زندگی در اتریش

زندگی در اتریش و بررسی آن

 • زندگی در اتریش و مقدمه ای بر آن
 • زندگی در اتریش و شرایط عمومی
 • زندگی در اتریش و هزینه ها و نرخ تورم
 • زندگی در اتریش و نقاط مثبت
 • زندگی در اتریش و معرفی جاذبه های گردشگری آن
 • زندگی در اتریش و سطح رضایت مردم
 • زندگی در اتریش و توصیه های مهم
 • زندگی در اتریش و شرایط عمومی اخذ اقامت
 • زندگی در اتریش و سخن پایانی
زندگی در اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

زندگی در اتریش و مقدمه ای بر آن

زندگی در اتریش، شرایط زندگی در اتریش، هزینه های زندگی در اتریش در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. پایتخت کشور اتریش وین می باشد و طی دهه اخیر بهترین شهر جهان از لحاظ سطح کیفیت زندگی، امنیت، بهداشت و …. شناخته شده است. زندگی در اتریش به چه صورت است؟ هزینه های زندگی در اتریش چقدر است؟ میزان افراد شاغل در اتریش چگونه است؟ در این مقاله علمی سعی بر این است که به تمامی سوالات شما در زمینه زندگی در اتریش پاسخ داده شود، همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در این باب با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE  اتریش تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند. توجه داشته باشید برای انتخاب مسیر مهاجرت به اتریش می توانید با تهیه ویدیو گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بهترین راه برای زندگی در اتریش را انتخاب بفرمایید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت در اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به اتریش

زندگی در اتریش و شرایط عمومی

کشور اتریش در اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت آن شهر وین می باشد. اتریش از شمال با کشورهای المان و چک، از شرق با مجارستان، از غرب با سویس و لیختن اشتاین و از جنوب با ایتالیا  همسایه و هم مرز است. مساحت کشور اتریش 83.878 و جمعیت آن 8.822.267 می باشد. اتریش  جزء کشور های ثروتمند  جهان قرار گرفته است و از نظر صنعتی و اقتصاد نقش مهمی را در اروپا ایفا کرده است و به همین دلیل کشور اتریش نرخ بیکاری پایینی دارد. زندگی در اتریش دارای سطح کیفیتی بالا و مطلوبی است و افراد زیادی تمایل به زندگی در این کشور زیبا را دارند. شهر وین پایتخت اتریش طی 10 سال اخیر به صورت متوالی بهترین شهر جهان شناخته شده است،همچنین اتریش جزء بهترین کشور جهت کار و زندگی می باشد.

لیست بهترین شهرهای جهان

رتبه وین در جهان

زندگی در اتریش و هزینه ها و نرخ تورم

کشور اتریش به دلیل مزیت های مانند هزینه زندگی نسبت به بقیه کشور های اروپایی مورد استقبال قرار گرفته است. به عنوان مثال کشور سوئیس شهر زوریخ به این دلیل  که هزینه های زندگی بالا تر است نسبت به وین  در رتبه پایین تر از شهر قرار گرفته است، البته توجه داشته باشید که کیفیت زندگی از لحاظ امکانات مانند امنیت ، بهداشت و … یکسان می باشد. به برخی از هزینه های زندگی در اتریش می پردازیم:

هزینه زندگی و مواد غذایی در اتریش

زندگی در وین

توجه داشته باشید که نرخ تورم در اتریش 1/0  در سال 2019 بوده است. در نمودار زیر نرخ تورم را در کشور اتریش مشاهده بفر مایید.

نرخ تورم در اتریش

زندگی در اتریش و نقاط مثبت

به منظور زندگی در هر کشوری می بایست با مزایای زندگی در آن کشور آشنا شد. نقاط مثبت در کشور اتریش  را به چند دسته می توان تقسیم کرد: هزینه های پایین نسبت به بقیه اروپا، سیستم آموزشی، نرخ بیکاری پایین، شرایط اقتصادی مطلوب و …. . درمقام مقایسه با کشور سوئیس، کیفیت زندگی در کشور اتریش همانند کشور های سوئیس است، ولی هزینه های زندگی به مراتب پایین تر است. اتریش از جمله کشور هایی است که سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و دارای مناطق زیبا و سرسبز است. نکته مثبت در کشور اتریش صحبت کردن به زبان انگلیسی است. در کشور هایی همانند آلمان و همسایه کشور اتریش بیشتر به زبان آلمانی باید تسلط داشت ولی در کشور اتریش با هردو زبان می شود صحبت و ارتباط بر قرار کرد. به طور کلی شرایط اتریش برای زندگی و کار و همچنین تحصیل ایده آل و با کیفیت شناخته شده است.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اتریش

زندگی در اتریش و معرفی جاذبه های گردشگری آن

هرساله تعداد زیادی از توریست ها و بازدید کننده ها از سرتاسر جهان به این کشور زیبا سفر می کنند . سر سبز بودن همچنین آب و هوای مطلوب ، امنیت، تاریخچه قدیمی دلیل اصلی جذب توریست به اتریش می باشد. کشور اتریش مهد موسیقی در جهان است و دارای اپرا های وسیع همراه با معماری های زیبا و کهن می باشد. به برخی از دیدنی های شهر وین پایتخت اتریش به صورت زیر است:

دیدنی های شهر وین

توجه داشته باشید که کشور اتریش با قرار گرفتن در کوه های آلپ و منطقه جغرافیایی مکان محبوبی برای گردشگران می باشد برخی از مناطق پر بازدید در کشور اتریش عبارت اند از:

 • شهر گراتس

  این شهر به دلیل اینکه موزه های هنری زیادی دارد مورد بازدید قرار گرفته است، به طور مثال موزه اسلحه، موزه های هنری و …. در این شهر می باشد.

 • روستای آنتون ام البرگ ( برای اسکی بازان)

  روستای آنتون البرگ گزینه بسیار مناسبی جهت اسکی بازان می باشد. به دلیل اینکه بین کوه های تیرول قرار گرفته است و چشم انداز بسیار زیبایی دارد.

 • شهر وین

  شهر وین مهد موسیقی جهان است و اپرا های بزرگ موسیقی در این شهر قرار گرفته است که محل اجرای موسیقی دانان مشهور جهان می باشد.

 • دریاچه ورث

  دریاچه ورث یکی از پر مخاطب ترین مقاصد گردشگری در اتریش  است که برای قایقرانی بسیار مناسب است.

 • شهر اینسبروک

  این شهر دارای جاذبه و چشم انداز زیبایی می باشد و به دلیل تفریحات زمستانی شهرت زیادی پیدا کرده است.

زندگی در اتریش و سطح رضایت مردم

سطح زندگی در کشور اتریش بر اساس سطح رفاه و رضایت مردم کشور، بالا می باشد. به طور مثال در سال 2015 میزان در آمد خانواده اتریشی در وین به بالاتر از OECD گزارش شده است. OECD  نهادی است که شاخص سطح رفاه و رضایت مردم را اندازه گیری می کند. طبق آمار مردم کشور اتریش بیشترین مردم از زندگی در این کشور راضی هستند.  در واقع شاخص کیفیت زندگی را در یک کشور مشخص می کند که شامل شرایط در نظر گرفته شده به صورت زیر است.

 • سلامتی و امید به زندگی

 • نرخ ثبات سیاسی و امنیت در آن کشور

 • زندگی خانوادگی

 • امنیت شغلی

 • آزادی سیاسی

 • اقلیم کشور و منطقه جغرافیایی آن

شهر وین به این شاخص نزدیک است. از ده امتیاز کیفیت زندگی امتیاز ۷٫۲۶۸  را بدست آورده است. نرخ بیکاری کشور اتریش را مشاهده بفرمایید.

نمودار نرخ بیکاری اتریش
بهترین شهر جهان

زندگی در اتریش و توصیه های مهم

کشور اتریش یکی از بهترین گزینه ها جهت مهاجرت می باشد و افراد زیادی تمایل به زندگی کردن در این کشور زیبا را دارند. نکات مهمی که برای انتخاب کشور جهت مهاجرت به اتریش و زندگی در آن وجود دارد:

 • نرخ بیکاری پایین

 • امنیت اقتصادی بالا

 • سیستم آموزشی قوی

 • سطح رفاه بالا

 • کیفیت مطلوب زندگی

 • میزان رضایت مردم

با توجه به نکات مهم ذکر شده کیفیت زندگی در اتریش بسیار بالا می باشد و برای بررسی شرایط خود می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید. این مقاله توسط تیم موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش

زندگی در اتریش و شرایط عمومی اخذ اقامت

مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت از چند طریق امکان پذیر می باشد. این روش ها بستگی به شرایط فرد و هدف وی از مهاجرت متفاوت است. در ذیل به معرفی برخی از این روش ها خواهیم پرداخت:

 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

  اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری یکی از راههای سریع و راحت می باشد که در این روش با سرمایه 35000 یورو به بالا می توان از طریق ثبت شرکت و یا خودحمایتی و ….. اقامت اتریش را بدست آورید.

 • اخذ اقامت از طریق تحصیل

  تحصیل در کشور اتریش یکی از راه های اخذ اقامت می تواند باشد. با تحصیل در دانشگاه های اتریش و فارغ التحصیلی آن می توان پس از کار پیدا کردن اقامت اتریش را بدست آورد، به این صورت که پس از تحصیل در اتریش ویزای کاری دریافت نموده و پس از چند سال کار در این کشور اقامت اتریش را اخذ نمود.

 • اخذ اقامت از طریق کار

  با توجه به نرخ بیکاری کشور اتریش و کمبود نیرو  اخذ اقامت از طریق کار امکان پذیر است. به دلیل اینکه کشور اتریش برای افراد متخصص ویزای کار صادر می کند که این ویزا امتیاز بندی دارد. پس از ورود به کشور اتریش از طریق کار می توان اقامت را بدست آورد.

 • اخذ اقامت از طریق خودحمایتی

  این روش یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت در اتریش است به این دلیل که شما می توانید اقامت اتریش را برای 5 سال بدست آورید. شرایط این نوع اقامت به این صورت است که فقط بایستی ثابت کنید که مبلغ 22 هزار پول در حساب بانکی باشد و ثابت شود که ماهیانه 3000 یورو در آمد دارید به واسطه این برای همسر و فرزندان زیر 18 سال می توان اقامت اتریش را بدست آورد.

 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

  این نوع اقامت طرفداران زیادی دارد و به واسطه آن خانواده ( همسر و قرزندان زیر 18 سال ) می توانند اقامت اتریش را بدست آورند و در مدارس رایگان  این کشور زیبا تحصیل نمایند. برای این پروسه نیاز به سرمایه 35 هزار یورو است و فرد بایستی امتیازاتی نظیر سن، تحصیلات و … داشته باشد.

به طور کلی برای اخذ اقامت و تابعیت در کشور اتریش پس از 5 سال زندگی و پرداخت مالیات می توان سال ششم برای درخواست پاسپورت اقدام نمود. پس از اخذ کارت قرمز سفید قرمز که یکی از کارت های معتبر می باشد درخواست را می توان ارائه داد. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش با دفتر مرکزی واقع در وین آماده راهنمایی به شما در زمینه اخذ کارت قرمز سفید قرمز  و مهاجرت به اتریش می باشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در اتریش
دفتر حقوقی ملک پور
روش های مهاجرت به اتریش
زندگی در اتریش و سخن پایانی

زندگی در اتریش، مهاجرت به اتریش، اخذ اقامت اتریش در این مقاله علمی مورد بررسی قرار گرفته شد. با توجه به اینکه کشور اتریش دارای شرایط مطلوب و ایده آل جهت مهاجرت می باشد ، افراد زیادی تمایل به زندگی در اتریش و مهاجرت به آن را دارند. سطح زندگی بالا ، سیستم آموزشی قوی، میزان رضایت مندی مردم، نرخ بیکاری پایین و …. همگی باعث شده است که میزان اشتیاق جهت مهاجرت به آن افزایش یابد. پس از اخذ کارت قرمز سفید قرمز می توان سال ششم برای اخذ پاسپورت اقدام نمود. شما می توانید در بخش دیدگاه سوالات خود را مطرخ نمایید تا کارشناسان در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند .در صورت تمایل برای انتخاب بهترین روش مهاجرتی می توانید با تهیه ویدیو انتخاب مسیر گام گام مهاجرت همانند وکیل مهاجرت اطلاعات کامل را بدست آورید. در صورت نیاز می توانید برای دریافت مشاوره
رایگان با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. امیدوارم از مقاله زندگی در اتریش لذت برده باشید.

6 پاسخ
 1. Masoume
  Masoume گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملک پور و تمام همکارانشون.
  برای ویزای کاری اتریش هم مدرک زبان لازمه؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   اتریش برای ایرانی ها ویزای جستجوی کار صادر می نماید که یک پروسه امتیاز بندی دارد که مهمترین پارامتر آن امتیاز زبان می باشد یا زبان آلمانی یا زبان انگلیسی

   پاسخ
 2. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت مهربانان گروه MIE
  آیا با داشتن شرایط مالی ۳۵۰ میلیون تومان می توان برای خود حمایتی اتریش اقدام کرد.
  و برای اثبات ۳۰۰۰ یورو درآمد در ماه بایستی چه مراحلی رو طی کرد .
  مانا و وپیروز باشین

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   جهت ویزای خود حمایتی اتریش علاوه بر مبلغی که باید به عنوان تمکن مالی در حساب خود داشته باشید داشتن ملک و سایر مدارک مالی و سرمایه ای احتیاج می باشد . اگر کل سرمایه شما 350 میلیون تومان است بهتر است از پروسه های تحصیلی اتریش اقدام بفرمایید.

   پاسخ
 3. Omid
  Omid گفته:

  با سلام ، ببخشید اگر در سایت های کاریابی کشور اتریش ثبت نام کنیم و رزومه بدهیم امکانش هست که بتوانیم در انجا کار پیدا کنیم ، و سوال دوم اینکه اگر با ویزای جستجوی کار به اتریش بیاییم چگونه درانجا زندگی کنیم منظورم خانه و زندگیست و امکانش هست که نشود کار پیدا کنیم ؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله امکان اینکه در سایت ها کارفرما پیدا کنید در صورتیکه رزومه خوبی داشته باشید و همچنین مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی داشته باشید وجود دارد. برای ویزای جستجوی کار هم شما باید هزینه 6 ماه زندگی خود در اتریش را داشته باشید. کار پیدا کردن هم کاملا بستگی به توانایی و روابط اجتماعی و از همه مهمتر توانایی برقراری ارتباط شما دارد. ممکن است در ماه اول کار پیدا کنید ممکن است در ماه ششم و یا در بدترین حالت ممکن است کار هم پیدا نکنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *