اتریش

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش

اتریش از نظر جغرافیایی چه موقعیتی دارد؟آیا شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش را می دانید؟اهداف سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش چه چیزی می باشد؟ آیا درباره سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش اطلاعات دارید؟

 • موسسه مشاوره ای  MIE در راستای خدمات به روز و ارزنده ی خود در جهت استفاده ی بهینه هموطنان گرامی روش نوینی را جهت اخذ اقامت و رسیدن به کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا را به وجود آورده که در ذیل به عرض شما میرسد.

 •  داستان ثبت شرکت در خارج از کشور توسط ایرانیان عزیز داستانی طولانی است. این شرکت‌های ثبت شده هم به بازرگانان ایرانی امکان استفاده از نام‌های خارجی مردم‌پسند روی تولیدات خارجی می‌دهد اما این ثبت شرکت‌ها فرصت‌های پنهان دیگری نیز برای دوستان مهیا می‌کند. از جمله اقامت و البته مهم‌تر از آن وام‌گرفتن…وام‌های کم‌ بهره عالی.

  شهروندان خارجی مجاز به تاسیس شرکت و کارخانه، انجام معاملات تجاری و بازرگانی و نیز خرید شرکت در کشور اتریش هستند.در اتریش میتوان انواع مختلف شرکت ها را ثبت کرد تفاوت این شرکت ها در سطح مسئولیت و همچنین میزان و نحوه پرداخت مالیات میباشد.

  معمولترین نوع ثبت شرکت در اتریشGmbH یا شرکت با مسئولیت محدود میباشد.

  تشکیلات سرمایه گذاری

  شرکت با مسئولیت محدود(GmbH)

  شرکت سهامی خاص(AG)

  تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا(SE)

  شرکت با تشکیلات باز(OG)

  تشکیلات شرکتی متشکل از افراد حقیقی و حقوقی(KG)

  تشکیلات شرکتی با مشارکت در سرمایه گذاری(stG)

  تشکیلات شرکتی با مشارکت افراد حقیقی یا حقوقی که موظف به اجرای مفاد قرارداد بسته شده فیمابین می باشند(GesbR)

  مالیات شرکت ها

  درآمد شرکت های مقیم اتریش بویژه شرکت های سهامی خاص و شرکت ها با مسئولیت محدود مشمول قوانین مالیاتی شرکت ها می شود. بر طبق این قوانین سود شرکت ها با نرخ مالیاتی ۲۵درصد بطور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند.

  بدلیل کاهش نرخ مالیات شرکت ها از ۳۴به ۲۵درصد در سال ۲۰۰۵، کشور اتریش بسیار بیشتر مورد توجه و علاقه سرمایه گذاران قرار گرفته است. در قلمرو اتحادیه اروپا کشور اتریش جزء کشورهای اروپای شرقی قرار گرفته است. از سال ۲۰۰۵قوانین مالیاتی اتریش با کشور اسلونی و سایر کشورهای اروپای شرقی که دارای کمترین میزان مالیات هستند مانند مجارستان، اسلواکی و لهستان یکسان شده و میزان مالیات در این کشور را کاهش بیشتری داده است

  KPMG

  شرکت ها معمولا بیش از همه از روش های مالیات بندی جدید گروهی که قسمتی از رفرم مالیاتی ۲۰۰۵می باشد،بهره مند می شوند. این رفرم مالیاتی برای تشکیلات بین المللی و همچنین شرکت های کوچک خارجی و شرکت های تابع آنها بسیار سودمند می باشد تا فعالیت های تجاری خود را به اتریش منتقل کنند. کشور اتریش به عنوان مقر مناسب برای سرپرستی ، با توجه به قوانین جدید بخصوص برای منطقه اروپای شرقی، بهترین امکانات را ارائه می دهد. جهت کاستن پایه مالیاتی برای مالیات های حقوقی شرکت ها در ارتباط با مالیات بندی گروهی، سود و زیان اعضای داخلی گروه و نیز زیان اعضای شرکت های تابع در مقابل یکدیگر محاسبه می شود. مالیات بندی گروهی در صورت عضویت ۵۰%از اعضا و نیز وجود سهام می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در صورت خرید شرکت می توان ارزش آن را به مدت زمان پانزده سال در محاسبات مد نظر داشت، چیزی که در کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد.

  امکانات جهت کسر مالیات

  به حساب آوردن ارزش شرکت به طرق مختلف میزان بار مالیاتی را برای شرکت ها تا حد ۲۳%کاهش می دهد.

  بر اساس بررسی های جاری، میزان بار مالیاتی مؤثر تشکیلات سرمایه داری طبق گزارشات مرکز تحقیقات اقتصاد اروپا برای اتریش ۲۳,۱%رقم زده شده است. معافیت مالیاتی به میزان ۹%در صورت سرمایه گذاری از جمله امکانات فوق العاده ای می باشد که چنین شرایطی را فراهم می کند. همچنین معافیت تحقیقاتی، آموزشی، حرفه ای ، کسر مالی در صورت ضرر و زیان و به جریان انداختن ذخیره های مالی ساکن نیز باعث کاسته شدن از میزان مالیات می شود. بدین طریق میزان بدهی تشکیلات شرکتی در اتریش ۴۰%کمتر از آلمان می باشد.

  فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب ثبت شرکت اتریش

  • معافی مالیاتی برای تحقیقات

   در صورتی که مخارج صرف شده برای تحقیقات موجب کشفیات با ارزشی برای پیشرفت و یا بهبود اقتصاد ملی شود، تا سقف ۳۵%آن را می توان بازپس گرفت. بدین ترتیب اتریش پرجاذبه ترین سیستم مالیاتی را در زمینهF&Eدر سطح اروپا ارائه می دهد. شرکت هائی که در سال سودآوری نداشته اند در حالی که مخارج زیادی را متحمل شده اند، می توانند از مزایای مالی برای تحقیقات به میزان هشت درصد مخارج صرف شده بهره مند شوند.

   معافی مالیاتی برای آموزش

   معافیت آموزشی تا حد ۲۰%برای دوره های آموزشی و تکمیلی کارمندان می توان در نظر گرفت. همچنین می توان از اعتبار مزایای آموزشی تا حد ۶%برای مخارج متحمل شده، بهره مند شد. هزینه هائی مانند مالیات شغلی و مالیات بر ثروت که در کشورهای دیگر معمول می باشند در اتریش وجود ندارد. جهت اطلاع از نحوه ثبت شرکت مدت زمان لازم همچنین میزان هزینه ثبت شرکت در اتریش با کارشناسان مشاوره در موسسه مشاوره ای  MIE ارتباط برقرار کرده و در این زمینه اطلاعات تکمیلی و از نوع خدمات در دفتر وین را مطلع شوید.

   مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اتریش

   تنظیم اساسنامه شرکت

   آدرس شرکت، موضوع و نوع فعالیت شرکت، میزان مبلغ سرمایه گذاری، میزان سهم هریک از سهامداران، تعیین مدیر عامل و

    داشتن اقامت با عنوان شغل آزاد

    گواهی مجوز تاسیس شرکت

   گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه آن

    مبلغ حداقل ۳۵۰۰۰ یورو (برای GmbH) در یکی از بانک های اروپایی اتریش ( که مبلغ ۱۷۵۰۰ یورو باید فورا بصورت نقدی پرداخت شود)

   شناسنامه و ترجمه آن

   تعیین حسابرس ، مشاوره حقوقی و مالیاتی و همچنین مدیرعامل و اعضای شرکت

   پاسپورت

   مزایای ثبت شرکت در اتریش

   1. مالکیت ۱۰۰% (بدون نیاز به شریک محلی)

   2. دسترسی به تمام نواحی اروپای شینگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت
   3. امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳سال
   4. امکان درخواست پاسپورت ۵سال بعد از اخذ اقامت دائم
   5. امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
   6. افتتاح حساب شرکتی و شخصی
   7. استفاده از مارک تجاری (برند) اروپائی
   8. قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

   دریافت اقامت اتریش

   انواع اقامت قابل دریافت در اتریش به شرح ذیل میباشد:

   اقامت دائم

   اقامت دائم برای افراد با تخصص های کلیدی و مهم: این نوع از اقامت برای بار اول به مدت ۱۸ماه صادر می گردد و اجازه کار برای افراد متخصص در زمینه تخصصی این افراد را در بر دارد. اقامت دائم که اجازه کار بدون هیچگونه محدودیت زمانی را نیز در بر می گیرد. اقامت دائم همراه با محدودیت زمانی، برای نمونه: جهت پیوستن افراد خانواده به یکدیگر. این نوع اقامت شامل اجازه کار جهت مشاغل مستقل می باشد، جهت مشاغل غیر مستقل ارائه مجوز از طرف اداره کار اتریش ضروری است.

   اقامت دائم برای کلیه کشورهای اتحادیه اروپا

   این نوع اقامت بعد از ۵سال اقامت بدون وقفه صادر می شود

   این نوع اقامت، اجازه کار برای تمامی مشاغل را در بر می گیرد

   اقامت موقت برای اهداف خاص

   این نوع از اقامت برای گروه های زیر صادر می شود.

   کارمندان عالی رتبه چرخشی مانند مدیران شرکت ها و یا کارخانجات و یا نمایندگان آنها که هر چند سال یکبار محل خدمت آنها بنابر صلاح دید کارفرما تغییر می یابد، در این نوع اقامت ارائه مجوز از طرف اداره کارضروری است: گواهی و یا تاییدیه اشتغال به کار بعنوان کارمند عالی رتبه چرخشی کارگران خارجی که جهت کار در اتریش از طرف کارفرمای خود به صورت قانونی و برای مدت مشخص به این کشور فرستاده شده اند: در این حالت نیز ارائه گواهی و یا تاییدیه اشتغال به کار بعنوان کارگر خارجی از طرف اداره کار اتریش شضروری است. مدت زمان اشتغال بایستی بیش از شش ماه باشد.

   مشاغل مستقل: در صورتیکه فرد خارجی طی قراردادی موظف به انجام کاری باشد که اجرای آن بیش از شش ماه بطول انجامد، در این مورد نیز احتمال ضرورت ارائه مجوز از طرف اداره کار وجود دارد.

   مشاغل هنری: اعم از مستقل و یا غیر مستقل. در این حالت شخص تنها از راه فعالیت های هنری امرار معاش میکند. در این مورد ارائه ضمانت نامه الزامی نیست. در صورت فعالیت شغلی غیر مستقل در این زمینه ، ارائه مجوز از طرف اداره کار ضروری می باشد: گواهی اشتغال به کار بعنوان هنرمند.

   موارد استثنائی مشاغل غیر مستقل: در صورتی که فعالیت شغلی مجزا از قوانین مربوط به اجازه کار اتباع خارجی باشد، ارائه گواهی مربوط به وضعیت استثنائی ضروری است. موسسه مشاوره ای  MIE دارای برند برتر در زمینه مهاجرت و با بهره گیری از وکلای برتر در زمینه امور مهاجرت پاسخگوی شما هموطنان گرامی میباشد و برای اطلاعات بیشتر به سایت موسسه مراجعه فرمایید.

6 پاسخ
 1. وحید
  وحید گفته:

  با سلام و خسته نباشید بنده ۲۵ ساله هستم مدرک تحصیلی دیپلم دارم مدرک زبان و سابقه کار و بیمه ندارم سرمایه فعلی بنده ۲۰۰ میلیون می باشد مجرد هستم آیا با شرایطی که من دارم می توانم به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنم؟ خواهشمندم راهنمایی کنید سپاس از لطف شما

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی شرایط شما جهت مهاجرت کمی سخت می باشد اما می توانید برای گذراندن دوره زبان وارد اروپا شوید و در آن کشور زبان خود را تقویت کرده و با توجه به تخصص خود شغل مورد نظر را پیدا کرده جذب بازار کار شوید در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید
   تلفن:02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *