زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا و بررسی شرایط زندگی در این کشور

 • زندگی درآمریکا و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی زندگی در آمریکا
 • هزینه های زندگی در آمریکا
 • شرایط عمومی اخذ اقامت و زندگی در آمریکا

 • نقاط منفی و مشکلات زندگی در آمریکا
 • نقاط مثبت زندگی در آمریکا
 • شهرهای مهم آمریکا
 • سطح رضایت مردم از زندگی در آمریکا
 • توصیه های مهم زندگی در آمریکا
 • سخن پایانی
زندگی در آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

زندگی در آمریکا و مقدمه ای بر آن

زندگی در آمریکا ، هزینه های زندگی در این کشور و روش های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار میگیرد. همچنین در این مقاله، سعی می شود به سوالات تمامی دوستان از این قبیل سوال ها پاسخ داده شود: زندگی در آمریکا، از چه روش هایی امکانپذیر است؟ هزینه ی زندگی در این کشور، چقدر است؟ نقاط مثبت و منفی در رابطه با زندگی در آمریکا چیست؟ امید است که در پایان این مقاله، به تمامی سوالات شما عزیزان، در رابطه با زندگی در آمریکا پاسخ داده شود. آمریکا، کشوری بسیار قدرتمند در زمینه های صنعت و اقتصاد می باشد. همچنین، از کیفیت علمی بسیار بالایی برخوردار است. از این رو همواره مهاجرت به آمریکا، توسط افراد، مورد توجه بوده است. در صورت هرگونه سوال و ابهام در ارتباط با مسائل مربوط به زندگی در این کشور، با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، تماس نموده و ضمن پرسش سوالات خود به صورت رایگان، مشاوره تلفنی دریافت کنید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کشور آمریکا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با زندگی در آمریکا

شرایط عمومی زندگی در آمریکا

آمریکا، اولین کشور پیشرفته جهان می باشد که دارای اقتصاد قوی و دانشگاههایی با رنکینگ جهانی است. آمار بیکاری در آمریکا، امروزه به پایین ترین حد خود، در طی 50 سال اخیر رسیده است و بازار کار این کشور همچنان در حال قوی شدن است. همه ی این عوامل باعث شده است که، افراد زیادی خواهان زندگی در آمریکا باشند. رونق زندگی در آمریکا تا حد زیادی بستگی به توانایی مردم برای خرید دارد. آمریکا، جامعه ای پیشرفته و دارای فرهنگ های متفاوت است، این کشور، یک کشور مهاجر پذیر میباشد و هر ساله تعداد زیادی از مهاجران را به سمت خود جذب میکند. زندگی در آمریکا و کسب اقامت آن را میتوان، از راه های متفاوتی مثل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج، کسب نمود. در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت از روش های مختلف، می توانید ویدئوی گام به گام که توسط موسسه حقوقی ملک پور، ایجاد شده است را خریداری نمایید و استفاده کنید.

زندگی در آمریکا
زندگی در آمریکا

هزینه های زندگی در آمریکا

آمریکا یکی از کشورهای مرفه با هزینه های زندگی بالا می باشد. زندگی در آمریکا به علت کیفیت بالای زندگی، تعدد فرهنگی، بازار کار قوی و نرخ بیکاری، همواره آرزوی خیلی از افراد میباشد. اگر به فکر زندگی در آمریکا هستید، حتما قبل از آن در مورد هزینه های زندگی در این کشور، به کسب اطلاعات بپردازید تا به مشکلی در این زمینه بر نخورید. از هزینه های زندگی، میتوان به هزینه های سنگین مسکن، هزینه های رفت و آمد، هزینه های پوشاک و غذا، اشاره نمود. هزینه های زندگی افراد، متناسب با نحوه ی زندگی و شرایط افراد میباشد. به عنوان یک مثال کوچک در این رابطه، میتوان به نحوه ی غذا خوردن شما اشاره نمود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در منزلتان غذا میل میکنید، هزینه هایتان نسبت به، افرادی که به رستوران میروند، کاهش چشمگیری دارد. برای آشنایی بیشتر شما، در زیر لیستی از مهمترین هزینه ها آورده شده است.

هزینه زندگی در آمریکا

شرایط عمومی اخذ اقامت و زندگی در آمریکا

با توجه به شرایط اقتصادی آمریکا و رفاه اجتماعی بالای این کشور، افراد زیادی برای اقامت این کشور اقدام میکنند. اقامت آمریکا را میتوان از راههای متقاوتی بدست آورد، که در زیر مختصر هر کدام را توضیح میدهیم.

 • اخذ اقامت آمریکا از طریق تحصیل

  با توجه به سیستم آموزشی عالی آمریکا و اعتبار بالای مدارک تحصیلی این کشور و همچنین رنکینگ بالای دانشگاه های آمریکا، تحصیل در آمریکا نیز بسیار مطلوب است، پس دریافت ویزای تحصیلی نیز میتواند بسیار خوب باشد. البته میتوان به دریافت بورسیه تحصیلی برای کاهش هزینه های زندگیتان، نیز امیدوار بود.

 • اخذ اقامت آمریکا از طریق کار

  یکی از بهترین روش های اقامت آمریکا، اقامت از طریق کاری میباشد و اگر یک درخواست کار، از یک کارفرمای آمریکایی داشته باشید، راحت تر میتوانید ویزای کاری دریافت کنید. البته برای این کار میبایست به مدت سه ماه، کارفرما، شغل موردنظر را در آمریکا، آگهی کند و در صورت پیدا نشدن شهروند آمریکایی، فرد خارجی، می تواند استخدام شود.

نمودار نرخ بیکاری در آمریکا

 • اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

   از دیگر ویزاها میتوان به ویزای سرمایه گذاری اشاره کرد، این نوع ویزا، یکی از بهترین روش های اقامت در آمریکاست، که نیازمند سرمایه نسبتا زیاد میباشد. البته در این نوع ویزا، دیگر نیاز به داشتن مدرک زبان یا حتی مدرک مدیریتی ندارید. در این نوع روش مهاجرتی، فرد به راحتی می تواند پس از اثبات و تایید تاثیرگذاری مثبت کار مربوطه توسط دولت، فرد به راحتی می تواند، اقامت دائم خود را اخذ نماید.

کار در آمریکا
ویزای دانشجویی آمریکا
خرید ملک در آمریکا
 • اخذ اقامت آمریکا از طریق تولد فرزند

  اخذ اقامت از طریق تولد نیز، یکی دیگر از روش های اقامتی آمریکا، محسوب میگردد ولی باید توجه داشته باشید که تا فرزندتان به سن 21 سال نرسد، هیچ سودی برای والدین در دریافت اقامت آمریکا، ندارد.

 • اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج

  در ویزای ازدواج، لازم است یکی از طرفین، اقامت و تابعیت آمریکا داشته باشند و اثبات نماید که به همسرش علاقه مند است و هدف آن ها زندگی، می باشد. همچنین، لازم است که فرد، تمکن مالی کافی نیز داشته باشد تا بتواند خود و همسرش را حمایت کند.

 • اخذ اقامت آمریکا از طریق پناهندگی

  بر اساس کنوانسیون ژنو سال۱۹۵۱ پناهنده به شخصی گفته می شود که بیم آن دارد که در کشور خود، مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار بگیرد. اخذ اقامت از طریق پناهندگی نیز، یکی دیگر از روش های اقامتی است که اصلا توصیه نمیشود. در این روش، باید اثبات نمایید که جانتان در خطر است و در کشور خود، امنیت ندارید. البته خطرات زیادی را در این راه متحمل می شوید.

نقاط منفی و مشکلات زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا, علیرغم نکات مثبتی که دارد، دارای نکات منفی نیز میباشد. هزینه های زندگی در آمریکا بسیار بالا می باشد، البته کیفیت زندگی در آمریکا نیز بالاست. درست است که در آمریکا تعدد فرهنگی وجود دارد ولی هنوز هم در برخی از ایالت های آمریکا، نژادپرستی دیده میشود. بیشتر این نژادپرستی ها در مورد رنگ پوست افراد میباشد، سیاه و سفید بودن دلیل تمایز افراد محسوب میشده است. در برخی از مناطق آمریکا نیز، اسپانیایی ها و آسیایی ها را از سفید پوستان جدا میکنند. از دیگر گزینه های نژادپرستی میتوان به نژادپرستی در مورد مذهب اشاره نمود. پس از حمله 11 سپتامبر، ترس شهروندان آمریکایی، از مسلمانان بسیار شد و از آن پس مسلمانان مورد حمله و توهین قرار گرفتند. هدف تبعیض نژادی، محدود کردن فرصت های موجود، برای مهاجران و فرزندان آن ها میباشد.

نقاط مثبت زندگی در آمریکا

آمریکا کشوری ثروتمند و دارای تعدد فرهنگی می باشد. دانشگاههای آمریکا از رنکینگ جهانی بالایی برخوردار هستند. اقتصاد ثابت آمریکا و همچنین سیستم حقوقی شفاف، از مزایای زندگی در آمریکا می باشد. طبق آمار، نرخ بیکاری در آمریکا به پایین ترین سطح 50 سال اخیر خود، رسیده است و این نمایانگر این می باشد که، دولت آمریکا توانسته با بیکاری مقابله نماید. همانگونه که در نمودار زیر، مشاهده می کنید، نرخ بیکاری در آمریکا در چند سال گذشته، کاهش بسیاری داشته است. تولید ناخالصی نیز در این کشور، بسیار بالا می باشد، به طوری که تولید ناخالصی فقط یک ایالت آن مثل کالیفرنیا را، میتوان با کشوری مثل انگلیس مقایسه نمود و اگر این ایالت را به صورت کشوری مستقل در نظر بگبریم، در رتبه بندی جهانی در اقتصاد، مقام  پنجم را کسب میکند.

تولید ناخالصی در آمریکا

شهرهای مهم آمریکا

حال که با شرایط زندگی در آمریکا و راههای متفاوت دریافت ویزای و اقامت در این کشور آشنایی مختصری پیدا نمودید، بهتر است در مورد شهر و ایالت های آمریکا نیز، اطلاعاتی بدست بیاورید تا بتوانید یک شهر را برای زندگی متناسب با شرایط خودتان، انتخاب نمایید. از اولین معیارها برای انتخاب شهر مناسب، میتوان به بازار کاری آن شهر و میزان بیکاری شهروندان آن شهر، اشاره نمود. شهری مناسب است که دارای کارهای مناسب با حقوق خوب و یا حداقل متوسط باشد. معیار بعدی که میتواند بسیار تأثیرگذار باشد، کیفیت زندگی در آن شهر است. کیفیت زندگی را عواملی چون، میزان جرم و جنایت، شادی، رفاه عمومی، دسترسی به امکانات و بهداشت، تعیین میکنند. در زیر به برخی از این شهر ها اشاره شده است.

 • نیویورک

  این شهر پربازدید ترین شهر در آمریکا میباشد که در سواحل شرقی آمریکا و در کنار بندر نیویورک واقع شده است. تعداد گردشگرانی که به این شهر می آیند، در سال به 60 میلیون نفر می رسد. از مکانهای دیدنی این شهر میتوان به ساختمان امپایر استیت، مجسمه آزادی، موزه هنر متروپولیتین، اشاره نمود.

زندگی در آمریکا
 • سان فرانسیسکو

  از معروف ترین شهرهای آمریکا، میتوان به سان فرانسیسکو اشاره کرد. معروفیت این شهر نیز به دلیل خانه های رنگارنگ دوره ی ویکتوریایی و فرهنگ ساده و هنری، میباشد. از مکان های دیدنی این شهر نیز میتوان به اسکله ماهیگیران و کتاب فروشی سیتی لایتز، اشاره نمود. این مکان ها به حدی زیبا هستند که، در سال حدود 25 میلیون نفر از این مکان ها و این شهر، بازدید میکنند.

زندگی در آمریکا
 • شیکاکو

  دومین شهر پرجمعیت آمریکا، شیکاکو میباشد که در سواحل دریاچه میشیگان قرار دارد. این شهر دومین شهر پربازدید آمریکا نیز هست. به طوری که در سال حدود 55 میلیون نفر، از این شهر بازدید میکنند. شیکاکو به شهر بادی معروف است. مرکز جان هنکاک، برج تریبون، ساختمان ریگلی، از مناطق توریستی این شهر هستند.

زندگی در آمریکا
 • آتلانتا

  یکی از شهرهای آمریکاست که در شمال مرکزی ایالت جورجیا واقع شده است. در این شهر تاریخ دوستان میتوانند به لطف تورهای مرکز تاریخی آتلانتا که زندگی مردم آمریکا را از سالهای 1860 تا 1920 به تصویر میکشد، اوقات خوشی سپری میکنند. از جاذبه های این شهر میتوان به آکواریوم جرجیا، دنیای کوکاکولا اشاره نمود. در سال حدود 50 میلیون نفر تورسیت به این شهر سفر میکنند.

زندگی در آمریکا
 • سن دیگو

  سن دیگو از شهرهای آمریکاست که در سواحل اقیانوس آرام قرار گرفته است. آب وهوای این شهر در تمام طول سال، آفتابی و گرم است. سی ورلد، ساحل میشن، موزه دریایی بروند، موزه یو اس اس میدوی، از مناطق گردشگری این شهر محسوب میگردد، که سالانه از حدود 35 میلیون مهاجر پذیرایی میکند.

زندگی در آمریکا

لیست برخی از ایالت های آمریکا را در جدول زیر، مشاهده می کنید.

سطح رضایت مردم از زندگی در آمریکا

 آمریکا سومین کشور پرجمعیت جهان است که دارای ثروت عظیمی میباشد. از لحاظ تنوع مردمی و نژادی، متنوع ترین کشور جهان است. این کشور، بهترین کشور جهان از نظر اقتصادی می باشد، و دارای اقتصادی پیشرفته و زیر ساخت های قوی اقتصادی است. هزینه های زندگی در این کشور به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی، گران هستند. ولی به طبع، با توجه به مزایای گفته شده در بالا، نرخ بیکاری پایین و شرایط شغلی مناسبی وجود دارد، و افراد با توجه به حقوق بالایی که دریافت میکنند، میتوانند از پس این مخارج بر بیایند. سطح علمی نیز، در کشور آمریکا بالا میباشد. و بیشتر برترین دانشگاههای جهان، در آمریکا هستند. این عوامل فقط گوشه ای از عواملی است که، رضایت شهروندان آمریکایی را بر می انگیزد.

توصیه های مهم زندگی در آمریکا

آمریکا در حال حاضر، ایران را تحریم نموده و امکان اخذ ویزا به ایرانیان، نمی دهد. در تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزا حتما دقت زیادی فرمایید، زیرا افسران مهاجر نقش بسزایی در اخذ ویزای افراد دارند و در صورتی که مدارک ناقص باشد، میتواند از دادن ویزا به فرد، خودداری نماید. توجه فرمایید که صدور ویزا، شرط لازم برای زندگی در آمریکا می باشد ولی، شرط کافی نیست و باید، اجازه ی ورود توسط مقامات رسمی امنیت آمریکا و یا محافظان مرزها، صادر شود. با توجه به مشکلات سیاسی بین آمریکا و ایران، بسیاری از ویزاها، برای هم وطنانمان امکان پذیر نمی باشد و بهتر است قبل از اقدام به تهیه ی ویزای مورد نظرتان جهت زندگی در آمریکا، با یک وکیل مجرب مشورت نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اخذ اقامت آمریکا
سخن پایانی

زندگی در آمریکا، هزینه های زندگی در این کشور و نقاط مثبت و منفی زندگی در این کشور، مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به اینکه شرایط هر کس برای مهاجرت به این کشور و زندگی در آمریکا، متفاوت می باشد، هر کس با توجه به شرایط خود می بایست جهت ورود به این کشور اقدام نماید. موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش، آماده است تا شما را در این امر، یاری کند. با توجه به اینکه آمریکا کشوری قدرتمند و پیشرفته است، همه روزه عده زیادی تصمیم به مهاجرت و زندگی در آمریکا را در سر می پرورانند. ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر ایران در تحریم به سر می برد و مهاجرت به آن کار بسیار دشواری است. در صورت هرگونه سوال و ابهام با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید همچنین می توانید در قسمت دیدگاه و نظرات، سوالات خود را مطرح نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت، پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *