زندگی در دانمارک

زندگی در دانمارک و بررسی شرایط زندگی

 • زندگی در دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • زندگی در دانمارک و شرایط عمومی
 • زندگی در دانمارک و هزینه ها
 • زندگی در دانمارک و شرایط عمومی اخذ اقامت
 • زندگی در دانمارک و نقاط منفی و مشکلات زندگی در دانمارک
 • زندگی در دانمارک و نقاط مثبت
 • زندگی دانمارک و شهرهای مهم
 • زندگی در دانمارک و سطح رضایت مردم
 • زندگی در دانمارک و توصیه های مهم
 • زندگی در دانمارک و سخن پایانی
زندگی در دانمارک

زندگی در دانمارک و مقدمه ای بر آن

زندگی در دانمارک٬ اخذ اقامت و تابعیت دانمارک و هزینه های زندگی در دانمارک در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است خیلی از دوستان سوالاتی از این قبیل داشته باشند که روشها اخذ اقامت دانمارک چیست؟ مهاجرت به دانمارک و زندگی در این کشور چه مزایا و چه مشکلاتی دارد؟ دانمارک یکی از کشورهایی است که از نظر سطح رفاهی در درجه ی بالایی است و مردم آن از راضی ترین ملت جهان به شمار می روند. از این رو مهاجرت به آن و زندگی در دانمارک٬ توجه بسیاری از افراد را جلب کرده است. امید است که در پایان این مقاله٬ تمامی سوالات و ابهامات شما در باب زندگی در دانمارک٬ روش های مختلف مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت از این روش ها٬ پاسخ داده شود. در صورت هرگونه سوال می توانید با موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار موسسه MIE اتریش٬ تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین متخصص ما بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ازدواج در دانمارک
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت کاری دانمارک

زندگی در دانمارک و شرایط عمومی

دانمارک یکی از کشورهای اروپایی و واقع در شمال اروپا می باشد. این کشور دارای ۵/۵ میلیون نفر جمعیت است. پایتخت این کشور کپنهاگ است و زبان رسمی ملت آن٬ دانمارکی است که در برخی قسمت ها به زبان گرینلندی و آلمانی نیز سخن می گویند. دانمارک از نظر اقتصادی٬ رتبه هفتم را در بین سایر کشورها داراست و وضعیت اقتصادی مناسبی دارد و مردم این کشور به علت وضعیت مناسب زندگی و کار در دانمارک جزو راضی ترین ملت ها به شمار می روند. این عوامل موجب شده تا ملت از کشورهای مختلف قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند. مهاجرت به دانمارک و زندگی در دانمارک از روش های مختلفی همچون کار٬ تحصیل٬ سرمایه گذاری٬ تولد و ازدواج برای اتباع خارجی امکانپذیر می باشد. دانمارک یکی از پرهزینه ترین کشورهای جهان است و البته کیفیت و سطح زندگی مردم در این کشور بسیار بالاست.هزینه امرار معاش در این کشور به نحوه ی زندگی فرد بستگی دارد و فرد می تواند این هزینه ها را با توجه به بودجه خود کنترل نماید.

اطلاعات عمومی دانمارک

زندگی در دانمارک و هزینه ها

دانمارک یکی از کشورهای مرفه با هزینه های زندگی بالا می باشد. زندگی در دانمارک به علت کیفیت بالای زندگی٬ پرهزینه می باشد. هزینه اجاره یک آپارتمان در مرکز شهر ۹۵۰۰ DDK می باشد. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه واقع در خارج شهر٬ ۷۰۰۰  DDK  می باشد. هزینه اجاره یک منزل سه خوابه واقع در مرکز شهر٬ ۱۶۰۰۰ DKK می باشد و در خارج از شهر ۱۲۰۰۰ DKK می باشد. در واقع هزینه های زندگی برای مهاجرین کمی زیاد می باشد اما به نسبت حقوق و مزایای افراد نیز زیاد می باشد و می تواند مقداری از این هزینه ها را پوشش دهد. از آنجا که حمل و نقل با تاکسی و همینطور خرید ماشین در این شهر برای مهاجرین تازه وارد زیاد می باشد٬ پیشنهاد می شود جهت رفت و آمد از وسایل مقرون به صرفه همچون اتوبوس و قطار و دوچرخه استفاده نمایند. از نظر خرید خوراکی٬ هزینه خواروبار فروشی در این کشور بسیار زیاد است که می توان با کنترل آن از هزینه های زیاد جلوگیری نمود. لیستی از هزینه ها را در پایتخت دانمارک٬ می توانید در جدول زیر٬ مشاهده نمایید.

هزینه زندگی در دانمارک

زندگی در دانمارک و شرایط عمومی اخذ اقامت

اخذ اقامت در دانمارک از روش های مختلفی امکانپذیر می باشد. در ادامه به توضیح این روشها می پردازیم.

 • اقامت کاری

  یکی از روش ها اخذ اقامت از طریق کار می باشد که فرد می بایست ابتدا شرایط موردنظر دانمارک که میزان تحصیل موردقبول و سطح زبان مورد قبول است٬ را فراهم کند. پس از آن اقدام به کاریابی کند که از طریق سایت های کاریابی نیز این کار امکانپذیر می باشد و پس از آن که از کارفرما دعوت نامه کاری یا job offer دریافت نمود جهت اخذ اقامت کاری خود اقدام نماید.

 • اقامت تحصیلی

  زندگی در دانمارک از روش مهاجرت تحصیلی نیر امکانپذیر می باشد به این صورت که فرد می تواند جهت مقطع تحصیلی لیسانس که در دانمارک حدود ۴ سال است ویزای تحصیلی دریافت نماید و اقامت بگیرد که البته سطح زبان فرد در این مقاطع مهم است چرا که اکثر دانشگاه های دانمارک انگلیسی زبان می باشند.

 • اقامت سرمایه گذاری

  یکی از روش های مهاجرت سرمایه گذاری می باشد که فرد می تواند از طریق ثبت شرکت اقدام به سرمایه گذاری و اخذ اقامت کند.

 • اقامت با ازدواج

  زندگی در دانمارک ممکن است از طریق ازدواج فرد با یک فرد تبعه دانمارک صورت بگیرد و منجر به مهاجرت فرد مورد نظر شود که به فرد یک اقامت دو ساله در ابتدا داده می شود و پس از آن، دو سال تمدید می شود و پس از چند سال که سطح زبان او به درجه خوبی رسید٬ می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام نماید.

 • اقامت با تولد

  یکی دیگر از روش های اخذ اقامت تولد می باشد که در دانمارک قوانین به این صورت می باشد که تولد فرزند بر اساس خون می باشد و تابعیت پدر و مادر به فرزند اعطا می گردد.

زندگی در دانمارک و نقاط منفی و مشکلات زندگی در دانمارک

یکی از مشکلاتی که در زندگی در دانمارک وجود دارد٬ هزینه های زیاد زندگی می باشد که این موضوع به دلیل سطح بالای زندگی در این کشور می باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که از نظر حقوق و مزایا نیز در سطح بالایی قرار دارد و میزان حقوق افراد در این کشور نیز زیاد می باشد. این به نوبه خود کمی از مشکل زیاد بودن هزینه ها می کاهد. برای جلوگیری از این مشکل توسط مهاجرین می بایست در بعضی موارد صرفه جویی نمود. به عنوان مثال از وسایل نقلیه عمومی مثل مترو و اتوبوس و یا دوچرخه جهت رفت و آمد استفاده نمود. یکی دیگر از مواردی که در دانمارک ممکن است دشوار باشد٬ مالیات های زیاد این کشور است که این امر کمی زندگی و صرفه جویی در امور را سخت نموده است. این مقاله توسط مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور گرداوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا حرام است و پیگرد قانونی دارد.

خرید ملک در دانمارک

زندگی در دانمارک و نقاط مثبت

دانمارک یکی از کشورهای اروپایی است که از نظر سرانه اقتصادی٬ رتبه هفتم را داراست. زندگی در دانمارک به علت سطح بالای زندگی و کیفیت خوب٬ موردتقاضای افراد بسیاری بوده است. یکی از موارد خوب که این کشور را به مکان مناسبی برای زندگی تبدیل کرده، این است که اکثر بزرگسالان در هنگام رفت و آمد جهت کار و بسیاری از افراد دانشجو جهت رفت و آمد خود از دوچرخه استفاده می نمایند. همین امر موجب شده تا این کشور هم از نظر محیط زیست و هم نبودن ترافیک٬ توجه دیگر کشورها را به خود جلب نماید. یکی دیگر از موارد خوب در این کشور وام های دانشجویی می باشد که به افراد اعطا می شود و به دانش آموزان ۹۰۰ دلار در ماه جهت کمک هزینه کالج داده می شود. این کشور جزو امن ترین کشورهای دنیا می باشد و میزان فساد اجتماعی در آن کم می باشد. در نمودار زیر نرخ فساد مالی را در سال های اخیر در دانمارک می توانید مشاهده نمایید.

نمودار فساد مالی در دانمارک
پاسپورت دانمارک

زندگی در دانمارک و شهرهای مهم

کپنهاگ
 • کپنهاگ

  یکی از بزرگ ترین شهر های دانمارک کپنهاگ است که پایتخت این کشور نیز محسوب می شود. این شهر در قرن دهم به عنوان یک روستای کوچک ماهی گیری تاسیس شد و پس از مدتی با رشدهای فراوان به عنوان یکی از شادترین و توسعه یافته ترین شهرهای جهان تبدیل شد. این شهر یکی از سبزترین شهرهای جهان است.بزرگترین فرودگاه کپنهاگ٬ Kastrup است که بزرگ ترین فرودگاه در شمال اروپا است. این شهر جاذبه های مهمی مانند باغهای قلعه روسنبورگ، باغهای تیوولی، مجسمه کوچک پری دریایی، کلیساهای شبانه و موزه های مختلف دارد.

ارهوس
 • ارهوس

  دومین شهر ارهوس است که دومین شهر بزرگ در این کشور است.این شهر مرکز اقتصادی و فرهنگی دانمارک است.

اودنس
 • اودنس

  سومین بزرگترین شهر دانمارکی Odense در جزیره Funen، واقع در 167 کیلومتری جنوب غربی کپنهاگ است.

آلبورگ
 • آلبورگ

  آلبورگ در رتبه چهارم بزرگترین شهرهای دانمارک قرار دارد. شهر صنعتی و دانشگاهی واقع در شمال جوتلند در 118 کیلومتری شمال ارشاس واقع شده است.

زندگی در دانمارک در یکی از این شهر ها می تواند بسیار پربار و هیجان انگیز باشد.  در جدول زیر تعدادی از شهرهای مهم دانمارک به همراه تعداد جمعیت آن ها آورده شده است.

شهرهای دانمارک
تحصیل در دانمارک

زندگی در دانمارک و سطح رضایت مردم

 دانمارک یکی از کشورهای مرفه است و اقتصاد قوی و موفقی دارد و به همین نسبت میزان حقوق مردم نیز بالا می باشد. همین عامل موجب شده که خیلی از افراد زندگی در دانمارک را مساعد ببینند. یکی از عوامل مساعد در دانمارک نرخ فساد مالی و اجتماعی این کشور است که به نسبت سایر کشورها پایین بوده و یکی از کشورهای امن بوده و همین موجب رضایت ملت از زندگی در دانمارک شده است. محیط زیست مناسب این کشور به علت استفاده خیلی از افراد از دوچرخه نیز موجب آرامش در این کشور و زیبایی دو چندان آن گشته است که رضایت مردم را در پی داشته است. بنابراین٬  مردم سایر کشورها با دیدن این رضایت و خشنودی مردم دانمارک از روش های مختلفی جهت مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به دانمارک از روش های مختلف به شما پیشنهاد می شود ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را در سایت خریداری نموده و تمامی اطلاعات لازم جهت مهاجرت را خودتان یاد بگیرید.

زندگی در دانمارک و توصیه های مهم

در این بخش چند نکته مهم در رابطه با زندگی در دانمارک را بیان می کنیم.

 • در کشور دانمارک استفاده از دوچرخه به جای ماشین به چشم می خورد و فرهنگ ملت این را می پسندد. بنابراین خرید ماشین در دانمارک را می توانید از فکر خود بیرون نمایید و پول آن را در راه دیگر مصرف نمایید.
 • مردمان دانمارک٬ بیشتر تمایل دارند با افراد دانمارکی در ارتباط باشند و اکثرا ارتباط خوبی با افراد مهاجر برقرار نمی کنند، بنابراین می بایست آمادگی لازم را برای برقراری ارتباط و ساختن خود در جامعه دانمارک داشته باشید.
 • زندگی در دانمارک با تساوی حقوق بشر همراه است و در محیط کار و محیط اجتماعی٬ بین زن و مرد تفاوتی قائل نمی شوند.
 • دانمارک یک کشور کوچک می باشد که نیمی از جمعیت آن٬ در پایتخت آن٬ کپنهاگ زندگی می کنند. بنابراین تفاوت و تمایزی بین فرهنگ شهری و فرهنگ روستایی در این کشور دیده نمی شود.
 • مخارج زندگی در این کشور بسیار زیاد می باشد و جزو کشورهای گران محسوب می شود. بنابراین می بایست به صورت مقتصدانه خرج کنید تا بتوانید از عهده مخارج بر بیایید.
زندگی در دانمارک
ویزای دانمارک
دفتر حقوقی ملک پور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

زندگی در دانمارک و سخن پایانی

زندگی در دانمارک٬ هزینه های زندگی در این کشور و روش های اخذ اقامت دانمارک٬ در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی علمی قرار گرفت. امید است تمامی سوالات و ابهامات شما در رابطه با زندگی در دانمارک برطرف شده باشد. موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار موسسه MIE اتریش٬ می تواند شما را در انتخاب روش مهاجرت با توجه به شرایطتان٬ یاری کند. همانگونه که می دانیم دانمارک یکی از کشورهای مرفه در حوزه های مختلف از جمله از نظر اقتصاد می باشد و مردم آن جزو راضی ترین ملت به شمار می روند. از این رو بسیاری از مردم در اکثر کشورها قصد مهاجرت و زندگی در دانمارک را دارند. در پایان در صورتی که سوالی دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور٬ تماس حاصل و از مشاوره تلفنی رایگان٬ استفاده کنید. همچنین می توانید در قسمت نظرات٬ سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت٬ همکاران ما به شما پاسخ دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *