زندگی در هلند

زندگی در هلند و بررسی شرایط زندگی در این کشور

 • زندگی در هلند و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی زندگی در هلند
 • هزینه های زندگی در هلند
 • شرایط عمومی اخذ اقامت و زندگی در هلند

 • نقاط منفی و مشکلات زندگی در هلند
 • نقاط مثبت زندگی در هلند
 • شهرهای مهم هلند
 • سطح رضایت مردم از زندگی در هلند
 • توصیه های مهم زندگی در هلند
 • سخن پایانی
زندگی در هلند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

زندگی در هلند و مقدمه ای بر آن

زندگی در هلند، هزینه ها و نقاط مثبت و منفی زندگی در این کشور و سطح رضایت مردم از این کشور در این مقاله به صورت تخصصی و مفصل مورد بررسی علمی قرار می گیرد. آیا شما نیز متقاضی مهاجرت به هلند هستید؟ از هزینه های زندگی در این کشور با خبر هستید؟ آیا می دانید نقاط مثبت و منفی این کشور چیست؟  آمار درخواست مهاجرت به هلند بسیار بالا می باشد و دقیقا به خاطر همین موضوع ما بر آن شدیم که در این مقاله به تمام جنبه های مثبت و منفی زندگی در هلند بپردازیم. برای کسب اطلاعات تکمیلی و تخصصی تر راجع به راه های مهاجرت و زندگی در هلند از روش های مختلف می توانید مقالات ما را بخوانید و در صورت بروز هرگونه سوالی در زیر همین مقاله سوالات خود را بپرسید تا مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور در کمترین زمان ممکن سوالات شما را پاسخ دهند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کشور هلند
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در هلند

شرایط عمومی زندگی در هلند

هلند کشوری است در شمال غربی اروپا با تقریبا ۱۶ میلیون جمیعت و پایتخت آن آمستردام می باشد. این کشور از شمال با آلمان، از جنوب با بلژیک، از غرب با بریتانیا  همسایه است. این کشور مقام اول را در پرورش گل دارد. دامداری و کشاورزی آن پایه های اقتصاد این کشور می باشد. با وجود کوچکی این کشور، سهم زیادی در اقتصاد و بانکداری در جهان دارد. زبان رسمی آن هلندی است اما چون هلندیان علاقه مند به یادگیری زبان های خارجی می باشند تقریبا ۹۰ درصد مردم به زبان انگلیسی تسلط دارند و ۷۰ درصد آنها به زبان آلمانی و ۲۹ درصد هم به فرانسوی مسلط هستند. نرخ بیکاری در هلند ¾  درصد می باشد. هلند از جمله کشورهایی است که اجازه ویزای همراه نیز می دهد و می توانید همسر و فرزندان خود را نیز با خود ببرید

استارت آپ هلند
استارت آپ هلند

هزینه های زندگی در هلند

هزینه های زندگی در هلند به صورت متوسط در ماه برای یک نفر بین ۱۲۰۰ یورو تا ۱۵۰۰ یورو می باشد. لیستی از هزینه ها به صورت متوسط در جدول زیر آمده است:

هزینه های زندگی در هلند

شرایط عمومی اخذ اقامت و زندگی در هلند

به طور کلی 6 روش برای گرفتن اقامت در این کشور و زندگی در هلند وجود دارد که به ترتیب هر یک از این راه ها را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل

  یکی دیگر از راه های پر طرفدار و راحت که متقاضیان زندگی در هلند از آن طریق اقدام می کنند. تحصیل در هلند می باشد. با توجه به اینکه این کشور روی گپ تحصیلی هم زیاد حساسیت نشان نمی دهد فرصت خیلی خوبی را برای متقاضیان ایجاد کرده است. تحصیل در این کشور نیز به زبان انگلیسی هم ممکن می باشد و بعد از اتمام تحصیل نیز به آنها یک سال فرصت خواهند داد که در محیط دنبال کار بگردند اما یک مشکلی که وجود دارد این است که دانشجویان اجازه کار دانشجویی حین تحصیل ندارند

 • اخذ اقامت هلند از طریق کار

  هلند از دسته کشور هایی می باشد که از نرخ بیکار بسیار پایینی بهره مند می باشد. خیلی از افرادی که وارد این کشور می شوند به راحتی وارد بازار کاری این کشور می شوند. ورود به بازار کاری هلند نیاز به ارائه دعوت نامه کارفرمای شما از داخل خاک هلند می باشد. متقاضیانی که درخواست ورود به بازار کاری هلند را دارند باید در ابتدای امر مدارک خود را برای کار فرمای خود ارسال نمایند. کارفرماهایی که درخواست شمارا می پذیرند می توانند با ارائه درخواست به اداره کار هلند مجوز صدور شما را صادر نمانید. البته قابل توجه است افرادی که درخواست ارسال دعوت نامه کاری برای کشور های جهان سومی را دارند باید شغل را به مدت 3 ماه در کشور خود آگهی کنند و بعد از اتمام 3 ماه و در صورت نبود نیروی کاری مورد نظر شما اجازه ورود به بازار کاری این کشور را دارید. متقاضیان توجه داشته باشند شما می توانید با دریافت ویزای وارد کشور های برتر اتحادیه اروپا شوید و در این کشور ها جست و جوی کار داشته باشید. همراهان گرامی توجه داشته باشند شما با ارائه مدارک تحصیلی و سابقه کاری خود می توانید اقامت 6 ماه کشور هایی همچون آلمان و اتریش را داشته باشید و در این فرصت به جست و جوی کار بپردازید. از عوامل بسیار مهم در امر کاریابی و ورود به بازار کاری هلند نرخ بیکاری این کشور می باشد ما در ادامه مطالب نموداری از نرخ بیکاری این کشور برای شما عزیزان قرار داده ایم.

نمودار نرخ بیکاری در هلند
 • اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در هلند، می تواند یکی از راه های مهاجرت به هلند باشد. سرمایه گذاری در هلند می تواند در روش های مختلفی همچون ثبت شرکت، خرید ملک، ثبت اختراع و… باشد. عموم افرادی که می خواهند در هلند سرمایه گذاری کنند، از روش ثبت شرکت در هلند استفاده می کنند. ثبت شرکت در هلند رویه خاصی دارد که بر اساس امتیاز می باشد. این سیستم برای اتباع خارجی می تواند بسیار مفید باشد. ابتاع خارجی برای ثبت شرکت لزوما باید 90 امتیاز را به دست بیاورند. این سیستم امتیاز بندی در قالب جدولی به شما تقدیم شده است.

جدول امتیازات سرمایه گذاری در هلند
 • انواع شرکت های غیر مستقل در کشور هلند

  شرکت سهامی عام با مسئولیت محدود

  شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

 • انواع شرکت های مستقل در کشور هلند

  مشارکت عمومی

  مشارکت خصوصی

  مشارکت تجاری

پاسپورت هلند
کار در هلند
 • اخذ اقامت هلند از طریق تولد فرزند

  کشورها یا بر اساس سیستم خاک هستند یا بر اساس سیستم خون. برخی از کشورها مانند کانادا قانونی دارند که اگر بچه ای در خاک کشورشان به دنیا بیاید تابعیت آن کشور را خواهد گرفت. اما تولد فرزند در هلند منجر به گرفتن تابعیت نخواهد شد چون سیستم هلند سیستم خون می باشد نه خاک و بر اساس این سیستم برای اینکه بچه ای تابعیت هلندی بگیرد می بایست یکی از والدینش حداقل تابعیت هلند را داشته باشند تا فرزندشان نیز تابعیت بگیرد.

 • اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج

  ازدواج با شخصی که اقامت یا شهروندی اروپا را  دارد نیز یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت هلند می باشد. اما خب شرایطی هم دارد که اگر رعایت شود منجر به تابعیت می شود. بعد از اینکه ۳ سال از اقامت گذشت و ۲سالی هم از ازدواج گذشته باشد می توان برای تابعیت درخواست داد. ازدواج نباید صوری یا دروغین باشد و فقط صرفا به خاطر گرفتن اقامت باشد زیرا غیر قانونی می باشد و در صورتی که متوجه شوند منجر به اخراج از هلند خواهد شد.

 • اخذ اقامت هلند از طریق پناهندگی

  بر طبق کنوانسیون ژنو سال۱۹۵۱ پناهنده به کسی گفته می شود که از ترس تهدید، آزار و شکنجه در کشور خود به کشور دیگری پناه ببرد. پناهندگی یکی از راه های گرفتن اقامت در هلند می باشد. امروزه ایرانیان بسیار زیادی برای اینکه بتوانند اقامت هلند را به دست بیاورند از این راه پر خطر و غیر قانونی اقدام می کنند. البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که ورود غیر قانونی به هلند تضمینی برای گرفتن اقامت نیست و ممکن است درخواستشان رد شود

نقاط منفی و مشکلات زندگی در هلند

زندگی در هلند از مواردی می باشد که اکثر مهاجرین علاقه ی بسیار به آن دارند اما چند نکته بسیار مهم در آن وجود دارد که مانع ورود برخی از مهاجرین به این کشور می شود. با توجه به اینکه در سال های اخیر مواد مخدر در این کشور آزاد شده و از سوی دولت اجازه ارائه آن در مکان های عمومی صادر شده است خیلی از افراد از این موضوع استقبالی نکرده اند و این امر باعث نگرانی افراد می شود که منعی جهت ورود مهاجران به این کشور می باشد. از دیگر مواردی که باعث ایجاد نارضایتی در این کشور می شود هزینه های زندگی می باشد. البته قابل توجه است هزینه زندگی در این کشور با توجه به میزان در آمد مردم این کشور سازگاری بسیاری دارد اما باید توجه داشت هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشور های اتحادیه اروپا بیشتر می باشد

نقاط مثبت زندگی در هلند

هلند از دسته کشور های برتر اتحادیه اروپا می باشد. افرادی که در این کشور زندگی می کنند باید توجه داشته باشند در کشور گل ها زندگی می کنند. جالب است بدانید هلند برترین صادر کننده گل و گیاه جهان می باشد و این باعث شده تا وجود مزارع گل در این کشور زیبایی هلند را چندین برابر کند. سالانه متقاضیان زیادی وارد این کشور می شوند هلند از دسته کشور های مهاجر پذیر اتحادیه اروپا می باشد. افرادی که وارد هلند می شوند وقصد زندگی در هلند را دارند با نرخ بیکاری بسیار پایینی روبه رو هستند و این موضوع باعث می شود تا خیلی سریعتر وارد بازار کاری این کشور شوند. همراهان عزیز توجه داشته باشید یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت زبان کشور مورد نظر می باشد. هلند از دسته کشور های می باشد که ریشه در زبان آلمانی دارد و 90% گفتار هلندی همان زبان آلمان می باشد اما نکته بسیار مثبت این است که حدودا 95% مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط می باشند و شما به راحتی می توانید با مردم این کشور ارتباط بر قرار نمایید.

شهرهای مهم هلند

متقاضیانی که درخواست زندگی در این کشور را دارند باید به شهر های مهم این کشور دقت کنند و قبل از ورود به این کشور شهر های مختلف را بررسی نمایند و شرایط هر کدام را تحلیل نمایند. ما در ادامه مطالب به بررسی 5 شهر برتر هلند پرداخته ایم.

 • آمستردام

  آمستردام از مهم ترین شهر های هلند می باشد و پایتخت این کشور انتخاب شده است. شهر آمستردام پر جمعیت ترین شهر این کشور می باشد. شهر آمستردام در استان هلند شمالی قرار گرفته است. شهر آمستردام حدودا 1 میلیون جمعیت دارد و در آخرین آمار اعلامی حدودا از 100 ملیت مختلف در این کشور حضور دارند.

 • روتردام

  یکی از موارد بسیار مهم و شهر های کلیدی کشور هلند شهر روتردام می باشد. بزرگترین بندر اروپا در شهر نوتر دام قرار دارد. شهر روتردام در استان هلند جنوبی قرار گرفته است. بیش از نیمی از مردم این کشور دارای تابعیتی متفاوت می باشند و هلندی نیستند.

 • لاهه

  شهر لاهه از شهر های استراتژیکی هلند می باشد. شهر لاهه مرکز استان هلند جنوبی است  و در غرب کشور قرار دارد. شهر لاهه یکی از مقر های سازمان ملل می باشد به صورتی که سازمان های بسیار مهم در این شهر قرار گرفته اند. با توجه به موقعیت این شهر آن را پایتخت حقوقی جهان می نامند.

 • اوترخت

  یکی از شهر هایی است که بسیار مورد توجه دانشجویان قرار دارد. شهر اوترخت می باشد. این شهر دانشگاه های برتر هلند را در خود جای داده است. اوترخت در مرکز هلند قرار گرقته است و چهارمین شهر پر جمعیت هلند می باشد. این شهر از نظر فرهنگی اهمیت بسیاری دارد و در سال 2018 گزینه ای جهت انتخاب پایتخت فرهنگی اروپا قرار گرفته است.

 • آیندهوون

  شهر آیندهوون از مراکز مدرن و صنعتی هلند می باشد.  شهر آیندهوون محل تولد کارخانه هایی همانند فیلیپس می باشد. تیم فوتبال پی اس وی متعلق به این شهر می باشد. شهر آیندهوون پنجمین شهر پر جمعیت هلند می باشد.

سطح رضایت مردم از زندگی در هلند

مهاجرت به هلند برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا می باشند امری دشوار نیست. مردم کشور هلند و افرادی که در این کشور زندگی می کنند رضایت کافی از این کشور دارند. شما باید توجه داشته باشید که هزینه های زندگی در این کشور  با توجه به میزان درآمد سازگاری کامل دارد و مردم این کشور با درآمد خود زندگی راحتی را دارند و ابن باعث جلب رضایت مردم این کشور می شود. طبق آمار سازمان های جهانی با توجه به آمار گرفته شده سطح رضایت مردم هلند در رتبه 15 جهان قرار گرفته است این در صورتی می باشد که ایران در جایگاه 96 قرار گرفته است.

توصیه های مهم زندگی در هلند

 • اگر متقاضی رفتن و زندگی در هلند هستید حتما از راه های قانونی اقدام نمایید.
 • هلند از دسته کشورهایی است که مانند دانمارک زیاد بر روی گپ تحصیلی سخت گیری نمی کند.
 • به هیچ وجه به راه های غیر قانونی نظیر پناهندگی فکر نکنید زیرا در حال حاضر بسیار نسبت به پناهنده ها سخت گیری می شود و شرایط سختی را دارند و اجازه کار در هلند را به آنها نمی دهند و بررسی درخواستشان زمان زیادی می برد و باقی ماندن در این حالت بلاتکلیفی بسیار سخت می باشد.
اعزام دانشجو به هلند
سرمایه گذاری در کشور هلند
سخن پایانی

زندگی در هلند و شرایط و هزینه های زندگی در هلند و نقاط مثبت و منفی آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. برای کسب اطلاعات تکمیلی و بهتر راجع به روش های مختلف مهاجرتی به هلند می توانید ویدیوی آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت ما را خریداری کنید و تبدیل به یک وکیل مهاجرتی شوید. در صورتی که شما نیز متقاضی مهاجرت و زندگی در هلند هستید می توانید برای گرفتن اطلاعات رایگان با موسسه ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان مشاورین ما بهره مند شوید. با توجه به اینکه این کشور زیاد روی گپ تحصیلی حساسیت نشان نمی دهد، فرصت مناسبی را در حال حاضر برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند فراهم کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *