشد که فرزند تازه متولد شده، در خاک کشوری که اصل خاک را پذیرفته به دنیا بیاید، اقامت کشور را کسب می کند. کشورهای کانادا و آمریکا از سیستم خاک تبعیت می کنند. اخذ اقامت از طریق خون به این صورت است که می باید پدر و مادر و یا یکی از آنها آلمانی باشند. در صورتی که این حالت پیش آید، فرزند تازه متولد شده اقامت آلمان را به دست می آورد و شهروند آلمان شناخته می شود. در آلمان با تولد فرزند، به والدین و فرزند تازه متولد شده، اقامت یا تابعیت تعلق نمی گردد و  دریافت تابعیت از والدین به فرزند انتقال داده می شود.

فرزندی که والدین او اقامت دائم کشور آلمان را داشته باشند و یا اینکه حداقل هشت سال در خاک این کشور زندگی کرده باشند میتواند تابعیت را اخذ کند. کشور آلمان دو تابعیتی نمی باشد و این موضوع را نمی پذیرد، یعنی اگر شخصی که تابعیت کشور دیگری را دارد، قصد دریافت تابعیت آلمان را داشته باشد، باید بین تابعیت قبلی و تابعیت آلمان، یکی را انتخاب کند. فقط در یک صورت دو تابعیتی بودن را می پذیرد که یکی از والدین او از شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا باشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ازدواج در آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق پناهندگی

راحت ترین راه اقامت آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان از طریق پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد. اما به هیچ عنوان ما دریافت اقامت از این روش را پیشنهاد نمی دهیم و هیچ گونه خدماتی از قبیل مشاوره، در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهیم و این مطالب صرفا جهت آگاهی و اطلاع رسانی و شما عزیزان در این مقاله آورده شده است. توجه داشته باشید که پناهندگی خطرات بسیار زیادی را در بر دارد .موسسه حقوقی ملک پور روش پناهندگی را به هیچ وجه توصیه نمی کند، زیرا شخص پناهنده همیشه در کشور مقصد به عنوان یک سربار شناخته می شود وبه همین دلیل این روش در شآن هیچ انسانی نیست.

در بسیاری از مواقع پناهنده با هزاران دروغ  و کلک وارد کشور مقصد می شود. در کنوانسیون ژنو پناهنده شخصی است که قصد بازگشت به کشور خود را داشته باشد،خطر مرگ وی را تهدید می کند و جان یا مال او به خطر می افتد و به دلایل مذهبی سیاسی، ملیت و یا دین، ترس از آزار و اذیت و شکنجه دارد. تعداد بسیاری از افراد که از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت می کنند، از شرایط و دیگر راه های قانونی جهت اخذ اقامت آلمان آگاهی ندارند. پیشنهاد ما این است که قبل از هرگونه اقدام جهت پناهندگی لینک زیر را که در رابطه با خطرات پناهندگی است مطالعه فرمایید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

راحت ترین راه اقامت آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

راحت ترین راه اقامت آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق  در این قسمت بررسی میگردد و می باید متذکر شویم مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران و افراد موفق یکی از راههای مهاجرت به کشورهای مختلف است.به طور کلی در بعضی از کشور ها این روش برای اشخاصی با شرایط ویژه است که هنرمندان ، نویسندگان،  عکاسان، ورزشکارهای حرفه ای، مترجمان، را در شامل می شود. و افراد باید اثبات کنند معیشت زندگیشان از این روش و به وسیله مهارتی که دارند، می باشد و این مهارت را دارند که بعد از ورود ، برای خود و وابستگانشان، کار ایجاد کنند. در آلمان، اقامت از این روش وجود ندارد و متقاضیان نمی توانند از روش ذکر شده اقامت کشور آلمان را دریافت کنند.

اعزام دانشجو به آلمان
پاسپورت آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان و هزینه های زندگی در آلمان اطلاعات مفیدی خدمت شما ارائه می دهد تا شما عزیزان را از هزینه های زندگی این کشور، درمدت اقامت در کشورآلمان، مطلع می سازد. هزینه های زندگی،بستگی به سبک زندگی اشخاص دارد که می توان عنوان کرد، به طور متوسط هزینه های زندگی برای هر شخص ماهیانه حدود 800 یورو است. اگر شما اقامت دانشجویی کشور آلمان را داشته باشید، اجازه دارید در مدت تحصیلی و دوران دانشجویی کار کنید و کسب درآمد داشته باشید.افرادی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند، 10 ساعت در هفته و اشخاصی که در مقطع فوق لیسانس دانشجو هستند، در هفته 20 ساعت اجازه کار قانونی دارند. در جدول زیر به برخی از مخارج در آلمان اشاره می نماییم:

هزینه زندگی در آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان و اخذ تابعیت آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان و اخذ تابعیت  آلمان بررسی شد وطبق توضیحاتی که ارائه شد، از هر شش روش مهاجرتی که منجر به دریافت اقامت کوتاه مدت و یا بلند مدت این کشور می گردد و در پی آن بعضی از این روش های مهاجرتی نیزختم به تابعیت می شود. یکی از این راه ها، از طریق تحصیل می باشد که به اقامت دائم و تابعیت منجر نمی شود و باید به یکی از طرق مهاجرتی، مثل ویزای کاری تغییر یابد تا بتوان درخواست تابعیت آلمان را داد.در روش کاری همانطور که ذکر شد متقاضی باید بتواند یک پیشنهاد شغلی، از کارفرما در آلمان دریافت کند اقامت دائم این کشور را دریافت کند تاپس از اقامت سه ساله، با پرداخت کردن بیمه و مالیات خود در طول سه تا 5 سال، می تواند درخواست پاسپورت نماید.

روش سرمایه گذاری از روش های مهاجرتی است که به اقامت دائم و پاسپورت منجر می شود و متقاضیان از این طریق و خرید ملک و همچنین فراهم آوردن فرصت های شغلی بتوانند پاسپورت آلمان را دریافت کنند. روش ازدواج با یک تبعه آلمانی روش دیگری است که به اقامت دائم منجر شده ومتقاضیان می توانند و بعد از سه سال زندگی مشترک، می تواند درخواست پاسپورت کنند. روش دیگر، تولد است که معمولا آلمان سیستم خون را پذیرفته و در شرایط خاص سیستم خاک را قبول می کند. آخرین روش برای مهاجرت به آلمان که از طریق پناهندگی می باشد، به دلیل پر خطر بودن توصیه نمی شود و پیشنهاد می شود برای دریافت اقامت از روش های قانونی اقدام گردد.

زندگی در آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای آلمان
راحت ترین راه اقامت آلمان و سخن پایانی

راحت ترین راه اقامت آلمان و سخن پایانی ، به شما پیشنهاد داده می شود قبل از اقدام برای مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت آن ، با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در مورد راحت ترین راه اقامت آلمان، تماس حاصل فرمایید تا با تمام شرایط اقامتی به کشورآلمان آشنا شوید و در باب راحت ترین راه اقامت آلمان اطلاعات کسب کنید. در این مقاله به صورت خلاصه به موضوع راحت ترین راه اقامت آلمان و اقامت آلمان از روش های مختلف مانند کار، سرمایه گذاری و تحصیل و … پرداختیم. شما می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در تماس باشید تا درباره کشورهای مختلف همانند اتریش،هلند، کانادا، انگلستان، دانمارک و … اطلاعات خود را کامل کنید. ما می توانیم راهکارهای مناسبی را پیش روی شما بگذاریم تا در سریعترین زمان به دریافت اقامت آلمان برسید.

2 پاسخ
 1. امید
  امید گفته:

  سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم اگه بخوام دختر ۱۶ سالمو برای کلاس یازدهم بفرستم المان و المانی هم تا حدودی بلد باشه هزینه ی تحصیلش چقدر میشه و ایا زمانی که اقامت گرفت میتونیم ما هم اقامت بگیریم ..و ایا با خرید ملک در المان اقامت میدن و هزینه ی خرید ملک چنده و روندش چقدر طول میکشه ؟

  Rating: 5
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5