زندگی در آلمان

زندگی در آلمان و بررسی آن

 • زندگی در آلمان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی زندگی درآلمان
 • هزینه های زندگی در آلمان و نرخ تورم
 • نقاط مثبت زندگی در آلمان
 • جاذبه های گردشگری آلمان
 • سطح رضایت مردم از زندگی در آلمان
 • توصیه های مهم در رابطه با زندگی در آلمان
 • اخذ اقامت در آلمان
 • سخن پایانی
زندگی در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

زندگی در آلمان و مقدمه ای بر آن

زندگی در آلمان، شرایط زندگی و مهاجرت به آلمان، نرخ بیکاری در آلمان در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. کشور آلمان جزء کشور های پیشرفته در دنیا است و ششمین کشور از نظر اقتصاد برتر در اروپا است. خیلی از افراد تمایل به مهاجرت به کشور آلمان را دارند و شرایطی مانند سطح کیفیت زنذگی، بهداشت، آموزش، امنیت و …. بایستی بررسی شود. زندگی در آلمان چگونه است ؟ نرخ بیکاری و میزان افراد شاغل در آلمان چگونه است؟ هزینه های زندگی در آلمان به چه صورت است؟ احتمالا سوالات زیادی در ذهن شما است.در این مقاله سعی بر این است که شرایط کشور آلمان و هزینه های آن را برای شما سروران بررسی نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت و زندگی در آلمان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور  همکار موسسه MIE اتریش تماس داشته باشید، تا کارشناسان با تجربه  شما سروران را به صورت رایگان راهنمایی کنند. توجه داشته باشید که برای انتخاب مسیر مهاجرت به کشور آلمان می توانید با تهیه ویدیوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بهترین و صحیح ترین راه برای زندگی در اتریش را انتخاب بفرمایید

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خرید ملک در آلمان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

شرایط عمومی زندگی درآلمان

زندگی در آلمان و موقعیت آن در اروپا باعث شده است که افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور صنعتی و پیشرفته را داشته باشند. کشور آلمان با مساحت 357.121 کیلومتر و جمعیت 81.083.600  در اروپای مرکزی و اروپای غربی واقع شده است. آلمان با کشور های دانمارک، سوییس، اتریش و چک . لهستان همسایه می باشد. کشور آلمان جزء کشور های امن در اروپا می باشد و از نظر هزینه زندگی نسبت به کشور سوییس مناسب تر می باشد. این کشور دارای 16 ایالت است و بزرگترین آن ایالت بایرن می باشد. زبان این کشور آلمانی می باشد و بیش از 95% مردم به زبان آلمانی صحبت می کنند. کشور آلمان در اتحادیه اروپا نقش مهمی را دارد و همچنین این کشور در اروپا مدافع سیاسی و اقتصادی اتحادیه است. آلمان سیاست‌های تجارت را به‌طور قابل توجهی در موافقت نامه اتحادیه اروپا تأیید می‌کند. آلمان واحد پول مشترک اروپا، یورو را از ۱ ژانویه سال ۲۰۰۲ معرفی کرده‌است.تقسیم جمعیت درکشور آلمان در ایالت های مختلف را مشاهده بفرمایید:

پراکندگی جمعیت درشهرهای آلمان

هزینه های زندگی در آلمان و نرخ تورم

زندگی در آلمان و هزینه های زندگی در آن یکی از مهمترین فاکتور هایی است که بایستی جهت زندگی در آلمان در نظر گرفت. CPI  شاخص قیمت مصرف کننده می باشد.که هزینه زندگی را  به مدت یک سال اندازه گیری می کند. در جدول زیر هزینه زندگی را در آلمان بر اساس CPI در شهر های آلمان را مشاهده بفرمایید.

رتبه شهر های آلمان

هزینه های زندگی در کشور آلمان به صورت زیر است:

هزینه زندگی در آلمان

نقاط مثبت زندگی در آلمان

زندگی درآلمان دارای و نقاط مثبت آن جهت مهاجرت به آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است، به طور مثال کیفیت بالای زندگی در آلمان و اقتصاد قوی در اروپا می تواند از نکات مثبت زندگی در آلمان باشد. نرخ بیکاری در کشور آلمان طی 3 دهه گذشته تغیرات زیادی نداشته است. همچنین کشور آلمان در اروپا به دلیل جاذبه های گردشگری مورد استقبال توریست های زیادی از سرتاسر جهان قرار گرفته است. نرخ بیکاری کشور آلمان به صورت زیر است:

نرخ بیکاری در آلمان

نکات مثبت زندگی در آلمان:

 • سیستم حمل و نقل پیشرفته

 • تحصیلات رایگان

 • هزینه زندگی پایین

 • کیفیت بهداشت بالا

جاذبه های گردشگری آلمان

هر ساله تعداد زیادی توریست از کشور آلمان بازدید می کنند به دلیل اینکه کشور آلمان دارای جاذبه های گردشگری زیادی است.  در این قسمت به برخی از جاذبه های گردشگری می پردازیم:

لایپزیگ
 • لایپزیک آلمان

  یکی از بزرگترین بناهای تاریخی اروپا می باشد و در حال حاظر به عنوان موزه و آثار نمایشی استفاده شده است.  لایپزیک از شهر های ساکسونی است.

بامبرگ
 • شهر بامبراگ آلمان

  بامبراگ شهر تاریخی در استان باواریا بوده و دارای بناهای معماری زیادی می باشد و تالار قدیمی در شهر بامبراگ آلمان واقع شده است.

کوههای هارز
 • کوه های هارز آلمان

  کوه های هارز آلمان از بلند ترین رشته کوه ها در کشور آلمان محسوب می شوند و مناطقی با جلوه بی نظیر با خانه های سنتی در این قسمت واقع شده است.

کلیسای جامع آخن
 • کلیسای جامع آخن آلمان

  این کلیسا در مرز کشور های بلژیک و هلند می باشد و جزء کهن ترین جاذبه های اروپا و آلمان می باشد. این کلیسا در قرن هشتم ساخته شده است.

جزیره سیلت
 • جزیره سیلت آلمان

  جزیره سیلیت جزء جزایر توریستی آلمان می باشد و دارای سواحل زیبا، تپه های شنی و فانوس های دریایی زیبا می باشد.

ادینبورگ
 • شهر ادینبورگ آلمان

  یکی از جاذبه های گردشگری در آلمان پارک ملی کوهای هارز می باشد.

صخره های روگن
 • صخره های روگن آلمان

  این صخره های زیبا در پارک ملی جامسوند در شمال شرقی جزیره روگن واقع شده است.

بایرن
 • شهر کوهستانی بایرن

  این شهر کوچک در مرز کوهستانی بایرن قرار گرفته است و این شهر محل استراحت گاه در فصل تابستان هیتلر بوده است.

رایشتاگ
 • ساختمان رایشتاگ آلمان

  ساختمان زیبای رایشتاگ در شهر برلین می باشد و در سال 1990 بازسازی شده است.

رودنبرگ
 • شهر زیبای روتنبورگ آلمان

  این شهر شبیه نقاشی های زیبا می باشد و بسیار زیبا می باشد که در قرن 15 و 16 ساخته شده است. شهر در مرکز شهر و میدان قرون وسطی قرار گرفته است، روبه رو آن خانه های و کلیساهای زیادی وجود دارد.

مهمترین شهرهای کشور آلمان در جدول زیر را مشاهده بفرمایید:

مهمترین شهرهای آلمان

سطح رضایت مردم از زندگی در آلمان

زندگی در آلمان و سطح زندگی در آلمان با توجه به اقتصاد قدرتمند و وسیع در اروپا باعث شده است کیفیت و نرخ بیکاری در این کشور پایین باشد و باعث کیفیت بالا زندگی در آلمان شده است، همچنین سیستم حمل و نقل، بهداشت، امنیت ، اشتغال و …. شرایط ایده آل برای مهاجرین و نیز افراد ساکن آلمان کشور فراهم نموده است. با توجه به رضایت شهروندان از سطح کیفیت زندگی در آلمان، این کشور در رتبه بالایی قرار گرفته است. توجه داشته باشید که شاخص زندگی در کشور آلمان نسبت به بقیه کشور ها بالاتر است به طور مثال 75 % از افرادی که در کشور آلمان مشغول به کار هستند از سن 15 تا 64 سال می باشند.

OECD: میزان مشارکت و رضایت مندی شهروندان می باشد که در کشور آلمان این رضایت از 0 تا 10 به صورت متوسط 7 می باشد و این رقم بالاتر از حد متوسط آن است.

مقاله حاضر توسط تیم مقاله نویسی موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و کپی برداری از این مقاله به هر طریقی شرعا حرام است و پیگرد قانونی دارد. در نمودار زیر میزان رضایت از شغل و زندگی در کشور آلمان را مشاهده بفرمایید.

توصیه های مهم در رابطه با زندگی در آلمان

زندگی در آلمان و مهاجرت به آلمان از چند جهت اهمیت دارد به طور مثال از نظر کیفیت و سطح زندگی در آلمان، نرخ بیکاری پایین، هزینه های پایین زندگی در آلمان و ….. همه باعث شده است که این کشور شرایط ایده آلی را جهت مهاجرت و زندگی در بین کشور های اروپایی بدست آورد. توجه داشته باشید که اکثر افراد فکر می کنند که مردم آلمان فاشیسم هستند، ولی این باور اشتباه است. کشور آلمان دارای مردمی خونگرم و با نزاکت می باشند که احترام به حقوق دیگران و مردم از اولویت های زندگی در آلمان می باشد. زبان رسمی در کشور آلمان، آلمانی می باشد و بهتر است افرادی که قصد مهاجرت به این کشور قوی اروپایی دارند، زبان آلمانی را فراگیرند.

روش های مهاجرت به آلمان
سرمایه گذاری در آلمان

اخذ اقامت در آلمان

زندگی در آلمان و اخذ اقامت آن از چند طریق امکان پذیر است که به آنها می پردازیم:

 • اخذ اقامت از طریق تحصیل

  یکی از راه های مهاجرت  به کشور آلمان از طریق تحصیل می باشد. تحصیل در مقاطع لیسانیس، فوق لیسانس، دکترا امکان پذیر است اگر به زبان آلمانی تسلط و مدرک آن را داشته باشید شانس تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان را می توانید داشته باشید. پس از تحصیل می توانید از طریق پیدا کردن شغل در کشور آلمان و پرداخت مالیات اقامت کشور آلمان را بدست آورید.

بورسیه تحصیلی آلمان
 • اخذ اقامت از طریق کار

  اقامت از طریق کار یکی از روش های پر طرفدار برای مهاجرت به آلمان است. کار در آلمان از طریق پیشنهاد کاری از کارفرمای آلمانی و ویزای جستجوی کار امکان پذیر است. ولی چون وقت سفارت آلمان طولانی است عموماً کارفرمایان رغبتی به جذب نیروی کار ایرانی اط این طریق را ندارند. مهاجرت از طریق دوم دارای شرایطی شامل سن، تحصیل و مدرک زبان آلمانی می باشد که پس از داشتن این شرایط می توان برای ویزای جستجوی کار اقدام نمود. مدت زمان این ویزا به مدت 6 ماه می باشد که پس از یافتن شغل و قرارداد کاری می توان اقامت آلمان و بلو کارت را دریافت نمود.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پیشنهاد کاری در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کاریابی در آلمان
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

  به واسطه سرمایه گذاری و ثبت شرکت و همچنین کارآفرینی می توان اقامت آلمان را دریافت نمود. سرمایه گذاری ار 20 تا 100 هزار یورو می باشد ولی توجه داشته باشید ارائه بیزنس پلن و طرح تجاری یکی از موارد مهم جهت ثبت شرکت می باشد و در صورت تایید و فعالیت می توان اقامت آلمان را بدست آورد.

 • اخذ اقامت از طریق تولد

  در این روش بایستی فرزند متولد شده از والدین با تابعیت آلمان باشد. کشور آلمان از قانون خون پیروی می کند به این معنی است که اگر کودکی در کشور آلمان متولد شود از پدر و مادر غیر از تابعیت آلمانی داشته باشد اقامت به آن تعلق نمی کیرد و بایستی حداقل 8 سال در کشور آلمان زندگی و تحصیل کند تا تابعیت آلمان را بدست آورد.

 • اخذ اقامت از طریق ازدواج

  یکی از راه های مهاجرت به آلمان ازدواج می باشد که بایستی ثابت شود ازدواج صوری نبوده و واقعی است. ازدواج با تبعه آلمانی چه زن و مرد می تواند منجر به اخذ اقامت شود ولی این نکته را در نظر داشته باشید شرایطی مانند در آمد داشتن، مسکن، تمکن مالی و… بایستی ثابت شود.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تولد در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ازدواج در آلمان
 • اقامت از طریق پناهندگی

  این روش مورد تایید موسسه حقوقی ملک پور نمی باشد و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کند به دلیل اینکه روش مناسبی جهت مهاجرت نمی باشد و فرد باید به دروغ اعلام کند که جانشان در خطر است و پس از آن به محل های نامناسب و غیر بهداشتی جهت اسکان منتقل می کنند. این روش خطرات زیادی به دنبال دارد و از نظر اجتماعی سطح پایینی قرار میگیرند.

کار در آلمان
تحصیل در آلمان
دفتر حقوقی ملک پور
سخن پایانی

زندگی در آلمان، شرایط زندگی در آلمان، هزینه زندگی در آلمان در این مقاله علمی مورد بررسی قرار گرفته شد. توجه داشته باشید که کشور آلمان از اقتصاد قوی در اروپا برخوردار است و با توجه به صنعتی بودن این منطقه در اروپا نرخ بیکاری پایین می باشد و رشته های فنی مهندسی در کشور آلمان از لحاظ کار بازار کاری خوبی دارد و افراد زیادی تمایل به مهاجرت به آلمان از طریق کار می باشند. زندگی در آلمان و سطح رفاه زندگی افراد در آلمان از کیفیت بالایی برخوردار است. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش با بیش از 15 سال سابقه درخشان و اخذ ویزاهای مختلف در امر مهاجرت آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می باشد. برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت به آلمان و زندگی در آن با موسسه تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. همچنین می توانین در بخش دیدگاه سوالات خود را مطرخ نمایید تا کارشناسان در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند .در صورت تمایل برای انتخاب بهترین روش مهاجرتی می توانید با تهیه ویدیو انتخاب مسیر گام گام مهاجرت همانند وکیل مهاجرت اطلاعات کامل را بدست آورید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *