زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا و بررسی شرایط زندگی

 • زندگی در استرالیا و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی زندگی در استرالیا
 • هزینه های زندگی در استرالیا
 • شرایط اخذ اقامت در استرالیا
 • نقاط منفی و مشکلات زندگی در استرالیا
 • نقاط مثبت زندگی در استرالیا
 • شهرهای مهم استرالیا
 • سطح رضایت مردم از زندگی در استرالیا
 • توصیه های مهم برای زندگی در استرالیا
 • سخن پایانی
زندگی در استرالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

زندگی در استرالیا و مقدمه ای بر آن

زندگی در استرالیا٬ اخذ اقامت و تابعیت استرالیا و هزینه های زندگی در استرالیا در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. هزینه های زندگی در استرالیا به چه صورت است؟ روشهای اخذ اقامت در استرالیا چیست؟ نقاط مثبت و منفی زندگی در استرالیا چیست؟  ما در این مقاله به سوالات شما در مورد زندگی در استرالیا پاسخ  خواهیم داد.

در صورت وجود ابهام پس از مطالعه مقاله حاضر در مورد زندگی در استرالیا، می توانید طی تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش، سوالات خود را پرسیده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید با تهیه محصول بی نظیر راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، بدون نیاز به وکیل خودتان برای مهاجرت اقدام نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در استرالیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در استرالیا

شرایط عمومی زندگی در استرالیا

زندگی در کشور استرالیا به خاطر جذابیت های زیادی که در این کشور قرار دارد، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.  سواحل بسیار ناب و زیبا، آب و هوای عالی، کیفیت زندگی بالا و فرهنگ مهاجر پذیر، تنها بخشی از دلایل جذابیت این کشور و علاقه ی مهاجران برای زندگی در استرالیا می باشد. استرالیا کشوری پیشرفته و توسعه پذیر در نیم کره ی جنوبی است که ششمین کشور پهناور دنیا می باشد، این کشور ثروتمند است و اقتصادی بر پایه ی بازار دارد که این کشور را در شاخص آزادی در رتبه ی دوم قرار داده است. مهمترین نکته ای که میشود در رابطه با این کشور گفت این است که بزرگترین بخش اقتصاد این کشور، مربوط به بخش خدمات است که این مورد افراد زیادی را به زندگی در استرالیا سوق میدهد البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شهروندان استرالیایی خوشحالترین مردم جهان هستند.

استرالیا
اطلاعات عمومی استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

کشور استرالیا به دلیل وجود محیطی تمیز و فضای طبیعی و سبز عالی، سطح آموزشی و تحصیلی بالا، دسترسی به خدمات درمانی رایگان و همچنین کیفیت بالای محصولات غذایی و … باعث شده افراد زیادی به فکر زندگی در استرالیا باشند. اولین نکته ای که باید قبل از اقدام به مهاجرت به این کشور و زندگی در استرالیا، توجه نمایید این هست که هزینه های زندگی در این کشور چقدر است؟ کیفیت بالای زندگی در استرالیا باعث هزینه زیاد زندگی در این کشور میشود البته این هزینه ها برای افراد شاغل در استرالیا زیاد قابل توجه نیست چونکه درآمد نیز  بسیار بالاتر است.البته هزینه های زندگی در استرالیا بسته به نحوه زندگی شما در این کشور متفاوت می باشد. در زیر لیستی از هزینه زندگی در استرالیا تهیه شده است:

هزینه های زندگی در استرالیا

شرایط اخذ اقامت در استرالیا

زندگی در استرالیا به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب و فرهنگ مهاجر پذیر و اقتصاد ثابت و همچنین  سطح بالای دانشگاه های این کشور و فراهم بودن کارهای زیاد، برای بسیاری از افراد دغدغه شده است و این افراد را به مهاجرت و زندگی در استرالیا سوق میدهد. حال اگر شما هم مایل به زندگی در استرالیا هستید باید بدانید که زندگی در این کشور و اخذ اقامت این کشور را میتوان از راه های متفاوتی از جمله: تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد فرزند و … می باشد که در زیر به چند مورد میپردازیم.

اگر به فکر زندگی در کشور استرالیا از طریق کار هستید باید بگوییم که بایستی ابتدا شما یک کارفرما در کشور استرالیا پیدا نمایید سپس با فراهم نمودن مدارک مورد نیاز میتوانید به استرالیا مهاجرت نموده و در این کشور زندگی نمایید و اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به فکر سرمایه گذاری در این کشور هستید باید بگوییم که ویزای سرمایه گذاری یکی از راحتترین راه ها میباشد زیرا که  سرمایه گذاری همواره مورد حمایت دولت استرالیا بوده و به افراد سرمایه گذار امتیازاتی می دهد که اقامت دائم و اهدای پاسپورت یکی از این امتیازات میباشد.

نقاط منفی و مشکلات زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا
تحصیل در استرالیا

استرالیا به دلیل دانشگاه های خوب، طبیعت بکر، اقتصاد ثابت و بسیار دلایل دیگر که قبلا ذکر شده است، افراد زیادی را برای زندگی به خود جذب کرده است. اگر شما هم مایل به زندگی در کشور استرالیا هستید، بایستی علاوه بر این نکات، از نکات منفی زندگی در این کشور اطلاعاتی کسب نمایید، تا با خیالی آسوده و اطمینان کامل، زندگی در کشور استرالیا را انتخاب نمایید. شاید بشود گفت که اولین مشکلی که زندگی در این کشور را سخت میکند و از نکات منفی این کشور است، هزینه های سنگین و گزاف زندگی در این کشور است، هزینه های تحصیلی، درمانی و حتی نبود ساختمان های جدید و گرانی ساختمان های قدیمی برای سکونت، همه جزوی از گرانی ها و سختی های زندگی در استرالیا هستند، به طوری که تحصیل در استرالیا سالانه بیش از 150 میلیون می باشد. همینطور هزینه های گزاف درمانی مثلا دندان پزشکی به صورت هولناک و عجیبی بالا است و زندگی در استرالیا را سخت نموده است. از دیگر مشکلات زندگی در کشور استرالیا باید به تابش uv و هزینه های مربوط به جلوگیری از این تابش اشاره نمود، مثلا کرم ضد آفتاب که باید هر چند ساعت یک بار مصرف بشود. وجود آفت و حشرات زیاد در این کشور نیز یکی از نکات منفی زندگی در این کشور  است که حتی کنترل آفات نیز زیاد تاثیری روی آن ها ندارد. شاید بشود گفت که با توجه به اینکه ما درنسل ارتباطات و اینترنت هستیم، نبود اینترنت پر سرعت و کندی اینترنت در استرالیا، خیلی به چشم می آید.

نقاط مثبت زندگی در استرالیا

اگر شما به دنبال کشوری هستید که زندگی عالی داشته باشد به زندگی در کشور استرالیا حتما علاقه مند خواهید شد زیرا استرالیا کشور مناسبی برای افرادی است که نه تنها از زندگی خود لذت ببرند بلکه در عین حال در یک کشور توسعه یافته با امکانات عالی زندگی کنند و مورد باعث شده است که شهروندان استرالیا به یکی از خوشحالترین مردم جهان تبدیل شوند.

استرالیا دارای جاذبه های طبیعی از جمله طبیعت زیبا و ناب، سواحل عالی و نزدیک به اقیانوس می باشد که زندگی در این کشور  را بسیار جذاب میکند. استرالیا با وجود اینکه مانند دیگر کشورها دارای تاریخ گسترده و با قدمت نیست ولی دارای آینده ای روشن است و با شرایط مناسب خود باعث شده است که تنوع فرهنگی و چند ملیتی بسیاری داشته باشد و مردم سراسر جهان را به خود جذب نموده و این افراد میتوانند در آن به شیوه ای مدرن زندگی کنند. همچنین استرالیا با هدف رقابت اقتصادی و علمی با سایر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته و همچنین توسعه پایدار نیاز زیادی به بسیاری از مشاغل دارد که این نیاز میتواند توسط متقاضیان مهاجرت به استرالیا تأمین و برطرف شود. دولت استرالیا سیاست های خود را برای جذب نیروز متخصص بسیج نموده و در همین راستا اقدام مینماید لذا فرصت های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این گروه از مهاجران فراهم نموده است. از مهمترین عوامل مهاجرت و زندگی در کشور استرالیا برای افراد متخصص، امنیت اقتصادی بالای این کشور و در راستای آن رشد کسب و کارها و کاهش نرخ بیکاری است به طوری که در ماه ها اخیر به 4.9 رسیده است ولی به طور میانگین در سال جاری حدود 5 بوده است که نمودار زیر گویای این مورد می باشد.

زندگی در استرالیا
ویزای استرالیا
نمودار نرخ بیکاری در استرالیا

شهرهای مهم استرالیا

استرالیا یک قاره بزرگ میباشد که هفت شهر وسیع و بزرگ آن در کنار اقیانوس واقع شده است. پایتخت این کشور کانبرا است که دارای آب و هوایی چهار فصل می باشد. بیشتر کسانی که زندگی در استرالیا و البته کانبرا را انتخاب میکنند افرادی تحصیل کرده میباشند . از ویژگی زندگی در این شهر میتوان به وجود دو دانشگاه معتبر در این شهر و همچنین بازارها و مراکز مهم اشاره کرد. طبق رده بندی مجله اکونومیت، ملبورن یکی از بهترین شهرها برای زندگی می باشد البته در کنار ملبورن میتوان به شهرهای دیگری نظیر سیدنی، پرت و ادلاید هم اشاره کرد که جزو 10 شهر برتر هستند که این طبقه بندی بر اساس معیار هایی نظیر ثبات، خدمات درمانی، محیط زیست و فرهنگ و زیرساخت های شهری میباشد. این مقاله متعلق به سایت کمپانی می باشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.

سطح رضایت مردم از زندگی در استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای ثروتمند و همچنین با ثبات اقتصادی بالا است که همین عامل باعث شده است که بسیاری از افراد زندگی در استرالیا را بسیار مساعد ببینند. با توجه به سیاست های دولت استرالیا که رقابت اقتصادی و علمی با سایر کشورهای توسعه یافته است و همچنین توسعه پایدار که باعث به وجود آمدن نیاز شدید دولت استرالیا به بسیاری از مشاغل شده است که این نیاز می تواند توسط مهاجرانی که برای زندگی در استرالیا اقدام میکنند برطرف شود لذا فرصت های شغلی و شرایط زندگی مناسب و همچنین امنیت اقتصادی بالای این کشور و کاهش نرخ بیکری و در پی آن رشد کسب و کارها باعث افزایش رضایت مردم و علاقه شدید مهاجران برای زندگی در این کشور می باشد. میتوان کفت که کیفیت زندگی در کشور استرالیا و رضایتمندی 98 درصدی از سطح آموزشی این کشور و همچنین تنوع فرهنگی و احترام به فرهنگ های مختلف و پایین بودن نرخ ارتکاب به جرم در استرالیا از دیگر دلایل رضایت مردم برای زندگی در این کشور می باشد.

زندگی در استرالیا

توصیه های مهم برای زندگی در استرالیا

نکات مهم زندگی در استرالیا عبارتند از:

کار در استرالیا
خرید ملک در استرالیا
دفتر حقوقی ملک پور
 • در استرالیا تابش اشعه uv بسیار زیاد می باشد پس حتما یادتان باشد وقتی میخواهید از خانه خارج شوید از کرم های ضد آفتاب و همچنین کلاه های بزرگ برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری نمایید.

 • استرالیا یک قاره بزرگ محسوب میشود به طوری که بسیاری از شهرهای آن در کنار دریا واقع شده است همچنین دارای طبیعت ناب و ساحل های زیبا میباشد و با توجه به اینکه مردم استرالیا خوشحالترین مردم جهان هستند به راحتی میتوانید در به زندگی در استرالیا بپردازید و از آنجا بودن و سکونت در آنجا لذت ببرید.

 • در این کشور از جدیدترین متد های آموزشی استفاده میشود به طوری که این کشور در رابطه با تحصیل با کشورهای توسعه یافته در رقابت تنگاتنگی قرار دارد پس میتونید با خیالی آسوده به زندگی در استرالیا و تحصیل در این کشور بپردازید.

 • استرالیا یک کشور با فرهنگ های متعدد می باشد، تنوع فرهنگ و احترام به فرهنگ های متفاوت در این کشور به چشم میخورد با با خیال راحت با هر فرهنگی که هستید میتوانید به زندگی در استرالیا بپردازید.

 • کشور استرالیا در رده کشورهای گران دنیا قرار دارد و هزینه های زندگی در استرالیا نسبتا بالاست، بنابراین توجه به مسائل مالی و مدیریت مالی در هزینه های زندگی در این کشور بسیار حائز اهمیت است.

سخن پایانی

زندگی در استرالیا، شرایط اقتصادی استرالیا برای زندگی، نکات مثبت و منفی زندگی در استرالیا و همه نکات مرتبط با زندگی در کشور استرالیا در مقاله فوق مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. ما سعی کردیم در این مقاله کلیه نکات مربوط به هزینه های زندگی، شهر های مهم استرالیا، نکات مثبت زندگی در استرالیا و … را برای شما عزیزان شرح دهیم. در پایان چنانچه سوالی دارید که در این مقاله پاسخ انرا دریافت نکردید، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل و مشاوره کوتاه رایگان، دریافت نمایید. در صورتیکه از این مقاله رضایت دارید می توانید تظرات ارزشمند خود را در انتهای این مقاله، در قسمت دیدگاهها مطرح نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *