زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان و بررسی شرایط زندگی در این کشور

 • زندگی در مجارستان و مقدمه ای بر آن
 • زندگی در مجارستان و شرایط عمومی
 • زندگی در مجارستان و هزینه ها
 • زندگی در مجارستان و شرایط عمومی اخذ اقامت

 • زندگی در مجارستان و نقاط منفی و مشکلات زندگی در مجارستان
 • زندگی در مجارستان و نقاط مثبت
 • زندگی در مجارستان و شهرهای مهم
 • زندگی در مجارستان و سطح رضایت مردم
 • زندگی در مجارستان و توصیه های مهم
 • زندگی درمجارستان و سخن پایانی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

زندگی در مجارستان و مقدمه ای بر آن

زندگی در مجارستان ، هزینه های زندگی در این کشور و شرایط عمومی مهاجرت به مجارستان، در این مقاله مورد بررسی دقیق علمی قرار گرفت. همانگونه که متوجه شدید، مجارستان به علت طبیعت و مناظر فوق العاده و بازار گردشگری بسیار عالی، از اقتصاد خوبی، برخوردار است. از همین رو، افراد بی شماری جهت مهاجرت به این کشور و زندگی در مجارستان، اقدام می کنند. در صورتی که تمایل دارید به کشور مجارستان، مهاجرت کنید با یک موسسه حقوقی معتبر در این باره صحبت کنید و بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه mie اتریش، می تواند شما را در زمینه ی زندگی در مجارستان، مهاجرت به این کشور و راه های اخذ اقامت آن، راهنمایی بفرماید. در صورت سوال می توانید با دفاتر موسسه، تماس بگیرید تا شما را به صورت تلفنی و رایگان، راهنمایی کنند یا در قسمت دیدگاه نظرات خود را بیان کنید تا پاسخگوی ان باشیم.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در مجارستان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در مجارستان

زندگی در مجارستان و شرایط عمومی

مجارستان، یکی از کشورهای واقع در اروپای مرکزی می باشد که از شمال با اسلواکی، از جنوب با صربستان و کرواسی، از شرق با رومانی و از غرب با اتریش، هم مرز است. این کشور با مساحتی حدود ۹۳ هزار کیلومتر مربع و جمعیت حدود ۱۰ میلیون نفر، یک کشور متوسط اروپایی، محسوب می شود. پایتخت این کشور، شهر بوداپست می باشد و زبان رسمی آن مجاری است. اقتصاد مجارستان، بر پایه ی معادن بوکسیت غنی، صادرات ماشین آلات کشاورزی و صنعت گردشگری رو به رشد آن، است. این عوامل، موجب شده است تا افراد به فکر زندگی در مجارستان و اخذ اقامت این کشور، باشند. در زیر به توضیح مطالبی در این باب خواهیم پرداخت و اطلاعات کاملی درباره مجارستان، در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

کاریابی در مجارستان
اطلاعات عمومی مجارستان

زندگی در مجارستان و هزینه ها

مجارستان، یکی از کشورهای حوزه شنگن می باشد. هزینه های زندگی در این کشور، نسبت به سایر کشورهای اروپایی، بسیار کم می باشد و همین مورد، باعث شده تا بسیاری از افراد، جهت مهاجرت به این کشور و زندگی در مجارستان، اقدام نمایند. چرا که هزینه زندگی در مجارستان، برای یک نفر در ماه، حدود ۷۰۰ یورو می باشد که نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزانتر است. همچنین نرخ خرید و اجاره خانه، نیز نسبت به سایر کشورهای اروپایی و ایران مناسب تر می باشد که این نکته قابل توجه بسیاری از مهاجران ایرانی قرار گرفته و بسیاری از ایرانی ها، در حال حاضر، جهت مهاجرت خود به زندگی در مجارستان نیز فکر می کنند. در جدول زیر، می توانید برخی از هزینه های موجود، از جمله هزینه های مسکن و رفت و آمد و خوراک، را مشاهده نمایید.

هزینه زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان و شرایط عمومی اخذ اقامت

مجارستان، یکی از کشورهای در حال رشد، در حوزه ی اروپا می باشد که هزینه های نسبتا مناسبی نسبت به سایر کشورهای اروپایی داراست. از این رو، بسیاری از افراد، زندگی در مجارستان را انتخاب می نمایند و جهت اخذ اقامت این کشور، تلاش می کنند. اخذ اقامت مجارستان، از روش های مختلفی امکانپذیر است.در زیر به توضیح برخی از این روش ها و طریقه اخذ اقامت از آن، می پردازیم.

مهاجرت تحصیلی
 • اخذ اقامت مجارستان از طریق تحصیل

  اخذ اقامت از طریق تحصیل به سرعت امکانپذیز نمی باشد و فرد می بایست پس از پذیرشاز دانشگاه مربوطه و گذراندن تحصیل در دانشگاه، به فکر کار باشد و با پیدا نمودن کار ، پس از پنج سال می تواند اقامت دائم مجارستان را اخذ نماید.

• تحصیل رایگان در آلمان و اتریش
 • اخذ اقامت مجارستان از طریق کار

   یکی از روش ها، اخذ اقامت از طریق کار می باشد که بسیار عالی است و افراد، می توانند با پیدا نمودن یک کارفرما، ویزای کاری اخذ نمایند و پس از پنج سال اقامت دائم و پس از سه سال با بهتر شدن زبان و آشنا شدن با رسم و رسومات آنان، پاسپورت این کشور را دریافت نمایند. مشاهده می کنید که نرخ بیکاری در مجارستان، به 3.3 رسیده است.

نرخ بیکاری در مجارستان
مشاوره اقامت آلمان
 • اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

   مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، نیز می تواند منجر به اخذ اقامت در این کشور شود. افراد به راحتی از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در مجارستان، که بسیار سودده نیز می باشد، می تواند تحت شرایطی، اقامت دائم خود را اخذ نماید.

راحت ترین راه اقامت آلمان
 • اخذ اقامت مجارستان از طریق تولد فرزند

   تولد، یکی دیگر از روش های اخذ اقامت در مجارستان محسوب می شود. تولد در مجارستان بر اساس سیستم خون می باشد و فرد با داشتن پدر یا مادری که شهروند مجارستان باشد، می تواند اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نماید.

مهاجرت به آلمان
 • اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

   ازدواج، یکی از روش های اخذ اقامت در کشور مجارستان است. در صورتی که فرد با یک شهروند مجارستانی ازدواج نماید، می تواند اقامت دائم و پس از چندین سال، پاسپورت خود را اخذ نماید.

راحت ترین راه اقامت آلمان
 • اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی

  پناهندگی در مجارستان، نیز یکی از روش های اخذ اقامت در این کشور می باشد که البته موسسه حقوقی ملک پور، به هیچ عنوان آن را پیشنهاد نمیکند. در این روش، فرد پناهنده، به دلایل سیاسی، مذهبی، نژادی و جنسیتی، بیم آن دارد که مورد شکنجه قرار گیرد. از این رو پناهنده می شود و درصورتی که با درخواست پناهندگی او موافقت شود، اقامت این کشور به او داده می شود.

 در این مبحث توضیح مختصری از شش روش موجود جهت اخذ اقامت و زندگی در مجارستان، شرح داده شد.

زندگی در مجارستان و نقاط منفی و مشکلات زندگی در مجارستان

مجارستان به علت هزینه های مناسب برای زندگی و مخارج کم مسکن و خوراک و پوشاک و … می تواند گزینه مناسبی جهت زندگی باشد. البته نکته ای که قابل ذکر است، این است که مردم مجارستان با افراد بیگانه برخورد صمیمانه ای ندارند و نمی توانند آن ها را از خود بدانند و مانند هم وطنان خود، با آن ها رفتار کنند. یکی دیگر از مسائلی که افراد با آن دست و پنجه نرم میکنند، فساد در این کشور می باشد. در چندین سال گذشته، نرخ فساد در مجارستان، به شدت زیاد شده است و سرقت های زیادی از مهاجرین صورت گرفته است. این گزینه می تواند، یکی دیگر از نکات منفی در خصوص زندگی در مجارستان، باشد. نکته ی منفی دیگری که وجود دارد، این است که زبان مجاری، بسیار سخت می باشد و بسیاری از افراد، نمی توانند چنین زبان سخت و دشواری را بیاموزند. بنابراین فرد برای زندگی در مجارستان، می بایست یکی از زبان های محلی این کشور را یاد بگیرد.

زندگی در مجارستان و نقاط مثبت

یکی از مزایای زندگی در مجارستان، هزینه های پایین مسکن و خوراک و پوشاک، نسبت به سایر کشورهای اروپایی، در این کشور می باشد که افراد مهاجر به راحتی می توانند از پس مخارج خود بربیایند. یکی دیگر از مزایای زندگی در این کشور، طبیعت فوق العاده و بی نظیر و مکان های گردشگری و تاریخی بسیار عالی، می باشد. افراد در این کشور تفریحات و سرگرمی های بی شماری را تجربه می کنند و این کشور، مکان مناسبی برای تفریح و لذت بردن می باشد. نکته ی مثبت دیگر از ویژگی های مجارستان، این است که این کشور، مالیات کمی را برای کسب و کارها درنظر گرفته است که این موضوع مورد توجه افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارند، قرار گرفته است. این مزایا و ویژگی ها از مجارستان، موجب شده تا مردم از سایر نقاط جهان به این کشور مهاجرت نمایند.

زندگی در مجارستان و شهرهای مهم

مجارستان شهرهای بسیاری دارد. بوداپست، پایتخت مجارستان و یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت این کشور است. همچنین این شهر، دارای مکان های گردشگری بی شماری، همچون پارک مجسمه ها، یانوس هگی، اپرای بوداپست و موزه های بوداپست و حمان بوداپست و … می باشد و مرکز صنعت و اقتصاد کشور مجارستان است. یکی دیگر از شهرهای مجارستان، پچ نام دارد که این شهر نیمه کوهستانی و زیبا، در جنوب غربی این کشور واقع است و دانشجویان بسیار زیادی از سرتاسر جهان، به این کشور مراجعه می کنند. شهر سگد، یکی از شهرهای دیگر مجارستان می باشد و چهارمین شهر بزرگ آن است که در جنوب شرقی این کشور، واقع است و افراد بسیاری جهت تحصیل به این شهر، می آیند. برخی از شهرهای مهم به همراه توضیح مختصری از آن ها را می توانید در قسمت زیر مشاهده نمایید.

 • بوداپست

  پایتخت و بزرگترین شهر مجارستان است. دارای جاذبه های گردشگری زیادی است. و رودخانه دونا این شهر را به دو قسمت تقسیم میکند.

زندگی در مجارستان
 • دبرسن

  دومین شهر بزرگ مجارستان است. دارای زیبایی ها و مناطق دیدنی زیادی است. در این شهر، یکی از معروف ترین دانشگاه های مجارستان قرار دارد.

زندگی در مجارستان
 • سگد

  یکی دیگر از شهرهای مهم مجارستان است. دارای دیدنی های زیبایی از جمله باغ های گل و پارک های مختلف میباشد.

 • میشکولتس

  چهارمین شهر بزرگ مجارستان است. پارک ملی بوک، قلعه شهر میشکولتس، آوالون پارک و خانه هرمان موتو، در این شهر قرار دارند.

زندگی در مجارستان
 • پچ

  یکی از شهرهای باستانی مجارستان میباشد. در معماری این شهر، میتوان به وضوح معماری رومی را احساس نمود.

زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان و سطح رضایت مردم

مجارستان نسبت به سایر کشورها، از نظر میزان شغل و درآمد، در وضعیت خوبی به سر می برد. نظام آموزشی در این کشور، بسیار عالی و رو به رشد است و رضایت مردم را در بر داشته است به طوریکه اکثر افراد در این کشور، تحصیلات عالی دارند. میزان امید به زندگی در مجارستان، حدود ۷۲ سال است که نسبتا از نرخ OECD کمتر می باشد. وضعیت اشتغال در این کشور مساعد می باشد و نرخ بیکاری نسبت به اخیر، کم تر شده است و رضایت افراد را به دنبال داشته است. وضعیت امنیت شخصی افراد و سلامت جسمی آن ها و رفاه آن ها در سطح متوسط، قرار دارد. بنابراین، می توان گفت مردم مجارستان از سطح رضایت نسبی برخوردارند و از شرایط زندگی در این کشور، راضی هستند. ذکر این نکته ضروری است که طبق بررسی به عمل آمده، رتبه رضایت مردم در مجارستان ۱۰۷ می باشد.

اقامت مجارستان
مهاجرت به مجارستان

زندگی در مجارستان و توصیه های مهم

 • مجارستان، یکی از کشورهایی می باشد که به راحتی می توانید از طریق آن به کشورهای پیشرفته حوزه شنگن دسترسی پیدا کنید.
 • هزینه های زندگی در مجارستان و همینطور تحصیل در این کشور، برخلاف دانشگاه ها و سطح علمی خوب، نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم، می باشد و به افرادی که از نظر مالی برای مهاجرت، با مشکل مواجهند، پیشنهاد می شود به زندگی در این کشور فکر کنند.
 • پیشنهاد می شود، جهت اخذ اقامت مجارستان، از روش پناهندگی صرف نظر کنید و با مشورت با یک وکیل معتبر، بهترین راه مطابق با شرایط خود را انتخاب نمایید و جان و مال خود را در خطر نیندازید.
 • پیشنهاد می شود، از روش های قانونی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد که در این مقاله شرح داده شد، به مجارستان مهاجرت کنید.
ویزای مجارستان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
زندگی در مجارستان و سخن پایانی

زندگی در مجارستان ، هزینه های زندگی در این کشور و روش های اخذ اقامت مجارستان، در این مقاله به صورت کامل و مفید، مورد بحث و تحلیل علمی قرار می گیرد. زندگی در مجارستان، چه نقاط مثبت و منفی دارد؟ هزینه های زندگی در این کشور، چگونه است؟ مجارستان یکی از کشورهای واقع در اروپای مرکزی می باشد که به دلیل گردشگری پررونق و معادن بوکسیت غنی در این کشور، اقتصاد خوبی را دنبال می نماید. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه mie اتریش، تمامی مطالب مهم و مفید در رابطه با زندگی در مجارستان و روش های اقامت آن را در اختیار شما عزیزان، قرار می دهد. در صورتی که تمایل دارید، شرایط خود را جهت مهاجرت به مجارستان، ارزیابی نمایید، می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، تماس بگیرید تا مشاورین ما به صورت تخصصی و رایگان، شما را راهنمایی کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *