زندگی درانگلستان

زندگی درانگلستان و بررسی شرایط زندگی در این کشور

 • زندگی در انگلستان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی زندگی در انگلستان
 • هزینه های زندگی در انگلستان
 • شرایط عمومی اخذ اقامت و زندگی در انگلستان

 • نقاط منفی و مشکلات زندگی در انگلستان
 • نقاط مثبت زندگی در انگلستان
 • شهرهای مهم انگلستان
 • سطح رضایت مردم از زندگی در انگلستان
 • توصیه های مهم زندگی در انگلستان
 • سخن پایانی
زندگی در انگلستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

زندگی در انگلستان و مقدمه ای بر آن

زندگی در انگلستان ، شرایط زندگی در کشور انگلستان و هزینه ها و نقاط مثبت و منفی زندگی در انگلستان را ما در این مقاله به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی علمی قرار می دهیم تا در صورتی که این کشور را مقصد مهاجرت و زندگی برای خود قرار داده اید اطلاعات کاملی در این خصوص داشته باشید. آیا کشور انگلستان  در زمره کشورهای گران از لحاظ هزینه های زندگی به شمار می آید؟ آیا کشور انگلستان  علاوه بر نقاط مثبت دارای نقاط منفی نیز هست؟ ما در این مقاله به بررسی سطح رضایت مردم از زندگی در انگلستان می پردازیم تا بررسی کنیم افرادی که به این کشور مهاجرت کرده اند تا چه حد از انتخاب خود راضی و خشنود هستند. براساس آمارهای اعلام شده کشور انگلستان به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی و محبوب برای افراد متقاضی به شمار می آید، این امر باعث شده مردم نسبت به شرایط مهاجرت به انگلستان و زندگی در این کشور پس از ورود به خاک کشور اطلاعات کافی نداشته باشند که ما سعی کردیم قوانین و شرایط پیش روی افراد را در این مقاله به صورت تخصصی بررسی کنیم و شرح مختصری از شرایط زندگی در انگلستان را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. پیشنهاد می شود در صورتی که انگلستان را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید پیش از هر اقدامی این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید و در صورت نیاز برای کسب اطلاعات تکمیلی و تخصصی با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش مشاوره کامل داشته باشید تا در این خصوص مشاورین با تجربه موسسه خدمات شایانی به شما عزیزان ارائه دهند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به انگلیس و دانمارک
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با پزشکی و سرمایه گذاری در انگلستان

شرایط عمومی زندگی در انگلستان

کشور انگلستان یا همان بریتانیای کبیر از نظر مساحت به عنوان هفتاد و نهمین کشور پهناور جهان شناخته شده است. این کشور از شمال و شرق با کانال مانش و اقیانوس اطلس مرز آبی دارد و از جنوب با ایرلند هم مرز است. زمانی که از انگلستان یا بریتانیای کبیر نام برده می شود در واقع قسمت هایی چون انگلستان، ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند است که این کشور بزرگ را تشکیل داده اند. بر اساس آمار اعلام شده در خصوص سرشماری جمعیت انگلستان، این کشورجمعیتی بالغ بر 56 میلیون نفر دارد. یکی از نکات مهم در خصوص این کشور نرخ بیکاری می باشد که در سه ماه نخست 2019 در حدود 3.8 درصد اعلام شد که این امر نشان دهنده بازار کار خیلی خوب این کشور است که می تواند موقعیت های شغلی مناسبی برای افراد متقاضی ایجاد کند. نکته ای که در خصوص انگلستان باید توجه داشت هزینه های زندگی است، که به عنوان مثال هزینه زندگی در پایتخت این کشور، شهر لندن به طور میانگین در ماه 2500 الی 3000 پوند می باشد. زندگی در انگلستان به عنوان یکی از کشورهای مهاجر پذیر شرایطی را برای افراد متقاضی بوجود می آورد که ما در این مقاله به بررسی و تحلیل هریک از این شرایط می پردازیم.

پرچم انگلیس
ویزای کار انگلستان

هزینه های زندگی درانگلستان

هزینه زندگی در انگلستان بستگی به سبک زندگی افراد و شهر محل اقامت آنها دارد. به عنوان مثال به طور میانگین هزینه زندگی در شهر لندن به عنوان پایتخت این کشور در حداقل حدود 1300 پوند می باشد و هزینه زندگی در دیگر شهرهای انگلستان  به طور میانگین در ماه 1000 پوند می باشد. در جدول ذیل به بررسی وشرح برخی هزینه های موجود در اینن کشور می پردازیم.

هزینه زندگی در انگلستان

شرایط عمومی اخذ اقامت و زندگی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان و زندگی در انگلستان به واسطه شش روش مهاجرتی امکان پذیر است و افراد متقاضی می توانند از طریق هر یک از این روش ها وارد این کشور شوند و اقامت خود را اخذ نمایند. ما در این بخش به بررسی هر یک از این راه های مهاجرتی که در نهایت منجر به اخذ اقامت و زندگی در این کشور برای افراد می شود می پردازیم.

زندگی در انگلستان
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل

  ویزای تحصیلی انگلستان که با نام Tier4 شناخته شده است به دو دسته تقسیم می شود که در زیر هر کدام را شرح می دهیم:

 • TIER 4 CHILD

  این نوع ویزا برای افرادی که زیر سن 17 سال هستند صادر می شود.

 • TIER 4 GENERAL

  این نوع ویزا برای افرادی است که سن آنها 17 سال و شش ماه می باشد.

یکی دیگر از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور انگلستان همانند دیگرکشورها مهاجرت تحصیلی به این کشور است. افراد متقاضی می توانند به واسطه تایپ ویزای تحصیلی انگلستان که به نام TEER 4 شناخته شده است از سن 7 سالگی تا 18 سالگی برای مدارس این کشور اقدام کنند و پس از آن نیز می توانند وارد دانشگاه های انگلستان شوند. تحصیل در مقاطع لیسانس تا دکترا نیز برای افراد متقاضی امکان پذیر است و افراد می توانند به واسطه هر مقطع تحصیلی در صورت داشتن شرایط لازم وارد انگلستان شوند. تحصیل در انگلستان یکی از راه هایی که در نهایت منجر به اخذ اقامت و زندگی در انگلستان خواهد شد.

زندگی در انگلستان
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق کار

  زندگی در انگلستان و اخذ اقامت این کشور از طریق مهاجرت کاری برای افراد متقاضی در صورت داشتن شرایط کار در این کشور امکان پذیر است. اقامت کاری و ویزای کار انگلستان با نام های Tier 2 و Tier 5 شناخته می شود که در ذیل به توضیح هریک از آنها می پردازیم:

 • ویزای کار TIER2

  این نوع ویزا مختص افرادی است که در این کشور از سوی کارفرما یا شرکتی پیشنهاد شغلی داشته باشند. کارفرما باید ثابت نماید که 10 درصد یا مبلغ 159600 پوند از سهام شرکت خود را جهت استخدام فرد بلوکه می کند و به عنوان اسپانسر این کار را انجام می دهد و در این خصوص تعهدات لازم را باید ارائه دهد. حداقل حقوقی فرد متقاضی به واسطه این روش باید در طول یک سال 30 هزار پوند باشد.

 • ویزای کار TIER5

  این نوع ویزا در واقع جستجوی کار یا JOB SEEKER  است. این نوع ویزا به مدت 6ماه به فرد اجازه می دهد وارد خاک انگلستان شود و غیر قابل تمدید می باشد. لازم به ذکر است این نوع ویزا برای ایرانیان صادر نمی شود.

نمودار نرخ بیکاری انگلستان را در زیر مشاهده می کنید که در چند سال اخیر، بسیار مساعد می باشد.

ویزای کار انگلستان
زندگی در انگلستان
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در انگلستان  همانند دیگر کشورها یکی از راه های مطمئن و قانونی اخذ اقامت و زندگی در انگلستان به حساب می آید. سرمایه گذاری در انگلستان از طرق مختلفی همچون ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر است. افراد متقاضی با داشتن تجربه کافی در زمینه کارآفرینی و ثبت شرکت و همچنین داشتن سرمایه کافی می توانند اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایند. اکثر افراد به ویژه اتباع کشورهای دیگر برای سرمایه گذاری در این کشور گزینه کارآفرینی یا خرید اوراق قرضه دولتی را انتخاب می کنند. سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی به واسطه مبلغ 50 هزار پوند سرمایه برای افراد امکانپذیر است ولی شرایط این نوع سرمایه گذاری بدین صورت است که افراد متقاضی باید فارغ التحصیل از دانشگاه های این کشور باشند تا بتوانند سرمایه گذاری انجام دهند. مورد دیگر که در قالب خرید اوراق قرضه دولتی است با مبلغ 2میلیون پوند می باشد که زمانی که افراد متقاضی این مبلغ را در اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کردند پس از 5سال اقامت دائم برای آنها صادر می شود. نمودار نرخ تورم در انگلستان را در زیر مشاهده می کنید.

زندگی در انگلستان
زندگی در انگلستان
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد فرزند

  یکی از مواردی که منجر به اخذ اقامت در کشور مقصد برای افراد متقاضی می شود تولد فرزند در خاک آن کشور می باشد. لازم به ذکر است برای اخذ اقامت و زندگی در کشور مقصد به واسطه تولد فرزند باید به دو اصل خاک و خون توجه کنید. کشورهایی که اصل خون را پذیرفته اند به واسطه تولد فرزند به وی و والدینش اقامت اعطا نمی کنند و تابعیت و اقامت از والدین به فرزند منتقل می شود. کشورهایی که اصل خاک را مبنای اعطای اقامت و تابعیت در نظر گرفته اند معمولا پس از تولد فرزند در خاک کشورشان به وی و والدینش اقامت و تابعیت اعطا می کنند، اصل خاک تولد در خاک کشور را مبنای اعطای تابعیت و اقامت قرار می دهد. در مورد کشور انگلستان نیز این کشور اصل خون را مبنای اعطای تابعیت و اقامت در نظر گرفته است. لازم به ذکر است زندگی در انگلستان و اخذ اقامت این کشور به واسطه تولد فرزند امکان پذیر است اما در صورتی که یکی از والدین تابعیت و اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

زندگی در انگلستان
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

  زندگی در انگلستان و مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج با اتباع این کشور برای افراد متقاضی امکان پذیر می باشد. یکی از راه های اخذ اقامت انگلستان  ازدواج با اتباع این کشور است. فردی که در انگلستان  ساکن است باید اقامت دائم و یا تابعیت این کشور را داشته باشد تا واجد شرایط ازدواج با متقاضی به شمار آید. البته افراد باید ثابت نمایند ازدواج آنها صوری نیست و قصد جدی برای زندگی با یکدیگر را دارند، البته در این خصوص باید مدارکی ارائه شود از سوی طرفین تا دال بر جدی بودن خواسته آنها باشد. به عنوان مثال فردی که تابعیت یا اقامت انگلستان  را دارد باید ثابت نماید که علاوه بر هزینه های زندگی خود توانایی تامین هزینه های زندگی همسر آینده خود را دارد و در این خصوص باید مدارک مورد نیاز را ارائه دهد.

زندگی در انگلستان
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

  یکی از متداول ترین روش های مهاجرتی برای افرادی که علم کافی در خصوص مهاجرت ندارند مهاجرت از طریق پناهندگی است. البته باید خاطر نشان شد که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و توصیه ما اقدام از طریق روش های قانونی می باشد. در تعریفی که بر طبق کنوانسیون ژنو سال۱۹۵۱ در خصوص پناهنده آمده است، پناهنده به کسی گفته می شود که به دلایل مختلفی از جمله ترس و تهدید جانی و مالی، آزار و شکنجه به دلیل عقاید سیاسی و مذهبی خاص در کشور خود به ناچار مجبور به ترک کشور می شود و به کشور دیگری پناه می برد. به دلیل مشکلات بسیار زیادی که پیش روی افراد متقاضی پناهندگی وجود دارد به هیچ وجه این روش به افراد پیشنهاد نمی شود. زندگی در انگلستان ممکن است به واسطه پناهندگی در این کشور در نهایت منجر به اخذ اقامت شود ولی در این پروسه افراد با مشکلات و سختی های بسیاری مواجه می شوند.

نقاط منفی و مشکلات زندگی در انگلستان

قطعا زندگی در انگلستان از مواردی می باشد که اکثر افرادی که خواستار مهاجرت به این کشور هستند مشتاق اطلاع از شرایط زندگی در این کشور می باشند. مهاجرت به انگلستان  علاوه بر نقاط مثبت دارای نقاط منفی نیز می باشد، که نقاط منفی معمولا شامل تفاوت فرهنگ ها و عدم سازگاری اولیه با شرایط پیش رو می باشد. زمانی که افراد متقاضی به این کشور مهاجرت می کنند در ابتدا با تضاد فرهنگ و عدم آشنایی کامل با زبان و قوانین این کشور مواجه می شوند. برخی موارد دیگر مانند هزینه های زندگی بالا نیز ممکن است برای برخی افراد به عنوان نقطه منفی به حساب آید. یکی دیگر از نقاط منفی مهاجرت و زندگی در این کشور حجم بالای مهاجر است که در این کشور اقامت دارند که این امر باعث می شود شرایط کار کردن برای افراد سخت باشد.

نقاط مثبت زندگی در انگلستان

زندگی در انگلستان علاوه بر نقاط منفی نقاط مثبت بسیاری نیز دارد که در این بخش به بررسی آنها می پردازیم. یکی از نقاط مثبت زندگی در این کشور داشتن نظام برتر آموزش و پرورش می باشد برخورداری این کشور از برترین دانشگاه ها که در سطح جهان شناخته شده می باشد می تواند برای افراد متقاضی به عنوان بهترین نقطه مثبت زندگی در این کشور به شمار آید. نرخ بیکاری پایین در این کشور نیز می تواند یکی از نقاط مثبت زندگی در این کشور به شمار آید زیرا این امر نشان دهنده نیاز بازار کار این کشور به نیروی کار متخصص می باشد که در این خصوص شرایط کاری ایده آلی برای افراد متقاضی ایجاد می شود. از دیگر نقاط مثبت زندگی در این کشور شرایط ایده آل سرمایه گذاری از طرق مختلف است که باعث می شود افراد به راحتی بتوانند اقامت دائم و نهایتا تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

شهرهای مهم انگلستان

یکی از مهمترین شرایط زندگی در انگلستان برای افراد متقاضی در اولین گام داشتن اطلاعات کافی و شناخت لازم در مورد زندگی در شهرهای این کشور است. اطلاع از وضعیت معیشتی و کاری و زندگی در شهر مقصد می باشد می تواند به افراد متقاضی در خصوص انتخاب محل زندگی خود کمک کند. ما در این بخش به بررسی و معرفی برخی از شهرهای مهم انگلستان می پردازیم تا در صورتی که این کشور را برای مهاجرت انتخاب کرده اید اطلاعات جامعی در خصوص شهرهای مهم این کشور داشته باشید.

 • لندن

  شهر لندن پایتخت انگلستان به عنوان بزرگترین شهر در اروپا شناخته شده است. این شهر میزبان جمعیت بالایی از مهاجرین است که همین باعث شده این شهر از لحاظ بازار کار برای افراد متقاضی نیز مقصد مناسبی باشد. وجود دانشگاه ها، رستوران ها، موزه ها، و اماکن مهم دولتی در این شهر باعث شده جمعیت بسیاری به این شهر برای کار و زندگی مراجعه کنند.

 • بیرمنگام

  شهر بیرمنگام بعد از لندن یکی از شهرهای مهم و معروف انگلستان به شمار می آید. این شهر به دلیل آب و هوای معتدل و جاذبه های طبیعی مثل کانال های آب متعدد مقصد مناسبی برای توریستها و مهاجرین به شمار می آید. بیرمنگام دارای دانشگاه های معتبری است که این امر باعث شده دانشجویان بین المللی این شهر را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند.

زندگی در انگلستان
 • منچستر

  شهر منچستر به دلیل داشتن دو تیم فوتبال معروف منچستر سیتی و منچستر یونایتد شناخته شده است. آب و هوای این شهر معتدل است و معمولا در تمام فصول سال بارانی است. هزینه های زندگی در این شهر بالاست و پیشنهاد می شود در صورتی که در این شهر زندگی می کنید یا این شهر را مقصد زندگی و کار برای خود در نظر گرفته اید از وسایل نقلیه عمومی برای مدیریت در هزینه ها استفاده کنید.

زندگی در انگلستان
 • برایتون

  یکی از شهر هایی جنوب شرقی انگلستان است که به دلیل آب و هوای بسیار خوب و سواحل زیبا مقصد توریستی مناسبی برای افراد به شمار می آید. شهر برایتون از قرن 18 به بعد رشد اقتصادی و شهری بسیاری داشت و در حال حاضر یکی از شادترین شهرهای انگلستان به شمار می آید.

 • آکسفورد

  شهر آکسفورد در تحقیقات انجام شده بین شهرهای انگلستان و درمقایسه با شهرهای اروپایی در صدر جدول از لحاظ رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی قرار گرفته است. شهر آکسفورد به عنوان یکی از شهرهای صنعتی انگلستان شناخته شده است، این شهر صنایع مختلفی چون ماشین سازی و صنعت چاپ و زیر شاخه های مرتبط با چاپ را در خود جای داده است. با توجه به اینکه شهر آکسفورد در زمره شهرهای صنعتی انگلستان می باشد طبیعتا بازار کار در این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای انگلستان بهتر است.

سطح رضایت مردم از زندگی در انگلستان

یکی از موارد مهمی که در امر مهاجرت به انگلستان  باید مد نظر قرار داد به ویژه برای اتباع خارج از این کشور که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند سطح رضایت از زندگی در انگلستان است. لازم به ذکر است که مهاجرت به انگلستان  برای اتباع کشورهای دیگر امری سخت و دشوار نیست و افراد با داشتن شرایط اولیه مهاجرت می توانند به این کشور مهاجرت نمایند. با توجه به قوانین منظم و سطح رفاه اجتماعی و اقتصادی انگلستان  مردم این کشور و افرادی که به واسطه روش های دیگر وارد این کشور شده اند رضایت کافی از زندگی در انگلستان دارند. یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد رضایت در بین اقشار مختلف جامعه می شود سطح درآمد و هزینه های جاری می باشد که در کشور انگلستان  مردم به نسبت درآمد هزینه های مقرون به صرفه ای دارند.

توصیه های مهم زندگی در انگلستان

 • کشور انگلستان در زمره کشورهایی است که به دانشجویان بین المللی اجازه کار دانشجویی می دهد
 • لازم به ذکر است درصورتی که کشور انگلستان را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید از راه های قانونی به این کشور مهاجرت نمایید.
 • در مورد راه های غیر قانونی باید متذکر شویم که با توجه به حجم مهاجران غیرقانونی قوانین سختی برای بررسی پرونده متقاضیان اعمال کرده اند و به افراد پناهنده در ایم کشور اجازه کار داده نمی شود و گاها بررسی درخواست آنها زمان زیادی می برد که این امر باعث بلاتکلیفی افراد می شود.
 • کشور انگلستان در زمره کشورهایی قرار دارد که در خصوص ویزای تحصیلی روی گپ تحصیلی افراد حساسیت نشان می دهد.
اعزام دانشجو به انگلستان
کار در انگلستان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سخن پایانی

زندگی در انگلستان ، مزایا و شرایط زندگی در این کشور و همچنین هزینه های زندگی در انگلستان به همراه نقاط مثبت و منفی زندگی و مهاجرت به این کشور را ما در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم تا در صورتی که هدف مهاجرتی خود را در این کشور پیش بینی کرده اید اطلاعات کافی در خصوص زندگی و مهاجرت به این کشور داشته باشید. پیشنهاد می شود در ابتدا مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید و سپس برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از محصولات آموزشی موسسه که به صورت ویدئوی آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت برای افراد متقاضی تهیه شده است بهره مند شوید. پس از مطالعه مقاله فوق در صورت نیاز می توانید با مشاورین زبده موسسه حقوقی ملک پور مشاوره تخصصی داشته باشید تا اطلاعات حقوقی شما عزیزان در خصوص زندگی در انگلستان و شرایط مهاجرت به این کشور کامل شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *